Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2023., 13:31   #65521
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
gotovinski kredit je ista stvar kao i gotovina, dakle oni u roku par dana dobiju jednokratnu uplatu na račun, svejedno im je jel ide s tvojeg računa ili banka uplati cijeli iznos.

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Pojma nemaš. Izgleda ko avion, dizel je vrh, a to kaj je skupa..ha gle kvaliteta košta. Ak bi nekaj jeftino/povoljnije tu su ti dačija, fijat. mg, kia u hjundai.
dobro je, nisi spomenul suzuki
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 13:34   #65522
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Mojih 5 centi.

Lani kad sam kupovao auto, već je krenula priča s čekanjima i sl.
Završilo je na dopisivanju mailom, a nakon maila gdje sam im odgovorio za financiranje, da kupujem u gotovini, za 10 minuta su mi javili da imaju po mojim željama spremnu Kiu za preuzimanje.

Neki dan ista priča sa Volvo (uzeo bi XC60), čeka se 6+ mjeseci i sl., nakon što sam rekao da nema lizinga, pušinga i sl., plaćam gotovinom, auto se može preuzeti u roku 2 tjedna ako mi odgovara jedan od 3 koja su mi ponudili (prije toga nisu imali nijedan osim biranja iz kataloga).

Tako da i ta spika oko nestašice mi je nejasna. Koji im je krajnji cilj ako im glavni nije prodaja/zarada?
Znam da nismo interesantno tržište, ali da smo tolika rupa (zadnja) na svirali za zastupništva, to fakat ne kužim.
Ovo si valjda samo ti dobio...
Stari kupuje auto već par mjeseci, gotovinom. Auta nema nigdje, prošli smo 10 salona.

Kredit = za prodavača je čista gotovina, ti se boriš s bankom, tako da opet nema smisla.

Lizing isto tako.

Frend je došao s kešom u Kiu po xceed, samo se lijepo nasmijao lik. Red čekanja, lista i čekaj.

Covid je svoje napravio, usporila se proizvodnja, očekivan je bio manjak prodaje auta, čipova nema i eto, sranje se desilo.

Zbog istog piča nema ni PS-a na tržištu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2023., 13:36   #65523
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Mojih 5 centi.

Lani kad sam kupovao auto, već je krenula priča s čekanjima i sl.
Završilo je na dopisivanju mailom, a nakon maila gdje sam im odgovorio za financiranje, da kupujem u gotovini, za 10 minuta su mi javili da imaju po mojim željama spremnu Kiu za preuzimanje.

Neki dan ista priča sa Volvo (uzeo bi XC60), čeka se 6+ mjeseci i sl., nakon što sam rekao da nema lizinga, pušinga i sl., plaćam gotovinom, auto se može preuzeti u roku 2 tjedna ako mi odgovara jedan od 3 koja su mi ponudili (prije toga nisu imali nijedan osim biranja iz kataloga).

Tako da i ta spika oko nestašice mi je nejasna. Koji im je krajnji cilj ako im glavni nije prodaja/zarada?
Znam da nismo interesantno tržište, ali da smo tolika rupa (zadnja) na svirali za zastupništva, to fakat ne kužim.
Koliko znam, ne možeš ga kupiti za keš na ruke (bilo je za cifre preko 100k kn ili tako nešto?), nego samo "kešom" prebacivanjem s računa na račun.
Što znači da ne mogu zamračiti tu cifru, pa samim time si niti smanjiti neke troškove.

I koliko znam, jest da se čeka koji dan više, ali preko leasinga i kredita im leasing kuća ili banka doslovno isplate cijeli iznos na račun.

Kako im može biti toliko privlačnije tebi prodati za keš?

EDIT - dok odem samo napravit kavu, već me adaskinjo i momi pretekli
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 13:40   #65524
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 331
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Koliko znam, ne možeš ga kupiti za keš na ruke (bilo je za cifre preko 100k kn ili tako nešto?), nego samo "kešom" prebacivanjem s računa na račun.
Što znači da ne mogu zamračiti tu cifru, pa samim time si niti smanjiti neke troškove.

I koliko znam, jest da se čeka koji dan više, ali preko leasinga i kredita im leasing kuća ili banka doslovno isplate cijeli iznos na račun.

Kako im može biti toliko privlačnije tebi prodati za keš?

EDIT - dok odem samo napravit kavu, već me adaskinjo i momi pretekli

Nisam ni rekao da sam nosio 200k, poslali mi ponudu, platio internet bankarstvom.

Velika je razlika imaš li keš kod sebe, ili tražiš auto za koji ćeš tek ganjati kredit.

EDIT:
Nakon uplate auto sam mogao pokupiti tek za 10 dana, jer su ga trebali dovesti s labudicom iz nekog trećeg salona, i onda sam čekao na red da odrade keramičku zaštitu još 2 dana.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 13:42   #65525
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Pa koliko ti treba za kredit? Dan-dva max? Prodavaču isti k. Kapariš i središ sve za par dana.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 13:44   #65526
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Opet bacio oko na kia.si - oni i dalje imaju iste cijene kao i prije 2-3mj. To je sad vec 4 soma eura jeftinije nego kod nas za isti model koji me zanima.

Koja je procedura kupovanja novog auta u npr Sloveniji? Je ista spika kao i unos rabljenog? Mogu ja uopce usetati gore i na losem slovenskom reci "kupujem avto"?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 13:48   #65527
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
odma na vratima vikni INDIJANERI PRIHAJAJO i dobivaš još 1000e popusta
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 13:57   #65528
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
govorimo o autima neusporedive vrijednosti i namjene jer je nama ovo prvi, odnosno glavni auto, primarno smo ga uzeli zbog toga što je tlaka klinca stavljati u sjedalicu u clio star skoro 20 godina.
Ne toliko različite namjene jer sam išao s namjerom pogledati potencijalni daily. Čak je i cjenovno (bio) usporediv s, recimo, jednim passatom, za kojeg držim da je za cijenu više nego adekvatan komad auta, "tipično auto".

Razlika je da meni treba mjesta 0 klinaca u sjedalici, ali bih volio imati dovoljno ptrljažnika za otići negdje na duže od 2 dana, gdje neki drugi (još donekle) pristupačni modeli (MX-5) zakazuju.

Zato sam gledao Yarise GR i GR86. Malo zabave mora biti i u regularnom životu
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 13:57   #65529
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 331
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Pa koliko ti treba za kredit? Dan-dva max? Prodavaču isti k. Kapariš i središ sve za par dana.
Nije im isti k, jer u 90% slučajeva za veći kredit (više od 10k eura) ti treba više od dan dva. Nebi vjerovao, ali tako je, 50% "kupaca" na kraju bude odkantano od banke, jer se precijenilo kod kreditne sposobnosti.
Odavno je salonima puna kapa toga, zato svi imaju u ponudi da ti oni riješe financiranje.

EDIT:
Primjera radi, prije 7 godina, žena i ja dižemo prvi (i zadnji) kredit (za stan) koliko nam još fali pošto nešto imamo kod sebe, idemo na stambeni jer je jeftinija kamata.
Čiste plaće (dobre), sve uredno s nekretninom koju kupujemo, sve po ps-u, 3 mjeseca smo se natezali dok nismo realizirali. A imali smo lufta po pitanju kreditne sposobnosti za duplo veću kredu.
Mogu si mislit kak je ovima koji su na knap.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 14:08   #65530
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Jesi prodao insigniju?
Moš si mislit, 0 poziva do sad
vga killer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2023., 14:16   #65531
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ja isao kupovati BMW-a tu u auto kuci i isto tako k´o baja uletio sa pricom da ja kupujem za kes i da mi ne treba kredit, pa eto da bih radi toga neki popust. Teta prodavacica me samo blijedo pogledala uz opasku da je to steta jer oni imaju proviziju od banke po svakom rjesenom kreditu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 14:18   #65532
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Isto kao i ja u dojkić. Dobar dan daj broj računa evo ti pare daj mi ključ od kola odo ja.

Gleda me lik ko tele..gospon ne ide vam to tako.


Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Moš si mislit, 0 poziva do sad
Tak sam si i mislio da bu bilo.

Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Nije im isti k, jer u 90% slučajeva za veći kredit (više od 10k eura) ti treba više od dan dva. Nebi vjerovao, ali tako je, 50% "kupaca" na kraju bude odkantano od banke, jer se precijenilo kod kreditne sposobnosti.
Odavno je salonima puna kapa toga, zato svi imaju u ponudi da ti oni riješe financiranje.
Ha valjda da imaš pravo. Meni je logično da si uzmeš pare koliko se misliš rastegnuti i onda ideš kupovati, a ne da prvo ideš gledati auto pa onda kredit.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 14:37   #65533
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 14:38   #65534
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 331
Realno, malo možda ulazim u vode teoretičara zavjera, ali sam skoro pa uvjeren da je točno ovako.

Koristi se prilika kao i uvijek za ekstra profit koji je već sada ekstra.

"Nestašica" koje je minimalno 70% manja u stvarnosti nego što dobavljači tvrde, se koristi da bi se prikrila nesposobnost raznih službenika, djelatnika i sl., a gazde boli kiki sve dok nešto ekstra profita kapa, iako bi puno više love bilo da se roba i novac brže kreću.

Bilo kako bilo, svim salonima je dobro, jer imaju dobru zaradu a manje auta moraju izdilati, u financijskim izvješćima se guraju cifre od prodaje, dok realno je kapara samo sjela, s kojom raspolažu svih 300+ dana dok se auto čeka.
Takva praksa za balkanjezer mentalitet je idealna, i mislim da je ovo njihova zlatna era koje se neće samo tako odreći.

Prešutno će svi držati visoke cijene jer im tako odgovara, kao i sve ostalo.

Kraš napolitanke jeftinije u Danskoj nego u Zagrebu. Tako i auti.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 16:45   #65535
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
ENC mi je kur... sada pošto često idem na relaciji Zagreb - Macelj, gdje ENC ne radi... Naravno...

nisam siguran jel ovo već općepoznato, ali:

vidio si ovu karticu? popust je 25%
https://www.azm.hr/smart-kartica/azm-kartica-c19

također, ako izađeš na nekom od izlaza i odmah ponovno uđeš, nešto je jeftinije nego da odvezeš cijelu dionicu zg-macelj. npr [zaprešić-> sv. križ začretje + sv. križ začretje->trakošćan] je jeftinije (2.8€+2.1€ = 4.9€) nego [zaprešić -> sv. križ začretje] (6.4€)

nije neka lova al ak ideš često skupi se.
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 16:49   #65536
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ma znam za to, ali ne trebam baš toliko često.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 16:50   #65537
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@xlr
SLO je u EU kao i mi, tako da važe ista pravila kao i za unos vozila iz neke druge EU države (npr. DE).
Zaleti se jedan dan do Kopra jer tamo na periferiji imaš brdo auto salona.


Upravo sam usporedio ponudu za Captura iz 10/22 i friški cjenik s neta. U prosjeku je onda svaki model bio jeftiniji 300-400 EUR.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 16:53   #65538
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Mislim da je fora sa cijenama.u Sloveniji da su to cijene za lizing kod njih.
To sam negdje pročitao, ne znam di.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 17:03   #65539
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Prijatelj je prije par godina uspoređivao cijene i neki Golf je bio nekih 1.000 EUR jeftinji nego kod nas. Vjerujem da su sada razlike i veće od toga.
EDIT: usporedio cijene Captura. Obične verzije su jeftinije 500 EUR, a hibridi nezanemarivih 1.200 EUR.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 25.01.2023. u 17:10.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 17:12   #65540
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 17:42   #65541
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Kada sam prije 10 mjeseci naručivao novo vozilo apsolutno ništa trgovcu nije značilo moje inzistiranje da ponudu platim odmah i jednokratno, čak su me i nagovarali da idem na opciju kupovine na 3 godišnje rate jer je ispadalo vrlo blizu cijenom. Način plaćanja mi nije pomogao uopće oko roka isporuke jer još uvijek čekam Očito ovisi dosta o izboru modela kao i o modelima na kojima trgovci mogu pobrati vrhnje na cijeni, ovo moje je bio skromniji model i stoga ću još 2 mjeseca barem čekati jer je rok bio 300-360 dana.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 17:55   #65542
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Mislim da je fora sa cijenama.u Sloveniji da su to cijene za lizing kod njih.
To sam negdje pročitao, ne znam di.
True that! 🫣
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 18:02   #65543
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Kada sam prije 10 mjeseci naručivao novo vozilo apsolutno ništa trgovcu nije značilo moje inzistiranje da ponudu platim odmah i jednokratno, čak su me i nagovarali da idem na opciju kupovine na 3 godišnje rate jer je ispadalo vrlo blizu cijenom. Način plaćanja mi nije pomogao uopće oko roka isporuke jer još uvijek čekam Očito ovisi dosta o izboru modela kao i o modelima na kojima trgovci mogu pobrati vrhnje na cijeni, ovo moje je bio skromniji model i stoga ću još 2 mjeseca barem čekati jer je rok bio 300-360 dana.
Pa naravno.

Trgovac i tako dobiva lovu u komadu, bilo to lizing kuća, banka ili keš.

Priče za malu djecu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 18:46   #65544
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Prijatelj je prije par godina uspoređivao cijene i neki Golf je bio nekih 1.000 EUR jeftinji nego kod nas. Vjerujem da su sada razlike i veće od toga.
EDIT: usporedio cijene Captura. Obične verzije su jeftinije 500 EUR, a hibridi nezanemarivih 1.200 EUR.
Kad se sjetim kad je susjed 1994. kupio novi Golf 1.8, highline za 22000 DEM. Okvirni ekvivalent danasnjih 11000EUR. Blazena konverzija/inflacija.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 19:13   #65545
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Zato sam gledao Yarise GR i GR86. Malo zabave mora biti i u regularnom životu
86-ica ti cak ima i dva tipa nosaca za krov, koji su vec provjereni, te nisu improvizacija. Tu i tamo, moze prenjeti i vise od zapremine gepeka


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 19:39   #65546
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 331
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa naravno.

Trgovac i tako dobiva lovu u komadu, bilo to lizing kuća, banka ili keš.

Priče za malu djecu.
Možda jesu, možda nisu.
Moje iskustvo je točno takvo 2 puta zaredom u manje godine dana.

I dalje gurate sliku bez razmišljanja o tome da im to nije novac "odmah", jer jako dobro znaju da većina ekipe u salonu nije kreditno sposobna.

Edit: svima je zurba kupiti?
U kmag sportage i stonic više komada spremno za kupovinu odmah...pa eto.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 19:42   #65547
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Sada se to jedino može dogoditi jedino ako netko odustane i auto koji je naručen stigne.
Obično ekipa zna popizdit kada čekaju auto 300+ dana i nazovu ih iz salona da je netko odustao od takvog samo druge boje ili slične opreme i da je dostupan odmah pa se znaju odlučit za taj jer njihov nema ni broj šasije...

To mi se desilo sa Ecosportom 2018., doslovce me zvali i rekli da je otkazao netko, a gotov u tvornici. Tada je dolazio sa crnim krovom što se tada nije moglo kod nas uzeti. U 5 dana sredio leasing i on došao.


I30N sam naručio u 2mj, trebalo se čekati do 12mj, došao u 5mj...automatici se na kraju duže čekali nego manualci.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 20:33   #65548
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Baš sada otišao na suzuki. Stranicu
S-cross 1.4T je 2017 koštao oko 145kkn, sada je 1.4 hybrid 170kkn, a auto ima sve isto osim te baterije kaj je niš koristi.

Da sad idem prodavat svoga (1.0, 2017g) mogao bi dobit oko 14000€ ako gledam njuškalo, a platio ga cca. 18500€
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 20:48   #65549
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Mustang je 2014-2015 bio V8 5.0 cca 450-500 tisuća HRK.
Da bi 2022. bio i 700 soma.
To mi nije išlo u glavu nikako.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 21:20   #65550
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 436
Izgleda da je jedino Autocommerce davao popust na cash kad sam uzimao novog Abartha. 15000kn sam usparao hehe

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na