Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2017., 20:51   #1
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
SonusArt.hr (informacije i iskustva)

Pozdrav ljudi i isprike ako se ovo našlo na krivome mjestu. Naime, tražio sam temu o iskustvu sa kupovinom u SonusArt HiFi trgovini, ali čini se da tako nešto ne postoji...

Nego, da ne dužim - želim sa vama podijeliti svoje neugodno iskustvo, kao i dati upozorenje drugima koji budu s njima poslovali!

Prije par dana objavili su na svojim stranicama da imaju veliko sezonsko sniženje, i do 1000kn za neke proizvode. Nakon malo razmišljanja i gledanja, odlučio sam si nešto uzeti za nadolazeće blagdane, kupiti na 12 rata. I tu počinju problemi, kartica (za koju na njihovim stranicama piše da je podržana) nije prošla. Ne zato što je odbijena, već jednostavno zato što ju oni ne priznaju, barem ne za kupovinu na rate. Pišem poruku prodavaonici, pitam za pomoć ali ne dobivam odgovor. Zatim drugi dan ih osobno zovem, i pitam da li je moguće bar rezervirati odabrani uređaj (jer bih ga platio drugačije, za nekih 5-6 dana), međutim gospodin koji je već ionako zvučao razdražljivo u samom startu odgovara mi da rezervacija u pravilu nije moguća. Ali neka im pošaljem upit mailom, dakle u pisanom obliku i da ga budu rezervirali, nema problema. Ja se naravno zahvalim i napravim upravo to što su i tražili, pošaljem im poruku da bi u kratkom roku dobio odgovor kako rezervacija nije moguća, osim ako (pazite sad ovo) ne uplatim odmah dio novaca na njihov račun, kako bi oni znali da sam ozbiljan kupac?! Uopće ne znam kako bi to oni meni zaračunali rezervaciju, što bi pisalo na računu? Ili je valjda mislio da budem tamo otišao osobno i platio mu u cashu na ruke? Potpuno neshvatljivo i van svakog razuma! U svih 30godina mog života, ovo mi je PRVO takvo iskustvo, nisam nikada prije čuo ni vidio da netko vodi takvu poslovnu politiku!

Naravno da sam odustao, i budem potrošio novce negdje drugdje! Ako se mene pita, ovo je čista diskriminacija, bezočno davanje prednosti kupcima sa cashom ispred onih koji kupuju na rate. A baš sam ih mislio predložiti svom susjedu, da kod njih kupi lijepe (i ne tako jeftine) Denon zvučnike sljedeći tjedan!

Update
Situacija je riješena, osoblje mi je izašlo u susret i kupio sam ono što sam želio. Bez ikakvog predujma, problema ili povišenih tonova. Želim vjerovati da je cijela situacija bila samo nesporazum i drago mi je da je situacija završila u obostranu korist. Moja preporuka!

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 13.12.2017. u 20:22.
  Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 22:02   #2
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Kupio sam nekoliko stvari kod njih, od par stotina kn do par tisuća kn a da ih nisam ni vidio iako bi volio

Sve u najboljem redu, uredno zapakirano, prije kupovine normalan razgovor čak sam slušalice dobio bolje za manje novaca jer je model koji sam htio upravo bio rasprodan (tako nekako).

Od mene čista 5-ica dosada!
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2017., 22:27   #3
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Ostavio sam pristojne novce tamo i mogu rec da imam super iskustva s njima. Od narucivanja zamjenskih drivera direktno iz B&W tvornice (kada sam ostavio 50% iznosa prije i dobio za 14 dana driver te platio ostatak) do toga da su na jednoj demo akciji prije nekoliko godina imali izlazno pojacalo na 70% popusta za koje znam da je skocilo odma više ljudi, nazvo sam ih i zamolio da ga sačuvaju na dva sata kolko mi je trebalo da zavrsim s poslom i dođem po njega. Sačuvali su ga. Napominjem da znam da su ljudi u ta dva sata pokusali napraviti isto i da su rekli kako je rezervirano.

Ja sam generalno zadovoljan s njima i vracam se , cak sam i od njihovog voditelja prodaje kupovao u Second Hand-u.

Izlaze u susret daleko vise nego neki drugi lokalni HiFi ducani.

Zadnje izmijenjeno od: sodom. 12.12.2017. u 22:58.
sodom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na