Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2009., 18:16   #1
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Nintendo Controller Helping Disabled Persons

Nintendo Controller Helping Disabled Persons
Bringing gaming to everyone


izvor:softpedia

Podrzavam ovakve stvari. Sebicno, samo si zamislim koliko sada vremena provodim za kompom i kako bi se to vjerojatno vrlo brzo promijenilo kada bi mi se bilo sto dogodilo sto bi me na nekakav nacin hendikepiralo (barem sto se gejminga i ruku tice ). Ljudi na to ne obracaju paznju, i uglavnom nismo svjesni rizika, a zbilja se od najobicnijih gluposti moze nastradati...
Prava steta sto jos uvijek nema puno tvrtki koje se bave razvojem i proizvodnjom periferije a koje daju pozornosti ovakvim stvarima. Razlog je ocit i sasvim logican, no misljenja sam, gledano cak i sa stajalista samo sto vece profiti, da se na ovome trzistu moze jako dobro zaraditi...
Zamislite koliko bi popularan i respektabilan bio brand proguran od neke firme koja bi postigla znacajan uspjeh na ovome podrucju i usla na trziste 'obicne' periferije... Obratno bi vjerojatno samo najaci uspjeli, no zasto bi se jedan Logitech uopce pocesao zbog ovako necega? Svaka cast OCZ-u i NIA-i, nadam se da je to samo pocetak jedne prehebene tehnologije.

Evo jos nekih zanimljivih linkova
Game Console Controller Interface for People with Disability
Mind-Reading PC Controller Almost Ready For Prime Time?
bluefluid je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na