Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2014., 19:12   #11971
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Update:

Očito je u pitanju taj neki odušak jer mi se danas ugasila prva crtica tek nakon prijeđenih 420+ km. Bilo bi lijepo da postoji neka naznaka u uputama auta pa da svaki put mogu utočiti skoro 60 u auto

@Icy Texx - Novi Clio Grandtour uzimam , ubila me Škoda na duljim relacijama u ovih 6 mjeseci što je vozim, a u prilog joj ni ne ide to što nema daljinsko otključavanje pa po ovakvom pljusku s punim rukama stvari prvo tražim gdje ću ih odložiti da mogu gurnut ključ u bravu...
Skoro sam ga ja kupio taj GT Clio. Odlican je i 90ks diesel mu super pase. Cak moze i potegnut, onak dieselski mocno. Megane je prevagnuo jer je malo udobniji i djeluje za klasu, dve skuplje nutra kaj i je.. Skoro max. opremljen sa 90ks je bio oko 120 i sitno tisuca..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 19:21   #11972
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ovog ljepotana vidim svakih par dana u gradu... I svaki put slinim. Jedini karavan koji mi se sviđa. Već sam ga vidio dobrih 6-7 puta u zadnjih mjesec dana. Kad ga vidiš na cesti skužiš koliko je ogromno širok u usporedbi sa ostalim autima, odleti kao da stojiš kad stisne gas... Kad ide prema tebi slediš se od ovog "quattro" badgea. Auto je savršen.

Pohrani.com Pohrani.com Pohrani.com Pohrani.com
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 19:40   #11973
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Taj RS6 nema elegancije kao prethodna verzija. Pun je oštrih, izlomljenih linija i udubljenja.

Novi

Stari
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 19:41   #11974
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Ovu ralicu je taman stavio za pred zimu da mu dobro dođe.......
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 20:29   #11975
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Da, a AMG Shooting Brake je oličenje ljepote. xD
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 21:06   #11976
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ovako, kupuje se novo-rabljeno auto i trebam savjet. 10-ak tisuća kilometara godišnje se prelazi, uglavnom starcima treba za odlazak na posao, kraće relacije. Budžet nije pretjerano raskošan oko 3.5k eura. Ja sam u početku gledao neki manji gradski automobil, tipa Clio ili Punto mk2. Ali sad je stari uletio sa pričom da bi on ipak nešto udobnije i komfornije i gleda Meganea 2. gen, sedana, 2008. godište sa 136 000 km, 1.6 motor i nekih 110KS ak se ne varam. I tu je negdje sa cijenom. Prvo pitanje, ima tko kakvih iskustava sa tim automobilom? Meganea 2. gen hot-hatcheva po njuškalu vidim mase za tu cijenu...

Drugo pitanje, ima li nešto bolje za te novce? Ili bolje pitanje, što gledati uopće za te novce?

Ako netko predloži nekog trulog BMW-a ili Mercedesa starog 20 godina, dobija perma-ban instant .
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 21:34   #11977
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ja sam kupio prošli tjedan tako nešto jer je za tu cijenu bilo najbolje na prvi pogled i od onoga što sam provozao tokom traženja auta. Megane Sedan 1.6 16V sa 82kW iz 2008. S time da sam ga ja kupio sa 34 500km te 40 000kn. Uredna servisna, vlasnik 1., kupljen tu u HR. S time da je bio 6 godina star (prva registracija 9/2008), te je skinuta cijena za veliki servis + prednji diskovi i pakne (3200kn dijelovi sa rukama majstora; 1300 set remenja i vodene pumpe od SKF-a, Zimmerman diskovi i Valeo pakne). Nudio je najviše prostora, a imao najmanje kilometara i odlično je izgledao izvana i iznutra, te održavan. Vlasnik je dao sve potrebne podatke, odveo ga na kod mog servisera bez pogovora.

Ja sam ti kod kupovine većinom gledao aute sa malo kilometara i sa kojima sam imao iskustvo nekakvo. Motor (snaga) i ostalo je bilo manje važno za prvi auto. Fabia 1.2 HTP te 1.4 TDI, Opel Astra Classic sa 1.4 Twinport motorom, Grande Punto 1.4 8V. Pisao sam o tome prije par stranica. Nisam htio najmanju klasu auta, ali niti najveću. Na kraju sa progutao malo veći auto, ali nadam se da je bila dobra kupnja. Kažu da je taj 1.6 16V (K4M kod motora) izdržljiv, ali kad čitaš što sve imaju ljudi sa Francuzima problema, majko mila. Motor je najmanja briga. No usprkos tome, uzeo ga.

Naravno nisam se ograničio na te aute samo, ali to su mi bile reference jer znam kako takvi auti trebaju ići kad su pravilno održavani. Zaključak je bio nakon svega - ne vjeruj previše slikama u oglasima, ono što ti se čini nevjerojatnim moguće je (tipa 34 000km u 6 godina) i ono zadnje - puno interneta će od tebe napraviti osobu koja će se bojati kupiti auto .

Nisam potrošio cijeli rezervoar goriva na svojem da bi ti rekao koliko troši, no moram priznati da nije baš štedljiv. Kad stisneš gas, odma pokaže 15-20L/100 trenutnu potrošnju, ali se jako teško spušta kad održavaš brzinu . Ono što mi pokazuje BC (to jedino mogu reći) jest tipa 6-7L na 120-130kmh na autoputu, 5-7L kad se voziš 70-90kmh u višem stupnju prijenosa i održavaš ga. Usudio bih se reći, dosta neka defanzivna vožnja, šaltanje na 3-3,500 okretaja. Prošao sam 180km na malo manje od 1/4 tanka. Uglavnom brza cesta (Slavonska) i autoput prema Sv. Nedjelji, nekih 20km baš gradske vožnje. Tank je valjda 60L, ak se ne varam.

Naprema Škodilaku, puno neprecizniji mjenjač i lošiji omjeri (pogotovo prva), udobniji i osjetno bolje povlači na većim brzinama, tipa iznad 80kmh. Škoda kad vozimo po gradu je bila potrošnja ~7-8L/100km kroz 4 godine. Tiši motor dosta.

Rekord u Škodi je bio 710km sa 40L čiste otvorene ceste (D1) bez klime po ljetu. Ovaj bi vjerojatno gutao 10L po gradu, a na autocesti bi trošio možda pola litre manje od Škode. Na otvorenoj cesti, pojma nemam kolika bi bila razlika, ali uskoro ću i to isprobati nakon tehničkog. Ako će biti 6,5L, bit će iznenađenje.

Ja sam računao max 15 000km godišnje, od tuda i benzinac. Usto bilo me strah kupiti dizelaša sa 110 000+km, iako su najčešće bili oko 140 000km.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 22:20   #11978
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
@tutix, ja doma imam Meganea druge generacije, ali je 1.5 dizel sa 83 kW i karavan je. Star je 7 godina i 6 mj. Pa ako ti kako mogu pomoci, reci.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 23:26   #11979
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Nakon skoro cijelog dana boravka u Cliu, mogu reć da oni koji kupe Fabiu pored Clia mogu dobiti odmah medalju za mazohista godine i lizalicu (sucker)

Znači, zadnjih 6 mjeseci sam imao Fabiu 1.6 TDI, 75 KS i odsad imam Clio karavan, 1.5 dCi 75 KS.

Po onom što sam uspio iskopati, Clio je malo bolje opremljen u startu i dodali su mu u rent-a-caru još neke stvari koje su opcija.

Uglavnom, imam ono tablet čudo unutra s USB-om i AUX-in, bluetooth, navigaciju, tempomat i ograničenje max brzine, karticu za otključavanje auta, ručnu klimu i to je otprilike to.
Cijena takvog auta je otprilike 110 000 kn

Osnovni model Fabie (Active) košta 102.200 kn

Za 7800 kn kod Clia dobijete auto koji iznutra daje do znanja da ste u 21. stoljeću. Daleko je udobniji i ugodniji za vožnju. Ima bolji servo, bolju ventilaciju, sjedala, plastiku (iako mi se ne sviđaju glossy elementi, ostala plastika je debelo ispred Škodine).

Iznenadio me ovaj 7" tablet unutra. Očekivao sam neko neresponzivno rezistivno smeće niske rezolucije, ali ni blizu tome. Kapacitativni ekran, dosta visoke rezolucije za 7". Jako brz kroz menije i stvarno ga je užitak koristiti. Meniji su dostupni i na hrvatskom. Glasovna navigacija isto može biti na hrvatskom, iako me podsjeća na Garmina (navodno je TomTom). Za 8..sto...pedeset...metara...
Ogranienja brzine su svuda kuda sam prošao bila pravilna i ima zvučna upozorenja o prekoračenju.

E sad, Škoda ima neke stvari ipak bolje napravljene.
Mjenjač mi se čini čvršći i robusniji nego na Cliu. Pedale isto.

Podizači stakala ni na jednom nisu savršeni skroz.
Škoda ima mušičave koji ovisno o raspoloženju ili rade savršeno ili nekad ne žele otvoriti, ili otvaraju u intervalima od po 2-3 cm. Ima i duboki pritisak koji otvara prozor do kraja odmah.

To fali Cliu. Imaju odlične male, tvrde prekidače koji rade savršeno, ali im fali to spuštanje jednim pritiskom.
Još jedan plus za Škodu je veći prtljažnik i više prostora na zadnjoj klupi. Rekli su mi putnici danas da je Škoda bila malo šira otraga. Like I could care less

Eto, ako tko planira kupnju auta te klase, Clio je moja preporuka. Mene košta mjesečno jednako kao i Škoda
Ako tko ima pitanja, navalite.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 12.09.2014. u 23:35.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 23:51   #11980
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887