Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2017., 07:23   #5821
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Zašto za svaki kanal pod info piše 576i ? Nema ni 720p...Imam u Bnet prijemniku namješteno 1080p, spremno za eventualne HD kanale, biti će da je onda do toga što sam još uvijek na scart kabelu.

Btw. Zadovoljan sam ovim Albisom 8100, malo me je zezao trzanjem kanala pred 2 godine dok nije pokupio neke automatske update, ali nisam ni gledao HD tako da nisam zahtjevan korisnik. Čak i ako ostanem na istoj brzini 30Mbps mogu očekivati zamjenu za Kaon-a ? Vjerujem da je Kaon bolji iako se kaže da se ne treba mijenjati ono što radi dobro.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
3. Imaš snimanje 10 sati (na mreži) ali je malo blesavo riješeno "organizacija tj. novije briše najstarije. Isto isprobaj lokalno snimanje na USB.
Ma nikad ne skupim više od 10 sati snimaka prije nego li ja osobno obrišem pogledano, tako da mi nije problem. A šta snimanje na USB funkcionira na isti način, znači označim emisiju za snimanje u TV rasporedu i onda mogu ugasiti uređaje ? Jer to mi je najpraktičnije i najsmislenije.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 10:30   #5822
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Zar te Albis 8100 ne zafrkava cesto se smrzne, pa ga moras iskljuciti i ponovo ukljuciti da proradi, bas cudno.
Sa Kaonovim daljinskim moci ces upravljati i TV-om.
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2017., 11:02   #5823
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Zar te Albis 8100 ne zafrkava cesto se smrzne, pa ga moras iskljuciti i ponovo ukljuciti da proradi, bas cudno.
Sa Kaonovim daljinskim moci ces upravljati i TV-om.
Ne, to nije bilo ni prije dvije godine. Nikada se nije smrzao, niti da sam ga morao restartati. Znači bilo je nekada samo ono da se na pola sekunde zakoči, odnosno trzne slika, pa tako svakih par minuta. Samo par kanala mi je imalo taj problem, što bi moglo značiti da je zbog frekvencijskih problema.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 12:25   #5824
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ne kuzim jesi produzio ugovor ili nisi...ako budes produzio i isao na novi paket dobit ces novi router i novi prijemnik Kaon.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 12:41   #5825
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ne kuzim jesi produzio ugovor ili nisi...ako budes produzio i isao na novi paket dobit ces novi router i novi prijemnik Kaon.
Produžiti ću najvjerovatnije. Osim ako me naživciraju sa time da mi ni jedan od par prodajnih predstavnika ne bude htio dati zadovoljavajući popust. Neće mi smetati novi aparati.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 15:33   #5826
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Citiraj:
Autor mladen77 Pregled postova
Link na ponudu

UVJETI KORIŠTENJA POSEBNE PONUDE
ZA NOVE KORISNIKE
1. Ovim Uvjetima korištenja ‘’Posebne ponude za nove korisnike’’ (dalje u tekstu: Uvjeti korištenja) uređuju se odnosi između
VIPnet d.o.o. (dalje u tekstu: Vipnet) s jedne strane te korisnika B.net usluga koji iskoriste promotivne pogodnosti (dalje u tekstu:
korisnik B.net usluge) s druge strane.
2. Korištenjem ‘’Posebne ponude za nove korisnike’’ korisnik B.net usluge prihvaća ove Uvjete korištenja.
3. ‘’Posebna ponuda za nove korisnike’’ je dostupna od 13.03.2017. do 30.04.2017. godine.
4. Ponuda je dostupna novim korisnicima kojima Vipnet ponudi zaključivanje ugovora putem prodaje izvan poslovnih prostorija ili
im zaključivanje ugovora bude ponuđeno telefonskim putem.
5. Promocija je dostupna novim korisnicima B.net usluga koji odaberu jednu od navedenih usluga: Turbo internet, Turbo 2D
(internet + telefon), Turbo 2D (TV + internet) i Turbo 3D (TV + internet + telefon).
6. Korisnici B.net usluga iz prethodne točke ovog članka ostvaruju posebne pogodnosti u korištenju usluga:
� Korisnik usluge Turbo internet ostvaruje 50% popusta na mjesečnu naknadu usluge tijekom 24 mjeseca te njegova
mjesečna naknada iznosi 74,50 kn.
� Korisnik usluge Turbo 2D (TV + internet) ostvaruje 50% popusta na mjesečnu naknadu usluge tijekom 24 mjeseca te
njegova mjesečna naknada iznosi 119,50 kn.
� Korisnik usluge Turbo 2D (internet + telefon) ostvaruje 50% popusta na mjesečnu naknadu usluge tijekom 24 mjeseca te
njegova mjesečna naknada iznosi 99,50 kn.
� Korisnik usluge Turbo 3D (TV + internet + telefon) internet ostvaruje 50% popusta na mjesečnu naknadu usluge tijekom
24 mjeseca te njegova mjesečna naknada iznosi 134,50 kn.
7. Korištenje promotivnih pogodnosti podrazumijeva potpisivanje pretplatničkog ugovora na 24 mjeseca za pakete iz točke
6 ovih Uvjeta.
8. Korisnik nema pravo na promotivne pogodnosti ako je u posljednjih 12 mjeseci iskoristio neku od promotivnih pogodnosti za
korisnike B.net usluga.
9. Ukoliko korisnik 2D paketa koji je u ovoj promociji dobio popust na mjesečnu naknadu 2D paketa unutar 12 mjeseci uslugu želi
smanjiti na 1D paket, to će se smatrati raskidom ugovora na 2D paketu uz naplatu naknade za raskid ugovora prema Cjeniku i
aktivaciju nove usluge po redovnoj cijeni iz Cjenika.
10. Navedena promotivna pogodnost odnosi se na mjesečnu naknadu usluga i ne uključuje telefonski promet koji nije uključen u
mjesečnu naknadu te najam sadržaja na zahtjev, poput sadržaja iz Videoteke ili interaktivne televizije.
11. Na sve odnose između Korisnika i Vipneta koji nisu uređeni ovim Uvjetima primjenjuju se Opći uvjeti poslovanja VIPnet d.o.o. i
Uvjeti korištenja i realizacije fizičkog priključka i terminalne opreme u kabelskoj mreži.
12. Vipnet zadržava pravo izmjene ovih Uvjeta korištenja o čemu će korisnik biti obaviješten putem stranice www.bnet.hr ili na drugi
prikladan način.
Ovi uvjeti primjenjuju se od 13.03.2017.
Koga treba kontaktirati za ovu ponudu? Prodajnog predstavnika? Službu za korisnike? Ili?

Novi sam korisnik. Možda .
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 17:58   #5827
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor toshiro Pregled postova
Koga treba kontaktirati za ovu ponudu? Prodajnog predstavnika? Službu za korisnike? Ili?

Novi sam korisnik. Možda .
Prodajnog predstavnika. Mozes ga naruciti na ovom linku: http://www.bnet.hr/podrska/naruci_b_...g_predstavnika

Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Zašto za svaki kanal pod info piše 576i ? Nema ni 720p...Imam u Bnet prijemniku namješteno 1080p, spremno za eventualne HD kanale, biti će da je onda do toga što sam još uvijek na scart kabelu.
576i je standard za SD kanale (720x576). 720p/i se ne koristi u HR.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 17:59   #5828
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Question

Dijele li i nove Wifi routere sada ili se još koristi ono Tehnicolor smeće koje ne uspijeva poslati wifi signal ni kroz zatvorena drvena vrata, a kamo li jedan zid.
Do nedavno sam ga imao spojenog na svoj stari Dlink DIR-615 i radilo je bez greške, pokrivalo cijeli stan u kombinaciji sa jednim DLink boosterom u susjednoj sobi. Međutim 615 je crko i sad sam opet samo na njihovom i frustrira užasno.
Na kompu je stabilna uvijek veza i nema padova brzine, ali WiFi je koma, ili veza bude brutalno spora da mi je bolje bit na LTE, ili jednostavno nema veze, tj spojen je i pun signal ali ne može na internet. Jedino reset pomaže. Odem u onaj njegov event log i sve puno "Critical Error (3)" upozorenja, par komada u danu. Kažem to SZK i odgovor je bio da nije to ništa, da vide oni da internet radi

Prije mjesec dana sam ih zvao i pitao za zamjenu za neki drugi router, čak i uz doplatu ako treba, jer ovo je skoro kao da i nemam WiFi, pogotovo za druge ukućane koji ne znaju ni kako router izgleda a kamo li kako ga resetirati niti se žele petljati u to. Njihov odgovor je bio da jedino takve imaju u ponudi.

Što se tiće TV, imam taj Albis, čini mi se OK, u zadnjih godinu dana su bile dvije situacija samo gdje ga je trebalo resetirati jer ostane bez signala.

Ali zato sa internetom borbe svaki dan. Gledao sam na netu postoji li možda kakav custom modani FW za taj router, ali ne nalazim ništa, samo forumske postovi ljudi kako se žale na slične probleme.
Na DIR-615 sam stavio FW sa DD-WRT stranice i radio je puno bolje nego tvornički, pa sam mislio da je takvo što možda dostupno i za Tehnicolor
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 18:21   #5829
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Trenutno nema alternative, samo taj Tehnicolor.
Za njegov WiFi se sve zna, ne može ni biti bolji sa internim lata antenama.
Nekome je DIY modifikacija sa vanjskim antenama pomogla a nekom nije.
Poznato je da treba neki drugi uređaj (AP / Router) za bolje pokrivanje većeg radijusa.

Šta se desilo sa tim DIR-615 ?
Jel se da zakrpati ?
Jel imaš doma u furdi još koji AP / Router ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 18:43   #5830
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Trenutno nema alternative, samo taj Tehnicolor.
Za njegov WiFi se sve zna, ne može ni biti bolji sa internim lata antenama.
Nekome je DIY modifikacija sa vanjskim antenama pomogla a nekom nije.
Poznato je da treba neki drugi uređaj (AP / Router) za bolje pokrivanje većeg radijusa.

Šta se desilo sa tim DIR-615 ?
Jel se da zakrpati ?
Jel imaš doma u furdi još koji AP / Router ?
Ne znam, jednostavno je prestao raditi, kada ga ukopčam svijetli samo power led narančasto i tako stoji. Probao sam resetirati ali ništa, ne reagira. A odlično me služio, sedam godina, nula problema, pogotovo sa ddwrt FW.
Nemam ništa.
Atrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2017., 18:57   #5831
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Po tom "power led narančasto" rekao bih da mu je "pukao" fw,
probaj ga osposobiti > http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=547938
Potraži ostale recovery varijante obzirom na DIR-615 + koja je revizija + DD-WRT.
Preporučam kad ga oživiš ubaci OpenWRT i složi ga kao switch + AP.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 19:04   #5832
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Po tom "power led narančasto" rekao bih da mu je "pukao" fw,
probaj ga osposobiti > http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=547938
Potraži ostale recovery varijante obzirom na DIR-615 + koja je revizija + DD-WRT.
Preporučam kad ga oživiš ubaci OpenWRT i složi ga kao switch + AP.
Mislim da sam već nešto slično ovome pokušavao pa mi nije nekaj išlo. Probat ću po tim uputama.
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 19:08   #5833
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Nađi na str. DD-WRT - a precizno za tvoju reviziju kao šta je ova za primjer za rev E3 > http://dd-wrt.com/wiki/index.php/D-Link_DIR-615_rev_E3
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 20:07   #5834
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
576i je standard za SD kanale (720x576). 720p/i se ne koristi u HR.
U 720p idu nekoliko programa u Start HD paketu poput Brava HD, Das Erste HD, ZDF HD, arte HD, D jazz HD itd.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 09:22   #5835
Ari
Registered User