Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2022., 18:18   #61
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Posao u telekomunikacijama

Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Čini mi se ovo kao tema u kojoj bi mogao pitati sljedeće.

Vidio sam da je A1 Hrvatska objavio nekoliko IT oglas za posao:
- Windows System Administrator (link: https://jobs.a1.com/hr/job-search/jo...44000063768406)
- Linux System Administrator (link: https://jobs.a1.com/hr/job-search/jo...44000063768368)
- Storage Engineer (link: https://jobs.a1.com/hr/job-search/jo...44000063768343)

Ima li netko iskustva, svašta čitam po netu, od dobrih, do loših i nekako zaključak je da sve to ovisi o odjelu. Pa time, ima li tko kakvih saznanja za IT odjel? Jesu li plaće u skladu tržišta, jel realno očekivat početno 15k - 18k bruto?

Trenutno radim kao Linux admin i kao storage admin. Radio sam i u A1. Kao i u svakoj firmi tamo može i ne mora biti bajno. Ovisi gdje si i s kim radiš, a najviše kakav ti je šef i koliko je sposoban.

Ovo ću reći: ako firma poput A1 ne može naći ljude preko preporuke nego se moraju oglašavati onda je nešto jako trulo u tim odjelima.

Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Apsolutno se ne slazem s vama.
Radim u A1 22 godine, i ako ko pazi na ljude, to su oni. A o beneficijama da i ne govorim.
Sestra mi radi u HT.a malo duze nego ja vamo, i svako malo dodje uplakana doma....ne treba dalje.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Pitaj ljude u TCC-u kako im je

Uz to dovoljno je da odeš u menzu na 7. katu da vidiš ona ispijena lica i ljude koji natrpaju ručak u sebe za 5min jer moraju brzo natrag. Odmah ti je jasno kako se tamo radi.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 18:20   #62
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Kolega, a što vi točno radite tamo? .
Moj razgovor je bio u 10.2021. ... troje tehničkih ljudi koji su držali razgovor (uključujući voditelja sistemaša) više ne radi tamo.
Ako A1 danas gasi bazne stanice koje se preklapaju (radi uštede), koliko će tek štedjeti na ljudima?
A1 ne gasi bazne, vec pojedine LTE sektore radi uštede struje. Kao sto to rade gotovo svi operateri u EU u zadnjih godinu dana. I ne bi vjerovao, ali broj prituzbi je pao (svima), ne samo nama, umjesto da se poveca kao sto smo mislili da ce biti. Pametno se odradilo.
Do ovog kompromisa je moralo doci, ne treba puno razglabati zasto, jel.
Ljudi odlaze dalje, za vece place, i to je normalno. Mogao sam i ja, ali ovdje mi je zbilja ugodno raditi. Placa u ovih 22 g nije kasnila niti jednom. Niti minute, a kamoli dan ili vise. Uz ostale benefite, i sve skupa, nemam se namjeru jos do neko vrijeme micat

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2022., 18:36   #63
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Posao u telekomunikacijama

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije problem da ljudi fluktuiraju, recimo da idu na bolju poziciju / plaću,
problem je balkanskog managmenta, negativne selekcije, stalno "traže" ljude ali ih ne žele platiti kakao treba (kao u AT / DE primjerice), onaj jadnik na terenu ispadne kriv i za stanje na lokaciji i za muljanje i laganje koke iz prodaje (ovo da budem fin), pa onda zapošljavanje preko agencije "na markicu" sa 300% obaveza prema kompaniji i klijentima a 1% prava iz radnog odnosa, itd, itd. ...

Potpuno se slažem. Već 15god govorim da rvacka ima krizu managementa. Često mi se čini da je našim plavokošuljašima jedino bitno da voze što bolje službene aute, da peglaju službene kartice u “reprezentativne svrhe”, te da zavode i šlataju (nove) mlade djelatnice po firmi i domjencima.

Ne znaju naći ljude, ne znaju motivirati ljude, ne znaju sadržati ljude, a ne znaju niti kakvi ljudi im trebaju. Nisu u stanju razumjeti koliko je skuplje dovesti novog čovjeka nego zadržati postojećeg jer ne vide dalje od PowerBI-a, Excel tablica i pie chartova.

A prodaja često samo daje i obećaje. Jbt, tako svatko može prodavati. Da tako radiš u prostituciji ne bi ništa zaradio. Na kraju se sve prelomi preko leđa onih koji trebaju realizirati stvari. Zato imamo daleko veće fluktuacije ljudi nego što je to uobičajeno u poslovnom svijetu. Ne možeš dugo tako raditi.

Tužno. Stvarno tužno. Meni je trenutno dobro. Imao sam sreću s trenutnim poslodavcem. Nije telekom.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 18:46   #64
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Prvo, više od 22 godine radi u HT-u i dolazi uplakana doma? Pa mijenjaj posao...

Drugo, statistika nije na tvojoj strani, ljudi vam odlaze, činjenica. S plaćama niste konkurentni, benificije? Koje su to benificije a da ih jedna IT firma danas ne nudi? Multisport? 30 dana GO? Božićnice u visini jedne plaće?

Drago mi je da si ti zadovoljan, ali vjerujem da si na nekoj vodećoj, menađerskoj poziciji nakon 22 godine rada. Ako nisi, mijenjaj posao...

Ako jesi, sigurno ti je bolje nego adminima i sistemašima.

Ali ne može sve biti loše, da budemo na čisto. Ima zadovoljnih i nezadovoljnih ljudi uvijek. Ako je više nezadovoljnih, to je problem. Ja još nisam pričao s zadovoljnim iz A1.

Da ne ostane sve rekla-kazala, ženi je u firmu došao gospodin s više od 20 godina iskustva u A1, rekao je najgora IT firma trenutno u RH (pričao s njim na božićnoj fešti 02.12.).
Ne da se od tamo
Vezu je uspomene i kolege , mama i tata su nam cijeli zivot radili u HT.a, a ona je još i samohrana majka, nije imala hrabrosti dati otkaz i traziti drugi posao, pa je unatoc svemu, ostala.

Ja sam kao vjecna crna ovca u obitelji, zavrsio u A1, doduse davno davno radio nesto kratko i u HT.a
Radim vrlo specifičan posao (u tehnici), došao sam maksimalno koliko mogu Nema tu managera, a i ne bi htio takvu poziciju jer bi onda morao svako malo u ZG, puno vise sastanaka nego sada, i bio bi vise vezan za ured. Radim posao koji volim. vrlo cesto na terenu, vise manje sam sebi "izmišljam" posao, sefovi su mi uvik bili prije svega prijatelji pa tek onda kolege. Ne znam, mozda se nama u regiji poklopilo
O ostalim beneficijama radje ne bi, ne znam koliko mogu o tome ovako javno pričati, no ne zalim se
Da li ih imaju ostale IT firme? Vjerovatno da.



Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 23.12.2022. u 19:55.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 19:10   #65
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Ni HT ni A1 nisu odavno hrvatske firme, niti je jedna išta bolja od druge. Kad iz centrale dođe depeša da treba stegnuti remen, lokalni sociopati dobe svoje KPI-eve koje je potrebno ostvarit. Rezultat obično bude kadrovska i tehnološka pustoš nakon nekoliko godina, ako i toliko. Naravno, ti isti mijenjaju tada poziciju/firmu tako da ih rezultat rada u pravilu ne sustigne (Car je nakon svog "carevanja" u HT-u otišao u Kombis). U pravilu se stvar ponavlja ciklički ... ako netko misli da će biti bolje.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 19:46   #66
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
VIPNET/A1 nije nikad ni bila HR firma, a kamoli drzavna

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 21:17   #67
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
VIPNET/A1 nije nikad ni bila HR firma, a kamoli drzavna
Uh uh. Ako stvarno radiš u VIPu 22 godine onda bi trebao znati bolje o firmi u kojoj si ostavio toliko života. VIPnet je dobio ime po tri osnivača društva:

Večernji list
Ingra
Poštanska banka

Osnovani su 1998., a 01.07.1999. su počeli s komercijanim radom i počeli rušiti pljačkaške cijene HT-a uz (puno) bolju kvalitetu usluge. Tada sam i ja postao korisnik i ostao do dan danas bez prekida u odnosu. Osnivači se danas ne vole hvaliti da su osnivači te mreže jer su puno prerano prodali svoje udjele A1 Mobilkomu

Dakle VIPnet je bio 'rvacka tvrtka... u početku.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 21:36   #68
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
O čovječe, nisam očekivao ovakav rasplet. Da će mi trebati određena minutaža za pročitati sve. Već sam u blagdanskom modu pa mi nije do većih rasprava, nekako ste mi potvrdili što sam i pročitao na internetu. Čuo sam da su u HTu bolje plaće, ali da tamo nije ni približno ugodno kao u A1. U međuvremenu sam se aplicirao, i dali mi termin za interview sljedeći tjedan. Što se tiče Combisa, da, imam poznanike koji su tamo, žali bože. Navodno je super u Mind Solution-u (na radničkoj firma koja radi za amerikance, kao imaju fakat brutalne plaće i uvjete, ali minus je rad samo u popodnevnoj smjeni i rad blagdanom, jer kao onda nije blagdan u americi, pa oni rade, samo te plate taj dan više).

E da, kažem im ja da su im oglasi dosta široki, na što oni kažu da ustvari traže za middle, senior i expert pozicije, no da im nije bilo praktično objaviti 9 oglasa. Reko', ajde neka... pitao sam još da li se u windowsu očekuje rad sa administracijom OS-a, rekli su samo virtualizacijski deplojment, internu administraciju radi drugi odjel (nešto kao support odjel koji instalirava laptope, računala), kao, ovo je sistemaški dio, da je odjel doživio određeno restrukturiranje od gore prema dolje, da je postavljeno novo vodstvo i da u tom novom okruženju koje se stvara kao imati će mjesta za napredak, edukacije, jer su ekspert pozicije prazne. Ima kao 4-5 levela, ekspert je četvrti (prezadnji), a ne mogu se sjetit kak se zove peti, najviši.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 23.12.2022. u 21:49.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 21:40   #69
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Znam samo da je iz A1 u zadnjih 2 godine puno ljudi otišlo, barem u odjelu s kojim mi surađujemo. Dio otišao u HT a ostatak u Telemach. Početkom ove godine su imali nekakve velike reorganizacije, spajali odjele, odvajali odjele i u svemu tome izgubili dosta kvalitetnih zaposlenika. Tamo bih išao raditi samo ako nigdje drugo ne bi mogao naći posao .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 21:46   #70
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Uh uh. Ako stvarno radiš u VIPu 22 godine onda bi trebao znati bolje o firmi u kojoj si ostavio toliko života. VIPnet je dobio ime po tri osnivača društva:

Večernji list
Ingra
Poštanska banka
Ima neki source?
Ja sam davno čitao da ga je osnovalo par tipova i da su krenuli iz opskurnog ureda.

Edit:
Izvor: https://arhiva.nacional.hr/clanak/13...vojio-austriju

Citiraj:
Uspon Borisa Nemšića počeo je sredinom 1998. kad je stigao u Zagreb s dva Amerikanca, jednim Austrijancem, četiri laptopa i osam mobilnih telefona. U unajmljenom uredu bez namještaja osnovao je VIPnet, prvu privatnu mobilnu mrežu u Hrvatskoj. Za manje od dvije godine VIPnet je pod njegovim vodstvom izrastao u prestižnu telekomunikacijsku tvrtku sa 600 zaposlenih, 350 tisuća korisnika i 90-postotnom pokrivenošću Hrvatske VIPnetovim signalom.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2022., 21:58   #71
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Uh uh. Ako stvarno radiš u VIPu 22 godine onda bi trebao znati bolje o firmi u kojoj si ostavio toliko života. VIPnet je dobio ime po tri osnivača društva:

Večernji list
Ingra
Poštanska banka

Osnovani su 1998., a 01.07.1999. su počeli s komercijanim radom i počeli rušiti pljačkaške cijene HT-a uz (puno) bolju kvalitetu usluge. Tada sam i ja postao korisnik i ostao do dan danas bez prekida u odnosu. Osnivači se danas ne vole hvaliti da su osnivači te mreže jer su puno prerano prodali svoje udjele A1 Mobilkomu

Dakle VIPnet je bio 'rvacka tvrtka... u početku.
Djelomično istinito . No i Amerikanci su bili u igri. Vise u pozadini no s vecinskim vlasništvom. Ovi su imali par postotaka. Neka igra je bila. Ne sjećam se tocno vise.
U to vrijeme nije bilo lako uci, pogotovo ovima i rusit HTov monopol.
1.7.2003 je bio dan kad su ameri izasli. Sjecam se jer sam radio skoro vec duze od dvije godine preko student servisa, i zadnji dan su primili za stalno gotovo sve studente i "uvalili" nas austrijancima

Code:
Uspon Borisa Nemšića počeo je sredinom 1998. kad je stigao u Zagreb s dva Amerikanca, jednim Austrijancem, četiri laptopa i osam mobilnih telefona. U unajmljenom uredu bez namještaja osnovao je VIPnet, prvu privatnu mobilnu mrežu u Hrvatskoj. Za manje od dvije godine VIPnet je pod njegovim vodstvom izrastao u prestižnu telekomunikacijsku tvrtku sa 600 zaposlenih, 350 tisuća korisnika i 90-postotnom pokrivenošću Hrvatske VIPnetovim signalom.
Nemsic je genije. Izuzetna osoba.
A taj ured je bio na Iblerovom trgu

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 24.12.2022. u 15:04.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 01:14   #72
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
... i da u tom novom okruženju koje se stvara kao imati će mjesta za napredak, edukacije, jer su ekspert pozicije prazne. Ima kao 4-5 levela, ekspert je četvrti (prezadnji), a ne mogu se sjetit kak se zove peti, najviši..

Da nije arhitekt sistemskih rješenja

Sve je prazno kad su sve počistili i resetirali brojač . Klasični korporativni BS talk.
U svakom slučaju, buš vidio. Uvijek možeš krenuti dalje s iskustvom kojeg stekneš.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 01:28   #73
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
A1 ne gasi bazne, vec pojedine LTE sektore radi uštede struje.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
To bi objasnilo "brzine" koje mjerim.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 09:18   #74
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ekipa, jel moze netko neke konkretne brojke tu napisati u kojem rasponu se krecu primanja za neku takvu ekspert poziciju za nekoga tko se dosta kuzi u Windows servere (AD, DHCP, DNS, Exchange...), VMWare (VSphere), mreze (Infrastruktura trenutno Cisco switchevi, Fortigate firewalli, Aruba wlan...), te jako puno u telefonske centrale i komunikacije opcenito, a uz to prica i pise engleski, njemacki te naravno hrvatski
Kao sto vas dosta zna, u Njemackoj sam i jako sam zadovoljan i poslom i zivotom ovamo, ali srce nekad povuce nazad doma. Iako ZG nije "doma", to je jedino na sto bih eventualno pristao, ali ako bi mi se financijski isplatilo.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 10:00   #75
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Posao u telekomunikacijama

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ekipa, jel moze netko neke konkretne brojke tu napisati u kojem rasponu se krecu primanja za neku takvu ekspert poziciju za nekoga tko se dosta kuzi u Windows servere (AD, DHCP, DNS, Exchange...), VMWare (VSphere), mreze (Infrastruktura trenutno Cisco switchevi, Fortigate firewalli, Aruba wlan...), te jako puno u telefonske centrale i komunikacije opcenito, a uz to prica i pise engleski, njemacki te naravno hrvatski
Sramotno malo se to cijeni u Lijepoj našoj.

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ima neki source?
Ja sam davno čitao da ga je osnovalo par tipova i da su krenuli iz opskurnog ureda.

Edit:
Izvor: https://arhiva.nacional.hr/clanak/13...vojio-austriju
Ured je bio na Iblerovom i tamo je nekih 6-7 godina bilo sjedište VIPneta na dva kata mislim dok nisu izgradili zgradu u Vrtnom putu. Nemšić je praktički iz ničega našao investitore i digao telekom. A1 ga je brzo uzeo kod sebe za predsjednika uprave nakon toga. On i dan danas ima status Boga u VIPu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 24.12.2022. u 10:06.
medo je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 10:20   #76
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Sramotno malo se to cijeni u Lijepoj našoj.

Koliko je to u brojkama?
Da, zaboravih napisati gore: 20-ak godina iskustva u guzici
Ne vjerujem da bih se ja konkretno odlucio na takav potez jer smo ovamo poslozili zivot i stvarno nam nista ne nedostaje (klincima posebno), ali vjerujem da bi i drugi zeljeli znati koliko takav posao/pozicija nosi novca.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 11:11   #77
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Idi na tabu.hr poklikaj pa vidi, iako, to je jako individualno na jacim pozicijama. Kako se dogovoris.

Ovako na prvu, rekao bi da previse znas Male firme koje bi imale benefita od alroundera kao ti te ne mogu platiti, a velike, u pravilu su odjeli za svaku nišu. Ali uvijek je dobro znati i mreže i sve
Kako stojis s aws-om, gcp-om i azurom?




Ali ako su ti klinci zadovoljni gore, ne budes se ti vracao ovdje prije penzije, pa taman bila i ista para.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 11:20   #78
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova

Ali ako su ti klinci zadovoljni gore, ne budes se ti vracao ovdje prije penzije, pa taman bila i ista para.

Ovo definitivno stoji. Ma vise me zanimalo kakva je situacija trenutno u ZG sa placama na takvim pozicijama, a mislim da bi moglo i drugima koristiti kada bi se znale neke konkretne cifre. Takodjer, takve informacije dobro dodju i u pregovorima za placu.
Hvala za tabu.hr. Nisam znao za ovo

Edit: Ako je tocno ovo sto mi tabu.hr izbacuje (cca. 12kkn), pa ljudi vi ste uzasno potplaceni. Ako uzmemo da su cijene najma stanova i hrane u ZG slicne (ako ne i vise) kao tu u DE, to je stvarno sramotno.

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 24.12.2022. u 12:07.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 12:47   #79
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
tako je nekako da. voditelji oko 15~20 kako gdje i kako dogovoris

kolike su plaće gore?

Zadnje izmijenjeno od: strikoo. 24.12.2022. u 12:52.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 13:05   #80
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,568
Pa to cijelo vrijeme govorimo, cijene i usluge stalno idu gore (pogotovo zadnja inflacija cca 20 - 30 %), a plaća mizerno mala ... i ne samo u IT - u.

Prije svake sezone ide kuknjava kako nema budala koji će raditi 12 h za 4.000 - 6.000 Kn,
sad kad su slavonci većinom otišli vani i ne misle se vraćati ide dajte dozvole za uvoz "nepalaca" ...

Ali zato srednji i viši managment kojem polovini nebi dao da ti pričuva ovce (jer će ih izgubiti) uredno dobiju 10.000 - 16.000 Kn, možda i više.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 13:24   #81
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
tako je nekako da. voditelji oko 15~20 kako gdje i kako dogovoris

kolike su plaće gore?

Ovisno o kvalifikacijama, od 3000€ bruto za neke juniorske pozicije pa na vise. Velike korporacije placaju strucnjake sa rijetkim kvalifikacijama cesto i vise od 8000€ bruto. Neto racunas na https://www.brutto-netto-rechner.info/
Evo tu mozes od prilike naci neki raspon placa za mrezne administratore.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 13:48   #82
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
2000€ neto je cca 3300€ tzv. bruto2 kod nas ili 2850€ bruto1.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 14:06   #83
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ne znam sta su bruto 1 i 2, ali na tom linku gore mozes izracunati neto iz bruto iznosa. Ako si ozenjen stavi da si Steuerklasse 3, ako nisi onda 1.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 15:09   #84
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ovo definitivno stoji. Ma vise me zanimalo kakva je situacija trenutno u ZG sa placama na takvim pozicijama, a mislim da bi moglo i drugima koristiti kada bi se znale neke konkretne cifre. Takodjer, takve informacije dobro dodju i u pregovorima za placu.
Hvala za tabu.hr. Nisam znao za ovo

Edit: Ako je tocno ovo sto mi tabu.hr izbacuje (cca. 12kkn), pa ljudi vi ste uzasno potplaceni. Ako uzmemo da su cijene najma stanova i hrane u ZG slicne (ako ne i vise) kao tu u DE, to je stvarno sramotno.
Ma nije to bas tako, kazem, kako se dogovoris. Ako vladas ovim sto si nabrojao, a trebao bi nakon 20g staža, ti si više na arhitekt strani, a to nije ni priblizno ta lova.
Znam da ima strucnjaka koji rade za 10 neto i stručLJaka koji rade za 20. Neto jel.
Kažem, posla nikad više, ljudi nikad manje. Doslovno se bira posao.
Nemojte dati da se izivljavaju na vama. Odite na 2-3 razgovora da vidite kako stojite i druga firma laganini.
Nema nista gore od toga kad s grčem u stomaku ideš na posao i kad znaš da radiš za kikiriki i da ti je trenutna pozicija endgame, da nema napretka.



Vezano za gospodina iz A1 kojemu je benefit jer je 20godina dobio placu na vrijeme, to je tužno, pretužno. To treba biti pod normalno a ne prezentirat to ko benefit.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 15:14   #85
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ne znam sta su bruto 1 i 2, ali na tom linku gore mozes izracunati neto iz bruto iznosa. Ako si ozenjen stavi da si Steuerklasse 3, ako nisi onda 1.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
Bruto 1 je sadržava neto + dodaci (neoporezivo tipa putni troškovi, nagrade do određenog iznosa, božićnice do određenog iznosa...) + porez i prirez (kompliciraniji obračun) + doprinosi iz plaće 20% (mirovinsko I. i II. stup)
Bruto 2 je "Bruto 1" + doprinosi na plaću 16,50% (doprinos za zdravstveno osiguranje trenutno, bilo je prije više podjela)
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 15:17   #86
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Ta glupost od benefita da imaš vrtić u zgradi od posla, ma nemoj me j... Tako da još kičme možeš ostavit na poslu🤣
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 15:23   #87
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Vezano za gospodina iz A1 kojemu je benefit jer je 20godina dobio placu na vrijeme, to je tužno, pretužno. To treba biti pod normalno a ne prezentirat to ko benefit.
Pa nisam to ni podrazumijavo pod benefite, a da je tuzno to isticati, nazalost, slazem se s tobom.
BTW, Stavljate mi rijeci u usta.

Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Ta glupost od benefita da imaš vrtić u zgradi od posla, ma nemoj me j... Tako da još kičme možeš ostavit na poslu🤣
Ne radim u ZG, tako da nisam korsitio vrtić. A da ga je zgodno imati odma do posla, mislim da je apsolutno pozitvina stvar. Mozes doci do djeteta kad god hoces, ne trebas ranije krecat od doma da bi dijete odnio u vrtic, itd.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 18:59   #88
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ovo definitivno stoji. Ma vise me zanimalo kakva je situacija trenutno u ZG sa placama na takvim pozicijama, a mislim da bi moglo i drugima koristiti kada bi se znale neke konkretne cifre. Takodjer, takve informacije dobro dodju i u pregovorima za placu.
Hvala za tabu.hr. Nisam znao za ovo

Edit: Ako je tocno ovo sto mi tabu.hr izbacuje (cca. 12kkn), pa ljudi vi ste uzasno potplaceni. Ako uzmemo da su cijene najma stanova i hrane u ZG slicne (ako ne i vise) kao tu u DE, to je stvarno sramotno.
Tvoji skillovi mi se čine vrlo slični mojima. 25+ godina u struci. Radim od početka srednje škole iako tada u to vrijeme je to bilo part-time. U zadnjih 5-6 godina sam bio na 20-ak razgovora za posao. Meni su u zadnjih par godina nudili 1000-1500€ u 90% razgovora.

Za početak, ovdje u Rvatistanu je kod zapošljavanja sve krivo i naopako. Vani se već u oglasu za job napiše raspon plaće. Ovdje to skrivaju k'o zmija noge. Zašto? Pa da im se ne smiju I to rade baš svi! O plaći se uglavnom pregovara praktički pred potpisivanje ugovora nakon 3-4 selekcijska kruga jer kada si već uspio proći to sve očito si dovoljno očajan da pristaneš na sve.

I onda ono famozno pitanje u 90% situacija: "Ispod kojeg iznosa plaće vi ne bi htjeli raditi?". Traže 3-u-1 ili 4-u-1 IT-ofca sa 10+ godina iskustva u svim područjima IT-a kojih su se mogli sjetiti dok su pisali oglas i onda postave takvo pitanje!? Tada bi najradije prešao u Zdravko Mamić mode i ispalio im sve što ih dođe. Na to se dižem i idem s rečenicom da su neozbiljni i da mi trate vrijeme jer očito ne traže onoga koga misle da traže nego se nadaju da će im kapnuti takav.

Normalno je da tvrtka kaže kandidatu: "Radit će se taj posao. Konkretno će se raditi to i to sa tim i tim alatima, tim i tim vendorima zbog čega tražimo te i te skilove, a to kompenziramo ovim rasponom plaće ovisno o razini skilla ili učinku".

U Rvatistanu je potpuno obrnuta situacija. Na razgovoru za posao, kadrovskoj su puna usta općenitih informacija o firmi. Očekuju da im kažeš za koju plaću želiš raditi, a o poslu koji bi trebao raditi kažu vrlo malo ili skoro ništa. Kad ih suočiš s tim paradoksom onda obično ostanu zbunjeni i zatečeni ili i dalje guraju svoju spiku.

Mogao bi o tome napisati dvije stranice. Ne javljam se na oglase nego posao mijenjam preko preporuka i radije pristajem na manje uz normalne uvjete nego da za više love ostavljam život i zdravlje kod poslodavca.

Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Ne radim u ZG, tako da nisam korsitio vrtić. A da ga je zgodno imati odma do posla, mislim da je apsolutno pozitvina stvar. Mozes doci do djeteta kad god hoces, ne trebas ranije krecat od doma da bi dijete odnio u vrtic, itd.
Mda, super je kada zapneš u gužvetini u prometu s malim djetetom koje gladno i ukenjano plače u autu, a ti ne možeš nikamo. Ja sam uzeo vrtić dvije ulice dalje da se može igrati, jesti topli obrok i da se ima tko brinuti o njemu za slučaj da se nešto nepredviđeno dogodi.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 19:09   #89
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
...Vani se već u oglasu za job napiše raspon plaće. Ovdje to skrivaju k'o zmija noge...
Malo off

Nikad ne zaboravim kad sam isao na razgovor za posao u Uljanik (rip). Tri kruga sam prosao, niti na jednom mi nisu znali/htjeli reci koja placa me ceka. Niti sef odjela na prvom razgovoru mi to nije "znao" reci. Na kraju sam prihvatio posao, poceo raditi, upoznao sefa ureda koji nam je vodio sate itd - ni on nije znao koja ce mi biti placa. Trebao sam cekati prvu bustu da to saznam
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 19:48   #90
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Iskreno, bez podatka o budzetu koji je dostupan za tu poziciju ili barem raspon place koji je predvidjen za poziciju, uopce ne pristajem na live razgovor. Imam profile na Xingu i Linkedinu i dobijem barem 2-3 ponude od raznih headhuntera svaki tjedan. Prvo pitanje je koji budzet imaju, pa ako ne zele odgovoriti, pristojno se zahvalim i kazem da nisam zainteresiran. Ovi koji imaju sto ponuditi to odmah i napisu u uvodnom mailu jer su svjesni da im je to eyecatcher, a ovi koji ne zele reci se vjerojatno nemaju cime pohvaliti.
@medo, je li moguce da se poznajemo? Imas li veze sa Hercegovinom?

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na