Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2014., 19:59   #1
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
(riješeno) Kako očistiti hladnjak na laptopu?

Dakle,radi se o HP 6730s. Ventilator jako bruji i temperature su oko 70 stupnjeva (HWmonitor). Koji je najlaksi nacin za pocistiti hladnjak bez otvaranja istog? Je moguće nekako sa kompresorom lagano propuhivati kroz one rupice sa strane,i dali je to efikasno? Ili sa usisavacem? Jer bi izbjegao otvaranje laptopa svakako!
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 20:16   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ne, jer ti nista ne izlazi van, nema druge solucije nego otvaranje, ciscenje i obavezna zamjena paste.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2014., 20:28   #3
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Čudni su mi simptomi ovog laptopa. Kad ga dignem ili pomaknem se ugasi!? Npr dignem sa stola!
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 20:29   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Klasika za tu seriju, hladni lem.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 20:39   #5
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Dobio sam ga za 300 kn i dao sam sub (znači sve skupa 700 kn cca),fizički izgleda jako dobro. znaci sve vise shvacam da toliko i ne vrijedi. Vizualno je u jako dobrom stanju (ko nov) al je uzasno bucan,gasi se i iritira me onaj error koji mi izbacuje na početku (error 601) sam skužio da je baterija od BIOS-a za promjeniti.

Hvala ti na pomoči Nino! Šta da radim vezano za ovaj hladni lem?
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 20:41   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Kontaktiraj Alvina, on ce ti u par recenica objasniti za tu seriju sta i
kako.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 20:57   #7
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Evo poslao sam mu PM. Hvala ti svakako na pomoci!!
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 22:54   #8
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
6730 je intel i nema veze sa bratom 6735 koji crkava ko lud ...od ispod di uvlači zrak nekom žicom blokiraj okretanje ventilatora i onda kompresorom puši sa strane u kontra smjeru gdje inče izlazi zrak napolje. jest da će ti se prašina razletit po kućištu al barem će ispuh biti čist
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2014., 12:39   #9
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Treba tu vjerojatno rastaviti cijeli laptop jer se napravio sloj prašine koji nije tako lako ukloniti kompresorom, samo će ga zapetljati u ventilator.

Rastaviti pa podmazati ventilator, druge nema. A ovo za gašenje može biti svašta, prvo šta mi pada na pamet je da je baterija izgubila kapacitet (ili je ni nemaš unutra), a konektor od napajanja je odlemljen pa kako ga pomakneš izgubi kontakt.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2014., 08:51   #10
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Ispuhivanje komprimiranim zrakom može ali ako se radi često,pr. jednom mjesečno.
U ovom slučaju nije opcija jer tu količinu prašine nećeš moći ispuhati, laptop treba rastaviti i detaljno očistiti.
6730s je nešto pouzdaniji od 6735s serije mada ima isti ima problema s grafičkim čipom ako je riječ o ploči koja ima odvojenu grafiku, ali simptomi ne odgovaraju tom kvaru.
Uzrok gašenje na pomak mogu biti radi x problema, pokušaj diagnstike preko foruma je puko nagađanje. Možeš eventualno probati bez dizanja laptopa "mrdati" po dc konektoru čisto da vidiš ako je u tome problem s obzirom da ti je evidentno neispravna baterija laptopa, error 601 kako i piše u samom nastavku The system has detected the storage capacity of the battery stated below to be very low , što nema veze s bios baterijom.
Alvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na