Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2010., 19:28   #1801
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Osobno sam se uvjerio da moze biti do windowsa/drivera. Prije 2 mjeseca sam slao jednu 3870 na servis jer je u igrama davala bas ovakve simptome, odnosno artefakte.

Sve zivo sam isprobao osim ciste instalacije windowsa, uvijek isto. I normalno da se sa servisa vratila kao ispravna.
...
Eh sad, razbijam glavu sta bi moglo biti (zippo je svjedok) i zakljucujem, ili driveri na neki nacin ili nekako grafa nije dobro "sjela" u pci-e utor pa se vadjenjem i stavljanjem to rjesilo.
ja sam imao isti problem sa jednom 4870. instalacija friških drivera matične i grafe je riješila problem. prije toga sam deinstalirao catalyste i sve što ima veze sa atijem.

nema govora u mom slučaju o pregrijavanju, overclocku ili vješticama. nešto se softverski poklalo...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 01:20   #1802
kvi kvi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 82
Citiraj:
Autor Mansky Hunt Pregled postova
@ kvi kvi,imao sam identičnu situaciju sa starom grafičkom.Točkice i crte se pojavile odjednom,drugi dan sve oke...nakon skoro pola godine BSOD i od tada konstantno nepregledan desktop (hrpa točkica u raznim bojama).
Vjerojatno se grafa pregrijava,barem je meni tako bilo...ali,bila je pasivka,zamjenio sam termalnu pastu i "prokašljala" je odjednom,te evo na starom kompu radi bez problema već cca 5 mjeseci.Koliko vidim,ti imaš garanciju,a mi ovdje samo možemo nagađati,pa ti toplo preporučam da odneseš grafu na pregled,ne košta te ništa.
Mislim da nece biti potrebno nositi je na pregled,evo drugi dan radi normalno i ne prelazi mi 70C ! Mislim da je problem bio u driverima iliti da nije sjela dobro u utor.
kvi kvi je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 23:47   #1803
duxqwe
Registered User
Moj komp
 
duxqwe's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Kaštela
Postovi: 1
Evo moja jadikovka koja traje godinu i pol. Pomirio sam se već s tim homićkim, duginim ekranom smrti. Mislio sam da tako morao biti, takvu su je skrojili (grafičku) u tvornici.
I pokušao sam dosta toga, ali bezuspješno. Vidim da imate sličnih problema.
Moja grafička je Ati Sapphire Radeon HD4870 512 Mb (Ostatak konfiguracije se vidi iz priloženog info-a).

Ljudi, moram pronaći rješenje pederskog problema. Umoran sam od silnih objašnjenja na krivim mjestima. Je li popravak utipija ili moguća stvarnost?

Prosvjetlite mene neznalicu!

P.S. Evo slikica (nisam ja uslikao al ista je dijagnoza)
1. http://www.techsupportforum.com/atta...0110_20.27.jpg
2. http://www.techsupportforum.com/atta..._20.27-01-.jpg



EDIT: Fala Bogu i dobrim ljudima na dobrim tutorialima (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=118175)
@LUx Zg legendoooo

EDIT: Upravo maločas isključio CCC i divnog li čuda - pokrene Battlefield: Bad company 2, radi glatko i nakon odigranih 10-tak min izađem iz igre: esc i exit from game, i eto ti vraga iz kantuna - gay pride. -.-'
Sad ću pokušati s CCC 9.1 - načuo sam da će valjda valjati...

EDIT1: Vraga crnog, pobro je zeznija, tko god da je turnija tu informaciju. -.-

EDIT2: Pobrisa CCC, instalira ATT (nisam ništa podešavao, samo instalirao), pokrenuo BBC2 i krene, igram, iđem, opet error. Ovaj problem je duboko ispod korjena i treba ga sikopat, prije no sasječem grafičku s kučištem u komadiće. -.-'




DOBAR TUTORIAL JE RIJEŠIO STVAR - http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=118175
@LuxZg Legendo!

Zadnje izmijenjeno od: duxqwe. 09.03.2010. u 14:27.
duxqwe je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 09:49   #1804
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
XFX 4870 i "trzanje" u igricama,..kako riješiti?

Pozdrav,..molim Vas iskusnije za malu pomoć pošto nemogu riješiti problem "trzanja" slike u igricama,..dakle problem je sljedeći:
Prije dva mjeseca kupio novu XFX 4870,512MB,DDR5,nova instalacija Windows 7,64bit,sve instalirano i radi ali od prvog dana u svakoj imalo zahtjevnijoj igri (COD6,Crysis Warhead i sl.) događaju mi se "trzajevi" pri igranju.
Trzajeve bi opisao kao zastoj pokreta u djeliću (desetinki) sekunde ali se okom itekako vidi,nisu vremenski pravilno raspoređeni,ali su stalni (nekada ih nema 15 min a nekada se pojavljuju svakih 30-tak sekundi)
E sad OCCT GPU test od jednog sata prolazi bez errora a temp. grafe su 56*C default/88*C load,dakle one nisu problem,mada i pri testiranju ona crvena dlakava pojava također svakih 15-20 sekundi "trzne".
OCCT CPU test od 1h također prolazi bez problema a temp procesora (AMD B45, X4) su 37 default/57full load,a hladi ga TT MaxOrb.
Instalirao sam i ručno zadnje drivere sa službene ATI stranice za Windows7 ,64bit...(10.2),...ali stanje se nije promjenilo.
Na šta još da obratim pažnju?,...napajanje je Corsair 400W,grafa je spojena sa 4 molexa na 2 6pinska konektora,a mema je Kingmax Mars DDR2,1066MHz,4x1GB,...može koji savjet Vas iskusnijih,..hvala unaprijed.
sina xx3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 12:30   #1805
LorlonWarrior
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 69
Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
Pozdrav,..molim Vas iskusnije za malu pomoć pošto nemogu riješiti problem "trzanja" slike u igricama,..dakle problem je sljedeći:
Prije dva mjeseca kupio novu XFX 4870,512MB,DDR5,nova instalacija Windows 7,64bit,sve instalirano i radi ali od prvog dana u svakoj imalo zahtjevnijoj igri (COD6,Crysis Warhead i sl.) događaju mi se "trzajevi" pri igranju.
Trzajeve bi opisao kao zastoj pokreta u djeliću (desetinki) sekunde ali se okom itekako vidi,nisu vremenski pravilno raspoređeni,ali su stalni (nekada ih nema 15 min a nekada se pojavljuju svakih 30-tak sekundi)
E sad OCCT GPU test od jednog sata prolazi bez errora a temp. grafe su 56*C default/88*C load,dakle one nisu problem,mada i pri testiranju ona crvena dlakava pojava također svakih 15-20 sekundi "trzne".
OCCT CPU test od 1h također prolazi bez problema a temp procesora (AMD B45, X4) su 37 default/57full load,a hladi ga TT MaxOrb.
Instalirao sam i ručno zadnje drivere sa službene ATI stranice za Windows7 ,64bit...(10.2),...ali stanje se nije promjenilo.
Na šta još da obratim pažnju?,...napajanje je Corsair 400W,grafa je spojena sa 4 molexa na 2 6pinska konektora,a mema je Kingmax Mars DDR2,1066MHz,4x1GB,...može koji savjet Vas iskusnijih,..hvala unaprijed.
Meni potpuno ista stvar kad sam igro Crysis

Frejmovi konstanto oko 30 ali svaki puta kad bi se okrenuo za 180 stupnjeva naglo, dogodi se taj trzaj od 10 stotinki. Ja bi reko da je to do procesora ali opet nekako mi pobija tu teoriju stvar da imaš super procesor

I bez obzira koliko god smanjiš kvalitetu slike, to se opet događa, jelda?
LorlonWarrior je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 13:01   #1806
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Imao sam ja istih problema sa GTR 2(većinom), a i sa još nekim igrama . Svaki puta kada bi prvi puta ušao u igru trzalo bi.Onda sam izašao iz igre , upalio Catalyst i tamo na 3D otišao na restore default , pa apply i onda opet sve vratio do kraja na desnu stranu i opet apply. I kada bi drugi puta ušao u igru sve je radilo savršeno bez ikakvih trzaja.
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 14:48   #1807
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Iskreno nisam ni probao smanjiti rezoluciju lcd-a,igram na full hd 22" monitoru 1920x1080......mislim da bi ova grafa trebala voziti tu rezu,..a možda se i varam,...u svakom slučaju vrijedi probati.

tommyman... nisam baš skužio što točno napraviš u Catalystu,...može detaljniji opis radnje?

Obično ovakvi naizgled nerješivi problemi imaju jako jednostavan uzrok samo ga treba naći,.....zato tražim dalje.
sina xx3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 15:32   #1808
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
Iskreno nisam ni probao smanjiti rezoluciju lcd-a,igram na full hd 22" monitoru 1920x1080......mislim da bi ova grafa trebala voziti tu rezu,..a možda se i varam,...u svakom slučaju vrijedi probati.

tommyman... nisam baš skužio što točno napraviš u Catalystu,...može detaljniji opis radnje?

Obično ovakvi naizgled nerješivi problemi imaju jako jednostavan uzrok samo ga treba naći,.....zato tražim dalje.

evo ovo :



Evo ti primjer :
upalio sam komp i idem igrat igru ..uđem u nju i počne štekat....izađem iz igre , uđem u catalyst i pod 3D odem na default , pa apply i onda nakon neke 2-3 sekunde opet vratim na optimal quality , pa opet apply. I nakon toga kada uđem u igru sve ide OK. Eto neznam dali će tebi to pomoći , ali meni je!To tako moram radit svaki put ...nekada ostane ok , ali to je rijetkost.
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 17:25   #1809
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
Iskreno nisam ni probao smanjiti rezoluciju lcd-a,igram na full hd 22" monitoru 1920x1080......mislim da bi ova grafa trebala voziti tu rezu,..a možda se i varam,...u svakom slučaju vrijedi probati.
Ajd ti prvo spusti rezu i detalje da vidis da li onda to radi. Malo previse ocekujes od te grafe,da vrti Crysis na fullHD i jos ako si nabio detalje,AA itd. To je jos 512MB verzija grafe.

ja sam imao HD4870 1GB (OC-ana verzija),Q8200 @ 3.0 i 8GB RAM-a pa mi se Kriza malo bunila kad sam nabio sve na high na 1680x1050
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 20:50   #1810
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Evo kao što i rekoh......banalna stvar,........potroših cijelo popodne ali se isplatilo,.....Windows 7 pri instalaciji je "skinuo" i instalirao zadnje drivere grafičke koji kod mene očito nisu radili kako treba,....skinuo ručno predzadnju verziju drivera 8.632.1.200 i instalirao,...probao i evo konačno sve radi kako treba,...nema više trzanja slike,sve radi glatko i kako treba.
Znači za one koji koriste Windows 7,...64bitne, a imaju 4870 i probleme sa trzanjem slike instalirati verziju drivera 8.632.1.200 , kod mene riješilo problem.
sina xx3 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 00:48   #1811
gala385
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: jztju
Postovi: 2
Imam Gigabyte-ovu 4870 s 512 Rama, kupio je prije godinu i pol za 2250 čuna ....otkad sam je kupio na idleu mi je radila na 76 C, u loadu oko preko 90 C. Mislio da je to normalno jer se griju....proklinjao Gigabyte i sebe kad sam čuo temperature Sapphireovki i ostalih.
U zadnje vrijeme primijetio da se grije abnormalno( idle 84 C, load oko 98 C) ......neki dan rastavim, očistim nešto sitno prašine, stavim novu pastu - NIŠTA. Temperature variraju oko 90.
Normalno ,u igrama ventilator vrišti. Danas poludio od te proklete turbine , falila mi sekunda da stavim novi BIOS i bacim je u smeće.....rastavim je danas opet ,ispušem nešto prašine, zašarafim dobro kao i uvijek, uspravim kućište - temperatura preko 80 C za par sekundi. Bezveze je spustim horizontalno i skužim da je temperatura instantno pala na 76 stupnjeva. Dignem kućiše, poraste preko 80 C...I skontam da jednostavno hladnjak tvornički nije dobro sjedao, makar sam tu istu karticu rastavljao barem 5 puta. Uzmem šarafciger i stegnem krvnički, pogledam Gpu-Z - temperatura - 45 Celzijusa !!!!!!!!!! Eto ti kvalitete.....kladim se da je u većini slučaja riječ o tome..
gala385 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 19:27   #1812
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Pa tako se i steže, kak misliš da će dobro naljegat ak ne stegneš? Stegneš dok ide, imaš neki osječaj, samo ti nesme šrafinciger preskočit po šarafu...zbog gare, to je najgore kaj se može desit.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 23:01   #1813
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Normalna stvar, i moja referentna safirka je bila s nekim govnom od paste i previše je bilo namazano+neki izbljuvak od biosa gore.
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 23:57   #1814
gala385
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: jztju
Postovi: 2
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Pa tako se i steže, kak misliš da će dobro naljegat ak ne stegneš? Stegneš dok ide, imaš neki osječaj, samo ti nesme šrafinciger preskočit po šarafu...zbog gare, to je najgore kaj se može desit.
Hmmm...nisam šarafciger noob
Drugo je normalno stegnut i stegnut tako da je nitko više nikad neće otšarafit
Poanta je da je ati izdao hrpu kartica s kriminalnom greškom hladnjaka....
gala385 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 11:32   #1815
rollex
Registered User