Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2010., 00:50   #1
Lurker
Registered User
Moj komp
 
Lurker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Sharing (kako i kome)

Dakle, sheranje fileova na windows 7 je poprilicno jednostavno. Ali naletio sam na mali problem. Da, cacko sam po google-u i pokusavo nac neko jednostavno rijesenje ali FAIL!

Radi se o tome da imam 3 stolna racunala konstantno u stanu te jos poneki laptop / ipad ili neko slicno cudo sa strane koji bi svi vrlo rado koristili podatke (slike, muziku, filmove) sa glavnog racunala. Naravno, sheram sve to i problem rijesen. Ali da bi mi zivot bio kompliciraniji nego sto sad je ja nebi da svi vide sve. Problem zvuci poprilicno banalno ali nigdje nemogu nac opciju da sheram nesto samo na xxx.xxx.xxx.xxx adresi ili da sheram nesto na "username@pc-name" ili nesto tako jednostavno. Jedine opcije koje sam naso je everyone i pojedinacni useri na ISTOM racunalu, a to mi jednostavno nije dosta.

Hvala svima koji ce na bilo koji nacin doprinjet rijesavanju mog problema
Lurker je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 10:15   #2
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Citiraj:
Autor Lurker Pregled postova
Dakle, sheranje fileova na windows 7 je poprilicno jednostavno. Ali naletio sam na mali problem. Da, cacko sam po google-u i pokusavo nac neko jednostavno rijesenje ali FAIL!

Radi se o tome da imam 3 stolna racunala konstantno u stanu te jos poneki laptop / ipad ili neko slicno cudo sa strane koji bi svi vrlo rado koristili podatke (slike, muziku, filmove) sa glavnog racunala. Naravno, sheram sve to i problem rijesen. Ali da bi mi zivot bio kompliciraniji nego sto sad je ja nebi da svi vide sve. Problem zvuci poprilicno banalno ali nigdje nemogu nac opciju da sheram nesto samo na xxx.xxx.xxx.xxx adresi ili da sheram nesto na "username@pc-name" ili nesto tako jednostavno. Jedine opcije koje sam naso je everyone i pojedinacni useri na ISTOM racunalu, a to mi jednostavno nije dosta.

Hvala svima koji ce na bilo koji nacin doprinjet rijesavanju mog problema
E sad, neznam el ce ti ovo puno pomoci, obicno radim share na serveru koji ima AD, pa ti ovo pricam otprilike:

Probaj sherati sa permission kao pc-name\username

ili ako to ne radi, sjecam se da je prije bilo rjesenje da na svom PC-u napravis korisnika sa istim imenom kao i korisnik na drugom racunalu, te mu tako stavljas permission, mislim da se o tome pisalo na ovom forumu :-)

El ce to raditi - neznam, isprobao - nisam, probaj i javi
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2010., 00:27   #3
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Recimo da zelis da folder X na tvom pc-u vidi samo korisnik "A".
Moras prvo na racunalu gdje je folder x kreirati usera "A" sa passwordom kakav ima na svom kompu korisnik a. Potom odes na properties od foldera ,tamo imas dva tab-a "sharing" i "security".Odes na "sharing" tab pa adv. sharing i na permissions te tamo pod add dodas usera "A" a izbrises sve ostale te mu das full pristup.
Potom odes na security tab pa na edit i tu dodas korisnika "A" i das mu full pristup.
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 18:18   #4
Lurker
Registered User
Moj komp
 
Lurker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Ok, hvala vam na pomoci....cak je i proradilo. Moram priznat da je pomalo sramotno da nema neke "normalne" vec implementirane mogucnosti da se fino otvori popis svih racunala na mrezi i jednostavnim postupkom da se nekome nesto omogu a nekome ne...

Bilo kako bilo dobio sam sto sam trazio. jos jednom hvala i pozdrav

Lurker
Lurker je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:57   #5
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Citiraj:
Autor Lurker Pregled postova
Ok, hvala vam na pomoci....cak je i proradilo. Moram priznat da je pomalo sramotno da nema neke "normalne" vec implementirane mogucnosti da se fino otvori popis svih racunala na mrezi i jednostavnim postupkom da se nekome nesto omogu a nekome ne...

Samo da se nadovezem - ima tih mogucnosti, naravno, ali za njih moras imati windows server sa active directory-em na sebi
Biras koji user se moze spojiti na koji PC, koji ima koja prava na share i na ostale opcije, stavljas ih po grupama i sl... i za stvari koje zelis ovime napraviti, ima pregrst opcija
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na