Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2013., 22:55   #1021
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
fake satovi su dno dna. ko i louis vuitton torbice sto svaka 3. zena/cura u tramvaju ima.
odbijam pricat s takvim ljudima.
imaj ono sto si mozes priustit i bok.
dobar sat se moze kupit i za 1000kn (seiko npr), odlican i za 3500-4500 - sa istim tim ETA mehanizmom koji se ugraduje u fake Rolexe, samo na njemu pise npr Tissot.
a to da mi neko govori da mu se dizajn svida i da je zbog toga kupio fake, nek prvo prestane lagat sebe pa druge.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2013., 23:24   #1022
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Nisam sad skuzio bas poantu tvog posta..?
Samo si se htio pohvalit da ziviš u Švicarskoj, radis na Swiss placu, godisnje zaradis 500k kn+ženina primanja, da znaš kako izgledaju pravi satovi i sukladno tomu znas i njihovu cijenu, bla bla bla.

Znači imas para i mozes si priuštit pošten sat, u biti i više njih, ali ne, ti odes u dućan ispobas pravi sat, svidi ti se i onda trk doma za komp i naručiš si jednu vrhunsku kopiju za 155$ sa poštarinom.

Pa sta si onda ne kupis posten(citizen, Seiko) sat za 1-2-3-4 k kn i fino uzivas u satu, nego ovako dajes tu svotu za nesto sto to nije?

Nisam nikakva moralna vertikala foruma, nego samo me zanima, kako ti taj fejk sat doživljavas?

Ova usporedba sa softwareom ti nikako ne stoji, tak da taj argument okači mačku o rep
Svaka cast, dva puta sam pisao post, ali sam odustao, jer mi je svaki puta izgledao pregrub. To mi negdje dode ko hrpa ovih sa skupim terencima, pa zapnu u snijegu jer nemaju za zimske gume, a ljetne gume su im celave, jer su se preracunali s dimenzijama guma. Kad su kupovali morala je felga biti sto veca, a nisu gledali da takav set kosta i po 20 000kn.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2013., 23:28   #1023
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
a to da mi neko govori da mu se dizajn svida i da je zbog toga kupio fake, nek prvo prestane lagat sebe pa druge.

Boldano je najteže

Meni su recimo homage satovi ok, jbga ne mozes si svatko priuštit original, ali kupis sat sa tim dizajnom i uzivaš u dizajnu, iako znas da je to kopija dizajna, ali nije klasični fejk i to se jasno vidi.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2013., 23:35   #1024
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor nathan Pregled postova
Dragi forumasi, cisto da napisem na kraju nakon cijele paljbe neki odgovor. Zadnje dvije i pol godine zivim skupa s suprugom u Genevi, tako da itekako dobro znam kako izgledaju i koliko kostaju orginali, te sam one koje sam i kupio fake prvo na ruci isprobao kao orginale pa samim time mogu iz prve ruke reci da je stranica koju sam stavio kao link provjerena i da ima stvarno vrhunske kopije.

Dal si mogu priustiti neku od tih kopija kao orginal, pa s obzirom da sam zaposlen na Swiss placu i da su mi godisnja primanja izmedju 80 i 90k chf (plus supruga i njena primanja), jasno da mogu. No dal stvarno zelim dat tolke novce za kolekciju satova, sigurno da ne. Mozda jednom i piknem jedan od tih satova u orginal izvedbi i pocastim se, no do tada eto vi tu znate da su ti satovi fake, a nitko tu nikada nije uopce postavio u pitanje dal je neki od tih satova fake ili nije.
Zarađuješ mjesečno 45.000 kn, a kupuješ fejk satove?
Evo vjerujem ti, prije će biti da šibicariš po švici, a ne zarađuješ bijesne pare.
A i taman da zarađuješ, o tome se ne priča na jednom forumu, to je prežalosno, meni bi bilo neugodno.

Citiraj:
A kada ste vec krenuli s moralnim sranjima recite mi kolki tu od vas imaju npr kompletan software instaliran na racunalu orginal? I kolko je od vas u zivotu skidalo razne ostale ilegalne sadrzaje s neta u obliku filmova, muzike, igara.
Totalno si promašio poantu, softver je svačija privatna stvar, a skupi satovi se nose kao modni dodatak, da ga i drugi vide, a kad ističeš fejk onda glumataš, ništa drugo.

Citiraj:
Uglavnom, svako neka uziva s cime hoce, ja cu radje nositi kakvu kvalitetnu TH repliku nego bilo koji Casio na svijetu.
To je ok, ali šteta je kvarit ovaj topic sa fejk smećima, svetogrđe kako bi se reklo.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2013., 08:49   #1025
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ne kužim što se svi uzvrpoljili oko tih fejk/ne fejk stvari? Nek ljudi nose kaj hoće. Zakon je tu da sudi jel to ispravno ili ne.

Ja se slažem da je bolje kupiti jeftiniji original nego nekakvu kopiju iz razloga što sam kopiju imao i to nije to.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 11:09   #1026
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
evo da ja opet odgovorim ekipi ne brinite vise necu dolaziti na topic, ovo je EOD sto se mene tice, ne zelim da se ljudi tu vrijedjaju postovima sljama koji kupuje fakove

@srale7- Nisam sad skuzio bas poantu tvog posta..?

pa procitaj ponovo, dosta si sve dobro shvatio osim djela da se ja tim podatcima preseravam... nemam se ja kaj tu pred kime preseravati, ja sam na ovaj forum dosao kada sam radio u Linksu za 3500kn mjesecno, podatke sam napisao da objasnim da nije kao sto je clan Bono napisao da sam kupio skupog terenca a nemam za zimske gume, imam ali nedam trenutno za satove koji mi se svidaju tolike pare, mozda kako sam i napisao jednom i kupim neki tako skupi a do tada cu uzivati u svojim replikama.

@Shockrefake - satovi su dno dna...a to da mi neko govori da mu se dizajn svida i da je zbog toga kupio fake, nek prvo prestane lagat sebe pa druge.

nekome dno dna, nekome sat na ruci. morat cu onda tu laz sigurno ispovjediti

@Rade0n - Zarađuješ mjesečno 45.000 kn, a kupuješ fejk satove?
Evo vjerujem ti, prije će biti da šibicariš po švici, a ne zarađuješ bijesne pare.
A i taman da zarađuješ, o tome se ne priča na jednom forumu, to je prežalosno, meni bi bilo neugodno.


sinko za razliku od tebe koji si na forumu od lani, ja sam tu dosta dugo, kao sta sam spomenuo od kada sam radio u Linksu, prije 6 godina, s raznih druzenja me zna puno ekipe, od koje mogu izdvojiti par moderatora i uvazenih clanova s foruma kao sto su Daddy, Wolverine, masni, syss itd... Koji me znaju i privatno, a neki su mi i bili u posjetu tu u Zenevi, pa ako te bas zanima dal lazem i dal sibicarim slobodno se mozes njima obratiti i pitati pa provjeriti, da ti srceko bude na mjestu (ili skoknes na ovaj link pa provjeris sam). Zasto bih se ja sramio reci koliko zaradjujem, u HR to je lova, ovdje s Svicarskim standardom zivota moja placa je nesto visa od prosjeka, a to je zato kaj kombiniram tri posla (uz glavni radim i dva honorarna) od kojih ni jedan nije sibicarenje, no eto mozda se i u tome okusam ako sta od ovoga otpadne

I da zakljucim dok se vi skanjivate nad mojim postupkom nosenja fakeova, tim vise sto zaradjujem da si mogu kupiti orginal, ja lagano kombiniram svoje orginale i fakeove, radim ko konj tri posla i buksam pare, jer tko zna sta zivot nosi i uzivam u svemu sta si priustim, bio to fake sat za 200chf, auto za 30000chf ili informaticka oprema za cca 3500chf, sve to meni ima jednaku vrijednost, nije mi obiljezje nikakvog statusnog simbola, vec oslikava ono sta mi se svidja, sta si mogu priustiti i za sto zelim izdvojiti ili ne zelim izdvojiti odredjenu kolicnu novaca.

u svakom slucaju svakome od vas sreca s njegovim satom i nemojte kaj zameriti
moderi pardon na offtopicu, to je to od mene.
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien

Zadnje izmijenjeno od: nathan. 31.01.2013. u 13:55.
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 11:30   #1027
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ne kužim što se svi uzvrpoljili oko tih fejk/ne fejk stvari? Nek ljudi nose kaj hoće. Zakon je tu da sudi jel to ispravno ili ne.

Ja se slažem da je bolje kupiti jeftiniji original nego nekakvu kopiju iz razloga što sam kopiju imao i to nije to.

Ti tu nemas pravo glasa, jer si kupio fake za 3500 kn s njuskala

@nathan

Mi ti tu pokušavamo ukazati na tvoj krivi pristup/pogled na fake satove, dočarati ti filozofiju većine zaljubljenika u satove.

Tvoj novac, tvoji satovi, tvoje zadovoljstvo


Nisi mi odgovorio na postavljeno pitanje?

Citiraj:
nego samo me zanima, kako ti taj fejk sat doživljavaš?

Ako ga doživljavas kao uređaj za pokazivanje vremena, onda nema potrebe da kupujes nesto sto to nije, vec si kupis posten sat i uzivas u njemu.

Ako ga doživljavas malo dublje, onda opet ne valja, jer fake sat to nije.

Evo ti primjer kolege Gulisa, kupio je fake i bio je zadovoljan, ali na kraju je ispalo da to ipak nije to.

Nikom nije bila namjera te napadat, vec te samo izvest na pravi put, bar sto se pogleda na satove tiče
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 12:58   #1028
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ne kužim što se svi uzvrpoljili oko tih fejk/ne fejk stvari? Nek ljudi nose kaj hoće. Zakon je tu da sudi jel to ispravno ili ne.

Ja se slažem da je bolje kupiti jeftiniji original nego nekakvu kopiju iz razloga što sam kopiju imao i to nije to.
tak je

tko voli nek izvoli nositi kopiju ili original, njegova stvar

a osim toga dali ste sigurni da imate uopće original Casio, Seiko itd... ??

evo i primjer : http://www.ioffer.com/i/new-seiko-sp...dial-486449015

chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 14:28   #1029
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
tak je

tko voli nek izvoli nositi kopiju ili original, njegova stvar

a osim toga dali ste sigurni da imate uopće original Casio, Seiko itd... ??

evo i primjer : http://www.ioffer.com/i/new-seiko-sp...dial-486449015


Ne brini se, sigurni smo
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 15:13   #1030
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Napokon sam i ja dobio ručni sat...odlučio sam se za Citizena...kupljen u ZG u Vlaškoj 55 !

Pohrani.comPohrani.com
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 20:08   #1031
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Ova vaša rasprava se može proširiti na kupovinu općenito svih stvari. Od sunčanih naočala, odjeće pa preko satova do automobila itd, itd. Meni se osobno sviđa Lamborgini, čak sam vidio da postoje jeftine kopije i nije mi ni u jednome trenutku palo na pamet kako bi to bilo dobro za imat. Imao sam neoriginalne sunčane naočale i kao što je netko ovdje ranije napisao, "nije to to" i ne želim to imat/nosti. Kupnja originalnih - preporod. Moje mišljenje je da ljudi koji kupuju fejk stvari teže nečemu što si financijski ne mogu priuštit. Lažna veličina i lažan dojam. A kad netko ima para i kupuje fejk stvari, to je žešća škrtost. Da se razumijemo, ne vrijeđam nikoga, ne sudim nikome, to je stvar čovjekova izbora ali nisam pobornik toga. Tko voli, neka izvoli.

Sad kad sam reako što mi je na duši, zanima me kakvi su Invicta satovi....zapelo mi je par modela za oko, no ne poznajem nikoga tko posjeduje jedan. Možda netko od vas može pomoći.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2013., 20:26   #1032
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Napokon sam i ja dobio ručni sat...odlučio sam se za Citizena...kupljen u ZG u Vlaškoj 55 !
Odličan, nek te dugo i dobro služi (a siguran sam da bude).


Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
zanima me kakvi su Invicta satovi
Radije gledaj Jacques Lemans satove nego Invicta (smradovi jedni kopirajući i upitne kvalitete).
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2013., 12:40   #1033
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808