Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2016., 22:10   #3031
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
OEM
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 16:20   #3032
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 155
ima li tko Windows 10 upogonjen s Intelom G3258? Je li omogucen OC navedenog procesora nakon svih update-ova?
__________________
Respect the Raise...!
definho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2016., 07:50   #3033
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Marin!!! Pregled postova
Izgleda da sam instalirao Windows 10 (original naravno) na komp sa neispravnom matičnom. Instalacija stara jedan dan, update Windowsa napravljen.
Neznam kako win 10 provode aktivaciju pa me zanima ako je ključ/aktivacija vezana za ovaj (neispravan) komp ili ih mogu instalirati na novi komp?

Hvala!
e ovo i mene interesira, jel se kljuc veze na plocu ili? imam OEM windowse ali vuce me da zamjenim plocu, hocu imat problema?
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 09:20   #3034
Kinez
Premium
Moj komp
 
Kinez's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Split
Postovi: 111
Citiraj:
Autor definho Pregled postova
ima li tko Windows 10 upogonjen s Intelom G3258? Je li omogucen OC navedenog procesora nakon svih update-ova?
Nisam imao nikakvih problema u vezi toga ni na prvim verzijama ni na ovoj zadnjoj verziji windowsa 10, procesor je oc kako pise u potpisu.
__________________

[Opteron 165 + TT 120]***[TwinMos 4x512 MB CL2]***[DFI NF4 LanParty]***[ATI HD4850]
[Hitachi 1TB HDD]***[Seasonic S12G-650G Gold 650W]***[Razer Lycosa]***[NZXT Beta Black Metal Edition, SCYTHE Kaze Master II KM05-BK]***[Samsung 22" B2230]

Kinez je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 18:26   #3035
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
e ovo i mene interesira, jel se kljuc veze na plocu ili? imam OEM windowse ali vuce me da zamjenim plocu, hocu imat problema?
Još nisam zamijenio ploču ali rečeno mi je da ne bi trebao imati problema.
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 19:57   #3036
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Ah...Microsoft :P

Citiraj:
According to an investigation by security researcher Ashish Singh, instead of wiping browsing data as soon as the InPrivate-enabled window is closed, the information is stored in the browser’s WebCache file. Any sites that the user visited while in private mode can be found in the same "Container_n" table that stores tab history from conventional browsing, the investigation found.
http://www.techspot.com/news/63648-m...t-private.html
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 20:52   #3037
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa oke... to je još jedan argument s kojim mogu nastupit javno kroz godinu-dvije i prezentirati fičr imenom "MOAR InPrivate browsing"
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 07:06   #3038
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Public service announcement: as announced October last year, Windows 10 is now a recommended upgrade in Windows Update, meaning the installation will automatically start.
As announced last October, the free Windows 10 update has been promoted from an "optional" update to being a "recommended" one. This means that with the default Windows Update settings, the new operating system will be downloaded automatically, and its installer will be started.
The operating system will not actually install itself unattended; Microsoft says that users will be able to reject the upgrade or reschedule it for a time that's more convenient. The company has also described a variety of registry settings that suppress the upgrade.

Windows 10 will be the most popular Windows version of all time! Just look at all those people upgrading!
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 07:49   #3039
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
vidi se da su ljudi objeručke "prihvatili" keca....
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 08:31   #3040
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
čemu pružati otpor? Samo se prepustite...

alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2016., 09:22   #3041
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor chika7ilo Pregled postova
Dali netko mozda ima problem s Windows 10 da kad se stavi u power options da se display gasi nakon X minuta, da sporije otvara playback devices u system tray-u nakon budenja display-a.
I da ne pokazuje HDMI ili TV u playback devices nekon budenja display-a. Konfiguracija je iz potpisa, frend ima isti problem, stara 775 konfa.
Pretpostavljam da je do drivera od grafe jer je frend uzeo 250x karticu i nove Windows 10 i od onda se to desava.
Evo da sam sebe ponovim, zadnji driveri 16.1.1 rijesavaju problem.
Resolved Issues
[85142] HDMI audio lost when monitor enters sleep mode and are woken up
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 22:59   #3042
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jedan info i dodatak oko špijanja

Office 2016 ima file koji se zove msoia.exe. On isto skuplja telemetriju i šalje ko zna što kamo i kome
Na testnom OSu win8.1 sam ga digao i isprobavam neke skripte protušpijske. Skripta blokirala taj msoia i ofis narafno cendra kak msoia.exe nemere pristupit internetu jer joj je jako bitan i da ne može poboljšavati zadovoljstvo korisnika... A na đubre špijunsko me nije upozorilo kad sam ofis instaliro
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 23:31   #3043
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jedan info i dodatak oko špijanja

Office 2016 ima file koji se zove msoia.exe. On isto skuplja telemetriju i šalje ko zna što kamo i kome
Na testnom OSu win8.1 sam ga digao i isprobavam neke skripte protušpijske. Skripta blokirala taj msoia i ofis narafno cendra kak msoia.exe nemere pristupit internetu jer joj je jako bitan i da ne može poboljšavati zadovoljstvo korisnika... A na đubre špijunsko me nije upozorilo kad sam ofis instaliro
Ti si star i neznaš više što je dobro za tebe zato pusti čiku mikrosofta da se brine o tebi.

koje skripte isprobavaš?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 23:32   #3044
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Antispijunske skripte, tzv. otpor je uzalud
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 13:00   #3045
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Ti si star i neznaš više što je dobro za tebe zato pusti čiku mikrosofta da se brine o tebi.

koje skripte isprobavaš?
Mikrosoftu puštam da mi se brine o Gigahardu

Skripta je neka aegis v1.10. deinstalira i hajda updateove te ih blokira čini se ne loša... sad, kaj ona dela u pozadini, nemam pojima. Ali dobrano je naljutila Ofis
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 15:06   #3046
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mikrosoftu puštam da mi se brine o Gigahardu

Skripta je neka aegis v1.10. deinstalira i hajda updateove te ih blokira čini se ne loša... sad, kaj ona dela u pozadini, nemam pojima. Ali dobrano je naljutila Ofis
E ljubim te u tvoje prokleto čelo!
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 17:48   #3047
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nemam prokleto čelo nego masno
Al nemoj da ti Brko bude kriv ako ti ode OS u qrac zbog toga
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 18:14   #3048
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Koji je zadnji službeni build kad se skine instalacijski DVD sa M$ sajta?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 22:20   #3049
Kerefek76
Premium
Moj komp
 
Kerefek76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Slažem novi komp i strašno se dvoumim između verzija windowsa.
Windowse 7 sam već otpisao prije godinu dana jer je ipak već zastario sustav ma što god neki rekli (na kraju krajeva još uvijek imamo ljude koji se kunu u to da je win XP i dalje superioran). Hebiga, vrijeme ide i moramo se prilagođavati inače bi ostao na debeljku (C64) i Amigi 500 (doduše i dalje mislim da je to bio najnapredniji kompjutor u cijelom alfa kvadrantu ) .
Trenutno imamo win 8.1 i 10 koji su zaista oba friški sustavi. Osmica je već poprilično pokrpana i radi čisto ok. Imao sam ju zadnjih godinu i pol dana i zaista u toj godini i pol nisam imao niti jedno smrzavanje kompa. Bilo je tu problema sa driverima, aplikacijom za mail, problema sa updateom i slično ali ništa što nisam mogao riješiti. Sve moje aplikacije su također radile a radi se o poprilično masivnim i složenim 3D CAD sustavima.
E sad, tu je sad ta desetka. Promjena je ta da nema više klasičnih service packova pa se ne mogu orijentirati prema tome (Na sustave sam prelazio uvijek poslije prvog service packa - XP SP1, Win 7 SP1 i zadnje Win 8.1 što je neki ekvivalent prijašnjim SP-ovima). Na desetki imamo buildove i zadnji veliki je 1511 ako se ne varam.
Može li mi netko reći da li je to konačno neki iole stabilniji build jer na netu čitam zaista svašta. Na recenzijama windowsa je obično cijela rijeka negativnih komentara sa tu i tamo nekim pozitivnim. S druge strane moja dva frenda (jedan je VSS IT-ovac sa FERa i već 15 godina u tom sektoru) kažu kako je za kućnog korisnika desetka čisto ok (Enterprise okruženje je već druga priča).
Trenutno pišem sa starog kompa na kojem sa instalirao desetku kao mali test i naišao sam već na dva problema u jedan dan. Ne radi mi SB zvučna kartica (ajd, to se može riješiti custom driverima možda) a najčudnije od svega je što shut down ne gasi komp već ga baca u neki kvazi sleep mod (ventovi i dalje rade). To sam riješio promjenom opcija u power managementu (fast startup off) ali me više brine to što frendica na desetki ima isti problem sa ugašenom fast startup opcijom !?! ( Može li netko pomoći oko toga? )
Koje je vaše mišljenje?
Jel ta desetka dovoljno ispolirana da joj dam šansu ili da pričekam još 6 mjeseci do godine? Smeta me reklamiranje koje su previše agresivno ubacili (doduše nije još bezobrazno agresivno kao na androidu) ali izgleda da je nažalost to pravac kojim svi idu (doduše siguran sam da već izlazi tona malih freeware programčića koji to rješavaju).
Jel to đubre od sustava stabilno ili ne?
Kerefek76 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 00:36   #3050
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
pročitaj 102 stranice pa sam zaključi dal je stabilno ili nije
ja osobno upogonio w10 kad je sluzbeno izašao i radi sasvim pristojno kao i win 8.1 prije toga
nema nekih problema, tj nikakvih
surfanje radi, igre na steamu rade i to je to.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 08:18   #3051
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Koji je zadnji službeni build kad se skine instalacijski DVD sa M$ sajta?
Windows 10 Professional, Version 1511 (Released Nov '15)
SW_DVD5_Win_Pro_10_1511_64BIT_Eng_Intl_MLF_X20-82418.ISO
tor je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 21:26   #3052
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Napravio sam update na win 10 sa 8.1 ... Imam studentsku licencu pa me zanima kako da napravim clean install ? Da li mogu skinuti bilo koji ISO image windows 10 pa aktivirat sa ključem od osmice ili ??
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 21:53   #3053
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
možeš samo clean install i next next next
MS server sad poznaje tvoj komp i aktivirao se bude sam bez serijskog broja
A i po novome više ne treba radit upgrade da bude aktiviran stariji win, nego prihvača i win 7, 8 key
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 21:57   #3054
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
možeš samo clean install i next next next
MS server sad poznaje tvoj komp i aktivirao se bude sam bez serijskog broja
A i po novome više ne treba radit upgrade da bude aktiviran stariji win, nego prihvača i win 7, 8 key
Aha, ok. A pošto bi slijedeći mjesec uzeo SSD i napravio na njemu clean install, jel to šta mijenja ??
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 00:40   #3055
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
Aha, ok. A pošto bi slijedeći mjesec uzeo SSD i napravio na njemu clean install, jel to šta mijenja ??
Ne mijenja...
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 18:12   #3056
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Trebam instalirati win 10 na novi ssd, na tom kompu je bila licenca od faksa, od windows 7, mogu li samo skinuti onaj gore iso fajl od 10ke,stavit na usb i instalirat?
Jel treba upisivat neke keyeve il nesto?

Edit:
nvm ,iman na ovom dreamsparku win 10 edu i pro za skinuti,sa keyem,pa cu skinit od tu i stavit na usb

Zadnje izmijenjeno od: webstartm. 09.02.2016. u 18:34.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 23:47   #3057
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2016., 20:59   #3058
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Ovo je OK:

Citiraj:
Microsoft has fed us a steady diet of Windows 10 updates since the operating system was releases last July. While updates are almost always a good thing, Microsoft hasn't exactly been forthcoming with regards to what the updates actually fix, a fact that has caused pushback from some users.
Based on this user feedback, Microsoft recently announced that it'll be providing more details about Windows 10 updates. Those details will be recorded publicly on the new Windows 10 update history site to serve as a historical record of prior release notes.
http://www.techspot.com/news/63773-m...0-updates.html

edit:mamutarka me preteko :P
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2016., 21:12   #3059
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
Za one koji ne znaju Engleski, a i Hrvatski im je problem ...google kaže ... Microsoft nam je hranio stalan dijeta Windows 10 nadopuna od operacijski sustav za javnost u srpnju prošle godine . Dok ažuriranja su gotovo uvijek dobra stvar , Microsoft nije baš bio nadolazećem s obzirom na ono što su ažuriranja zapravo riješili , što je činjenica koja je uzrokovala Povlačenje iz nekih korisnika.
Na temelju ove povratne informacije od korisnika , Microsoft je nedavno objavio da je će se pružiti više detalja o sustavu Windows 10 ažuriranja. Ti će podaci biti javno zabilježena na novi Windows 10 Update Povijest stranice poslužiti kao povijesni zapis nota prije oslobađanja.
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2016., 10:23   #3060
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Meni je win 10 zapeo na buildu 10240, to je July 15 2015. Instaliraju mi se neki "low importance" updates tipa Malicious Software Removal Tool updates itd, ali mi novi Win buildovi ne dolaze. What do, halp.
GTC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na