Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2010., 09:21   #421
amet
Registered User
 
amet's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Dubai/Novi Sad
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Napravio sam ovim prvim načinom, jedino što kad mi otvori playlistu, vidi mi sve datoteke, i dokumentarac i imdb link u tom folderu. Moram još to udesiti da mi se vide samo video datoteke


I u međuvremenu sam uspio skršit RSS



probao sam maknut taj RssFeeds.xml iz user data, al nije pomoglo. Kasnije sam ga vratio, tj, nanovo napiso al nula bodova opet.
imas u Add-on manageru RSS editor, koristi njega da editujes RSS feed
amet je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2010., 19:11   #422
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Jesi uspio sta napraviti sa crnom, tj 16-235 -> 0-255? NAsao sam masu rasprava gdje savjetuju da se prebaci u RBG4:4:4 full range fixel format koji je ekvivalent 0-255 Slika postane doista dublja i jace izrazenih tamnih nijansi i kad je usporedim sa Splayer video lvls 16-235 -> 0-255, to bi trebalo biti to.

Trebalo bi malo istestirati da se uoci koliki je gubitak detalja u tamnim scenama.

Nakoji si ti nacin podesio 16-235 -> 0-255 unutar catalysta?
Bok! Ma nema smisla dirati po catalystu. Normalno mi šljaka na 95% materijala i stoji full range oduvijek. Što se tiče ovih 5% nema pomoći. U mpc-hc mi sa shaderom odlično radi to prebacivanje, ali XBMC očito nema tu mogućnost.

Kad smo kod XBMC-a, moram priznati da mi prebacivanje rezolucija sa RC2 radi kao podmazano. Stalno mi stoji u 1080P, a ovisno o materijalu samo šalta rezolucije. Ono kaj mi super je da kad izađem iz njega van, u windowsima mi se vrati na 1280x720 kaj mi je idealno za surfanje etc dok sam izvaljen u kauču i mamuran.

Znaš možda koja je funkcija ono "TV settings" hehe. Nije mi baš jasno zakaj stoji ikona tam non stop kad nemrem ući u nju :P
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2010., 20:16   #423
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
pa za tv kartice ili za tv preko neta ... bilo je prije govora da ce impletirat televiziju pa ce se moci gledat preko net-a...e sad otom potom mozda ce to doci u final build-u
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2010., 20:43   #424
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Danas sam opet malo udešavao, ide sve bolje. Neznam zašto mi nekada miš ima lag i neradi mi tipka ubaci/izbaci, il ja neznam podesit.


Inače, da li postoji neka lista kratica za tipkovnicu za neke radnje u XBMC-u? Želio bih si na daljinskom podesit da mi otvara/zatvara ladicu i tak još par sitnica. Uspijem to napraviti i radi mi dok sam u windowsima, al kad je xbmc u fokusu, radi mi samo šorkat za alt+f4
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2010., 20:49   #425
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2010., 21:05   #426
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Bok! Ma nema smisla dirati po catalystu. Normalno mi šljaka na 95% materijala i stoji full range oduvijek. Što se tiče ovih 5% nema pomoći. U mpc-hc mi sa shaderom odlično radi to prebacivanje, ali XBMC očito nema tu mogućnost.
Nismo se razumjeli, kako nema? Poiskljucuj sve điđe u playerima pa probaj.
Desktop&display/dolje pri dnu desni klik na LCD-PLAZMU/configure/piksel formating/postavi RGB 4:4:4 Full RGB pixel format. Slika postane "kristalna", a crna se fino produbi.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Kad smo kod XBMC-a, moram priznati da mi prebacivanje rezolucija sa RC2 radi kao podmazano. Stalno mi stoji u 1080P, a ovisno o materijalu samo šalta rezolucije. Ono kaj mi super je da kad izađem iz njega van, u windowsima mi se vrati na 1280x720 kaj mi je idealno za surfanje etc dok sam izvaljen u kauču i mamuran.
Saltaju se i meni rezolucije. LCD mi cak prepoznaje signal XBMC-a i videa pa se i on prebaci u 24p/30p/60p. Ali tada ako ja sjednem za komp, a zena npr. gleda XBMC nije mi bas ugodno koristiti mis, surfati ili igrati igru, a to cesto radim Tako da sam to sve poiskljucivao.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Znaš možda koja je funkcija ono "TV settings" hehe. Nije mi baš jasno zakaj stoji ikona tam non stop kad nemrem ući u nju :P
Iskljucivo za live TV sa pci tv karticama. Funkcija je trebala biti podrzana sluzbeno sa Dharmom, ali je u zadnji cas odgodjeno za sljedeci build. Ako zelis koristiti live tv postoje neofficijelni buldovi za to. Tada TV izbornik od T! postane dostuman.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2010., 23:50   #427
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Moze delete
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 12.12.2010. u 14:10.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2010., 12:04   #428
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
THE RENAMER

1. Download & Install http://therenamer.com/


(Slikano je za vrijeme ranije verzije da se nebi pobunili u slikama)

2. Set Up Folders:

-Odmah na početku treba sve filmove prebaciti u jedan folder, isto tako i serije...da bi olakšali sebi te programu napravite 4 foldera na Disk-u, na sljedeći način:

-Movie
-Movie.Old
-TV Shows
-TV Shows.Old

-Sve Filmove koje imate stavite u Movie.Old Folder, Serije stavite u TV Shows.Old Folder

3. Set Up The Renamer (Global Settings):



- Otvorimo The Renamer, “Global Settings” (dolje lijevo). Nakon što nam se otvorio mali prozorčić treba odabrat željene postavke:
- GUI Animations - Animacije tijekom prijelaza
- Confirmation - potvrda za vrijeme editiranja
- Create Log - svaki prijevod koji je pokrenut od strane The Renamera ostavit ce Log file u folderu, da se zna iz kojeg naziva u koji se “rename-alo”
- Shift “the” to back - Ako vas nervira da u nazivu filma imate “the Bourne Ultimatum”, stavite kvačicu ako zelite da naziv bude “Bourne Ultimatum, the”
- Keep Signatures - riječi od Originalnog naziva, budu stavljene na kraju novog naziva
- Sample Folder/File: Rename/Delete/Ignore - ako The Renamer naiđe na “Sample Folder” što želite učiniti s njim: Preimenovat/Obrisat/Ignorirat
- Ignore Files - odaberite sto želite ignorirat, ako želite dodati jos neku Ekstenziju (morate staviti npr. exe unutar navodnika = “exe”) - obavezno ukljuciti Show in Confirmation
- CD123 Format - ako naiđe na Film, Seriju, da preimenuje u (ako stavite zagrade ispisat će ovako:
- “the Bourne Ultimatum (1)”
- “the Bourne Ultimatum (2)”

4. Set Up The Renamer (Settings):



- Otvorimo The Renamer, “Settings/TV Shows” (gore desno), Nakon sto nam se otvorio mali prozorčić treba odabrat željene postavke:
- Renamed Format Preview showname S01E01 - imate postavke koje su klikabilne, na svaki vaš klik one se mjenjaju sto je vrlo jednostavno za podesiti:
- Showname - ime serije
- Season - sezona serije
- Episode Titles - naziv epizode
- s1e1, 1x01, 101 - Chuck s1e1, Chuck 1x01, Chuck 101
- Caps (SE/X) - povecava slova (Chuck S1E01, 1X01, 101)
- Add “0” to Season - Dodaje nulu (0) (Chuck s01e01, Chuck 01x01, Chuck 0101)
- Fetch Folder - ovdje podesite TV Shows.Old (include sub folders - nek vam bude ukljucen)
- TV Shows Archive - ovdje podesiti TV Shows (auto move - neka vam bude uključen)
- Moving File Structure preview
C:\TV Shows Archive
-Friends
-Season 1
-Filename.avi

- TV Shows Folder - svaka serija će imati svoj folder
- Season Folder - ukucajte Season, ako imate više sezona “Chucka” onda ce unutar foldera “Chucka” biti “Season 1, Season 2”
- “Showname” in Season - orikazi ime serije u Sezon folderu
- Add “0” to Season - dodaj nulu (0) u "Sezona" folderu
- Individual Folder for Episodes - poseban folder za svaku epizodu
- Option A (long) - važi samo ako je “Individual Folder for Episodes” uključen, Sezona + Ime Serije
- Option B (short) - važi samo ako je “Individual Folder for Episodes” uključen, samo broj Epizode

5. Set Up The Renamer (Force Showname):



-Otvorimo The Renamer, “Force Showname” (gore sredina), Nakon sto nam se otvorio mali prozorčić treba odabrati željene postavke:
-From - To - ako primjetite da tijekom renamea neka serija se krivo renamea, Stisnete Add i ukucate taj “los naziv u stupac From”, a željeni rezultat u stupac “To”

6. Set Up The Renamer (The TVDB Database):



- Otvorimo The Renamer, “The TVDB Database” (gore ljevo), nakon sto nam se otvorio mali prozorčić treba odabrati željene postavke:
- http://www.thetvdb.com/?tab=series&id=73696&lid=7 (iz ovog linka mozete izvući ID Code (crveno), koji ukucavate u TheRenamer...ako odete na tvdb stranicu i pronađete svoju seriju mozete ID Code ubaciti u svoju Database)
- Istu stvar imate na glavnom zaslonu “TV Manual Scraping” dodate IDCode ili Showname



7. Set Up The Renamer (Scraper & Movie)

- kao što vidite na početnom zaslonu imate text “drag your tvshows here” - tvshows ako kliknete možete prebaciti na “movie” opciju, isto tako je i s scraperima (drugim stranicama za pretrazivanje informacija o serijama) od ponuđenih imate:
- the TVDB
- EPGUIDES
- IMDb
- TV.com

8. Set Up The Renamer “Settings/Movies” (gore desno):



- Otvorimo The Renamer, “Settings” (gore desno). Nakon što nam se otvorio mali prozorčić treba odabrati željene postavke:
- Delete Files - File-ovi koji ce se obrisat prilikom pretrage (ako želite dodati još neku ekstenziju (morate staviti npr. exe unutar navodnika = “exe”)
- Skip Folders - unutar foldera koji “The Renamer” pretražuje preskočit će sljedeće nazive foldera
- Fetch Folder - ovdje podesite Movie.Old (Contains Movies Only - nek vam bude uključen, ako ste stavili u folder samo Filmove)
- Movie Archive - ovdje podesiti Movie (auto move - nek vam bude uključen)
- Year Format - ukucavate znakove koje hoćete pored godine (meni su (2010) - zagrade)
- Show Year: In Folder, In File - Prikazi godinu - u Folderu, u File-u
- MPAA Movie Ratings - Prikazuje ocjenu s Interneta (neki filmovi nisu ocjenjeni)
- Create IMDb Shortcut - U folderu gdje se film nalazi pravi shortcut na IMDb-ovu stranicu od tog filma

9. Set Up The Renamer “Drag&Drop - Shortcuts” :

- Jednostavno otvorite TV Shows/Movies i prevučete željeni file unutar The Renamera, automatski će pokreniti pretragu te izbaciti ovakav prozorčić



- Ako imate podešen "Fetch Folder" (u kojem se nalaze TV Shows/Movies), mozete ući u The Renamer i stisnuti "šapu", ona ce odmah povući sve file-ove iz Fetch Foldera i pokrenuti pretragu
- O + Click (na šapu) Otvara Fetch Folder
- M + Click (na Šapu) Automatski premješta iz Fetch Foldera u TV Archive Folder





XBMC (Xbox Media Centar)

1. Download & Install Link (skidate trenutno ovu verziju"xbmc-r35567-Dharma_rc2.exe")

2. Set Up Folders/Library (TV Shows/Movies):



- Otvorimo XBMC > Videos > Files > Add source > Browse (odaberete gdje su vam TV Shows/Movies > OK > OK > Set Content:



- Odaberete TV Shows i Scraper The TVDB (ako su u pitanju serije)
* Run auomated scan



- Odaberete Movies i Scraper The MovieDB (ako su u pitanju Filmovi)
* Run autoamted scan
* Scan recursively



3. Set Up Skin:



- System > Settings > Appearance > Skin > Skin > Get More... (dole ljevo) > Transparency! > Install (XBMC ce sam ponuditi da se prebaci u novi skin, potvrdite)

- Settings > Skin Settings:

General



Home Window



Scripts



Shutdown (ovdje mozete ugasiti/upaliti odredjene tipke)



Menu (ovdje mozete editirat koji menu zelite vidjeti na Home Screenu, Ja pod Movies imam dodano, Traileri, Shoutcast, fox news (instalirate add on i ubacite ga pod plugin, kada ste u home screnu stisnete strijelicu prema gore i otvorit ce vam se pluginovi)



Reload Skin (ako vam se skin pocne cudno ponasat resetirajte skin, a pri tome imate i XO igricu)




4. Set Up Subtitle Add On:



- Settings > Add-ONS > Subtitles > XBMC Subtitles > Install > Settings (ponovo stisnite na XBMC Subitles):

- Languages (Podesite si jezike koje zelite,limitirano je na 3 jezika)



- Services (odaberite servise koje zelite koristiti)



- Advanced Options (jos par dodanih postavki, koje prepustam vama na odabir)



- Settings > Skin Settings > Scripts > "Show subtitle script button in OSD" Ukljucite, Select Script (odaberite XBMC Subitltes) > Kada otvorite Seriju/Film Pritisnite Enter, Skroz desno ima mala ikonica "=", kad na nju pritisnete otvara vam se Scripta za skidanje titlova



5. Set Up DXVA:



- Settings > Videos > Allow hardware Acceleration (DXVA2)

6. Set Up Language:



Settings > Appearance > International > language > Croatian (automatski ce sve sam prebaciti)

7. Set Up We