Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2003., 09:58   #1
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Disk read error occured

Hm... dogodilo mi se vrlo zanimljiva stvarcica. Instaliram ja hrpu updateova (ne sa automatic updatea, ne critical, znam da ih ne bih trebao instalirati, ali rekoh moram to osjetit na svojoj kozi) i nakon toga prvo zvuk pocne prcat (ili prduckat bolje receno).
Rekoh sam sebi, to je zbog onog sugavog Win Media Player encodera i slicnih djidja-midja za Win Media Player koje sam si instalirao. Jucer upalim komp, nakon sto sam cijeli dan na nogama (od toga tri sata sam cekao u redu da si izvadim godisnju za ZET, ocaj, ali kad sam se sjetio alternative, nije mi tesko bilo stajati).
I kad ono, zvuk ne radi. Jednostavno "su riknuli driveri" (tak kazu Windowsi, ja nisam znao da driveri mogu riknut, ali ako tak gosn. Gates i njegovi kazu, onda je valjda stvarno tak). Instaliram drivere za VIA AC'97 za Win2000 (koji su mi do sad normalno radili na XPu), sve se lijepo instalira, ali zvuk i dalje ne radi. Igram malo Warlords IV, igra se smrzne, ja restart.
A on "disk read error occured". Mislim da je to tocna greska. Bootam ja s CDa, a on kaze da mu je C: particija <unknown> i da od 44GB ima 44 free. Poludim, istekam (uz puno muke) hard iz kompa, psujuci samog sebe sto sam uzeo Seagate, a ne Maxtor. Stavim kod starog u komp, tamo fino BIOS prepozna model harda, ali se 'zmrzne' na brojanju cilindara, glava, kapaciteta i ostalih "Hard disk stufz".
Popizdim, vratim ga u svoj komp da vidim sta ce sad repair rec, zaboravim kliknut 'any key to boot from CD' i on meni digne Windowse (molim, šta :confused: ) kao da se ništa nije dogodilo.
I kaj sam ja sad trebao, lupio sam repair da nestanu svi updateovi, stavio sam criticale, maknuo drivere od zvucne, i poslije posla danas, stavit cu nove.

Ovaj post je malo poduzi, ali kako je i broj upitnika u mojoj glavi poduzi nakon ovoga, nisam zelio biti kraci.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na