Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2022., 13:46   #11251
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Svi ti mobiteli koji su sposobni ekstra brzo punit kaj nemaju oni po 2 baterije? Ima neka shema sa time ... bar BBK grupacija to ima ...
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 15:23   #11252
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
Svi ti mobiteli koji su sposobni ekstra brzo punit kaj nemaju oni po 2 baterije? Ima neka shema sa time ... bar BBK grupacija to ima ...
Da, imaju... Tj. moraju imati, inače nikad nebi mogli podrzavati tako brzo punjenje.

Btw, na temu brzog punjenja i uvjerenja da to nije štetno za životni vijek baterije

Effect of Fast-Charging on Lithium-Ion Battery Performance

Citiraj:
We were surprised to find out that only a small number of fast-charge cycles is sufficient to induce significant and permanent disorder in graphite domains, especially in those particles closest to the electrolyte. Furthermore, we noted that these structural changes are highly non-uniform across the particles, which appears to be a consequence of reaction heterogeneities caused by the high-rate cycling.
Citiraj:
However, charging at high rates can degrade battery performance, decreasing its range, life, and safety characteristics.
...koliko je ovaj efekt primjetan korisniku kroz određeni period vremena, ne govori o činjenici da je brzo punjenje štetno za bateriju
već o samom korisniku i načinu na koji koristi svoj mobitel/auto/što god...
__________________
Sn4k3 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2022., 16:08   #11253
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Samsung mobiteli - 2. dio

Nitko ustvari ne zna tocno zasto neke baterije degradiraju pri sporijem punjenju,a druge pri brzom. Neke se napuhnu nakon 2 , neke nakon 5 godina sporog punjenja, isto tako i nakon brzog. Da ides pitati bilo kojeg proizvodaca , tekli bi da je stvar korisnika i njegovog nacina koristenja punjenja i uređaja, tj. da li npr istovremeno koristenje moba i punjenja ubija bateriju i hw vise nego punjenje dok je mob ugasen ili u mirovanju. Samo teorija i pretpostavke. Ima nekih testiranja ali treba testirati raznorazne uređaje, baterije, korisnike i njihove navike itd. da bi privlizno nesto saznali ali takva testiranja ne radi nitko
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 21:54   #11254
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
S20FE izgleda ima virtualni proximity, i zato mi je ekran crn kad završim razgovor.

A opet nekad se uopće ne isključi kad ga približim uhu. Mislio sam da su te stvari rezervirane samo za Šaomi...

Ima li još neko takve probleme?
locks je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 22:05   #11255
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
S20FE izgleda ima virtualni proximity, i zato mi je ekran crn kad završim razgovor.

A opet nekad se uopće ne isključi kad ga približim uhu. Mislio sam da su te stvari rezervirane samo za Šaomi...

Ima li još neko takve probleme?
Imam taj mob i nemam tih problema. Ali snapdragon verziju. Ima on virtual proximity ali soft ne radi problem kao kod xiaomija 9 koji sam imao. Sad fakat neznam zašto tebe zeza. Ali vidi ovo bi ti moglo pomoći kako to funkcionira.

Zadnje izmijenjeno od: delavi. 01.01.2023. u 22:13.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 23:05   #11256
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
I moj je SD....Takve probleme nisam imao na S10e i Note 10+.
locks je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 09:01   #11257
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
S20FE izgleda ima virtualni proximity, i zato mi je ekran crn kad završim razgovor.

A opet nekad se uopće ne isključi kad ga približim uhu. Mislio sam da su te stvari rezervirane samo za Šaomi...

Ima li još neko takve probleme?

Naravno, ista stvar je bila kod mene, ali s A52.
Ljudi se žale i na drugim forumima, tu se masovno preporučuje, a osnovna funkcija na mobitelu ne radi dobro...
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 11:37   #11258
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Također i ja imam taj problem na A52s 5G, doduše ne kod poziva nego ponekad nakon otključavanja mob misli da je približen uhu i ne dopušta tipkanje pa ga moram 2-3 puta zaključati - otključati...
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 11:53   #11259
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kažu glasine da će svi S23 imati min. 256Gb memorije
https://twitter.com/AhmedQwaider888/...09137221468160
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 12:12   #11260
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
od kad koristim mobitele meni pola od 128 gb dosta

ali od viska glava ne boli
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2023., 12:36   #11261
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Također i ja imam taj problem na A52s 5G, doduše ne kod poziva nego ponekad nakon otključavanja mob misli da je približen uhu i ne dopušta tipkanje pa ga moram 2-3 puta zaključati - otključati...
Ispada da sam imao sreće s mobom..svašta...
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 12:47   #11262
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
od kad koristim mobitele meni pola od 128 gb dosta

ali od viska glava ne boli
Uvijek fali prostora za pohranu

Tako da sam se osigurao


Btw. S20 FE i A53 od frendice dobili update na Android 13 , moj Note 10+ nažalost ostaje zatočen u Androidu 12.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 12:54   #11263
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
A kome fali tolko mjesta? Jedino ak snimaš svaki dan traktate u obliku 4k videa, skidaš masu filmova u 4k itd....
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 13:00   #11264
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Sta jos smo u fazonu da razmisljamo kome treba ono sto nama ne treba, isssati dokle tako
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 13:03   #11265
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
...i upravo zato nema smisla ni prozivati nikoga, jer ljudi za svašta koriste mobitel.

Ja na mobu imam virtualke i 100 GB muzike primjerice, a kamoli još videa, slika, dokumenata....
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 13:47   #11266
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Meni je recimo zao sto opcije sa 64GB memorije vise ne postoje u flagship svijetu jer bi takav mob bio valjda i malo jeftiniji. Sav storage mi je na NAS-u ili cloudu. Al sto je tu je.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 14:02   #11267
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
uzmi IPhone, on to ima, prođeš skroz jeftino.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 14:21   #11268
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Been there, not going to happen again
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 15:53   #11269
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
uzmi IPhone, on to ima, prođeš skroz jeftino.
🤣 bas to.

Meni je zao sto netko uopce isporucuje mob s 64gb storagea u danasnje vrijeme.

128 gb bi trebao biti minimum.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 16:25   #11270
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Citiraj:
Autor i-man Pregled postova
Naravno, ista stvar je bila kod mene, ali s A52.
Ljudi se žale i na drugim forumima, tu se masovno preporučuje, a osnovna funkcija na mobitelu ne radi dobro...
Pogledam spec, stvarno virtualni senzor. Odem na Reddit i žale se na proximity...

Ponekad radi dobro, a ponekad moram power tipkom on/off da bi opet proradio.

I još gore, prekinem razgovor, ekran crn, pa uključim ekran da mogu prekinuti poziv...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 16:35   #11271
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Pogledam spec, stvarno virtualni senzor. Odem na Reddit i žale se na proximity...

Ponekad radi dobro, a ponekad moram power tipkom on/off da bi opet proradio.

I još gore, prekinem razgovor, ekran crn, pa uključim ekran da mogu prekinuti poziv...
Točno se to meni događalo na Mi9. I još mi se sam znao paliti bezveze nakon razgovora. Na S20FE ništa od toga. A niš, dobro je znati i izbjegavati mobove s takvim senzorom.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 13:42   #11272
p0laris
Premium
 
p0laris's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb Hrvatska
Postovi: 88
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ja sam pisao o tom problemu,imao sam 2 a52s i oba su izbacivala problem sa vlagom,prvi je krenuo izbacivati nakon sat vremena gaminga i zavrsio na reklamaciji,zamjena charging porta.

Drugom je nestalo nakon nekog vremena,valjda ovisi kako te potrefi

Poslano sa mog 21081111RG koristeći Tapatalk
Uzeo sam preventivno ove zaštitne čepiće:
https://www.ebay.com/itm/255558465225?

Od prije mi se na starom mob znao 3.5 mm jack za slušalice napunit prasine, još mob nosim po džepovima od hlača, pa bi pokusao izvući iglicom to minijaturno klupko prašine. Tako da će i taj poklopac dobro doći.

Port za punjenje kazu na ovoj temi da zna bit problematičan. Nasreću nisam imao taj problem u ovih par tjedana korištenja.

Pošto imam debelu nilkin masku čep iz 3.5 mm ne mogu izvadit van bez skidanja maske jer je tu vrlo uski kruzni otvor, ali ovaj preko porta za punjenje ide van-unutra bez problema, otvor za usb-c u maski je puno širi.
p0laris je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 15:34   #11273
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
uštekam danas svog A52s, veli sporo punjenje, odaberite drugu opremu za brzo punjenje, 37h do 100% (mob bio na 3% baterije) uštekam ponovo, brzo punjenje, 1h i 30min do 100%
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 17:01   #11274
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
uštekam danas svog A52s, veli sporo punjenje, odaberite drugu opremu za brzo punjenje, 37h do 100% (mob bio na 3% baterije) uštekam ponovo, brzo punjenje, 1h i 30min do 100%
Kabel ti je vjerojatno negdje nagnječen...
__________________
Sn4k3 je online   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 22:22   #11275
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Pozdrav ekipa, evo da probam ovdje s pitanje da ne otvaram posebnu temu.

Dakle problematika je sljedeća: nabavio sam novi(ji) mob i htio bih prebaciti kompletan Viber i Whatsupp history chat (uključujući i sav media sadržaj dakle slike i videiće) sa starog mobitela (Samsung S8) na novi (Samsung S21 ultra).
Najčešći tutorial koji sam našao jest da napravim backup na Google drive sa starog moba i onda napravim restore na novom mobu. Probao sam to, ali mi ne napravi to kako treba pogotovo što se tiče media sadržaja a uz to, taj restore traje cijelu vječnost.

Ima li neko alternativno rješenje, program ili nešto treće što će olakšati taj posao?

Ono što znam (tj pretpostavljam) da je bitno jest da se aktivacija viber accounta na novom mobu vrši tek kad ubacim sim karticu iz staroga u novi mob jer prije toga ne mogu pokrenuti viber na suho da tako kažem.

Btw, Samsung smart switch isto ne napravi to kako treba.

Any auggestions?
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 22:57   #11276
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
I viber i whatsapp backupovi mi imaju po 4-5 GB svaki i sve uredno prebacuje. Tu imam chatove unazad nekoliko godina i sve mi je bilo vraceno kada sam prije dvije godine radio restore.

Kroz tjedan-dva cu morati proci kroz isti taj proces na svom i zeninom mobu pa mogu javiti kako je proslo.

Da je sporo, o da, jaaako je sporo. Preko noci bude gotovo. Stvar je jos sporija ako u isto vrijeme restoras backup i podesavas mob, instaliras appove itd...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 23:04   #11277
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
I viber i whatsapp backupovi mi imaju po 4-5 GB svaki i sve uredno prebacuje. Tu imam chatove unazad nekoliko godina i sve mi je bilo vraceno kada sam prije dvije godine radio restore.

Kroz tjedan-dva cu morati proci kroz isti taj proces na svom i zeninom mobu pa mogu javiti kako je proslo.

Da je sporo, o da, jaaako je sporo. Preko noci bude gotovo. Stvar je jos sporija ako u isto vrijeme restoras backup i podesavas mob, instaliras appove itd...
Ajd ništa, onda nema druge nego se naoružati strpljenjem i čekati da obavi sve

može, javi kako je prošlo, baš me zanima...

Whatsapp mi nema toliki backup ali Viber ima popriličan, čekati ću da završi, upravo sam u procesu

Samo da se razumijemo, napraviš backup na starom mobu, prebaciš karticu u novi, instaliraš aplikaciju i onda napraviš restore? jel to ta procedura?
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 07:14   #11278
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Viber je najlakše otvoriti na kompu, sinhati sa starim mobom, a onda novi mob sinhati sa kompom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 08:25   #11279
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor Babaloo Pregled postova
Ajd ništa, onda nema druge nego se naoružati strpljenjem i čekati da obavi sve

može, javi kako je prošlo, baš me zanima...

Whatsapp mi nema toliki backup ali Viber ima popriličan, čekati ću da završi, upravo sam u procesu

Samo da se razumijemo, napraviš backup na starom mobu, prebaciš karticu u novi, instaliraš aplikaciju i onda napraviš restore? jel to ta procedura?
Upravo tako, isto tako i WhatsApp. Nedavno radio i išlo glatko android 6 valjda na android 12.

Sent from my 2112123AG using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 10:55   #11280
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Babaloo Pregled postova

Ono što znam (tj pretpostavljam) da je bitno jest da se aktivacija viber accounta na novom mobu vrši tek kad ubacim sim karticu iz staroga u novi mob jer prije toga ne mogu pokrenuti viber na suho da tako kažem.

Btw, Samsung smart switch isto ne napravi to kako treba.

Any auggestions?
Komotno možeš staviti SIM karticu u novi mob, Viber nema veze sa Simom nego s brojem tek KAD IDEŠ AKTIVIRAT app. Znači, Viber ostaje aktivan na starom mobu dok god ne pokreneš i ne aktiviraš Viber na novom mobu s tvojim brojem.

Inače sam sad za novu godinu isto radio restore (S8 -> S20 FE 5G) , sve uredno prebacilo.
Inače smart switch prebaci Viber i WhatsApp folder sa starog na novi mob tako da ti ta mapa ostaje.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na