Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2023., 21:09   #181
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 22:29   #182
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Hostas nesto ili zelis samo koristiti vpn?

Za vpn svrhe sam koristio tailscale (a prije toga zerotier). I danas ga koristim kao neki backup servis. Kompliciranija metoda je zakup VPS-a pa tuneliranje preko njega. Ili besplatna alternativa - dignes raspberry kod nekoga doma tko ima public ip pa slozis isto tunel.

Za hostanje usluga pogledaj/proguglaj ngrok. Nisam ga koristio, ali sam taman krenuo citati sto sve moze - i onda dobio taj fakin public ip.

Trebam upogonit portove na synologyu FTP, i par custom portova i plex. Plex radi ali se zbrejka radi toga što ga CGNAT ubije.



ngrok sam i ja našao danas ali vidit ćemo. probao sam sa VPN PiA ali ne radi oni je jedan od rijetkih koji ima port fowarding ali ne radi na synologyu taj dio Ako još netko ima ideju za rješavanje ovog shita nek javi. ili ako je netko podesio Ngrok na synologyu kako. Docker imam na nasu i radi.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2023., 08:35   #183
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
To sve ce ti raditi kroz tailscale pod jednim uvjetom - moras ga imati podesenog na klijentima (kao svaki klasicni vpn, samo sto ne hostas vpn server doma). Setup je ful jednostavan, nema odrzavanja ni otvaranja postova, samo upalis app/vpn konekciju i radi.

Tailscale imam instaliran samo na synologyju preko kojeg pristupam ostalim uredjajima na kucnoj mrezi koji nemaju instaliran tailscale (ruter, piholeovi na raspberryjima itd). Naknadno sam u svoju tailscale mrezu ubacio raspberryje na drugoj lokaciji koja je iza cgnata i nema greske - dva domacinstva se ponasaju kao jedna lokalna mreza. Oni pristupaju mom nas-u, ja odrzavam njihove piholeove i imam pristup ruteru itd...

Sve je to tako lako ako NE koristis vlastitu domenu. Meni je cgnat najvise problema stvarao kada sam htio pristupati nas-u preko mojnas.com i koristiti usluge preko browsera - jer na nekim klijentima nisam imao opciju koristenja vpn softvera (poslovni laptopi). Tu mi je trebao port forwarding za proxy managera.

Kako mi je domena na cloudflareu, tek nedavno sam saznao da postoji cloudflare tunel opcija gdje NE trebas otvarati portove i to bi potpuno zaobislo sve cgnat probleme. Ali jedan veliki ALI - cloudflare u free planu dozvoljava upload od max. 100MB po fajlu i ne vole koristenje njihovih usluga za potrebe plex streamanja. Boze, pisem ovaj post i jos me boli koliko sam pizdio dok sam bio na gigaboxu iza cgnat-a. Nadam se da ce ti bar nesto pomoci da se maknes s mrtve tocke
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 08:38   #184
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kako mi je domena na cloudflareu, tek nedavno sam saznao da postoji cloudflare tunel opcija gdje NE trebas otvarati portove i to bi potpuno zaobislo sve cgnat probleme. Ali jedan veliki ALI - cloudflare u free planu dozvoljava upload od max. 100MB po fajlu i ne vole koristenje njihovih usluga za potrebe plex streamanja. Boze, pisem ovaj post i jos me boli koliko sam pizdio dok sam bio na gigaboxu iza cgnat-a. Nadam se da ce ti bar nesto pomoci da se maknes s mrtve tocke
Onda zanemarite moj link gore
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 18:26   #185
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Je'l netko uspio sloziti MAX2 5G bez HT-ovog rutera?
Kad se spojim direkt na antenu.. jedino kad podesim VLAN 104 se mogu spojiti na samu antenu (192.168.4.1). Probao ostale VLAN-ove - 100, 103, 104 .. ali nula bodova.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2023., 22:23   #186
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ne nemože bar je meni tako rekao tehničar. Rade u paru i to je to. Ne možeš preskočiti njihov ruter bar ne još.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 11:44   #187
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
ne nemože bar je meni tako rekao tehničar. Rade u paru i to je to. Ne možeš preskočiti njihov ruter bar ne još.
Hmda... ne kuzim jedino bas ni onu opciju za PPPoE na njihovom ruteru? Koja je svrha iste? Pokusao staviti drugi username/pass... ali ne ide s kompa da se spojim sa PPPoE.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 12:34   #188
zhudi
Registered User
 
zhudi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 34
Za sada samo u paru vanjska 5G FWA i Arkadyan Router zbog ACS (Automatic Configuration Server).

https://friendly-tech.com/glossary/what-is-acs/
zhudi je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 17:46   #189
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Pitanje za sve da li je netko imao "problema" sa varijabilnom brzinom jedno vrijeme bude 200/100 neki puta 20/20 nakon reseta 5G FWA antene brzina se odmah vraća na 200/100. Da li se u opće resetira taj modem tj konekciju sa baznom i na koj način to funkcionira?
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 08:51   #190
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Pitanje za sve da li je netko imao "problema" sa varijabilnom brzinom jedno vrijeme bude 200/100 neki puta 20/20 nakon reseta 5G FWA antene brzina se odmah vraća na 200/100. Da li se u opće resetira taj modem tj konekciju sa baznom i na koj način to funkcionira?
Kad ti padne brzina dali ti je spojen na 5G ili je na 4G. Ako je na 4G zato ti je i brzina pala.
Nikox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2023., 13:52   #191
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
4G mu radi samo za service mode ne može dati net sa 4G-om. Ono što sam ja do sada skužio da simple restart antene vraća brzinu na full i sve radi dobro. Mislim da se antena ne resetira svaka 24hrs i tu očito dolazi do nekih problema/nedostataka. Da samo to ima ugrađeno da gubi konekciju sa baznom svaka 24hrs sve bi bilo super. Makar sam imao period od 20-tak dana da je sve radilo tip-top tako da nema pravila. Ja kontam da je ovo sve još u nekoj vrsti testne faze jer ni t-com baš ne zna što da radi. Još da pri restartu mi je antena jednom izgubila sve svoje podatke i nije se htjela nakačit na ACS pa je bio kaos. Sva sreća imam super tehničara koji je to relativno brzo rješio. A vrhunac štelanja je vraćanje sve na tvorničke i da ponovo preko ACS-a povuće podatke. I stalno ju update-aju pa se jednom i ruter bricko ali sve je to ok. Ja i prije ovoga sam imao užasno šugav net tako da je ovo napredak ali da ima mušica ima i sigurno će kroz god dvije to tek prodisat kako treba.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 18:26   #192
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Prica oko MAX2 5G i CGNAT-a.

Prije nego sam uzeo uslugu, pitao sam sluzbu za korisnike da li je moguce maknuti CGNAT. Potvrdili su da je moguce.

Uzeo uslugu, poslao zahtjev. Proslo tjedan dana, nista se nije desilo. Kontaktiram sluzbu za korisnike putem chata u vezi zahtjeva, te mi nato doslovno kazu (c&p):
'Vidljivo mi je kako su Vam kolege poslali SMS: Postovani, CGNAT nije iskljucen jer treutno jos uvijek nemamo dogovoreno koristenje javnih IP adresi te se to ne koristi. Vas Hrvatski Telekom'
Potvrdili su moj broj mobitela da je ispravno unesen, ali ja tu poruku nisam dobio.

Na ponovni upit da su mi prije rekli da se CGNAT moze maknut, agent - koji ocito niti ne zna sto je CGNAT, kaze sljedece (uz napomenu, da sam rekao da se i na Gigabox usluzi moze maknuti CGNAT): 'Gigabox je mobilna usluga dok je MAX2 fiksna usluga. CGNAT se ne koristi na fiksnim uslugama.'
Ovo, naravno, nije istina.. prekinuo sam daljnji chat s navedenim agentom, jer je ocito beskorisno.

Poslao am ponovno upit za micanje CGNAT-a na e-mail (info@t.ht.hr). Nakon 4 dana dobijem genericki odgovor da je upit preusmjeren u 'nadlezni odjel', te da imaju povecani obim zahtjeva.

Proslo je jos 2 tjedna.

Opet putem chata prijavljujem da vidim gdje stoji zaglavljen zahjtev. Ovaj put je neki agent koji i zna nesto. Kroz pola sata je maknut CGNAT - i sad imam externu IP adresu, i propustanja rade...

Ekipa je stvarno zbrda zdola u HT-u. Ako naletis na nekog tko zna i kome se da, ocito se moze odmah rijesiti. U suprotnom.. ah...

Ujedno pitao kako da pratim potrosnju na MAX2 5G usluzi - trenutno nije moguce... niti se vidi na racunu, niti se moze igdje provjeriti. Osim zvati direkt sluzbu za korisnike.

TL,DR: Moze za maknuti CGNAT na MAX2 5 usluzi, ali je kilavo.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 19:28   #193
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Prica oko MAX2 5G i CGNAT-a.

Prije nego sam uzeo uslugu, pitao sam sluzbu za korisnike da li je moguce maknuti CGNAT. Potvrdili su da je moguce.

Uzeo uslugu, poslao zahtjev. Proslo tjedan dana, nista se nije desilo. Kontaktiram sluzbu za korisnike putem chata u vezi zahtjeva, te mi nato doslovno kazu (c&p):
'Vidljivo mi je kako su Vam kolege poslali SMS: Postovani, CGNAT nije iskljucen jer treutno jos uvijek nemamo dogovoreno koristenje javnih IP adresi te se to ne koristi. Vas Hrvatski Telekom'
Potvrdili su moj broj mobitela da je ispravno unesen, ali ja tu poruku nisam dobio.

Na ponovni upit da su mi prije rekli da se CGNAT moze maknut, agent - koji ocito niti ne zna sto je CGNAT, kaze sljedece (uz napomenu, da sam rekao da se i na Gigabox usluzi moze maknuti CGNAT): 'Gigabox je mobilna usluga dok je MAX2 fiksna usluga. CGNAT se ne koristi na fiksnim uslugama.'
Ovo, naravno, nije istina.. prekinuo sam daljnji chat s navedenim agentom, jer je ocito beskorisno.

Poslao am ponovno upit za micanje CGNAT-a na e-mail (info@t.ht.hr). Nakon 4 dana dobijem genericki odgovor da je upit preusmjeren u 'nadlezni odjel', te da imaju povecani obim zahtjeva.

Proslo je jos 2 tjedna.

Opet putem chata prijavljujem da vidim gdje stoji zaglavljen zahjtev. Ovaj put je neki agent koji i zna nesto. Kroz pola sata je maknut CGNAT - i sad imam externu IP adresu, i propustanja rade...

Ekipa je stvarno zbrda zdola u HT-u. Ako naletis na nekog tko zna i kome se da, ocito se moze odmah rijesiti. U suprotnom.. ah...

Ujedno pitao kako da pratim potrosnju na MAX2 5G usluzi - trenutno nije moguce... niti se vidi na racunu, niti se moze igdje provjeriti. Osim zvati direkt sluzbu za korisnike.

TL,DR: Moze za maknuti CGNAT na MAX2 5 usluzi, ali je kilavo.
Lako za CGNAT, nek ja mogu stavit svoj ruter bez njihovog to je bitnije, barem meni.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 14:55   #194
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
To je tek nemoguće hehehe. Ajd super za CGNAT ja sam sredio preko tailscala i radi mi sve tip top tako da nemam sa time problem. Ovo je velika istina naći nekog tko se kuži u problematiku.

Jel netko imao iskustva sa manjom brzinom i mojim problemima?

Poslano sa mog IN2023 koristeći Tapatalk
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2023., 08:52   #195
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Ne znam... meni je jednom brzina downloada pala na oko 100Mbit, i nakon restarta antene proradilo opet na 200Mbit. Sad je dalje skroz OK.

@sharkri: ako ti maknu CGNAT, onda mozes na njihovom podesiti DMZ server - koji ce biti tvoj ruter, i na njemu dalje sve podesis. Da, ima jedan uredjaj izmedju - ali sve dalje mozes na svom ruteru podesavat.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2023., 18:15   #196
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Ne znam... meni je jednom brzina downloada pala na oko 100Mbit, i nakon restarta antene proradilo opet na 200Mbit. Sad je dalje skroz OK.

@sharkri: ako ti maknu CGNAT, onda mozes na njihovom podesiti DMZ server - koji ce biti tvoj ruter, i na njemu dalje sve podesis. Da, ima jedan uredjaj izmedju - ali sve dalje mozes na svom ruteru podesavat.

Očito je kod mene neki problem onda ili sa antenom ili gužva na baznoj makar nakon restarta 24hrs u pravilu radi super bez ikakvih padova.



Nažalost sumnjam da će u skorije vrijeme podijeliti podatke da možeš direktno spojiti Antenu na tvoj ruter. Makar i ovako je ok ako ti maknu CGNAT onda postaviš dupli port foward i to bi u pravilu trebalo raditi. I na t-com-ovom i na njihovom ruteru.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 18:51   #197
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
MAX2 5G - kako maknut HT ruter... e, pa moze se!

Potrosio sad nesto vremena, i nasao kako (testirao zasad sa Linuxom).

Prvo, treba staviti VLAN100, te onda sa DHCP-om se potegne IP adresa.
Ali! Treba pogledati koju MAC adresu ima HT-ov ruter, te spoofati tu MAC adresu, jer ocito imaju na modemu (tj. anteni) fixiranu tu MAC adresu.

Nakon izmjene MAC adrese (i podesavanja na VLAN 100), Linux potegnuo DHCP i net radi

UPDATE: Eto.. spojen preko Mikrotika, i radi
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.

Zadnje izmijenjeno od: Nick7. 21.02.2023. u 19:17.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 19:48   #198
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
MAX2 5G - kako maknut HT ruter... e, pa moze se!

Potrosio sad nesto vremena, i nasao kako (testirao zasad sa Linuxom).

Prvo, treba staviti VLAN100, te onda sa DHCP-om se potegne IP adresa.
Ali! Treba pogledati koju MAC adresu ima HT-ov ruter, te spoofati tu MAC adresu, jer ocito imaju na modemu (tj. anteni) fixiranu tu MAC adresu.

Nakon izmjene MAC adrese (i podesavanja na VLAN 100), Linux potegnuo DHCP i net radi

UPDATE: Eto.. spojen preko Mikrotika, i radi
Uspio i ja, da nisi stavio ovo ( podesavanja na VLAN 100 ) nebi nikad testirao i provjerio, i radi.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 22:32   #199
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
MAX2 5G - kako maknut HT ruter... e, pa moze se!

Potrosio sad nesto vremena, i nasao kako (testirao zasad sa Linuxom).

Prvo, treba staviti VLAN100, te onda sa DHCP-om se potegne IP adresa.
Ali! Treba pogledati koju MAC adresu ima HT-ov ruter, te spoofati tu MAC adresu, jer ocito imaju na modemu (tj. anteni) fixiranu tu MAC adresu.

Nakon izmjene MAC adrese (i podesavanja na VLAN 100), Linux potegnuo DHCP i net radi

UPDATE: Eto.. spojen preko Mikrotika, i radi
Super a sada ti nama reci odakle ti da treba podesiti VLAN ID i MAC ID ili si random gađao?
Dali se barem VLANovi/MAC ID,itd... vide u WebGUIu HT routera?
Možeš li mi na PM podjeliti svoj config?
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 23:04   #200
pula89
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: /
Postovi: 28
Imao sam prije fiksni internet koji sam zamjenio mobilnim preko mobitela. Promjenio sam vec dva operatora no imam jedan veliki problem kada downloadam velike fajlove (svejedno preko mobitela ili preko računala USB-om spojen na mobitel) prvo me nakon svega nekoliko gigabajta prebaci s 5G na 4G i smanji brzinu da bi kasnije pala još brzina na ispod 1MB/s pa do tocke pucanja.

Mislite li da je problem sto se spajam na Internet preko mobitela pa on ne moze podnijeti takve brzine duže vrijeme?

Zanima me događa li se to i vama koji imate MAX2 5G uslugu da vam veliki downloadi zaguse mrezu ili se to vama ne dogadja jer ipak koristite dva odvojena uredjaja antenu+ruter, a ne smartphone?

Unaprijed hvala na odgovoru jer vise stvarno ne znam sto da radim ispada da je nesto od 50-60 GB bolje satima skidati preko VDSL-a nego nikako. Sljivis i brzinu od preko 300Mbit/s kad traje samo nekoliko minuta kod downloada i onda se strmoglavi i nakon sto sve zaustavim nakon neliko minuta sve se vrati u normalu kao da nista nije bilo samo onda kad nastavim skidati izdrzi 15-20 sekundi maksimalno. Probao sam na vise mjesta u gradu i jacina signala ne igra ulogu, uvijek se dogodi isto. Mobitel je nov kupljen ove godine Samsung Galaxy A53. Dogadja se i na drugim mobitelima.
pula89 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2023., 07:06   #201
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
kupi ruter odvojeno, ja koristim tarifu sa ruterom i nemam problema niti pucanja, radi uredno. moguce da mobitel ne moze izdrzati pa prebacuje.
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2023., 16:02   #202
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Super a sada ti nama reci odakle ti da treba podesiti VLAN ID i MAC ID ili si random gađao?
Dali se barem VLANovi/MAC ID,itd... vide u WebGUIu HT routera?
Možeš li mi na PM podjeliti svoj config?
Od kud mi?
Potrudio sam se...
Wireshark (stavio laptop izmedju sa dva interface-a, koje stavio u bridge mode) - i snimio promet izmedju antene i rutera, te zakljucio sa tim sto treba.

Nisam ziher za MAC adresu... moguce da se vidi, stovise, vrlo vjerojatno je jedna MAC adresa na svm interfejsima, pa lako provjeris i sa svog PC-a (hint: 'arp' komanda).

.. i ne kuzim kako da ti podjelim svoj konfig? Cega? Mikrotika?
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2023., 17:18   #203
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
MAX2 5G - kako maknut HT ruter... e, pa moze se!

Potrosio sad nesto vremena, i nasao kako (testirao zasad sa Linuxom).

Prvo, treba staviti VLAN100, te onda sa DHCP-om se potegne IP adresa.
Ali! Treba pogledati koju MAC adresu ima HT-ov ruter, te spoofati tu MAC adresu, jer ocito imaju na modemu (tj. anteni) fixiranu tu MAC adresu.

Nakon izmjene MAC adrese (i podesavanja na VLAN 100), Linux potegnuo DHCP i net radi

UPDATE: Eto.. spojen preko Mikrotika, i radi
axo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2023., 18:02   #204
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Od kud mi?

Potrudio sam se...

Wireshark (stavio laptop izmedju sa dva interface-a, koje stavio u bridge mode) - i snimio promet izmedju antene i rutera, te zakljucio sa tim sto treba.



Nisam ziher za MAC adresu... moguce da se vidi, stovise, vrlo vjerojatno je jedna MAC adresa na svm interfejsima, pa lako provjeris i sa svog PC-a (hint: 'arp' komanda).



.. i ne kuzim kako da ti podjelim svoj konfig? Cega? Mikrotika?
Config od ISP routera.
A što je sa ostalim uslugama tipa IPTV(MaxTV) i VoIP?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2023., 22:25   #205
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Od kud mi?
Potrudio sam se...
Wireshark (stavio laptop izmedju sa dva interface-a, koje stavio u bridge mode) - i snimio promet izmedju antene i rutera, te zakljucio sa tim sto treba.

Nisam ziher za MAC adresu... moguce da se vidi, stovise, vrlo vjerojatno je jedna MAC adresa na svm interfejsima, pa lako provjeris i sa svog PC-a (hint: 'arp' komanda).

.. i ne kuzim kako da ti podjelim svoj konfig? Cega? Mikrotika?

Svaka čast!!

Ja svoj problem moram srediti sa t-comom jer očito sam izoliran slučaj.



A53 mislim da ti se pregrije pri takvom prijenosu. Btw kako je rekao kolega preseli karticu u ruter i bit će sve ok vjerovatno. Druga stvar drugi je protokol i antena za 5G od ove usluge u odnosu na 5G mobitele sve je drugačije tako su mi rekli.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2023., 23:52   #206
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Config od ISP routera.
Pretpostavljam da čovjek ne bi spajao PC između unutarnje i vanjske jedinice i koristio Wireshark da je mogao izvući config.

Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
A što je sa ostalim uslugama tipa IPTV(MaxTV) i VoIP?
MAX2 5G je samo net+tel. Telefon je najvjerojatnije VoIP ali treba nekako izvući config - vidi što sam napisao gore.

Zadnje izmijenjeno od: Blagus. 23.02.2023. u 09:45. Razlog: typo
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 09:04   #207
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Config od ISP routera.
A što je sa ostalim uslugama tipa IPTV(MaxTV) i VoIP?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
ISP ruter je iskljucen .. a umjesto njega sad veselo radi Mikrotik.
MaxTV nema na MAX2 5G usluzi, a VoIP mi je nebitan, i ionak' ga ne koristim.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 13:51   #208
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Pozz, pitam agenta preko chata za dostupnost a znam da je Brod pokriven sa 5g kaze mi ako mi mogu prikljuciti net preko bakra onda je nedostupan. Kakve su to gluposti, bakar brzina 10mb kao na digitronu,optika nije dostupna ....Nerazumijem tu politiku, ak hocu 5g onda mi daj 5g necu bakar
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 15:11   #209
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Pozz, pitam agenta preko chata za dostupnost a znam da je Brod pokriven sa 5g kaze mi ako mi mogu prikljuciti net preko bakra onda je nedostupan. Kakve su to gluposti, bakar brzina 10mb kao na digitronu,optika nije dostupna ....Nerazumijem tu politiku, ak hocu 5g onda mi daj 5g necu bakar
A gle, ako ne ide drugačije možeš investirati u vlastiti 5G router i uzeti neku od mobilnih pretplata ili na bonove uzeti samoobnavljajuću opciju "Internet tjedan" svakih tjedan dana...
Malo skuplje je, ali ako ti je bitan net ja bih išao tim putem.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 15:20   #210
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
A gle, ako ne ide drugačije možeš investirati u vlastiti 5G router i uzeti neku od mobilnih pretplata ili na bonove uzeti samoobnavljajuću opciju "Internet tjedan" svakih tjedan dana...
Malo skuplje je, ali ako ti je bitan net ja bih išao tim putem.
Stvarno nisam pametan, ovih 10 sto ide preko bakra to je stvarno premalo. trenutno sam u Njemackoj (planiram nazad) i koristim 4g net brzina 30-80, to mi je sasvim dovoljno za igranje i tv, ali imam flat. Kod a1 vidim 4g sa koliko 400 gb i neznam dal ce mi to biti dovoljno.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na