Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2019., 04:30   #1621
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Rocket Jump Ninja:

Čovjek osobno posjeduje preko 200 miševa.
- napravio je preko 100 recenzija miševa.
- mnogi proizvođači pitali su njega za savjet što i kako napraviti.


Top 20 gaming mice 2019

https://www.rocketjumpninja.com/top-mice





Osim stila igranja - tj načina držanja te oblika miša, vrlo je važna i njegova veličina.

Ono što sam RJN naglašava ; važnije je kako vam dobro miš leži u ruci (njegova veličina i oblik) nego sam poredak na njegovoj ljestvici.



Smjernice oko veličine ...


RJN Mouse Size Guide 2 - 2017 @ 2 min 9 sec






RJN Mouse Size Guide 3 - 2019 @ 1 min 32 sec






Citiraj:
Tri su osnovna stila držanja miša

– palm grip (držanje položenim dlanom, gdje čitav dlan naliježe na tijelo miša),

- claw grip (donja strana dlana prislonjena je na stražnju stranu miša, a prsti okomito padaju na tipke)

- fingertip grip (miš se drži vršcima prstiju, a donja strana dlana počiva na podlozi; dlan ne dodiruje kućište miša).

U skladu s time, valja odabrati optimalan oblik i veličinu miša.

Korisnici palm gripa moći će birati krupnije miševe, čak i ako nemaju osobito velike dlanove.

Za claw grip pogodni su praktički svi miševi, s time da je poželjno da je stražnja strana kućišta nešto strmija, kako bi dno dlana imao dobar kontakt.

Najzad, za držanje s fingertip gripom najpogodniji su srednji i manji miševi plosnatijeg, što neutralnijeg oblika.
Nema nekog smisla lamentirati nad najboljom vrstom hvata i na silu se pokušavati priviknuti na neki od njih – koristite onaj koji vam dolazi prirodno.

Profesionalni igrači načelno smatraju da držanje s položenim dlanom smanjuje preciznost i brzinu kontrole miša pa su skloniji claw i fingertip gripu.

To bi vas moglo motivirati da promijenite vlastite navike, ali sam proces bi vam mogao biti suviše mukotrpan i potencijalno neuspješan;
može se dogoditi da tjednima radite na vlastitom "preodgoju", a naposljetku u žaru borbe svejedno nesvjesno pribjegnete onome što vašem dlanu i mozgu najbolje odgovara.

izvor: https://www.bug.hr/savjeti/sve-sto-t...a-igranje-6486


__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 29.11.2019. u 21:16.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2019., 06:58   #1622
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
A? Jel ovo treba onda stavit na prvu stranu treda.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 20:16   #1623
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Rupičasti miševi niču odasvud kao gljive poslije kiše


Xtrfy M4 dolazi u 5 boja

https://xtrfy.com/mice/m4/








recenzija miša:

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 05:02   #1624
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 26.12.2019. u 16:42.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 15:07   #1625
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Dobri su ovi jasni grafički prikazi. Definitivno sam tip grip, a duljina šake mi je 19 cm.

Volim veće miševe. Savršeno mi je udoban jeftini Redragon M690 Mirage. Ne znoji se ruka na njemu. Bocne tipke su mi idealno pozicionirane, i taman su velicinom. Tezina mi paše. Baterija uz moju svakodnevnu upotrebu od u prosjeku 5 sati dnevno mi je trajala vise od mjesec dana....ali ni tada nije bila prazna nego sam ju bacio misleci da je oslabila zbog simptoma koje cu ispod spomenuti....

Uglavnom, bas sam pomislo da sam nasao odlican jeftini uređaj kad sam poceo primjecivati da otprilike svaki 200-ti klik ne registrira, i to sam primjetio na vise tipki da ih random ne registrira kad kliknem. Da sad ne pricam predugo, sve sam isprobao, od drivera, promjena frekvencije, softwerskih postavki, drugog OS-a, drugog usb utora, sa usb produznim i bez, novu bateriju.......i kad sam ga htio baciti u smeće nakon 7 dana zivciranja, otkrio sam da ga ometaju MOBITELI NA STOLU !!!

To sam si dokazao i time da sam priblizio mobitel misu na 10 cm i tada je mis poceo lagati svakih 5 sekundi....maknem mobitele sa stola ili udaljim metar, sve je ok, cak jos nije ni klik preskocio u par sati testiranja.

Iznenadilo me jer je ovo moj prvi wireless miš kojeg mobiteli ometaju
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 06:29   #1626
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Gledam zadnjih dana logitech miševe, i skupljam informacije. Kad bi se bar sjetili MX 518 wireless napraviti, jer nakon godina bez žice sad bi mi smetala ta žica, koliko god maleni otpor radila, znaju i kontakti na spoju s mišem popustiti, a tu su i estetski razlozi....tako da žičani otpadaju.


Logitech nema baš puno većih modela (120 mm +). Ili bih se morao naviknuti na manji miš, tada bi mi glavni kandidat bio g305, jeftin, štedljivi hero senzor...


Dakle u oči mi je upao g603. Cijena ok, dobra veličina, sviđa mi se što se baterije mijenjaju, a dugo traju. Slažem se sa ovima koji kažu da je to puno bolje nego često punjenje kakvo ima g403, pa još moram i računati na to da će s godinama i ta ugrađena punjiva u njemu oslabiti kapacitetom.


g703 također ima jednako kučište, ali on je dosta skuplji. A nema ni štedljivi HERO senzor, tako da baterije traju kraće.


Znači g603

Koliko čitam, osim poznatog hardware buga sa scrolom, koji neke zakači (uvažuju se reklamacije, a možda su i popravili u novijim serijama), neki se žale da je sklizav, ali zato mi ima ljepši, dublji, zvuk tipki, za razliku od piskutavih g403 i g703.
Mislim da mi sklizavost nije neki problem, više me brine kako ću se naviknuti bez odmorišta za palac. Vjerovatno je samo stvar navike
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 08:05   #1627
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
G703 ja imam stariji, ali sad ima modela i sa HERO senzorom, problema sa scrollom nisam imao osim u BF-u cudno, ali istinito, i meni je baterija stvarno dosta trajala..
Da li si probao manji miš, za igranje sam skužio da mi bolje odgovara, pa cak i G305, manji i laksi..
Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 08:11   #1628
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Gledam zadnjih dana logitech miševe, i skupljam informacije. Kad bi se bar sjetili MX 518 wireless napraviti, jer nakon godina bez žice sad bi mi smetala ta žica, koliko god maleni otpor radila, znaju i kontakti na spoju s mišem popustiti, a tu su i estetski razlozi....tako da žičani otpadaju.


Logitech nema baš puno većih modela (120 mm +). Ili bih se morao naviknuti na manji miš, tada bi mi glavni kandidat bio g305, jeftin, štedljivi hero senzor...


Dakle u oči mi je upao g603. Cijena ok, dobra veličina, sviđa mi se što se baterije mijenjaju, a dugo traju. Slažem se sa ovima koji kažu da je to puno bolje nego često punjenje kakvo ima g403, pa još moram i računati na to da će s godinama i ta ugrađena punjiva u njemu oslabiti kapacitetom.


g703 također ima jednako kučište, ali on je dosta skuplji. A nema ni štedljivi HERO senzor, tako da baterije traju kraće.


Znači g603

Koliko čitam, osim poznatog hardware buga sa scrolom, koji neke zakači (uvažuju se reklamacije, a možda su i popravili u novijim serijama), neki se žale da je sklizav, ali zato mi ima ljepši, dublji, zvuk tipki, za razliku od piskutavih g403 i g703.
Mislim da mi sklizavost nije neki problem, više me brine kako ću se naviknuti bez odmorišta za palac. Vjerovatno je samo stvar navike

jesi pogledao g602, ja ga imam vec godinama i jako sam zadovoljan. Neznam da li bi taj g603 trebao bit nasljednik ali je potpuno grugačiji dizajn pa mi nema smisla da je
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 09:10   #1629
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Spirit Pregled postova
G703 ja imam stariji, ali sad ima modela i sa HERO senzorom, problema sa scrollom nisam imao osim u BF-u cudno, ali istinito, i meni je baterija stvarno dosta trajala..
Da li si probao manji miš, za igranje sam skužio da mi bolje odgovara, pa cak i G305, manji i laksi..
Nikad nisam koristio manji miš. Ja povremeno igram, casual, ali svejedno bih htio dati si šansu da se priviknem na nešto malo manje. Vidjet cu...g305 mislim da ni nema problem sa scrollom ? Ili i on...

Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
jesi pogledao g602, ja ga imam vec godinama i jako sam zadovoljan. Neznam da li bi taj g603 trebao bit nasljednik ali je potpuno grugačiji dizajn pa mi nema smisla da je
uuuu taj je bas gromada. Ali otpisao sam ga kad sam vidio ogroman broj tipki. To mi smeta, i moram paziti da koju ne pritisnem greskom, više sam minimalist.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 11:06   #1630
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
g305 je meni skroz ok. Nisam imao poblema sa scrollom, a baterija traje jako jako dugo. Opće mi ne pada na pamet uzimat neke punjive miševe, pa da ga svako malo moram uštekavat, ovako doslovno mjesecima radi u high performance modu bez problema. Dolazi s duracellkom btw.

Može se stavit i AAA s adapterom da se još skine težina miša, onda traje nešto kraće, ali isto par mjeseci.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 19:33   #1631
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
U trgovini su bili ljubazni pa sam imao prilike isprobati u ruci g603.
Sklizav mi definitivno nije, vidi se kvalitet u toj plastici. Možda nije gumirana, ali ostavlja tako neki blagi dojam, meni odličan materijal.



Veličinom mi je taman, gotovo odmah mi je legao u ruku, i bočne tipke mi sjedaju na lako dohvatljiva mjesta.


E sad ono što mi se nije baš svidjelo. Glavne tipke imaju vrlo kratak hod i iznimno ih je lako stisnuti. Imam osjećaj da ne bih mogao ni nasloniti prste, odmarajući ih, a da se slučano usput ne pritisnu. Možda je samo stvar navike jer zadnjih nekoliko miševa su mi bili malo tvrđi na tipkama.

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 13.01.2020. u 19:39.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2020., 20:30   #1632
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Počastio sam se Mambom wireless na akciji u Linksu (jeftinije od akcijskih cijena na bilo kojem EU Amazonu) i nisam pogriješio. Doduše, kroz proteklih 2-3 tjedna lagano sam sastavljao shortlistu miševa koji bi mi u teoriji trebali odgovarati i čekao na sniženu cijenu nekog od njih, a vodio sam se smjernicama RocketJumpNinje glede dimenzija (oblik miša je inače priča za sebe, ali to sam provjerio u samoj trgovini). Prema navedenom guideu, Mamba mi savršeno odgovara uz zanemarivo odstupanje od 2-3 mm.

Senzor je vrh, back/forward tipke su kratkog hoda i odlično pozicionirane, a bočni gripovi taman odmjereni. Jedina zamjerka zasad ide na scroll wheel, koji je dosta glasan u usporedbi s nekim drugim miševima. Razerov softver Synapse radi bez greške s najnovijom verzijom (kod prijašnjih je bilo problema sudeći po forumima).
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2020., 10:50   #1633
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Rocky Rocastle Pregled postova
Počastio sam se Mambom wireless na akciji u Linksu (jeftinije od akcijskih cijena na bilo kojem EU Amazonu) i nisam pogriješio. Doduše, kroz proteklih 2-3 tjedna lagano sam sastavljao shortlistu miševa koji bi mi u teoriji trebali odgovarati i čekao na sniženu cijenu nekog od njih, a vodio sam se smjernicama RocketJumpNinje glede dimenzija (oblik miša je inače priča za sebe, ali to sam provjerio u samoj trgovini). Prema navedenom guideu, Mamba mi savršeno odgovara uz zanemarivo odstupanje od 2-3 mm.

Senzor je vrh, back/forward tipke su kratkog hoda i odlično pozicionirane, a bočni gripovi taman odmjereni. Jedina zamjerka zasad ide na scroll wheel, koji je dosta glasan u usporedbi s nekim drugim miševima. Razerov softver Synapse radi bez greške s najnovijom verzijom (kod prijašnjih je bilo problema sudeći po forumima).
u koju kategoriju velicine ruka spadas? M, L, XL?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2020., 11:09   #1634
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
XL, velika šapa.

Inače sam između claw i fingertip ovisno o igri, a za takav grip mi dimenzije i oblik savršeno odgovaraju.
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2020., 07:17   #1635
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Iskoristio sam i ja akcije po trgovinama. Kad sam vidio da je cijena g603 pala za 100kn, odlučio sam da ću ga ipak uzeti, znači za 395kn.



Sada mi se ipak čini da bi bilo bolje da je manje sklizav, jer u trenucima kad su ruke potpuno suhe može nekome više smetati. Ja ga ne podižem i koristim ga tako da me to neće bitnije ometati, ali eto da spomenem. Neki gripovi imaju svoje mane, lakše se nataloži prljavština, mogu se izlizati s vremenom i sl.



Klikovi mi se pak sada čine dobri (nisu premekani), za razliku od prvog dojma u trgovini pred par dana. Pošto sam zadnjih dana koristio nečujni Hama MW 500, ovaj mi je dosta glasan, i definitivno mi je veći gušt koristiti te tihe miševe koji imaju dosta dubok ton i koliko god su tihi jasno se osjeti klik.


Scroll za sada radi super, nije glasan, lako se pritisne, ima jasan hod kad ga se okreće
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 13:12   #1636
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Rocky Rocastle Pregled postova
XL, velika šapa.

Inače sam između claw i fingertip ovisno o igri, a za takav grip mi dimenzije i oblik savršeno odgovaraju.
ista kategorija
i najveci misevi mi u ruci izgledaju kao da sam djetetu ukrao igracku.
super cijena za taj mis.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 18:25   #1637
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Ajde da i ja pitam u vezi misonje Dakle jucer mi je odapeo MX1100 Najbolji mis ikad za one koji imaju ruku ko stvorenu za baustelu i rukovanje lopatom E sad, na poslu imam MX Master 2s i mis mi je super i sve to skupa sa svojim skrolovima ali bas i ne lezi najbolje u ruci. Nekako je nizak, a dugacak (tipa klikam skoro na pola tipke, ali je zato dobrih centimetar ili dva od mog dlana do samoga misa).

E sad s mojim kreativnim opisom kojih problema, bi li tu bilo nekakvog univerzalnog odgovora s obzirom da sam osudjen na online trgovine jer ovdje u sjedinjenim Irskim republikama sve u ducanu je enormno precijenjeno?

p.s. izgleda da ja preferiram claw/palm tip drzanja misa (ako sam dobro shvatio gripove)

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 26.01.2020. u 18:44.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 23:39   #1638
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Pogledaj Roccat Kain 200 Aimo (broj 120 označava verziju sa žicom), nedavno se pojavio na tržištu, a iz reviewova se sjećam kako je nešto višlji od konkurencije te da bi trebao odgovarati claw/palm gripu.

Također, Corsair Ironclaw.

Ovaj video od tri minute idealan je guide za kupnju miša na daljinu, ali i općenito. Naravno, teže je procijeniti hoće li oblik miša odgovarati, ali točne dimenzije dobra su smjernica.
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 09:07   #1639
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
Ajde da i ja pitam u vezi misonje Dakle jucer mi je odapeo MX1100 Najbolji mis ikad za one koji imaju ruku ko stvorenu za baustelu i rukovanje lopatom E sad, na poslu imam MX Master 2s i mis mi je super i sve to skupa sa svojim skrolovima ali bas i ne lezi najbolje u ruci. Nekako je nizak, a dugacak (tipa klikam skoro na pola tipke, ali je zato dobrih centimetar ili dva od mog dlana do samoga misa).

E sad s mojim kreativnim opisom kojih problema, bi li tu bilo nekakvog univerzalnog odgovora s obzirom da sam osudjen na online trgovine jer ovdje u sjedinjenim Irskim republikama sve u ducanu je enormno precijenjeno?

p.s. izgleda da ja preferiram claw/palm tip drzanja misa (ako sam dobro shvatio gripove)
Nećeš naći dobar miš kao MX Master 2s. Treba ti par dana samo da se navikneš.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 16:06   #1640
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ima netko logi g603 miš? sad ga uzeo u linksu.. u ruci je ok, nego pitanje za lijevi i desni klik.. na lijevom kliku moram solidno jače stisnit da klikne od desnog.. jel to tako treba ili? desni klik je lagan skroz, a lijevi kao da "zapinje"
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 16:37   #1641
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
ima netko logi g603 miš? sad ga uzeo u linksu.. u ruci je ok, nego pitanje za lijevi i desni klik.. na lijevom kliku moram solidno jače stisnit da klikne od desnog.. jel to tako treba ili? desni klik je lagan skroz, a lijevi kao da "zapinje"
Poz, imam ga ja i klikovi su mi isti na lijevoj ili desnoj strani.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 16:40   #1642
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Uuu zanimljivo.. prije sat vremena sam ga kupio, otvorio kutiju.. prvi desni klik je ok.. prvi lijevi kao da je zapeo i da sam morao odlomit dio da se pokrene.. nakon toga klikce ali moram jace stisnit nego za desni klik
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 16:56   #1643
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Potvrđujem, jednaka oba klika.
Jesi gledao ispod poklopca, da nije nešto zapelo?
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 17:03   #1644
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
sad sam skinio poklopac.. mali crni komadić plastike je zapinjao, odlomio se negdje, ali ne vidim gdje.. šta reći .. oba klika sad normalno rade.. a miš glanc novi, one naljepnice na kutiji nisu bile skidane nit išt
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2020., 23:33   #1645
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137




EDIT 28.2.2020

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 28.02.2020. u 20:11.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 15:07   #1646
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
Uzeo bi G305. Sad imam G502.
Htio bi laksi mis i wireless. Jer me zivcira kabel. E sad ne znam kakvi su ovi novi kabli o koje svi hajpaju. Onaj neki ModelO.

Da li je netko prelazio sa 502 na 305 da kaze jel bolji, i kakva je razlika.

Isto tako me zanima gdje mogu kupiti one male jeftine baterije i plasticno kuciste.
Zanimna me da li ima toga u Hr jer mi se neda cekat tjednima. Osim ako je ovdje to sve preskupo...
Al moze i par linkova po netu, tko je kupio, da mi savjetuje.

Tnx!

I trazim podlogu za mis. Ne volim skliske podloge, a ne znam kako da prepoznam pogloge koje nisu skliske. Ima li neka tema za to i moze li mi netko nesto preporucit?
Sad sam probao dvije podloge i ocita mi je razlika u nekoj igri. Doslovno imam drugaciji preformance... Kroz par dana sam to testirao i nije placebo xD .
Uvijek sam kupivao neke cheap podloge pa nemam pojma jel ima kakve razlike izmedu cheap i dobrih.
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 20:05   #1647
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor tigerija Pregled postova
Uzeo bi G305. Sad imam G502.
Htio bi laksi mis i wireless. Jer me zivcira kabel. E sad ne znam kakvi su ovi novi kabli o koje svi hajpaju. Onaj neki ModelO.

Da li je netko prelazio sa 502 na 305 da kaze jel bolji, i kakva je razlika.

Isto tako me zanima gdje mogu kupiti one male jeftine baterije i plasticno kuciste.
Zanimna me da li ima toga u Hr jer mi se neda cekat tjednima. Osim ako je ovdje to sve preskupo...
Al moze i par linkova po netu, tko je kupio, da mi savjetuje.

Tnx!

I trazim podlogu za mis. Ne volim skliske podloge, a ne znam kako da prepoznam pogloge koje nisu skliske. Ima li neka tema za to i moze li mi netko nesto preporucit?
Sad sam probao dvije podloge i ocita mi je razlika u nekoj igri. Doslovno imam drugaciji preformance... Kroz par dana sam to testirao i nije placebo xD .
Uvijek sam kupivao neke cheap podloge pa nemam pojma jel ima kakve razlike izmedu cheap i dobrih.
Pozz. Model O ti koristi paracord kabel koji mozes kupiti primjerice ovdje i on se moze ugraditi u manje vise svaki mis. Sa te stranice sam ja sebi narucio, dosta je brzo stigao i support im je jako dobar. Zamjena kabela nije previse komplicirana (imas i youtube vodice), ali kod nekih miseva je kompliciranija nego kod drugih.

Sto se samog paracord kabela tice osjecaj je potpuno drugaciji od "obicnih" kabela koji dolaze sa misevima jer je puno laksi i savitljiviji pa ga skoro niti ne osjetis. Ajmo reci da je osjecaj jako blizu onome sto pruza wireless.

g502 i g305 koriste prakticki isti senzor, na g502 je 3366, a na g305 je HERO koji je zapravo stedljivija izvedba ovog 3366 pa je savrsen za bezicne miseve. Razliku u performansama im valjda jedino mozes usporediti nekim instrumentom... Tako da se za niti jedan od tih miseva ne moze reci da je bolji od drugog, sve ovisi kako tebi pase oblik i tezina.

Osim e-baya i sl nemam pojma gdje se mogu naruciti ona plasticna kucista za male baterije...

Sto se podloga tice u pravilu podloge od tkanine nisu "skiske" i pruzaju vecu kontrolu od plasticnih ili metalnih podloga. Promjenio sam hrpu ovih brendiranih, ali na kraju su sve imale isti problem da su se relativno brzo istrosile. Zadnjih cca 5 mjeseci koristim Coolermaster mp510 i od tad sam se preporodio. Na podlozi nema jedne fleke, nije se natopila znojem i ostalim pizdarijama i performanse su prakticki iste kao i prvog dana. Ovdje sam napisao osvrt na podlogu nakon sto sam ju kupio.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 20:10   #1648
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
I G502 ima sa HERO senzorom, druga stvar je sto ne vidim kako nekome kome pase oblik G305 moze pasati onlik G502, i obratno
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 21:47   #1649
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 18:40   #1650
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Ima tko iskustva s FriendlyFire No Scope Masterom? Zapeli mi za oko kad sam ih vidjela na HCL-u pa se dvoumim uzet ga ili ne... Nisam baš vidjela da se puno o njima pisalo. Zapravo je trenutno najviše dal da uzmem klasiku sa žicom il bez. Gledala sam Mambu s HyperFlux podlogom za punjenje, al ne znam kolko mi takva perverzija treba u životu. Odnosno, znam da mi realno ne treba, al mi se dopada, pa ne znam s čim da sama sebi tu cijenu opravdam. #firstworldproblems
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na