Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2010., 08:06   #1
dredger
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 31
Windows 7 - no analog audio

Windows 7 - no audio output
Riječ je o Windowsima 7 (starima nekih 7 mjeseci) Gigabyte P35-DS3 MBO sa integriranom Realtek sound card koji rade non-stop, 24/7!

U petak me dočekala poruka kako su "speakers unplugged" te sam (nakon što sam provjerio da su zvučnici ipak "plugged") primijetio da mi sistem prepoznaje samo digitalni izlaz/ulaz. Na Sound - Playbak device želim uključiti "Speakers" to je onemogućeno jer su "Speakers - Not plugged in". Ista stvar je i kad pokrenem Realtek HD Audio Manager: postoje samo kartice "Digital Output" i "Digital Input" a "Analog" portovi su sivi, neaktivni.

Šta napraviti? Dva dana pokušavam sa novim driverima od Realteka, originalnim driverima koji su došli s matičnom ali nema uspjeha: nema audio izlaza mada je do prije par dana on uredno radio!
Internet je pun sličnih problema koji ili nisu rješeni ili se rješavaju driverima ali ne zna kako više te drivere instalirati. Ne radim to prvi put (bolje rečeno prve sam drivere za zvuk instalirao 1997 na Windows 95! ) ali više neče ni milom ni silom. Ima li neki software koji olakšava zamjenu drivera (čuo sam za neki soft, zaboravio kako se zove)...

Našao sam na nekoliko mjesta i komentare da je moguća hardwerska greška na audio chipu koji se, navodno, na tim integriranim MBO jako grije... Da li je moguće da je chip zgorio na način da mu samo audio komponenta ne radi... hmmm, nisam siguran.

Zvuk bi mi trebao pod hitno pa ukoliko to ne uspijem srediti drivere (pretpostavljam da je MBO u redu - garancije nema) morati ću kupiti neku PCI (PCI-E)... Pitam se da li bi mi bila dovoljna sound card od 60 kn mada u opisu ne piše da je VIsta/7 kompatibilna?

Hvala svima na odgovorima!
dredger je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 11:50   #2
dredger
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 31
Hmmmm, možda ova tema nije za ovu kategoriju, molim MOD-a da procijeni i premjesti ako je potrebno! Hvala!
dredger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na