Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2011., 21:32   #1
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Huawei Sonic U8650 - (root, custom rom, integrated flash)

Dakle ponukan zeljom za droid telefonom a opet da nedam previse novaca izbor uredjaja je bio prilicno ogranicen.

Odredio sam da iznos nepredje 800kn.

Da u tu kategoriju su ulazili galaxy 5, 3, optimus p500 ali i dosad nepoznati jahac huawei u8650.
Citajuci po forumima kakav je to telefon dosao sam do saznanja da je ubiti hardverski isti modelu U8510 (samo bez prednje kamere).


Doticni se zasad prodaje na spanjolskom, turskom, kineskom i nasem trzistu. Dakle malisa bas i nije nesto zastupljen. Sa time da navodno na kineskom trzistu doticni ima 512mb rama umjesto 256.

Poslje ovog generalnog uvoda da bacim par recenica o samom uredjaju.

Uredjaj kosta 745kn LINK
Dolazi u iphonelike kutiji dakle samo osnovne stvari, punjac sa odvojivim usb na micro usb kablom (doticni se koristi i za spajanja na racunalo) slusalice, start paket sa bonom i 25kn te na kraju uredjaj i baterija.

Nakon vadjenja iz kutije prvotno iznenadjenje je bilo sto je to jedan od kvalitetnije napravljenih uredjaja koje sam drzao... Za razliku od nekih HTC modela nema apsolutno nikakvog skripanja micanja itd sve je na svome mjestu.

Zadnji poklopac je od hrapave plastike tako da nece iskliznuti iz ruke kao sapun (khm iphone4 khm) na zadnjem poklopcu je i stakalce za zastitu kamere imho dobar potez, inace uredjaj sam direktno usporedjivao sa ip4 jer posjedujem doticni, znam da nije fer borba al vidjet cete kako se malisa drzao .prednji dio je staklo sa touchpad tipkama dakle jedine tri fizicke tipke su volume + - i turnoff button koji sluzi i za zakljucavanje.

Jedina zamjerka je sto uredjaj NEDOLAZI sa bilo kakvom microsd karticom dakle doticna se mora kupiti. opet ak uzmemo u obzir cijenu uredjaja mislim da je to opravdano.

Nakon stavljanja kartice i paljenja uredjaja dolazimo do menija huawei koristi defoltni android meni sa pocetnih 5 ekrana.
Jedino sto je od huawei-a je to da imaju svoj player i store integriran ostalo je defoltno (moguce da sam u krivu nisam imao drugi droid da usporedim)

Uredjaj je jako fluidan i moram priznati da sam ostao ugodno iznenadjen posto sam ocekivao da ce zbog malo rama biti trzanja al eto nema.
Ekran je dovoljne velicine za razumno surfanje, surfanje na ip4 je ugodnije radi vece rezolucije ekrana. Ekran je kapacitativni jako dobrog odziva nije ultra osjetljiv vec ga se mora stisnuti a ne da na sam pokret prsta se nesto desi (manje je osjetljiv od ip4)
Touchpad tipke zavibriraju kad ih se takne dobro primaju i mislim da mi se nije desilo da sam morao 5 puta stisnuti da bi se nesto desilo. Doticne svijetle po mraku tako da nema problema da se nece vidjeti.
Sam mobitel je jako glasan kako u reproduciranju muzike/zvona tako i kod razgovora tako da sam ga ja stisao na jednu crticu isto tako vibrira ko .... mozda ce zenskom djelu biti takodjer zanimljiv
Reprodukcija video sadrzaja je ok dok se sa hdmaterijalom doticni nesnalazi ipak je 600mhz cpu preslab.
Kamera je 3mp slike su ok po danu po sumraku bas i ne zamjerka je manjak autofocusa...
Pokretanje aplikacija je dosta brzo, mogu reci puno brze od xperie x10mini koju sam imao.

Baterija drzi poprilicno dugo meni je nakon dosta koristenja (cca 3h dnevno surfanja instaliravanja svega i svacega, 10 poziva ) nakon 4 dana baterija na 20% definitivno sam odusevljen sa tom autonomijom ako uzmemo u obzir da jedan sensation drzi po 8h intenzivnog koristenja

Dizajn mobitela je prilicno moderan.

Mobitel je mene iskreno odusevio dapace ne da je odusevio mene vec i moju bolju polovicu tako da sam u 4 dana kupio jos jedan u8650 (i ne nije zbog vibre vec dizajna )


Detaljne specifikacije mozete pogledati na ovom LINKU sa time da je baterija 1400mAh a ne 1250 (poslao sam mail gsmareni da to promjeni)

_________________________________________________________________

Nove upute za nove korisnike, tu su stvari za koje se je kasnije pokazalo da su moguće, a do sada nisu bile opisane u ovome postu (npr. rootanje stock tele2 roma...)

Citiraj:
Autor KeiOffice
ROOT i original ROM

Originalni Tele2 rom se može rootati koristeći SuperOneClick, njega možete skinuti ovdje:

SuperOneClick

Također biti će vam potrebni i driveri za mobitel, isti ovi driveri služe i za prepoznavanje mobitela u fastboot modu, što će vam biti potrebno ukoliko želite na mobitel staviti custom recovery te instalirati custom rom-ove!

Drivere možete skinuti ovdje:

Win7
Dakle to su drajveri koje morate instalirati i pokrenuti imat cete screen sa dvije opcije stisnite install drivers

Ukoliko imate problema sa gornjim driverima, skinite ove, njih je potrebno ručno instalirati preko device managera DriveriWinXP&Win7


01. Preko dialpada utipkajte: *#*#2846579#*#*
02. Idete u: projectmenu > background settings > log settings > log switch > označite Log on
03. Idete na Settings > Applications > Development > označite USB Debugging tj. Postavke > Aplikacije > Razvoj > označite Uklanjane programske…
04. Restartajte / rebootajte / ponovno pokrenite mob
05. Skinite SuperOneClick v2.3.1 ako već niste
06. Spojite mobitel na računalo, NE PALITE USB STORAGE
07. Instalirajte drivere za mobitel na računalo
08. Pokrenite SuperOneClick i pritisnite ROOT tipku, pustite ga da odradi svoj posao (prihvatite ako vas zatraži instalaciju drivera).
09. Vaš mobitel bi sada trebao biti rootan!
10. Možete se vratiti u tajni menu koristeći kod iz prvoga koraka i isključiti „logging“ ako želite.


CUSTOM ROM

Ukoliko želite instalirati custom rom-ove na mobitel, prvo morate staviti custom recovery na vaš mobitel. Za instalaciju custom recovery-a mobitel ne treba ROOT-an niti je potrebno stavljati originalni Huawei rom na mobitel prije toga, custom recovery se može staviti i na Tele2 rom koji dolazi sa mobitelom kada ga kupite!

Prvo skinite Custom recovery / Clockwork Mod recovery, preporuka je koristiti 5.0.2.6 verziju, link za download je ispod:

Custom Recovey Download


Također, potrebno je instalirati i drivere za mobitel na računalo ukoliko to već niste napravili zbog root-anja stock tele2 roma, upute imate gore u ovome postu.

Nakon što ste skinuli custom recovery i instalirali drivere, mobitel je potrebno staviti u FASTBOOT mod kako bi mogli instalirati custom recovery na njega, to radimo na slijedeći način:

01. Ugasite mobitel
02. Izvadite bateriju na 5 sekundi, vratite bateriju natrag
03. Stisnete zajedno Volume Down tj. Volume – tipku i Power tipku, držite obje tipke stisnute 10 sekundi, na ekranu će vam ostati Huawei logo i neće se micati, nemojte paničariti, sve je u redu, to i želimo!
04. Spojite mobitel sa računalom putem USB kabela
05. Raspakirajte file u kojem je custom recovery, te pokrenite „Instalacija.bat“ i stisnite bilo koju tipku
06. Ukoliko je sve u redu, tj. ako su vam driveri pravilno instalirani, mobitel ce se sam restartati nakon instalacije custom recovery-a te ući u njega, na vrhu mora pisati CWM-based Recovery v5.0.2.6
07. Ukoliko vam nakon pokretanja „Instalacija.bat“ i stiskanja bilo koje tipke u zadnjemu redu piše < waiting for device > znači da vam driveri koje ste instalirali ne odgovaraju ili nisu dobro instalirani, u tom slučaju pokušajte sa instalacijom drugih drivera.
08. Kroz custom recovery v5.0.2.6 se krećete sa soft tipkama na mobitelu (tipke ispod ekrana), HOME tipka za dolje, MENU tipka za gore, RETURN tipka za povratak nazad iz podmenija, SEARCH tipka za potvrdu/ulazak u podmenije.


Sada na mobitelu imate Custom recovery preko kojega možete instalirati custom rom-ove, odabir romova je na vama, postupak kod instalacije custom rom-ova koje skinete je slijedeći:

01. Rom koji ste skinuli stavljate direktno na SD karticu, tj. u njen root direktorij, npr. G:\CustomRom.zip
02. Pokrenete custom recovery, ukoliko vam je mobitel rootan, možete koristiti aplikaciju QuickBoot , ukoliko vam mobitel nije rootan, u custom recovery ulazite tako što ugasite mobitel, izvadite bateriju van na 5 sekundi, vratite bateriju natrag, stisnete zajedno tipke Volume Up tj. Volume + i Power tipku, te ih držite stisnute zajedno dok vam se ne pojavi ekran sličan BIOS-u sa svjetlo plavim slovima, na vrhu mora pisati CWM-based Recovery v5.0.2.6 (verzija može varirati ovisno o tome koju ste stavili)
03. Prije stavljanja drugoga roma morate pobrisat stari rom, to radite na slijedeći način:
a. WIPE DATA/FACTORY RESET - YES
b. WIPE CACHE PARTITION - YES
c. Uđete u MOUNTS AND STORAGE meni te tamo:
i. FORMAT /BOOT - YES
ii. FORMAT /SYSTEM - YES
iii. Vratite se nazad u glavni meni
d. Uđete u ADVANCED meni i tamo WIPE DALVIK CACHE – YES
e. Sada ste pobrisali stari rom, te idete na INSTALL ZIP FROM SDCARD > CHOOSE ZIP FROM SDCARD > odaberete rom koji ste prethodno stavili na sd karticu > YES
04. Nakon instalacije se vratite nazad u glavni meni te odaberite REBOOT SYSTEM NOW
05. Pričekajte da vam se učita novi rom, prvo pokretanje novoga roma će potrajati malo duže nego inače, nemojte se brinuti zbog toga!
06. Uživajte u novom i boljem romu za vas mobitel!


UNLOCK

Ukoliko imate potrebu za otključati mobitel, to možete učiniti pomoću unlock koda, on je jedinstven za svaki mobitel i generira se prema IMEI broju mobitela, ima nekoliko sellera na ebayu kod kojih se može naći kod, tražite HUAWEI U8650 UNLOCK CODE i naći ćete ih!

Za sva pitanja obratite se na PM; ovo je u biti sažetak ovih 60tak stranica na forumu, da se ne mora sve tražiti po temi, jer je sada već prilično narasla i nije tako jednostavno pronaći neke stvari…

Sve radite na vlastitu odgovornost, nisam odgovoran ukoliko zbog pokušaja rootanja ili stavljanja custom recovery/rom-a zbrikate mob, no iskreno ne vidim kako bi to bilo moguće, ja sam svoj mob flashao vjerojatno nekoliko stotina puta i dalje radi bez ikakvih problema.


_________________________________________________________________

ROOT i original ROM

Nakon igranja sa telefonom pozelio sam doticni rootati, nakon podosta muke i jedno 40 procitanih topica (bez pretjerivanja ) dosao sam do nekih saznanja naravno problem je sto je mobitel trenutacno na samo tri trzista.

Da bi se U8650 rootao potrebno ga je fleshati sa originalnim romom, spanjolski uredjaji netrebaju jer na njima radi root neznam zasto je to al tako je

ROM

Potrebno je skinuti sluzbeni ROM

LINK

Nakon sto ga skinete odrarate ga i dload folder kopirate na memorijsku karticu

U root kartice tako da path izgleda \dload\update

da bi flashali mob potrebno je

izgasiti mob
izvaditi bateriju na 5 sekundi
staviti bateriju
stisnuti gumbe "VOL+" + "VOL-" + "ON" (da sve tri tipke odjednom)
i pocet ce automatski upgrejd firmwarea

za 3-4 minute mob je debrandiran


Ako dobijete gresku not found firmware znaci da niste dobro stavili firmware na sd karticu (ja sam to dobio par puta ) samo iskljucite mob i ponovite proceduru.


ROOT

nakon flashanja unbranded firmwarea mozemo se baciti na root

software potreban za root skinete sa ovog LINKA

postupak je slican debrandiranju.

skinete fajl root
stavite ga na sd karticu
iskljucite telefon
izvadite bateriju na 3 sekunde
stisnete "VOL+" + "ON" (bez vol-)
kad vam se otvori "bios like" meni sa tipkama volume up down odete na update from sd izaberete root
nakon sto prodje procedura odete na reboot i to je to imate rootan telefon





UNLOCK

Zena mi je na vipu tako da sam imao potrebu unlockati mob
Preporuka za Tibor Szabo-a

Mail liberarmodem@gmail.com

kontaktirate covjeka on vam kaze da uplatite 13€ na servercodigos@gmail.com

posaljete mu mail sa uplatom i za cca 12 sati imate kod (on kaze 2 do 3 dana al uvjek dodje za 24h)





Ako imate nekih pitanja slobodno pitajte, ovo sto sam napisao je u principu razbacano po xda i par drugih foruma.

Nemojte me smatrati odgovornim ako ista podje po zlu ja sam napravio po tocno ovim koracima i sve radi najnormalnije. Sve radite na vlastitu odgovornost.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 23.02.2012. u 20:14.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2011., 21:39   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Daklem nakon malo duzeg upoznavanja sa uređajem dosao je i taj dan da stavim costum rom .

Naravno za dodatne manevre ce vam trebati root dakle gore opisan tutorial.

danas sam stavio costum rom i mogu samo reci da je mobitel dobio veliki vjetar u ledja cca 25% ubrzanje u svemu.

par main ficura su

integriran flash (loada sve oglase od flasha) uloda testni flash od adoba iskreno dalje nisam probao jer sam isao napisati ovo pa da vi iztestirate
stavljen driver za kameru od turkcella ergo 5mp kamera
poboljsano trajanje baterije
overclock procesora na 780mhz (mozete podesiti)

ovdje je kompletan popis preinaka koji je preuzet sa LINK
u principu ovaj cijeli tutorial je preuzet od Zadkyn-a doduse lik je panj jer neodgovara na nikakva pitanja i samo przi po spanjolskom al da nema njega nebi bilo kastum romova i rootanja tako da hvala mu na ovome jer cu to prevesti na engleski i staviti na xda.

popis poboljsanja (na engleskom)

Citiraj:
Overall performance improved a lot (it is also the little battery somprendente now spends even with the 3G)
-Changed icons graphically and manufactures factory setting, added percentage battery icon factory
-Added adobe flash compatible and running (with the strip overlock well)
-Lower spending on drums (set the minimum cpu for this)
-Restored and changed some other applications (all zipiling passed by lower consumption of ram)
-Gpu rendering enabled
Battery-drain slower, less consumption.
Grate black-on camera to make photo with overlock fixed
Overlock-stable up to 780 (no more restarts) to give to more than 722 problems.
-Added and removed other applications
Overlock-Kernel to 844
Unlocked-Kernel
-Operates any headphones
New menu-configuration, more optimized and icons removed rom China.
Bootanimation custom-added, now you can put your wish bootanimation
-Added run-part busybox
-Added Apps2SD
Added bash-shell
-Zipalign in all app
-New graphic look
Huawei-optimized new launcher (and consumed as zeam or less)
-Fix bootanimation
Init.d-scripts folder added
Scrip-added ramscrip
-Applications optimized to consume less ram
Boot-unlocked
-Applications data (to uninstall and market updates)
Root-shell
-Added new root
Application-Acrchivos disassembler (ODEX files only is crap and problems)
Removed more processes on startup
-Original sources
-Some of deleted applications including Telstra
-Optimize graphics
New Market-added
New menu-bright
-Back to the white menu
-Implement improvements in order to run 3D accelerated 3D notification bar
Added applications-highly recommended.
-More RAM optimized for removing (less processes on startup)
Optimized sub-mic, and works well, you can check any call recording.
Completely changed-Topic icons like systems.
-Removed garbage Telstra [/ color]
, As implemented VoIP, voice dial ip menu to call.
Configuraccion-optimized menu and changed the color to black.
To-quality photos and video recording improved.
Jpg Image-Viewer improved.
-Pixel camera increased significantly (software, which the Turks have for any)
Best answer-ram and optimization (42m).
-Red 2 g 3g and improved (more coverage)
Energia-saving implemented.
Netfilter-range increased.
Less force-closure errors in some applications as well as more support.
-Some more things.
ja sam stavio odma 1.5 verziju jer je ispravio par bugova i dodao neke gluposti.
najveca zamjerka koja mu se navodi je sto je maknuo defoltnu camera app al imho to nije uopce problem jer instalirate lg camera i to je to .

pa da krenemo na tutorial

ono sto necete saznati iz linkanog topica (a ja sam saznao pukom srecom) je da trebate instalirati drajvere i kastum "bios" da bi mogli staviti kastum rom
pa krenimo redom


Dakle pozivam se na ovaj topic LINK

Prvo skinete drajver za win 7 LINK
Dakle to su drajveri koje morate instalirati i pokrenuti imat cete screen sa dvije opcije stisnite instal drivers

Ukoliko imate XP a ovi drajveri vam nerade skinite ove LINK

Ja imam w7 tako da ostavljam vam na dusu dali ovo radi sa xpom (trebalo bi raditi jer se jos nitko nije zalio jel)

Drugi korak je skinuti ovaj fajl LINK unzipat i pokrenuti Instalador.bat

dobijete fini hakerski zeleni ekran i gro spanjolskog. srecom to vas nista nezanima nego idemo na sljedeci korak a to je stavljanje telefona u fastboot mod.

Treci korak iskljucite mob izvadite bateriju na 4sekunde vratite natrag stisnete VOLUME - (ili volume down) i power button i to drzite 10 sekundi.

pokazat ce vam se samo huawei logo i to je to mob ce ostati takav to je ok tak mora biti

Cetvrti korak prikljucite mob na komp sa usb kablom pricekajte da ga komp detektira i nakon par sekundi odite na fini zeleni haker ekran i stisnite any key

to ce flashati "bios" telefona taj flash bi trebao biti gotov kroz minuti dvije nema zurbe.
nakon toga resetirajte mob i trebali bi imati fini novi bios .

to provjerite tako da iskljucite mob baterija van/unutra i stisnete VOLUME + (volume up) i power tipku na 10 sekundi.
Trebao bi se pojaviti meni sa narandzastim slovima kao sa ove slike



Nakon sto imate fini bios ocete staviti i fini brzi rom.

Prvi korak skinite rom sa ovog LINKA

Drugi korak stavite taj ZIP u root memorijske kartice.

Treci korak odete u bios mod dakle iskljucite mob baterija van/unutra volume + i power button 10 sekundi.

Dobijete narancasti meni navigirate sa volum + i - sa power butonom potvrdjujete.

Cetvrti korak izaberite factory data wipe, onda wipe cache i onda advanced wipe devil cache (nije tocan naziv al budete vidjeli.
kod svakog kad odaberete wipe imat cete meni sa 10 no stavaka i jednom yes uvjek tu yes stavku izaberite.

Peti korak vratite se u pocetni dio biosa i odaberite instal zip from sd card, chose zip from sd card, i navigirajte do zip fajla nazvanog zadkin i odaberite ga.

Kad ga odaberete bude se poceo flashati meni je trajalo cca 4minute kad zavrsi reboot sistema i ako je sve proslo dobro (a nema razloga da nije) dobiti cete boot meni sa zad logom.

meni se prvi put mob loadirao par minuta tako da strpljenja.

nakon toga imate fini costum rom koji je brzi stedljiviji sa baterijom i ramima jacim procesorom i boljom kamerom


Ako ima kakovih pitanja slobodno pucajte. [/COLOR]

Isto kao i u prvom postu sve radite na svoju odgovornost i ja nisam odgovoran za eventualne probleme i greske. ja sam napravio sve po ovim uputama i dobio sam ono sto sma htio .



Greske

ovdje cu stavljati sve greske koje bi se eventualno javile,

Citiraj:
ivan mi je skrenuo pozornost na to da je prilikom stavljanja debrandiranog softwarea izgubio čćžšđ iz tipkovnice tako da se na to obrati pozornost.
rijesenje
Citiraj:
Za one koji su se odlučili stavljati onaj prvi, originalni ROM, HR tipkovnicu opet mogu dobiti instalacijom 1. i 2. aplikacije.
Citiraj:
Našao mu sitan bug (ako nije do Androida). Ako slučajno imate u imeniku nekog čije prezime (imam listu organiziranu po prezimenima) počinje s Đ, onaj brzi abecedni skrol s desne strane stane na Đ i dalje ne ide.





CODES
kodovi za secret menu ovo je shemica.

*#*#2846579#*#*


kod za info o telefonu

*#*#4636#*#*
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.

Zadnje izmijenjeno od: Codiac. 22.10.2011. u 13:00.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2011., 15:25   #3
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327


Odličan post !
sti je online   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 18:44   #4
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Super post!

Vidim nema ih bas po oglasniku, stvarno pistojan uedaj za svoju cijenu, barem ima normalne velicine ekran
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 20:30   #5
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
nema ih jer se ekipa pali na htc a samo cu reci da je ovaj huawei kvalitetniji od bar 50% htca

nadam se da ce ovaj topic potaknuti malo veci interes posto mob definitivno ima potencijala.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 22:14   #6
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Zanimljiv telefon.
Ovako dizajnerski gledano meni najviše smeta sjajni plastični dio okolo telefona posebno izražen na doljnjem dijelu, odaje dojam jeftinoće i kiča, bolje da je neka matirana plastika.

Zanima me koji bi bili konkurenti ovom telefonu, Optimus P500, Galaxy 3, još koji?
I zašto je Huawei (jbt naziva) bolji izbor?

Inače, u moru retardiranih videa na youtubu koje su ljudi očito snimali dok su vozili po makadamu - evo jedan dobar video preview >> http://www.youtube.com/watch?v=cabG1l5nIEA
khm je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 22:14   #7
sheep
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Split
Postovi: 2
Mobitel odličan za ove novce, koristim ga neko vrijeme.

DISI KODIJAČE!

Bolji od drugih je po:

1) Andorid 2.3
2) 3,5 inch ekran
3) 745kn
4) Otključani bootloaderi
5) 745kn
sheep je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 22:47   #8
Home use
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 11
Australija ga je puna - uglavnom ga svi hvale. Njihove diskusije su na 50-tak i više stranica. Link: http://forums.whirlpool.net.au/forum....cfm?t=1723931
Home use je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 00:52   #9
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Kakav je zvuk zvona i slusalice za razgovor? Jel barem kao na u8150 modelu koji ima odlican zvuk?
Kakva je kamera,jel losa kao na U8150? Nije stvar u pixelima nego je kvalteta kamere stvarno losa na 3.2mpx u8150 modelu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 11:54   #10
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Kakav je zvuk zvona i slusalice za razgovor? Jel barem kao na u8150 modelu koji ima odlican zvuk?
Kakva je kamera,jel losa kao na U8150? Nije stvar u pixelima nego je kvalteta kamere stvarno losa na 3.2mpx u8150 modelu.
zvuk zvona je glasan gro i nije los (nije kristav itd) slusalica je ok glasna al nekako je manje "ugodna" od ip4 ako me razumijes

Kvaliteta kamere je prolazna neznam kak bi to opisao sa time da postoji costum rom di je upotrebljen software za turkcell 20 i navodno je kamera dosta poboljsanja. Budem updejtao topic sa novim linkovima

Citiraj:
Autor Home use Pregled postova
Australija ga je puna - uglavnom ga svi hvale. Njihove diskusije su na 50-tak i više stranica. Link: http://forums.whirlpool.net.au/forum....cfm?t=1723931
Home use tnx budem pregledao mozda bude sta zanimljivog

Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Zanimljiv telefon.
Ovako dizajnerski gledano meni najviše smeta sjajni plastični dio okolo telefona posebno izražen na doljnjem dijelu, odaje dojam jeftinoće i kiča, bolje da je neka matirana plastika.

Zanima me koji bi bili konkurenti ovom telefonu, Optimus P500, Galaxy 3, još koji?
I zašto je Huawei (jbt naziva) bolji izbor?

meni je bas taj plasticni dio zanimljiv jer se razlikuje od mase al opet sto ljudi sto cudi sto zena dvjesto ...

Galaxy5
a cuj huawei je po meni bolji iz razloga sto ima veci ekran, ubojicu cijenu jer za 100kn vise mos otljucati uredjaj i za 845kn imas slobodan uredjaj za koristenje sa bilo kojom karticom, ima dosta costum modova koji dodatno ubrzaju mobitel sa time da je napravljen i cyanogen mod.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2011., 20:45   #11
hari123
Brucos
Moj komp
 
hari123's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bosnia
Postovi: 174
Huawei Sonic dosta po meni bolji od Galaxy5 , cak sam koristio vs slabijeg brata u8150 (sa cynagen mod) dosta mi smoothly bolje ide huawei, sada razmisljam zamjeniti ovog za Sonica zbog ekrana.
hari123 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 23:52   #12
Gladius-
Premium
 
Gladius-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181


I ja sam uzeo huaweia, i moram priznat da sam jako zadovoljan: ovakav 'best buy' nisam imao od k700i
Gladius- je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 10:21   #13
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Evo i ja danas uzeo Sonic. Moram priznati da me je ugodno iznenadio i da je po meni bolji od iphone 3g (imao sam ga) Moje preporuke. Jedno pitanje. Jeli itko uspio naci software za generiranje koda koji otkljucava sim? Ok mogu ja platiti likovima 100kn ali zasto ako se da naci na netu
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 11:02   #14
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
nema
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 12:12   #15
Domagoj28
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 10
Dobar dan.
Ova mogućnost ( ako postoji ) unlocka RAM-a bila bi super, mob bi bio odličan sa 512MB RAM-a.
Ako uspijete s unlockom javite.
Unaprijed hvala.

By the way, post je odličan.

Pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: ^SuperUnknown^. 14.10.2011. u 17:50. Razlog: Ne moras kvotati kilometar teksta da bi napisao par redaka :)
Domagoj28 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 17:42   #16
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Našao mu sitan bug (ako nije do Androida). Ako slučajno imate u imeniku nekog čije prezime (imam listu organiziranu po prezimenima) počinje s Đ, onaj brzi abecedni skrol s desne strane stane na Đ i dalje ne ide.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2011., 00:09   #17
hari123
Brucos
Moj komp
 
hari123's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bosnia
Postovi: 174
Covjek je imao volju da prosvjetli malo mozak PC forumu da Huawei pravi kvalitetnu robu (ulozeno dobiveno). Licno kuciste mi je draze u Huawei nego Samsung galaxy entry lvla. Za male pare dobijas stroj, sto se muciti i pisati (davati credit nekome kad od toga nema ni para nit ista ).
hari123 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2011., 09:55   #18
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Zasto se uopce mora rootati mob, kaj ne sprema aplikacije po defaultu na SD karticu(kad se ista naknadno stavi) ? Si probao navigaciju, ako da koju, kak radi?baterija?
definitivno best buy, gledam istu kategoriju mobitela (android, TS, do 800kn)i ovaj je najbolji po ulozeno/dobiveno..Ima onak andorid 2.3 sto nema vecina ovih razvikanih fensi mobitelcica od 1500-2000kn.

ps
ak moze taj lik s njuskala , moze i netko od nas na igeju nac unlock key.Nemojte me zezat , nije to tolka nauka, nije stvar u 100kn nego principu...placat za ebay.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 17:14   #19
tedo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Split
Postovi: 3
da li službeni rom ima hrvatski jezik?
tedo je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 00:02   #20
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Dobar je root, ponajprije jer možeš deinstalirat sav bloatware sa njega, recimo Titanium Backupom što je super ako ne postoje kakvi custom ROM-ovi. Inače, odličan mobitel za ove pare, Huawei se lagano probija na tržište...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 02:33   #21
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Citiraj:
Autor tedo Pregled postova
da li službeni rom ima hrvatski jezik?
Da
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 09:58   #22
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Nisam nigdje našao dal ima podršku za flash sa Youtubea kao Galaxy mini?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 08:25   #23
tedo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nisam nigdje našao dal ima podršku za flash sa Youtubea kao Galaxy mini?
nažalost nema podršku za flash
tedo je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 11:37   #24
dakillah6666
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zapresic
Postovi: 28
bok decki, eto kupovat cu novi mob, a zapeli su mi za oko ovi Huawei 6850(iz ove teme) SAmsung GAlaxy 3 ili Samsung GAlaxy S ( od frenda , polovan u odlicnom stanj za 1000 kn )
sada, eto, ako bi isao na huawei-a mislimte da mogu surfat po netu i igrati igre , bez da šteka? cuo sam da je mobitel SPor?
dakillah6666 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 11:42   #25
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Uzmi SGS jer je hardverski najjači, a ta cijena je vrlo povoljna. Huawei ima slab proc i normalno je da neke igre štekaju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 11:45   #26
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
a gle iskreno i iz prve ruke.

meni su svi androidi "spori" to jest osjeti se lag od htc desirea, samsung galaxya do se xperie arc.

usporedjujuci ip4 i sonic sonic je sporiji i treba mu pobiti procese tu i tamo al da se moze surfati moze ugodno i bez problema.

flash nativno nije podrzan ali se moze instalirati isto tako postoje costum romovi sa vec integriranim flashom i navodno radi dobro.

za 745kn koliko kosta mob u paketu boljeg best buy-a NEMA svatko tko kaze drugacije nema pojma.

imho najbolje ti je da kontaktiras nekoga tko ga ima da vidis kakav ti je meni je kao drugi mob super i mogu reci da sam jako zadovoljan sa njime.

danas bi mogao napisati guide za costum romove


sad vidim da mos dobiti galaxy S za soma kn, imho idi na galaxy s.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 11:17   #27
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Jel to čudo ima staklo na ekranu kao HTC ili pljastik? Ako ima staklo ima da odma jurim u trgovinu.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 11:57   #28
unana
Registered User
 
unana's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: međimurje
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Jel to čudo ima staklo na ekranu kao HTC ili pljastik? Ako ima staklo ima da odma jurim u trgovinu.
dizel idi ti lepo kupi to čudo pa mi javi dal podržava skype, msn. fb nebitan. fala
unana je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 12:19   #29
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Nisi skontao upitnik na kraju rečenice ili samo nabijaš broj postova momak?
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2011., 12:25   #30
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Nisam HTC-e imao u rukama, ali nema nikakve razlike od burazovog 3GS-a, 99% da je staklo. Vjerojatno nije gorilla inače bi se hvalili time, ali nisam bome voljan ići testirati
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na