Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2009., 17:48   #1
oMi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 30
Kako napraviti da dva računala koriste jedan router?

Pošto koristim dva računala htio bi da se oba mogu spojiti na internet preko jednog routera (Kasda KD318MUI). Nisam u mogućnosti koristiti Internet Sharing tako da spojim računala LAN kablom (Rakov post sam pročitao), a i zanima me koje su druge mogućnosti.

Prijatelj mi je rekao da mogu napraviti na oba računala konekciju koja je stalno upaljena, s time da postavim računalima različite IP adrese, spojim računala na router (LAN1 i LAN2) i da bi trebalo raditi (kada su obje konekcije aktivne brzina se prepolavlja). Meni je problem složiti konekciju koja je uvijek aktivna jer mi setup ne dopušta (''Your broadcast connection is already configured..''), a primjetio sam da se sa starog računala uopće niti nemogu spojiti na internet (kada je uključeno na LAN1 vezu, a novo računalo nije uopće spojeno), a prije sam naravno mogao.

Može li mi netko objasniti što trebam učiniti, ili barem za početak objasniti neke činjenice, na primjer kakve trebaju biti IP adrese, što smijem, što nesmijem, što mogu, što nemogu itd...? Barem da se mogu spojiti sa jednog računala, a da drugo nije spojeno ili nešto slično.

Hvala unaprijed.


EDIT - Zaboravio sam napomenuti - na internet bi se spajalo na isti korisnički račun.

Zadnje izmijenjeno od: oMi. 01.03.2009. u 18:07.
oMi je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2009., 18:32   #2
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
Google is your friend.
Upiši KD318MUI u Google i u prva 2 linka imaš detaljno objašnjeno što trebaš napraviti.
Sigurno ima i ovdje negdje na forumu pa potraži.
ivanr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2009., 20:04   #3
oMi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 30
Skužio sam, Moj router nije uopće bio konfiguriran - zato niti nisam imao opciju NAT kada sam htio portove otvarat. xD

Skinuo sam update file s neta iz tih linkova baš kako si rekao sad je konfigurirano sve lijepo. Sad me zanima kako bi se taj file uspio napraviti samostalno.
oMi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na