Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2022., 12:42   #11071
Sanjo00
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 198
Jel mi moš pls objasniti kako preko googla back up aplikacija napraviti?
Sanjo00 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 13:20   #11072
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Samsung mobiteli - 2. dio

Ne mozes. Samo razgovore i medije unutar aplikacija. Zato i jest bolje jer ne prebacujes sve na drugi mob nego stavis cistu apk preko trg play i kad aktiviras broj pita tebzelis li vratit backup s googlea. Naravno prije toga na starom mobi kliknuti backup opciju
spawn je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 11.12.2022., 13:48   #11073
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Je ovo normalno?

Screenshot-20221211-134519-Device-care

Imam mob 3 dana do sad. SOT od 3h mi je fkt loše. Ne znam hoće li se popraviti trajanje baterije kako vele radi učenja o korištenju ili da vratim mob jednostavno? Sad sam spoklikao sve one za štednju baterije što predlažu.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 13:55   #11074
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Po meni nema samsunga sa dobrom baterijom ako ce se koristit kako ga tko koristi. Moj 21fe se nadopunjava jednom tokom dana sigurno. Mozda bi i izdrža al ne volim da imam manje od 30%
Po meni svi šta kažu da im baterija traje imaju mob u rukama minimalno
I nije mi problem sta ga moram nadopunjavat. Bitnije mi je da mi je odlican za ono sta mi treba
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 13:59   #11075
PURSUIT
Premium
Moj komp
 
PURSUIT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: POŽEGA
Postovi: 261
Ja sam konačno pronašao takav što mu baterija dugo traje.
Kupio sam tu na forumu M52 5G od kolege.
Kada sam imao obični S20 5G baterija je bila koma.
PURSUIT je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 15:33   #11076
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Po meni nema samsunga sa dobrom baterijom ako ce se koristit kako ga tko koristi.
Ne ulazim u to zasto je tvoj samsung los, ali moj je i vise nego dobar. 4-5h sot-a nakon 4 godine koristenja je valjda dobar score :P

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3624444
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 16:03   #11077
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ne bockaj ljude sa svojim neeuropskim samsungom 😁
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 16:29   #11078
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Meni je ovaj S20FE SD prvi Samsung s dobrom baterijom....ako ne računam Note 2 od prije x godina 😆
locks je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 16:30   #11079
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Po meni nema samsunga sa dobrom baterijom ako ce se koristit kako ga tko koristi. Moj 21fe se nadopunjava jednom tokom dana sigurno. Mozda bi i izdrža al ne volim da imam manje od 30%
Po meni svi šta kažu da im baterija traje imaju mob u rukama minimalno
I nije mi problem sta ga moram nadopunjavat. Bitnije mi je da mi je odlican za ono sta mi treba
To su gluposti, pa tko bi onda kupovao Samsunge da je svima baterija baš loša . Čisti primjer je jedan od valjda najhvaljenijih mid range modela, A52s. Bateriju mu je teško ubiti u jednom danu a mob radi odlično s obzirom na klasu i cijenu.
Istina, obični S22 se nije pokazao no svejedno bi trebao dati barem 4h SoT-a. Ako ne daje, onda nešto ne štima kako treba, moguće da postoji aplikacija koja se stalno ruši u pozadini i uzrokuje battery drain. S druge strane, ako je mob nov, onda je jednostavno treba strpiti tjedan dana.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 16:41   #11080
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
imam doma a52s i s22 ultra i oboje imaju jako dobre baterije.

na ultri punim do 85% vecinu vremena, osim ako idem negdje di ce mozda mi zatrebat viska baterije, a nemam punjaca. ne igram igre, ako se to gleda u koristenju
Gemmy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2022., 17:42   #11081
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
imam doma a52s i s22 ultra i oboje imaju jako dobre baterije.

na ultri punim do 85% vecinu vremena, osim ako idem negdje di ce mozda mi zatrebat viska baterije, a nemam punjaca. ne igram igre, ako se to gleda u koristenju
Također imam S22U i ne mogu se žaliti na bateriju. Još nije bilo dana kad sam morao prije spavanja dopuniti bateriju a znao sam pošteno upregnuti mob. Ne kažem da je na razini iPhonea 14 Pro Max, ali izdržat će cijeli dan bez obzira...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 17:43   #11082
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
To su gluposti, pa tko bi onda kupovao Samsunge da je svima baterija baš loša . Čisti primjer je jedan od valjda najhvaljenijih mid range modela, A52s. Bateriju mu je teško ubiti u jednom danu a mob radi odlično s obzirom na klasu i cijenu.

Istina, obični S22 se nije pokazao no svejedno bi trebao dati barem 4h SoT-a. Ako ne daje, onda nešto ne štima kako treba, moguće da postoji aplikacija koja se stalno ruši u pozadini i uzrokuje battery drain. S druge strane, ako je mob nov, onda je jednostavno treba strpiti tjedan dana.
U da, zaboravih na A52s, dobra baterija...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 18:06   #11083
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
U da, zaboravih na A52s, dobra baterija...
Nije ni A53 ništa lošiji unatoč lošijem Exynosu ali i nešto većoj bateriji. Kolega kaže da u prosjeku puni jednom svakih dan i po do dva, a stalno mu je u rukama...
Problem je u flagship modelima, pogotovo onima s manjom baterijom poput S21 i S22, ponajviše zbog Exynosa a zatim i samog sofwarea koji ne ubija pozadinske procese tako agresivno kao kod drugih OEM-a.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 18:20   #11084
p0laris
Premium
 
p0laris's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb Hrvatska
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Sanjo00 Pregled postova
Jel mi moš pls objasniti kako preko googla back up aplikacija napraviti?
whatsapp mozes napravit backup i na memorijsku karticu i vratiti s nje (stavis mem.kar. u stari mob, napravis sig.kopiju, izvadis karticu i stavis je u novi mob, pokrenes whatsapp i trebao bi sam prepoznati svoju kopiju na kartici i pitati da zelis da je vrati).

Unutar app: postavke->razgovori->sigurnosna kopija.

Osim podataka mislim da bi trebao povuci i postavke.
p0laris je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 18:26   #11085
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Nije ni A53 ništa lošiji unatoč lošijem Exynosu ali i nešto većoj bateriji. Kolega kaže da u prosjeku puni jednom svakih dan i po do dva, a stalno mu je u rukama...
Problem je u flagship modelima, pogotovo onima s manjom baterijom poput S21 i S22, ponajviše zbog Exynosa a zatim i samog sofwarea koji ne ubija pozadinske procese tako agresivno kao kod drugih OEM-a.
Nećaka ima A33 i stalno visi na njemu. Kaže da je dobra baterija, ali se grije. Valjda pegla igre....
locks je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 19:45   #11086
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Meni je ovaj S20FE SD prvi Samsung s dobrom baterijom....ako ne računam Note 2 od prije x godina ��
Dobru za Samsung. Nije baš neki kapacitet za današnji standard a 25W je davno prestalo biti brzo. No, mobitel za te pare za koje se prodavao je bio top topova.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 19:55   #11087
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Ma ok pomiriti ću se s takvom baterijom samo sam očekivao više. Ne kužim kak neki dobe 7h SOT.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 20:46   #11088
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Deezer je smeće koje ždere bateriju. Uzmi Spotify. A meni se čini i da je 3 dana premalo da se baterija skocka. Pričekaj koji dan. Također izbjegavaj 4G, Wifi gdje god možeš. Vidi jel ti popaljeno sve ostalo, NFC, bluetooth itd. Probaj očistiti cache particiju, spoji mob kablom na laptop ili komp, ugasi mob. Upali ga držeći Volume Up i Power tipke zajedno dok se ne pojavi logo pa onda pusti. Onda stisni volume down dok ne dođeš do wipe system cache, stisni power da očistiš i onda gore na reboot. Ja korisitm tamnu temu na mobu i ne nabrijavam svjetlinu ekrana, animacije sve pogasio. Taj mob bi svakako u nekom priosječnom režimu trebao držati 5 do 6h SOT bez beda. Meni bude i duže.

Zadnje izmijenjeno od: delavi. 11.12.2022. u 20:53.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 20:58   #11089
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Ma ok pomiriti ću se s takvom baterijom samo sam očekivao više. Ne kužim kak neki dobe 7h SOT.
Ne znam, ja uredno dobivam od min. 5h pa sve do 8h SoT-a, ovisno o uvjetima i signalu ako sam vani... Jedino što mi malo ide na živce je ta nekonzistentnost, kvaliteta signala igra veliku ulogu + samo korišetnje 4G (5G ne trebam ni spominjati) mreže. Na WiFi-u drain je osjetno manji...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2022., 21:41   #11090
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Mozda je covjek na A1 mrezi, mozda uopce nije do moba :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 08:26   #11091
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
HT je mreža. Imam tamni način stalno uključen, geste i always on display isključeni. Oko 50 app sam stavio u stalno mirovanje koje ne koristim na dnevnoj bazi. 15 sekundi za gašenje displaya.

Možda je prerano, vidjet ćemo. Isprobati ću još ovo za wipe cacheom. Bluetooth i nfc ugašeno stalno osim kad se koriste. I 5g imam uključeno, makar na wifiju je slična stvar.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 08:49   #11092
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Matijac

Ista stvar i kod mene.
Jedino je meni sat spojen i dobijem max 3h 30min SOT
Razmisljam da se vratim na p40pro a ovaj 22+ostavim sastrane ili zamjenim za nesto drugo

Znaci sve isto radim kao ma p40 na p40 mi baterija do sutra doslovce traje od 6:00-22:00 i ostane 30tak posto
  Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 09:11   #11093
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Meni je nejasna poanta gašenja svega za malo bolje trajanje baterije. Daš toliko novaca i ne koristiš ni pola onoga što može. Meni je sve upaljeno, AOD, 4g, automatic brightness, NFC, BT povezan sa satom, tri mail accounta. Nikakava mirovanja, štednje baterije nisu uključene. Jedino lokaciju palim kad mi treba...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 09:26   #11094
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Kod mene isto sve navedeno + lokacija + location sharing i history. Jedino nemam 5G Da se razumijemo, sve je upaljeno jer to i koristim. Ako nesto ne koristim onda to ugasim. Kao npr sto bacam u sleep nekih 10ak appova koje zbilja palim svega par puta godisnje. Tu vjerojatno nista ne dobivam osim nekog osjecaja zadovoljstva.

Npr ne koristim stock samsung aod jer je los, nego aodnotify kojeg mogu bolje iskonfigurirati.

I led-ica mi je upaljena ako jos itko zna sto je to
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 12.12.2022. u 10:15.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 09:45   #11095
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Meni je nejasna poanta gašenja svega za malo bolje trajanje baterije. Daš toliko novaca i ne koristiš ni pola onoga što može. Meni je sve upaljeno, AOD, 4g, automatic brightness, NFC, BT povezan sa satom, tri mail accounta. Nikakava mirovanja, štednje baterije nisu uključene. Jedino lokaciju palim kad mi treba...
A ne koristim kad mi ne treba. NFC samo za google wallet, nema mi smisla da je stalno uključen, blutu samo za zvučnik povremeno. Gps isto samo kad ni treba navigacija. Mail i ostale notifikacije imam naravno stalno uključene. Za ove app u mirovanju su one lidl, kaufland, bixby i te gluposti kaj rijetko palim.

Ma, dobro, kolko drži drži, ionako punjač imam stalno sa sobom, a dobio sam ga za dobru cijenu fakat (3000kn) pa nije toliko žao.

Evo jedino imam onu zaštitu baterije kaj puni do 85%, ali ću isključiti to jer ne planiram ovaj mob imati duže od 1/2 godine kao p20pro koji sam imao skoro 5 godina.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 09:52   #11096
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Ma ok pomiriti ću se s takvom baterijom samo sam očekivao više. Ne kužim kak neki dobe 7h SOT.
Imam S20+ i SOT mi bude izmedju 1,5 i 8+ sati, dakle totalno ovisi o nacinu koristenja. Nekakav prosjek 3,5-4h...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 09:52   #11097
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
HT je mreža. Imam tamni način stalno uključen, geste i always on display isključeni. Oko 50 app sam stavio u stalno mirovanje koje ne koristim na dnevnoj bazi. 15 sekundi za gašenje displaya.

Možda je prerano, vidjet ćemo. Isprobati ću još ovo za wipe cacheom. Bluetooth i nfc ugašeno stalno osim kad se koriste. I 5g imam uključeno, makar na wifiju je slična stvar.
Ako ti je mob star manje od 7-10 dana, nemaš brige. Baterija će se značajno popraviti, samo se strpi malo... Meni je isto tako bilo sa S22U, u početku razočaranje, da bi nakon cca 10 dana baterija odjednom trajala skoro duplo. Nemoj brisati cache, nećeš time ništa postići osim ako nemaš neku rouge aplikaciju (mob ti javi ako imaš)... Samo ugasi 5g jer je stvarno nepotreban i ždere bateriju i to je to. Inače, AOD troši puno manje baterije nego prije, zbog visoke učinkovitosti ekrana ove generacije. Tako da ne radi veliku razliku u potrošnji baterije... Bateriju možeš slobodno puniti do 100% samo napravi Rutinu da ugasi tzv. Trickle charging (stalno dopunjavanje ako baterija padne na 99% dok je na punjaču). Primjer ti je ispod...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_20221212_095932_Modes and Routines.jpg‎
Views:	82
Size:	138.8 kB
ID:	25852  
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 12.12.2022. u 10:00.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 09:52   #11098
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Sve te aplikacije ne potrose 10% baterije zajedno. BT ne trosi nista kad je spojen sa satom a kamoli kad nije, nfc nista. Kaufland i slicno svi trose skoro nista. Ako nesto od toga pojacano trosi bateriju esto nije u redu ili s app ili sa sustavom
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 10:11   #11099
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Bateriju možeš slobodno puniti do 100% samo napravi Rutinu da ugasi tzv. Trickle charging (stalno dopunjavanje ako baterija padne na 99% dok je na punjaču). Primjer ti je ispod...
Cini mi se da ta rutina ne pomaze jer se gasi kad padne na 99%.... Ako "if" nije zadovoljen, tj. kad padne ispod sto cini reverse action i gasi battery protection sta znaci da se opet puni 99->100%...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 12:06   #11100
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Cini mi se da ta rutina ne pomaze jer se gasi kad padne na 99%.... Ako "if" nije zadovoljen, tj. kad padne ispod sto cini reverse action i gasi battery protection sta znaci da se opet puni 99->100%...
E to sam i pitao u nekom postu.

Ja sam mislio staviti puniti mob preko noci na wireless punjaču i rutina da pola sata prije alarma dopuni na 100% odnosno isključi zaštitu baterije.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na