Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2010., 13:15   #91
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Evo kada svi hvale MR SERVIS i ja ga moram pohvaliti. Dečki u servisu su bili i više nego pristojni i strpljivi. No svejedno moram pokuditi ljude u Recru jer več četvtrti dan čekam da obrade moju reklamaciju.
Dečki iz MR SERVIS-a su mi rekli da je gospodin Bojan iz Recra, koji to inače radi i obavi u roku dan najviše dva, na godišnjem pa da zato to duže traje.
Po tome se dolazi do zaključka da je Recro neozbiljna firma jer zapošljavaju nesposobne ljude kojima treba dvostruko više vremena nego što je uobičajeno za realizaciju određenog posla.
Sve u svemu danas sam zvao MR SERVIS i tražio broj od te osobe u Recru zadužene za reklamacije da ga malo pokudim i zamolim da to što prije riješi jer sam eto više od mjesec dana bez monitora no do broja nisam mogao doći nego sam dobio obećanje iz MR SERVIS-a da će ga oni danas ponovno kontaktirati te da će moja reklamacija najkasnije sutra biti realizirana.
Sutra javim kako je sve prošlo.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 19:39   #92
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,012
Neznam da li je provjerena informacija, al navodno se M San baca u poljoprivredu. Navodno su kupili kombinat u Orahovici. Pa se vi sprdajte Protisu što kod njih možete ulje za auto kupit.

EDIT:
Nije više navodno, provjerena informacija.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 05.01.2012. u 10:33.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2012., 19:52   #93
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,363
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 19:57   #94
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Javna je tajna da kompletnu drzavnu i lokalnu upravu "informatizira" KING ICT
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 22:50   #95
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nije im trebao uskok za to, to sam im ja mogao tamo na šalteru reći prije ohoho godina
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 16:51   #96
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
pa covjece "general" je vlasnik msana ono sta reci vise...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 16:58   #97
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
pa covjece "general" je vlasnik msana ono sta reci vise...
Tko je to onda?
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 22:56   #98
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
pa covjece "general" je vlasnik msana ono sta reci vise...
Mislim da general Krstičević nije vlasnik M Sana
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 23:06   #99
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Decki to se zove lobiranje, jedna od esencijalnih poslovnih aktivnosti u EU ;-) . Vidjet cemo kako ce se kretati informatizacija drzave u novom mandatu jer vec vrapci na grani znaju kako je Msan bio default dobavljač za sve što se plaća iz proračuna. Nije li natječaj za ZETove beskontaktne prijevozne karte rušen nekih 7 puta sve dok ga nije dobila firma iz naslova.

Od svih podmazanih projekata, e-Matica je moj favorit u kategoriji "muda pod bubrege".
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 23:54   #100
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 219
MSAN je nazalost svojevremeno skolama nabavljao tanke klijente i vecina normalnih profesora proklinje dan kad su pristali uzmeti to smece.
Normalno da oni nabavljaju sve drzavnoj upravi kad su ajmo rec prilicno jeftini u nekim pogledima + vec gore navedene veze.
A e-matica, imam samo pohvale za taj program: radi samo u internet exploreru, radi samo s nekim verzijama jave, treba odobriti milijun certifikata, spora je, korist programa ni 2%, grozan dizajn... mogao bih nabrajati do sutra
Nacki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2012., 23:58   #101
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ematica je prestrašna... naravno da redovno na polugodištu i kraju godine puca ko kokica.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 00:19   #102
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Nacki Pregled postova
Normalno da oni nabavljaju sve drzavnoj upravi kad su ajmo rec prilicno jeftini u nekim pogledima + vec gore navedene veze.
Bas i nisu....prodavali su nekada Asus i HP brand racunala drzavnim institucijama.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 00:21   #103
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
malo više asusa

neću nikada zaboraviti jedno 15-20 kompova u školi asus neki sff tower sa intel integriranom i s3 2000 agp paralelno... treba riješiti lager yebiga
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 00:53   #104
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
I ne samo skola...ja dosta godina radim na takvom jednom.I mogu reci samo rijeci hvale, radi cca 3 godine bez gasenja jedino je izgorio ekran od jedne te iste excel tablice i upravo ga sada gledam ispred sebe
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 01:09   #105
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Nacki Pregled postova
MSAN je nazalost svojevremeno skolama nabavljao tanke klijente i vecina normalnih profesora proklinje dan kad su pristali uzmeti to smece.
Ne radi se o nikakvom smeću, sasvim pristojni klijenti. Sa ispravnom konfiguracijom sustava, sve radi bez problema. Prije bih prst upro u same profesore. Osim ako nemaš konkretan tehnički primjer da se stvarno radi o smeću. Problem nabavke računala i monopola MSAN-a i dalje vrijedi. Isto tako me zanima koliko je škola u ovoj državi sposobno nabavljati računala iz svojih financija, te su sve bile sretne što su uopće išta dobile. A za sadržaje u nastavi koja se dan danas vrti u predmetima, sva računala su overkill.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 01:24   #106
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,012
Kakav overkill? Nama je štekao qbasic, a o surfanju da ne govorim na tim tankim klijentima. Ostale radnje nismo ni pokušavali jer je bilo nemoguće išta zahtjevnije raditi. I tako je bilo od prvog dana, otkad je ekipa iz msana to postavila pa dok sam ja izašao iz srednje.

Što je najgore, kompovi koji su zamjenjeni s tim smećem su na kraju ispali nekoliko puta brži.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 06.01.2012. u 01:29.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 01:48   #107
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Kakav overkill? Nama je štekao qbasic, a o surfanju da ne govorim na tim tankim klijentima. Ostale radnje nismo ni pokušavali jer je bilo nemoguće išta zahtjevnije raditi. I tako je bilo od prvog dana, otkad je ekipa iz msana to postavila pa dok sam ja izašao iz srednje.

Što je najgore, kompovi koji su zamjenjeni s tim smećem su na kraju ispali nekoliko puta brži.
Jeste li vi uopće koristili Terminal services ili ste sve lokalno radili? Qbasic, kaj to još netko uvijek uči?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 01:53   #108
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Kakav overkill? Nama je štekao qbasic, a o surfanju da ne govorim na tim tankim klijentima. Ostale radnje nismo ni pokušavali jer je bilo nemoguće išta zahtjevnije raditi. I tako je bilo od prvog dana, otkad je ekipa iz msana to postavila pa dok sam ja izašao iz srednje.

Što je najgore, kompovi koji su zamjenjeni s tim smećem su na kraju ispali nekoliko puta brži.


Totalno isto u srednjoj..


Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Jeste li vi uopće koristili Terminal services ili ste sve lokalno radili? Qbasic, kaj to još netko uvijek uči?
Da uči se ili Pascal ili QB
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 02:03   #109
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,012
Ipak je bio Pascal na tim tankim, qb smo radili u 2 raz, pascal 3 i 4. Uglavnom, šta smo god radili na tim tankim, bilo je presporo i daleko od ugodnog rada. Pa bio to pascal, surfanje ili excel. Sve je ok dok par ljudi radi, dok se popuni učionica, zaboravi na ugodan rad.


Neznam dali se još radi qbasic, mi jedno vrijeme jesmo. Al prošlo je već neko vrijeme otkad sam iz srednje izašao.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 06.01.2012. u 02:19.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 09:23   #110
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ipak je bio Pascal na tim tankim, qb smo radili u 2 raz, pascal 3 i 4. Uglavnom, šta smo god radili na tim tankim, bilo je presporo i daleko od ugodnog rada. Pa bio to pascal, surfanje ili excel. Sve je ok dok par ljudi radi, dok se popuni učionica, zaboravi na ugodan rad.
Neznam dali se još radi qbasic, mi jedno vrijeme jesmo. A
Isti slučaj,samo mislim da pascal nismo radili
Samo neznam šta je bilo unutra(vjerojatno neki intel)ali čini se da nije bilo smeće,bila su normalna kućišta i prilično dobri CRT monitori,i mislim da je bio prijelaz sa kugličnih na laserske miševe
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 10:09   #111
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 219
Ovako, imam primjer iz prve ruke da je to smece. Naime, krenimo od samog tankog klijenta (AMD sempron, nisam siguran dal je sempron ali mogu provjerit), 256mb rama, 512mb flash memorije, ekran je solidan samsung.
Prva stvar s njima koja je nerjesiva je to da nekada odbija raditi s ispravnom tipkovnicom i misem u nekom usb portu, ali u tom istom npr radi obican usb, ako za 2 dana vratis tipkovnicu u prvobitni vjerojatno ce radit.
Terminale server i cjelokupna konfiguracija istog je toliko smece da je to neopisivo, to u mojoj skoli nikada nije radilo kako treba, kada bi neki tk odbio poslusnost bio si ovisan o Kingu i njihovoj dobroj volji kada ce oni doc. Njihov terminal services je ubi boze spor i los, a lokalno nije bilo niceg instaliranog osim firefoxa.
O normalnom radu na tome se ne raspravlja, normalan rad je bio nemoguc.
Ali za tanke klijente postoji lijek, ako uspijes naterat windowse da se skupa sa officom 2003 (word, excel powerpoint), firefoxom, pdf readerom, raznim programima za matematiku i informatiku instaliraju na 400mb onda je rad na tankom klijentu jako moguc i jako lijep. Radi ti sve, cak i youtube bez stekanja. U ovom slucaju nema terminal servera niti je potreban.
Nacki je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 10:57   #112
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Nacki Pregled postova
(AMD sempron, nisam siguran dal je sempron ali mogu provjerit), 256mb rama, 512mb flash
Celeron 2.53Ghz i 256mb rama. Pa misa mu maloga, jeste vi skolarci zahtjevni, ja jos uvijek radim na 386 i Widowsima 3.11

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 06.01.2012. u 11:08.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 12:26   #113
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 219
Citiraj:
Autor Nacki Pregled postova
Ovako, imam primjer iz prve ruke da je to smece. Naime, krenimo od samog tankog klijenta (AMD sempron, nisam siguran dal je sempron ali mogu provjerit), 256mb rama, 512mb flash memorije, ekran je solidan samsung.
Prva stvar s njima koja je nerjesiva je to da nekada odbija raditi s ispravnom tipkovnicom i misem u nekom usb portu, ali u tom istom npr radi obican usb, ako za 2 dana vratis tipkovnicu u prvobitni vjerojatno ce radit.
Terminale server i cjelokupna konfiguracija istog je toliko smece da je to neopisivo, to u mojoj skoli nikada nije radilo kako treba, kada bi neki tk odbio poslusnost bio si ovisan o Kingu i njihovoj dobroj volji kada ce oni doc. Njihov terminal services je ubi boze spor i los, a lokalno nije bilo niceg instaliranog osim firefoxa.
O normalnom radu na tome se ne raspravlja, normalan rad je bio nemoguc.
Ali za tanke klijente postoji lijek, ako uspijes naterat windowse da se skupa sa officom 2003 (word, excel powerpoint), firefoxom, pdf readerom, raznim programima za matematiku i informatiku instaliraju na 400mb onda je rad na tankom klijentu jako moguc i jako lijep. Radi ti sve, cak i youtube bez stekanja. U ovom slucaju nema terminal servera niti je potreban.
ispricavam se, proc je geode nx1500

Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Celeron 2.53Ghz i 256mb rama. Pa misa mu maloga, jeste vi skolarci zahtjevni, ja jos uvijek radim na 386 i Widowsima 3.11
a dio s velicinom diska si zanemario?
to i je najveci problem, s obzirom da je sada u skoli win7 onda je mali problem 256mb rama, ali kako se ti tanki klijenti vise ne koriste (1-2 puta godisnje) u mojoj skoli to i nije neki problem. Za xp je to sasvim dosta

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 06.01.2012. u 12:44.
Nacki je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 14:38   #114
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Izvor sa Wikipedije :
"A thin client (sometimes also called a lean or slim client) is a computer or a computer program which depends heavily on some other computer (its server) to fulfill its traditional computational roles."

I tu završava sva priča (ili počinje za neke) oko smisla tankih klijenata. Danas je vrlo moderan koncept VDI-a.

Nego, vratimo se na temu MSAN-a. Ima li tko uopće saznanja ima li uopće većeg distributera informatičke opreme od MSAN-a ?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 14:42   #115
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,012
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Izvor sa Wikipedije :
"A thin client (sometimes also called a lean or slim client) is a computer or a computer program which depends heavily on some other computer (its server) to fulfill its traditional computational roles."

I tu završava sva priča (ili počinje za neke) oko smisla tankih klijenata. Danas je vrlo moderan koncept VDI-a.
Na takav setup sam mislio, tj. imali smo ga instaliranog u učionici kad sam pričao da sve šteka


Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Nego, vratimo se na temu MSAN-a. Ima li tko uopće saznanja ima li uopće većeg distributera informatičke opreme od MSAN-a ?
U HR ili?

Teško da ima veći kad oni teže da budu najveći ne samo kod nas već u istočnom dijelu europe. Sad još kad se bace u poljoprivredu, di će im bit kraj
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 18:21   #116
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 219
oni gotovo sve uvoze, mislim da jos samo likns i jos par ducana ima vlastiti uvoz.
Nacki je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 18:39   #117
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Nacki Pregled postova
oni gotovo sve uvoze, mislim da jos samo likns i jos par ducana ima vlastiti uvoz.
A Microline,Esys,Lost...
Recite mi tko sve uvozi Sapphire grafičke kartice?
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 21:07   #118
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
nadodao bi jos asbis i megatrend

al msan je najveci u ex yu doduse kad udjemo u eu sve im to pada u vodu zato su i kupili 15 drugih firmi kao orahovica vino, baks grupa itd itd...

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova

Teško da ima veći kad oni teže da budu najveći ne samo kod nas već u istočnom dijelu europe. Sad još kad se bace u poljoprivredu, di će im bit kraj
vec su se dobrano bacili ak se nevaram vec cca 3-4 godine idu u tom smjeru.

Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Nego, vratimo se na temu MSAN-a. Ima li tko uopće saznanja ima li uopće većeg distributera informatičke opreme od MSAN-a ?
kao sto rekoh nema
al nije bitno to sto oni imaju cca 60 brandova pod sobom... agencija za trzisno natjecanje je tu eto tak da ju imamo...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 21:58   #119
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Codiac
kao sto rekoh nema
al nije bitno to sto oni imaju cca 60 brandova pod sobom... agencija za trzisno natjecanje je tu eto tak da ju imamo...
Zato i pitam, jer tko bi uopće mogao opskrbiti državne tvrtke u velikim projektima u nabavci informatičke opreme?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 23:21   #120
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Zato i pitam, jer tko bi uopće mogao opskrbiti državne tvrtke u velikim projektima u nabavci informatičke opreme?
Ima brdo firmi. Ne rade samo oni s državom.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na