Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming > Konzole
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2020., 19:51   #1891
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Ma sića
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 20:19   #1892
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
ha ha, nije da nemam nego ne dam. Ne dam ni za novu nvidiu. Ak bu mi cyberpunk delao kak treba ostaje trenutni komp još nekoliko godina kao jedina igračka...dok malo Sony ne dođe sebi.
TLOU2 si progledam prohod na jubito i boli me tuki

edit; vidim spominju se i igre po 70 funti, 580 kn...i to valjda standardne verzije

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 10.06.2020. u 20:26.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 20:30   #1893
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
ha ha, nije da nemam nego ne dam. Ne dam ni za novu nvidiu. Ak bu mi cyberpunk delao kak treba ostaje trenutni komp još nekoliko godina kao jedina igračka...dok malo Sony ne dođe sebi.
TLOU2 si progledam prohod na jubito i boli me tuki

edit; vidim spominju se i igre po 70 funti, 580 kn...i to valjda standardne verzije
Bit će kao i s mobitelima.
Svi će kukati, ali će na kraju kupiti.
Cijena će postati "normalna" i teraj dalje.😁

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 20:34   #1894
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ma prodati će sve 100%, neće biti ni dosta. Sigurno će biti rezervacije. Normalno da onda i puknu takvu cijenu dok je potražnja veća od ponude. Ali ne iz mog džepa, nema šanse. Kupujem kad se skupi 4-5 vrhunskih ekskluziva i kad svemu padne cijena, ako poživim do onda
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 20:53   #1895
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Kakve veze TLOU2 ima s cijenom PS5?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 22:19   #1896
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ljudi tu jako precjenjuju koliko bi konzola moglo biti prodano mi se čini. Da, možda će biti prodano 100% proizvedenih, no, ako ih proizvedu namjerno malo to onda ništa ne znači. Američka nezaposlenost je na razini na kakvoj nije bila od velike depresije. Amerika im je tržište broj jedan, a zasad je nezaposlenost na 20% i dalje raste u milijunima mjesečno. Sad ljudi još žive normalno jer idu u minuse i zadužuju se još više, ali sigurno se neće zadužiti 500 dolara da bi kupili novu konzolu. Nezaposlenost se ne odražava samo na onog nezaposlenog već i na cijelu obitelj, tako da neće biti neka vesela prodajna sezona.

Europsko tržište gdje su vlade mjerama više ciljale zaposlenike, a ne kompanije bi trebalo doživjeti manje smanjenje, no i dalje će potražnja biti manja. Kombinacija COVID-a i ekonomske krize plus veće cijene konzole bi lagano mogla smanjiti prodaju za 30-40% u odnosu na to kako je išao PS4.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 22:57   #1897
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Europa je tržište broj 1 za PS4 bila https://www.vgchartz.com/analysis/platform_totals/


Bože dragi o čemu vi raspravljate, a konzola još nije niti predstavljena.


Razbacujete se s pojmovima "kriza" i slično bez ikakvih argumenata i zdravog razuma. Cijene dionica nikad više, kakva crna kriza u bijelom svijetu.. Pa ti ljudi sve godine daju 1000$ za novi mobitel, 2000$ za MacBook i 5000$ za novi auto svakih par godina.
Nemojte naše siromaštvo projecirati na zapad. Ako i dođe do ekonomske krize oni će se brzo oporaviti kao i nakon 2008. za razliku od nas.


God damit, sad i ja sudjelujem u glupim raspravama, a nemamo nikavih informacija osim brzog SSD-a i izgleda gamepada.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 00:15   #1898
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Fake.Ps5 ima 825gb ssd a ne 1 i 2 tb.

Poslano sa mog Galaxy S10
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 00:47   #1899
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Razbacujete se s pojmovima "kriza" i slično bez ikakvih argumenata i zdravog razuma. Cijene dionica nikad više, kakva crna kriza u bijelom svijetu.. Pa ti ljudi sve godine daju 1000$ za novi mobitel, 2000$ za MacBook i 5000$ za novi auto svakih par godina.
Nemojte naše siromaštvo projecirati na zapad. Ako i dođe do ekonomske krize oni će se brzo oporaviti kao i nakon 2008. za razliku od nas.
Ti stravično precjenjuješ ekonomsko stanje Amerike i doseg jednog prosječnog Amerikanca. Cijena dionica nije nikakav indikator ekonomskog stanja, a još manje količine novaca koju ima običan čovjek. Lijepo bi bilo kad bi tako bilo, no to su bajke za većinu.

Takvi kakve si nabrojao definitivno nisu prosjek već iznadprosječno bogati. 4 najveće zemlje u EU su već tehnički u recesiji, a posljedice zatvaranja se još nisu ni počele osjećati.

No, ovime smo sad otišli OT pa nećemo dalje.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 08:53   #1900
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Amazon PS5 price leak.

Preko 5000kn na Amazonu, ako je ovo istina, kod nas neće biti ispod 6000kn.
Mislim da ni Sony jos uvijek ne zna kolika ce biti cijena, tako da je ovo ili fake ili su na Amazonu bezveze stavili tu cijenu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 12:40   #1901
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Iznad 600$ neće bit ionak.

Trojka je još bila i najskuplja od svih njihovih konzola i zbog toga su izgubili masu para jer ih je Xbox po tom pitanju prešišao, zato i jesu išli sa nižom cijenom četvorke.
Sumnjam da će si takav fijasko opet priuštiti...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 13:23   #1902
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
5-6tkn (mada nekak sumnjam, al ajd) za konzolu i čovjek je miran par godina bez ikakvih problema (samo toči i vozi), khmm, kolko će ono koštat nadolazeće hajend grafe
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 13:57   #1903
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Problem su i cijene za ps5 igre ako je taj leak tocan.

Za PC su igre jeftinije. I jos nadodaj ps+ za online.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 14:09   #1904
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Problem su i cijene za ps5 igre ako je taj leak tocan.

Za PC su igre jeftinije. I jos nadodaj ps+ za online.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
PC gejming mi je pao u očima, ovdje uzmem konzolu, koja out of box radi, tj igre koje su namjenjene za konzolu, a i dolaze vremena dok se igre okreću konzolama.. Čuli smo naziv konzolitis i sad zamisli kak to zvuči u PC gejming svijetu s turbo hajend (i pljuneš vagon love za istu) grafom koja se (neoptimiziranost, ta je riječ većini poznata) muči s igrom Da su konzole u manjini tj slabo zastupljene ili tek tolko da postoje, a da dominira scenom pc gejming, sve bi možda bilo drugčije, al ovak, konzole grabe velikim koracima napred, a uz to, postale su multimedijalni uređaji.

Imam osjećaj da pc gejmig pada u drugi plan i ostaje samo šačica old scool vjernih gejmera koja se opire konzolama

A što se tiče cijena igri, pa uvijek se da nać na akcijama ili eventualno otkupit od nekog po daleko jeftinijoj cijeni, alternativa uvijek postoji..


https://www.gsmarena.com/sony_playst...news-43711.php
5tkn

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 11.06.2020. u 14:17.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 17:29   #1905
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Mislim da ni Sony jos uvijek ne zna kolika ce biti cijena, tako da je ovo ili fake ili su na Amazonu bezveze stavili tu cijenu.
I u samom članku piše da je nitko osim ljudi s pristupom Amazonovom seller sučelju nije mogao vidjeti tu cijenu, niti je portal koji prenosi "vijest" mogao potvrditi da je ta cijena stvarno pisala.
Mislim, u samom naslovu piše da je je taj leak "incredibly suspect", a vijest je naknadno dopunjena s napomenom "An Amazon spokesperson has told IGN UK that this PS5 price listing "was an error,” explaining that it “was priced as a dummy product with a dummy price.”
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 17:46   #1906
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
PC gejming mi je pao u očima, ovdje uzmem konzolu, koja out of box radi, tj igre koje su namjenjene za konzolu, a i dolaze vremena dok se igre okreću konzolama.. Čuli smo naziv konzolitis i sad zamisli kak to zvuči u PC gejming svijetu s turbo hajend (i pljuneš vagon love za istu) grafom koja se (neoptimiziranost, ta je riječ većini poznata) muči s igrom Da su konzole u manjini tj slabo zastupljene ili tek tolko da postoje, a da dominira scenom pc gejming, sve bi možda bilo drugčije, al ovak, konzole grabe velikim koracima napred, a uz to, postale su multimedijalni uređaji.

Imam osjećaj da pc gejmig pada u drugi plan i ostaje samo šačica old scool vjernih gejmera koja se opire konzolama

A što se tiče cijena igri, pa uvijek se da nać na akcijama ili eventualno otkupit od nekog po daleko jeftinijoj cijeni, alternativa uvijek postoji..


https://www.gsmarena.com/sony_playst...news-43711.php
5tkn

Pa mislim da PC gaming nikad nije veću lovu okretao nego sada.
A ovo da uzmeš konzolu i miran si i sve radi, isto je i sa kompom. Mozes ti pljunut malo love i isto tak sve igrat u 30 fpsa na kompu. A mozes pljunut vise pa uzivat daleko vise u samoj izvedbi nego na konzolama. Nema se smisla raspravljat, ali stvarno ne kuzim vas s takvim komentarima. I sam imam komp i PS4, i Switch i jednostavno svaka platforma mi je za druge stvari. Zalockat se na jednu platformu je blesavo.

A cijena na Amazonu je najvjerojatnije placeholder. Tako je do sad bilo u 99% slucajeva za hardver koji sam pratio. Cak i za vrijeme preordera cijene su često veće nego na samom releaseu. Tako da dokle god Sony sam ne potvrdi cijenu, nemojte raditi prednarudzbe ako ih bude.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 17:51   #1907
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Problem su i cijene za ps5 igre ako je taj leak tocan.

Za PC su igre jeftinije. I jos nadodaj ps+ za online.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Odvartno skupe. Daš za PS5 igru 590 kn, i dobiješ samo pola igre jer ti je online dio zaključan ak ne plaćaš još i pretplatu. E sad da je konzola npr. 3500 kn onda bi dio sa igrama još i progutao.
Na PC-u ne da su jeftinije, neg na epicu su i praktički besplatne uz neplaćanje pretplate. Razlika je ogromna. Jedino šema za plejku kupi igru na disku, odigrat pa prodati...
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 21:09   #1908
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Pa mislim da PC gaming nikad nije veću lovu okretao nego sada.
A ovo da uzmeš konzolu i miran si i sve radi, isto je i sa kompom. Mozes ti pljunut malo love i isto tak sve igrat u 30 fpsa na kompu. A mozes pljunut vise pa uzivat daleko vise u samoj izvedbi nego na konzolama. Nema se smisla raspravljat, ali stvarno ne kuzim vas s takvim komentarima. I sam imam komp i PS4, i Switch i jednostavno svaka platforma mi je za druge stvari. Zalockat se na jednu platformu je blesavo.

A cijena na Amazonu je najvjerojatnije placeholder. Tako je do sad bilo u 99% slucajeva za hardver koji sam pratio. Cak i za vrijeme preordera cijene su često veće nego na samom releaseu. Tako da dokle god Sony sam ne potvrdi cijenu, nemojte raditi prednarudzbe ako ih bude.
Bio sam u pc gejmingu pa sam upoznat sa situacijom, na kraju se riješio svega, sad gledam nekaj da se uvaljam na krevet i gamepad u ruke, a onih 30fps koje sam doživio na ps4 mi ne izgleda tak loše, pošto sam usporedo s tim ganjao fps igre na 144Hz monitoru i praktički tim brojem fpsa..

Veći mi je problem bio prelazak s miša i tipkovnice na gamepad, al dobro, sve je stvar navike, tak da onih 30fps nisam previše doživljavao kao nekaj loše..

Ne raspravljamo se, neg iznosimo svoja mišljenja koja na mahove pređe u malo žešću raspravu, koja je opet u granicama normale
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 21:18   #1909
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
PC gejming mi je pao u očima, ovdje uzmem konzolu, koja out of box radi, tj igre koje su namjenjene za konzolu, a i dolaze vremena dok se igre okreću konzolama.. Čuli smo naziv konzolitis i sad zamisli kak to zvuči u PC gejming svijetu s turbo hajend (i pljuneš vagon love za istu) grafom koja se (neoptimiziranost, ta je riječ većini poznata) muči s igrom Da su konzole u manjini tj slabo zastupljene ili tek tolko da postoje, a da dominira scenom pc gejming, sve bi možda bilo drugčije, al ovak, konzole grabe velikim koracima napred, a uz to, postale su multimedijalni uređaji.

Imam osjećaj da pc gejmig pada u drugi plan i ostaje samo šačica old scool vjernih gejmera koja se opire konzolama

A što se tiče cijena igri, pa uvijek se da nać na akcijama ili eventualno otkupit od nekog po daleko jeftinijoj cijeni, alternativa uvijek postoji..


https://www.gsmarena.com/sony_playst...news-43711.php
5tkn

To je to samo tvoj osjecaj
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 21:23   #1910
prileee
laser
Moj komp