Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2016., 22:38   #31
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
koji zracni hladnjaci mogu necujno hladiti klokani amd 8350? pod necujno mislim na <1000rpm, pozeljno 120mm
evo212?
ili nesto vodeno?
  Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 00:35   #32
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor zok420 Pregled postova
Pozdrav ljudi

Dali da uzmem Scythe Kotetsu zračni hladnjak ili Cooler Master Seidon vodeno,
cijena im je ista.
Uzmi ovo ispod (LC Power LC-CC-120) i uštedi:
https://www.uzishop.hr/hladnjaci-za-...-cool-120.html

Nekidan "otiša" na FX8300 (nisam kloka proc, ali kolege s foruma su imali blagih OC izleta s njim )

Nećeš se usrićit s tim (1x120mm vent) AIO vodenim hladnjacima, a za neki bijesni dual tower zračni hladnjak se valja isprsit (npr. Noctua, Cryorig....), i imat "pošteni" kejs (da ti stanu zbog visine)

Koje kućište imaš i koji procesor trenutno koristiš BTW?

Dobrim protokom zraka u kućištu isto možeš smanjit temperature (broj/veličina ventilatora i njihovo pozicioniranje)

Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
koji zracni hladnjaci mogu necujno hladiti klokani amd 8350? pod necujno mislim na <1000rpm, pozeljno 120mm
evo212?
ili nesto vodeno?
Jel to ide u taj CM Elite 332?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 01:09   #33
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
ah zanemari tu konfu, nova se slaze, kuciste najvj zalman z3 midtower
  Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 01:24   #34
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Novo - rabljeno, do koliko love?

Npr. Scythe Mugen + par 12/14cm ventova za kejs do max. 1000/800 okretaja (za dobar propuh uz filtere za prašinu)
https://www.links.hr/hr/cooler-scyth...-fm2-050903311

ili Arctic 240 vodeno za poderat CPU, a ostatak (grafu, diskove... ko yebe )
https://www.uzishop.hr/hladnjaci-za-...eezer-240.html

Za obe gornje grdosije ćeš morat dvaput mirit, a 1 put kupovat
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 01:30   #35
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
puno je to $$, moze polovno, najradjije bih evo 212 sjecam se da su bili na trznici za 150-200kn, ali sad nista pa gledam alternative...

i stvarno kljucna je tisina, sve preko 1000rpm cujem, najradije 800... to evo 212 sa 8350 na 4.5ghz moze? nisam u tijeku, ali znam da je amd vrlo topao

edit: i ti veliki hladnjaci stanu bez problema u zalman z3? sutra idem po kuciste, provjeravam sve nekoliko puta...
  Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 01:54   #36
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Evo ovaj se zayebo pa nudi povoljno Nemesisa

http://www.njuskalo.hr/procesori/rai...oglas-17714835
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 09:25   #37
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
i stvarno kljucna je tisina, sve preko 1000rpm cujem, najradije 800... to evo 212 sa 8350 na 4.5ghz moze? nisam u tijeku, ali znam da je amd vrlo topao
Ako misliš klokati proc,ti hladnjaci postaju igračke.Imao sam Themis,pa ga poklonio i kupio ovaj...razlika 20 celzija u loadu...
Pitaj ravkan-a koliko struje treba za 4.5, on ima taj proc.
__________________
...help me understand the best I can...

Zadnje izmijenjeno od: Flood. 01.02.2016. u 09:30.
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 11:34   #38
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
A šta fali Nemesisu/Tisisu iz gornjeg posta, još imaš tikove od Raijinteka?

Za 250kn čisti no brainer, pa onda uzmeš kompatibilnu matičnu ploču (nemoj ove malog formata jer im CPU socket zna bit preblizu backplate konektorima ili neku da VRM hladnjak oko socketa ima ohoho visinu ka ova ispod npr..), RAM (ne visoke hladnjake), i kejs (koji prima kulere te visine) - dakle ON je ta osnova od koje počinješ

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 11:37   #39
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
nemesis narucen taj, nadam se da cu znati montirati. amd 8350 je doma, ploca 970a ud3p u dolasku, kuciste zalman z3, valjda ce sve biti ok za barem 4.5ghz 0-24
  Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 11:55   #40
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
A šta fali Nemesisu/Tisisu iz gornjeg posta, još imaš tikove od Raijinteka?
4.5 nije malo.Neznam koliko struje treba za taj klok.Ali mislim da treba hrga za to hladiti, a ne neki 12cm cooler/vent.
Nemesis i evo 212 nisu isti rang coolera. Na evo 212 sam se referirao.
Neznam koliko visoki cooler prima Z3,trebalo bi izmjeriti jer ne piše na Zalmanovoj stranici...19cm je širok.A cooler ima 16-16,5 cm
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 11:58   #41
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
nemesis narucen taj, nadam se da cu znati montirati. amd 8350 je doma, ploca 970a ud3p u dolasku, kuciste zalman z3, valjda ce sve biti ok za barem 4.5ghz 0-24
Ovi iz Đure Zalmana su bar mogli napisat do koje visine ima stanu kuleri u kejs -.-

Sa 192mm širine moglo bi bit problema za kuler od 166.5mm (mislim da je bez ventova koji vjerojatno dodaju još bar 5-10mm)



Koju memoriju točno imaš (ako ima visoke hladnjake ka npr. ovi ispod bit će veselo )?


__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 12:01   #42
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
hyperx black, niska je. googlao sam jucer i ispao je post na nekom stranom forumu da moze nemesis u zalmana z3...

inace, jel nuzno 2 ventilatora na tom hladnjaku? bi li mogao hladiti 1 <1000rpm? ako moze, jel ga bolje staviti u sredinu ili na bok?
  Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 12:15   #43
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
To ovisi o kloku - kakav si primjerak procesora ubo i koliko će mu tribat voltaže, lako se zimi zafrkavat s jednim ventom, ali kad dođe lito a npr. nemaš klimu u sobi.....

Ja imam sličan "koncept" za neklokani proc i držim kuler okrenut ovako ispod da vrući zrak odyebe šta prije prema vrhu kejsa gdje ga čekaju 2x14cm ventovi za ispuh + preuzimaju vrućinu od grafe ispod sebe, šta mene ne smeta jer imam superiorni Intel non K na stocku (slika s neta - ovome je bilo bolje da je okrenuto otraga prema ova 2 venta ako se može)



Trenutno je pasivno hlađenje bikoz of zima (nit sam stavlja ventove na kuler, nit ove 2x14cm gori na vrh kejsa)

Ovo za orijentaciju sam isprobaj (vent u sredini ili na boku)...
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 12:53   #44
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
inace, jel nuzno 2 ventilatora na tom hladnjaku? bi li mogao hladiti 1 <1000rpm? ako moze, jel ga bolje staviti u sredinu ili na bok?
Budeš vidio kad počneš dizati napon,razmišljati ćeš o trećem ventu,a ne dali staviti 1 ili 2.
Uglavnom,logika buke kaže da je bolje imati 2 venta na manjim okretajima nego 1 na višim.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 13:05   #45
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Inače samo za FYI (sad pričam s trpijem), ovi ventovi na Tisisu (pardon Nemesisu) imaju rupe od 12cm ventova (lopatice i ostatak tijela/okvira venta je od 14-ice) - rubovi venta su "odrezani"

Meni je ovo dobro došlo jer u bivšem kejsu (CM 690) isti takvi ventovi su radili problem - ako ih pomaknem niže mogu zatvorit bočnu stranicu ali se malo prcaju sa memorijom, ako ih podignem 1-2cm onda ne diraju memoriju, ali se bočna stranica nije mogla zatvorit

Na kraju stavija 12cm ventove od kućišta na kuler, a ove od kulera na vrh kejsa, i sve riješeno (srićom CM690 je ima flexibilne rupe za 14/12/9-8cm ventove)

Jedina razlika je šta su u mene ventovi na kuleru "fixirani" metalnim držačima (pa se ventovi mogu pomicati po par cm u visinu ili livo-desno kako korisnik želi), dok su u ovog Nemesisa ventovi striktno fixirani crnim gumenim distancerima u određenom položaju pa nema mrdanja, jedino eventualno stavljanje manjih (12cm) ventova - ako ne budeš moga zatvorit bočnu stranicu
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 16:22   #46
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
evo dosla je mrcina, no moguce da sam prevaren, smije li hladnjak biti ovako spigan? i jos jedna stvar koju sam primjetio, nezz jel to tako treba biti, baza nije ravna, klacka se na procesoru, nisam jos montirao, po sredini je najispupcenije

  Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 17:10   #47
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Ne smije, ova liva strana je par cm u krivo (vidi se pri vrhu), ništa šta se lagano rukama ne može riješit?

Jel ti kutija paketa/hladnjaka s vanjske strane oštećena/udubljena?

Poslikaj i bazu - stavi neku ravni predmet/ravnalou na nju, dok slikaš.

Znam da ti nije do zajebancije, ali nemoj odma nožem nismo u Dugopolju

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 17:19   #48
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
nema kutije, samo hladnjak, ventilatori i oprema u omotnici(sve osim 2 sigurnosna zice drzaca za ventilatore da ne ispadnu, vjerujem nebitno moze se improvizirati), necu se jos jako sekirati, ali baza definitivno nije ravna, jel on dobio tako ili sta nezz.

koliki je problem/trosak to i jel moguce odnijeti nekom tokaru da izravna i ispolira bazu? ako se moze i trosak je nekoliko desetaka kn, necu se ni javljati ovom, odlican hladnjak za manje od pola cijene novog je ok

ovu spiganu stranu necu sam ravnati, da se ne bi zdrava strana savila ili nesto puklo. ako cu nositi kod tokara nek stegne bazu pa izravna tu jednu stranu.
  Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 19:17   #49
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Koliko vidim tribala bi bit ravna (iako neki cooleri imaju taj convex feature jer i heatspreader na CPU nije uvik 100% ravan)

Citiraj:
Besides, the base of the Nemesis is exceptionally flat. The thermal grease imprint is not uniform only because our LGA2011 processor has a convex heat-spreader.
http://www.xbitlabs.com/articles/coo...nemesis_2.html



Ovdi ispod se vidi da je vjerojatno ka i u tebe (nisi tija ravnalom )

Citiraj:
Con il dissipatore Thermalright Ultra-120 č stata introdotta in commercio ed č ormai molto comune l’adozione di questo sistema. Precisiamo perň che con il moderno socket Sandy Bridge-E non č piů presente nessuna concavitŕ nel sistema di ritenzione, che risulta essere perfettamente lineare.
http://www.xtremehardware.com/coolin...19587/?start=3




Uostalom namontiraj ga, vidi kakav otisak paste ostavlja i kakve su temp.
Uvik možeš ispolirat bazu ručno.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 20:13   #50
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
FKT mi se neda monitirati plocu pa ako ne valja sve skidati, opet montirati... i imam prilicno ne-njezne ruke, mogla bi se sarafcigerom probiti ploca u procesu ili sl, a ponavljanjem procesa rizik raste

evo slika pa procijenite

procesor na stock cooleru, uopce nema klackanja i svjetlo ne probija



na nemesisu













WAT SHOULD I DO?
  Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 20:26   #51
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Kontaktiraj prodavača onda za komentar zbog onog dijela šta je malo iskrivljen i ako ti se ne da polirat bazu, ili pak pravac ova tema ispod ako ti se ne da zafrkavat s likom...
http://forum.pcekspert.com/showthrea...ight=poliranje

EDIT Joj koji si ti kralj, "kupuješ" uslugu poliranja, kad ti netko ispolira usput ga ugnjavi da ti ispravi i onaj livi dio na kuleru
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 03.02.2016. u 21:14.
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 17:39   #52
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
evo na kraju nakon dodatnog researcha i kontaktiranja raijinteka sa gornjim slikama, cini se da je to normalno dapace napravljeno je tako s razlogom, idem montirati wish me <50c overcloked

Hi trpi,


It is no problem… You can use it… Don’t worry… If anything comes up, then just shoot us an email with proof pics, we will replace it then!

takodjer:

http://forum.benchmark.pl/topic/1644...isis-podstawa/

Why is the cooler’s contact surface slightly convex?
As the Integrated Heat Spreaders (IHS) of today’s CPUs are slightly concave, the cooler’s contact surface has been deliberately designed to be slightly convex in order to ensure optimal contact. This way, more contact pressure will be applied at the centre of the IHS directly above the DIE, which results in better heat transfer and improved overall performance.
  Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 19:09   #53
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Ona jedna strana je garant platila u transportu ako kažeš da nije bilo kutije - nasloni ga na stol, jednom rukom stisni jako po sredini između tih rebara, a drugom rukom lagano riješi samo tu stranu šta je ukrivo....

Drago mi je da ti se nije dalo prvo montirat/testirat, ka Dalmoš si
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 19:50   #54
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova

Znam da ti nije do zajebancije, ali nemoj odma nožem nismo u Dugopolju
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova

Drago mi je da ti se nije dalo prvo montirat/testirat, ka Dalmoš si
Neko ima stvarno pik na dalmatince i dugopoljce
pa najebo sam

OnTopic:
Meni je hladnjak iz siga ispao iz ruku sa metra ipo visine na pod, dosta se iskrivio.
Stegneš bazu u moršu, ako imaš neku dobru
i lagano ispraviš
Nije neki problem
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 23:09   #55
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
pusti drvoja, bice ga zena mustra da je 3x tjedno vozi u lesninu, pa mu pjege izbijaju na spomen
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 23:51   #56
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Još gore - Calzedonia za nju & ostali outleti di bi se i ja triba fancy obuć, da ne izgledam ka neki propali FESB-aš

Šteta šta gore nema neki IT dućan da i ja ubijem vrime, ovako samo buljim u prodavačice i one mlade "čobanice" šta vikendom tamo kupuju, mmmmm meso tako mi 0- krvne
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 00:35   #57
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
evo montiran je nemesis, jedva stane u zalman z3 na milimetar, dira izbocinu stranice kucista





pitanje, jel svejedno u koji ram slot se stavi keks? u prva dva ne stane, tj stane ali dira/digne ventilator, gurnuo u treci.

jel dobro stavljena pasta, jesam li trebao kupiti neku aftermarket? stavio dobijenu sa coolerom, dosta je zvakasta


sutra bi trebale stici jos komponente pa ce masina biti upaljena
  Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 00:39   #58
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
Tu je paste za barem 5 procesora.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 00:41   #59
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
mozda "od viska glava ne boli"? istrcnuti ce se sastrane visak? obzirom da je onako konkavno mozda i treba malo vise pastice? znam inace sam stavljao tanko kao film prozirno ali sa ovu pastu se fkt nije moglo tako, u dijelovima onda bude
  Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 01:02   #60
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
The AC je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na