Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2006., 02:34   #1
FaerieD
Registered User
 
FaerieD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb-Malešnica
Postovi: 21
TROJAN???

Uglavnom, priča je ovakva.
Prije kojih sat vremena sam tu po forumu malo istraživala, kad mi se pojavio neki okvir di je napisano nešto tipa...The system is shutting down, pa nešto C./windows/system32 tak nešto, i onda nekakvo odbrojavanje i izletava nod-----Uglavom, pisalo je nešto tipa trojan, i bilo je označeno pošalji na analizu, a ostale dvije opcije kopiraju u karantenu i obriši se nisu mogle označiti. I tada se komp restartao i pojavio se okvir Microsoft Windowsa u kojem je pisalo----The system has recovered from a serious error, bl, bla i na kraju da li želim poslat Microsoftu taj error report ili ne....kliknem ne.

Opet se pojavio nod i pita da li da tu kao opasnu datoteku pošalje u ESET na analizu, i tako ja to pošaljem...valjda..: stoopid

Sad sam već na rubu živaca, imam novi kompjuter koji od prvoga dana samo nevolja za nevoljom i sad još ovo....Može li mi itko objasniti šta se tu događa, i kako dovraga funkcionira to slanje datoteka u ESET?????? Šta to je, šta trebam napravit, šta će se dogodit, di to ide? bilo šta?

: hitthewa: hitthewa: hitthewa
FaerieD je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2006., 07:21   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Polako, nije ništa izgubljeno. Vjerojatno se radi o virusu Blaster, skini ovo i pročešljaj komp. Zatim, postavi si firewall. Tipa Outpost, ZoneAlarm, Keiro - izaberi.
Onda, poštelaj si NOD32 prema ovim uputama.
Slanje fajlova na analizu u ESET - slobodno isključi. Ništa što bi tebe trebalo zabrinjavati.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 30.11.2006. u 07:32.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2006., 08:53   #3
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Eh, Tor, mrdaj s "mog" podforuma. Uvijek me preduhitriš.
Faerie, nakon šta počistiš kompjuter od Blastera, odi lijepo na MS stranice, i poskidaj sigurnosne zakrpe koje do sad još nisi. Jer, da si ih imala, ne bi ni "ćopila" Blastera.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2006., 11:22   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
: lol2 :
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG‎
Views:	189
Size:	4.4 kB
ID:	6814  
tor je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2006., 12:41   #5
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
: goood : za sliku.
Sad više nigdje ne vidim da to piše. Ko gdje šta moderira. A i ti više nisi mod, nego...mali gazda.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2006., 17:26   #6
FaerieD
Registered User
 
FaerieD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb-Malešnica
Postovi: 21
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Polako, nije ništa izgubljeno. Vjerojatno se radi o virusu Blaster, skini ovo i pročešljaj komp. Zatim, postavi si firewall. Tipa Outpost, ZoneAlarm, Keiro - izaberi.
Onda, poštelaj si NOD32 prema ovim uputama.
Slanje fajlova na analizu u ESET - slobodno isključi. Ništa što bi tebe trebalo zabrinjavati.
FixBlast sam skinula i pokrenula, nije ništa našao, otišla sam namjestit nod prema onim uputama, taman pri kraju se opet dogodilo ono..system is shutting down, bla bla...restartao se, s nodom sam pokrenula scan, našao je to neko đubre u komjuteru i kaže da ga je obrisao..
Što se tiče firewalla, ja mislim da mi ga je frend namjestio, ako je to to, firefox?!? : stoopid

Nadam se da će sad sve bit u redu, hvala! :clap::clap::clap:
FaerieD je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2006., 17:54   #7
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor FaerieD Pregled postova
FixBlast sam skinula i pokrenula, nije ništa našao, otišla sam namjestit nod prema onim uputama, taman pri kraju se opet dogodilo ono..system is shutting down, bla bla...restartao se, s nodom sam pokrenula scan, našao je to neko đubre u komjuteru i kaže da ga je obrisao..
Što se tiče firewalla, ja mislim da mi ga je frend namjestio, ako je to to, firefox?!? : stoopid

Nadam se da će sad sve bit u redu, hvala! :clap::clap::clap:
Firefox je web browser kao i Internet Explorer, Opera ... Treba ti firewall, probaj isto tako bespaltni Zone Alarm

P.S. Samo jedno pitanje - jesi li skinula najnovije virusne definicije za nod32? Ako nisi, odmah klik na update. : hello2 :
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2006., 19:15   #8
FaerieD
Registered User
 
FaerieD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb-Malešnica
Postovi: 21
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Firefox je web browser kao i Internet Explorer, Opera ... Treba ti firewall, probaj isto tako bespaltni Zone Alarm

P.S. Samo jedno pitanje - jesi li skinula najnovije virusne definicije za nod32? Ako nisi, odmah klik na update. : hello2 :

Da li ja mogu nekako na kompjuteru provjeriti da li već imam firewall i ako da, kako?

Meni je frend rekao da ga je on postavio...a pošto se puno toga što je napravio ispostavilo da je loše, više nisam sigurna!: nono :
FaerieD je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2006., 19:31   #9
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
kad ti se pojavi da se krene restartat samo klikni na sat i postavi ga nekoliko sati/dana/minuta unatrag i tada možeš radit posao dok on onbrojava , a tom virusu i nije primarna zadaća tebi ugasit komp

možeš provjerit jel imaš FW, ako imaš SP2 tada odi u control panel-security center i vidjet ćeš jel ti firewall on ili off, samo pripazi da ti nije uključen firewall od XP-a jer taj ne služi ničemu, lijepo skini ZA, Comodo ili neki drugi
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2006., 19:36   #10
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
inace, ja bi u ovaj topic samo dao pohvalu mom nortonu 2003, sve viruse blokira, i mališs skripte .. a i imam pretplatu do 2070, tako da sam miran ..
Sardi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2006., 00:56   #11
FaerieD
Registered User
 
FaerieD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb-Malešnica
Postovi: 21
Citiraj:
Autor blablu Pregled postova

možeš provjerit jel imaš FW, ako imaš SP2 tada odi u control panel-security center i vidjet ćeš jel ti firewall on ili off, samo pripazi da ti nije uključen firewall od XP-a jer taj ne služi ničemu, lijepo skini ZA, Comodo ili neki drugi
Haa? a šta je pak SP2? : wtf :
pošto ipak jako malo znam o kompjuterima, meni ti te skraćenice baš puno i ne znače...
FaerieD je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 13:10   #12
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Windows sa Service Packom 2, odi na control panel - system i vidi šta ti piše pod operativni sustav
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2006., 03:05   #13
FaerieD
Registered User
 
FaerieD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb-Malešnica
Postovi: 21
Citiraj:
Autor blablu Pregled postova
Windows sa Service Packom 2, odi na control panel - system i vidi šta ti piše pod operativni sustav
nemogu ja to naći..šta će biti ako downloadam neki drugi firewall a već ga imam? I, dal ću trebat nakon što ga skinem nešto podešavat?
__________________
Ivana
FaerieD je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2006., 07:13   #14
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Slušaj, očito o svemu ovome premalo znaš i, koliko god ti htjeli pomoć, već u startu nailazimo na probleme. Najelegantnije rješenje je da nađeš nekog ko će se zaletit do tebe i pogledat/instalirat šta ti treba.
Na ovaj način samo ćemo se svi skupa vrtit u krug, a nećemo puno postić.
Jer, ako ti nije uključen firewall koji dolazi s Windowsima, možda imaš neki drugi. Da ti ja sad kažem da pogledaš u tray koje su ikonice dole, pa provjeriš je li koja od njih firewall, bi li znala? Ako da, napravi to, pa ćeš znat imaš li neki od firewall-ova.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2006., 09:27   #15
FaerieD
Registered User
 
FaerieD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb-Malešnica
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Rivi Pregled postova
Slušaj, očito o svemu ovome premalo znaš i, koliko god ti htjeli pomoć, već u startu nailazimo na probleme. Najelegantnije rješenje je da nađeš nekog ko će se zaletit do tebe i pogledat/instalirat šta ti treba.
Na ovaj način samo ćemo se svi skupa vrtit u krug, a nećemo puno postić.
Jer, ako ti nije uključen firewall koji dolazi s Windowsima, možda imaš neki drugi. Da ti ja sad kažem da pogledaš u tray koje su ikonice dole, pa provjeriš je li koja od njih firewall, bi li znala? Ako da, napravi to, pa ćeš znat imaš li neki od firewall-ova.

Ma slažem se, vidim da ovo ne vodi nigdje, koliko god mi vi pokušavali pomoći ja se preslabo snalazim na kompu da bi to znala sredit..Već su mi tu bila 2 lika doma, ali ni jedan ni drugi se baš previše ne kuže u kompjutere, a i nije im se baš ni dalo to sređivat, što je bilo očito, pa ja ostadoh sama s novim a s***..kompjuterom. Budem ja zvala nekakav servis za kompjutere, nemam šta drugo...
Svejedno, hvala
__________________
Ivana
FaerieD je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2006., 11:27   #16
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Servis će ti uvik puno naplatit. To ti je kao kraaaajnja opcija.
A ovaj tvoj problem i nije toliko velik da ga neko s iti malo znanja ne bi znao riješit. Slabi su ti ti "likovi". A ako nisu imali volje, kojeg vraga su dolazili??
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2006., 03:14   #17
FaerieD
Registered User
 
FaerieD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb-Malešnica
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Rivi Pregled postova
Servis će ti uvik puno naplatit. To ti je kao kraaaajnja opcija.
A ovaj tvoj problem i nije toliko velik da ga neko s iti malo znanja ne bi znao riješit. Slabi su ti ti "likovi". A ako nisu imali volje, kojeg vraga su dolazili??
Ma nije to s firewallom jedini problem, još mi nešto muči komp na izlasku iz igrica, ekran se zacrni i ne reagira na ništa, pa ga moram svako malo resetirat...
A što se tiče ova dva lika, a eto, šta reći...Jedan stvarno ne zna, drugi zna ali je gad...

A što se tiče servisa, nemam druge jer ne znam nikoga tko bi mi to htio i znao napravit, tako da nemam koga pitat. Nema veze, bolje i platit pa da mi komp normalno radi nego svaki dan se mučit s njim...
__________________
Ivana
FaerieD je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2006., 10:49   #18
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Posjeti ovo, skini i pošalji nam log od HijackThis programa (piše ti tamo kako se radi):
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=9637

Tako ćemo vidjet koji firewall imaš a i koje aplikacije ti se pokreću s win.
Costa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na