Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2010., 14:46   #871
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Metamphetamine Pregled postova
To je problem s driverima, probaj stariju verziju.
i istina je, vjerovao ti ili ne. uzeo sam prve starije i instaliralo se bez problema. ne znam što se to događa sa njima. nije prvi puta.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 15:28   #872
dredger
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 31
Win7 & Invalid drive

Pozdrav,

izvadio sam jedan disk iz računala (sa dvije particije) pa mi je u slovnom rasporedu ostala rupa. Promjenio sam slovo extended particije na sistemskom disku (na kojem su samo user files: mp3, slike, divx, dvd-rip...).
I dalje u windowsima sve radi dobro osim što sam naletio da mi se instaler od AutoCAD-a buni i dobio: "Error: xxxx, Invalid drive G:\". Vjerovao sam da je problem do AutoCAD-a ali naišao sam sličan problem i kad sam pokušao preko control panela/uninstall program skinuti jedan program (Catalyst CC), opet sam dobio poruku "Error 1327, Invalid drive G:\"

Ima li nade kako ovo fixati, i u čemu je problem?

Hvala na savjetima!
dredger je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 16:52   #873
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
canyon wlan kartica sa rtl cipom neradi na windows 7 64bit...nakon nekoliko dana testiranja i isprobavanja svih drivera nije ju bilo moguce osposobit(radila je ali nakon nekoliko dana prestala),, kupio sam novu wlan karticu,edimax ew7128g sa rt cipom i za nju postoje win7 64bit drivera...zasad radi odlicno i signal je puno bolji od prijašnje

s istim problemom sam se i sam suocio, kaj je najgore, znala mi je smrznut cijeli komp ili ga restartat... takodjer je zamjenjena novom karticom D-link DWL-G510 s atheros chipom i radi ko beba
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 19:35   #874
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
eto vidis...bilo bi dobro da netko od odgovornih sažme sav hadrver koji neradi na win7 64bit pa da ljudi znaju i nezalaću se unapraijed s kupovinom..
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 19:55   #875
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
eto vidis...bilo bi dobro da netko od odgovornih sažme sav hadrver koji neradi na win7 64bit pa da ljudi znaju i nezalaću se unapraijed s kupovinom..
Na koga si to "odgovornog" mislio? Tko i gdje bi trebao postaviti takvu listu? Tko bi je održavao i pratio da li je neki od proizvođača konačno izdao drivere? Vrlo nezahvalan posao.

Prije instalacije svakog OS-a pogleda se na stranicama proizvođača hardvera ima li drivere za taj OS i/ili malo potraži na Internetu (googla). Recimo Microsoft nudi Windows 7 Upgrade Advisor koji može pomoći u odluci.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 22:56   #876
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
cemu lista kad na M$ stranicama postoji sta je podrzano, a sta nije, ljudi su jednostavno preljeni progooglati, mozemo mi napraviti i 10 stranica kad nece nitko malo pretraziti, ukucas u google hardware koji ti treba i jednostavno dodas "w7 support?" ako ti to neizbaci odes na M$ stranicu i bacis nos, i nece biti potrebe za nikakim stranicama, isto tako mozes nazvati ili mail-ati M$ i siguran sam da ces dobiti odgovor

BTW ne odnosi se na tebe LAcy, vec opcenito...
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 00:22   #877
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Nakon nabave novog diska, usljedila jenova instalacija W7 i problema ko u priči

Prvo, instaliram object dock, ne dize mi se kad pokrenem komp, naravno u programu je slozeno da mi dize priliko startupa. Odem na run-msconfig i vidm da ga tamo pod startupom nema

Pokusao par puta ponovo instalirat, bezuspjesno

Onda msn, instaliram ga, slozim postavke, ali on mi se totalno glupo integrila u win.



Znači kad pokrenem komp, on se prijavi i onda mi automatski kao na gore prikazanoj slici. Znači ikona na taskbaru, i kad dodjen s mišem na nju, imam kao dva prozora, jedan ja kao moj profil, a druga je kao messenger. Taj messenger ugaasim i ostane mi taj profil. Ugasim profil, on mi se odjavi iz msn-a.

Prije sam to slzio tako da se msn prijavi, i bude mi ikonica dolje desno u notificatinima, a sad ju nikako ne mogu dobi da mi bude dolje, nego cim zagasim ovo u taskabaru, odmah mi izadje i odjavi se iz msn-a.

Jel moze biti problem taj, sto sam odmah nakon instalacije zagasio sve nepotrebne servise po ono blackViper vodicu?
Pa se onda sve to smrdalo, ili je to nesto do msna?

Hvala i pozz
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 01:52   #878
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Prvo, instaliram object dock, ne dize mi se kad pokrenem komp, naravno u programu je slozeno da mi dize priliko startupa. Odem na run-msconfig i vidm da ga tamo pod startupom nema
Nađi u Program Files gdje je instaliran Object Dock i odvuci njegovu izvršnu datoteku desnom tipkom miša u Startup mapu u Start meniju. Kad ga dropaš samo klikni na Create Shortcut Here.
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Prije sam to slzio tako da se msn prijavi, i bude mi ikonica dolje desno u notificatinima
Desna tipka na shortcut od WLM-a - Properties - tab Compatability - okači kvačicu na Run this program in compatability mode for: Windows Vista.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 20:38   #879
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Nađi u Program Files gdje je instaliran Object Dock i odvuci njegovu izvršnu datoteku desnom tipkom miša u Startup mapu u Start meniju. Kad ga dropaš samo klikni na Create Shortcut Here.

Desna tipka na shortcut od WLM-a - Properties - tab Compatability - okači kvačicu na Run this program in compatability mode for: Windows Vista.
Pokusao sam drag n dropom premjestiti exe file od object docka, ali jednostavno mi ne da da ga tamo dropam
To sam pokusao u system configuration-starup, a ja na startu ni nemam startup.

Sto se tice WLM-a, to je bilo ok, u biti nije bilo slozeno da se pokrece kao vista, vec nije bilo uopce slozeno da se ikako pokrece, odnosno bilo je default. stavio sam compability XP sp2 i sad radi normalno.

Pokusao sam sloziti da i objec dock bude pokretan kao pod xp, ali u compability jednostavno je to posvjetljeno odnosno ne mogu to slozit kako treba..
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 01:24   #880
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Pokusao sam drag n dropom premjestiti exe file od object docka, ali jednostavno mi ne da da ga tamo dropam
To sam pokusao u system configuration-starup, a ja na startu ni nemam startup.

Sto se tice WLM-a, to je bilo ok, u biti nije bilo slozeno da se pokrece kao vista, vec nije bilo uopce slozeno da se ikako pokrece, odnosno bilo je default. stavio sam compability XP sp2 i sad radi normalno.

Pokusao sam sloziti da i objec dock bude pokretan kao pod xp, ali u compability jednostavno je to posvjetljeno odnosno ne mogu to slozit kako treba..

pa bar tih dockova ima, ivista RK Launcher, obicni RK Launcher, object dock...jer koristis zadnju verziju objeckt docka ili...probaj ponovo skinuti s njihove stranice onaj obicni pa probaj
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 01:35   #881
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Uspio sam ga slozit, stavio sam ga u startup i sad radi ko beba

Hvala Tutixu
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 16:38   #882
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Ima tko problema sa instalacijom starijih igara na Win7 x64?
Naime meni se poceli pojavljivati sa igrama tipa Mass Effect i MoH Airborne, pokrenem setup\installer stovec pokrene se onaj prozor preparing to install nakon toga samo prozor nestane i nis se nedogada e sad UAC je ugasen probao sam i sa compatibility with Xp SP2, SP3, Vista i nista nepomaze a tu tamo se pojavi onaj prozor sa Reinstall using recommended settings ili This program is installed correctly, par puta sam i stisnuo ovaj Reinstall using recommended settings i nis on ga svaki puta sam zavrti i kada treba poceti instalacija sam nestane?

Jel to opcenita nekompatibilnost sa x64 ili nes drugo?
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 22:46   #883
Tichma
Premium
 
Tichma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 164
pozz ekipa,
imam problem tj. nije toliko problem koliko iritira, radi se o tome da sam neka prije davno skidao neki font i ugl ostao mi je fajl na disku koji u biti i nije na disku ? i kad ga hocu izbrisati javlja mi ovo:


zna neko u cemu je problem, tj. kako ga mogu izbrisati da ga vise ne gledam kad god udjem u folder.
Nemogu ga izbrisati, rename-ati praktici nista samo stoji u folderu kao duh.
Tichma je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2010., 01:49   #884
-ELF
Banned
Moj komp
 
-ELF's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: eire
Postovi: 366
i... kad izlazi prvi SP...
-ELF je offline   Reply With Quote