Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2009., 18:49   #1
Sinkopa
Premium
 
Sinkopa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 155
HP 4710s ProBook problem pri instalaciji Win XP SP3

Naime imam navedeni laptop na kojem je već instalirana Windows Vista. Pošto mi dotičan operacijski sustav ne paše, jednostavno se ne snalazim u njemu, odlučio preformatirati drive i instalirati Windows XP SP3.
I tu se sada javlja problem. Naime nakon što stavim cd na bootanje i nakon što se učitaju početni parametri sa cd-a i pojavi se poruka starting windows xp, instalacija se ruši i dobivan blue screen of death . Znači to je prije nego dobijem opciju za formatiranje particija i poruku pri kojoj moram pritisnuti F8 čime uvažavam prava korištenja. Nikakva instalacija i formatiranje nije započeto.
Cd radi uredno, isprobano na stolnom računalu, ovakvih problema nema.

Error koji dobijem na ekranu je STOP: 0x0000007B sa ostatkom teksta kao što piše dole:

Check for viruses on you computer. Remove any newly installed hard drive or hard drive controllers. Check your hard disk to make sure it is properly configured and terminated. Run CHKDSK /F to check for hard rive corruption, and then restart your computer.

STOP 0X0000007B (0XF7A89524, 0XC0000034, 0X00000000, 0X00000000)

Sada kako riješiti problem , trebam li prethodno instalirati kave boot drivere za hard drive ili promijeniti kakve postavke u biosu, ne znam? Pomozite, imate li kakve ideje? Je li se netko susreo sa ovakvim problemom prije?

pozdrav
Sinkopa je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2009., 19:42   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Disable SATA native mode-a u BIOS-u, ili integriranje SATA drajvera u XP instalaciju http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=36885 .. Uglavnom pogledaj po forumu bilo ja ovakhiv xy tema..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na