Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2022., 12:48   #63961
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Mislim da će ove nove cijene goriva preokrenuti omjer benzinci/dizelaši u nas...
Uz ovu cijenu, ako nemaš teretno vozilo, teško je opravdati kupnju dizelaša (u startu skuplji, skuplje održavanje, skuplje gorivo).
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 13:02   #63962
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kako popraviti oštećenja plastike ruba blatobrana?
To je ona crna zaštitna plastika koja se vidi izvana i ide po rubu blatobrana?
Ja koristim lemilicu kojoj mogu regulirati temperaturu (obična+reostat). Ovisno o načinu/veličini oštećenja
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2022., 13:02   #63963
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Svojevremeno su se vodile rasprava i o tome - vinjete ili ENC. Kao i obično, ništa se nije zaključilo. Onima koji voze puno je bolja (jeftinija) vinjeta, a onima koje voze povremeno je bolji ENC. Meni bi više odgovarala vinjeta.
Ne postoji ni jedan razlog za ne uzeti vinjetu, vozio se ti ili ne. 90% ljudi radi barem 8000km godišnje, i ode na AC barem jednom, dvaputa mjesečno. Veliki barem, jer bi rekao da su te brojke puno veće.

Da odeš iz VŽ u ZG 10 puta godišnje (cijena jednog smjera je 28kn), pokrio si gotovo cijelu vinjetu (600kn cca). Da ne pričam da odeš iz Splita u ZG (i nazad), i eto ti vinjete. Moji starci sve manje se voze kako godine prolaze pa ipak odu do ZG-a jednom, dva puta mjesečno.

Plus, imati vinjetu znači voziti se više po autoputu (promjena cijelog mindseta).

Jedino tko profitira od trenutnog načina rada je HAC i država.

Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Mislim da će ove nove cijene goriva preokrenuti omjer benzinci/dizelaši u nas...
Uz ovu cijenu, ako nemaš teretno vozilo, teško je opravdati kupnju dizelaša (u startu skuplji, skuplje održavanje, skuplje gorivo).
Kakav omjer?
Pa mi smo i dalje u prednosti s benzincima ako govorimo o broju registiranih vozila (benzin vs dizel).

Mislim da jedina godina ili prva godina kada je bilo više dizela je prošla (ili predprošla), ali to za nekih mali postotak. Tako da, benzinci su ili u prednosti ili su tu negdje.
A ovo "opravdati ili ne", teško je to sada komentirati.
Osobno, da uzimam isti auto kakav sam kupio a da je benzinac, troši 3-4 litre više nego moj dizel. E sad, koliko ću ja izgubiti i/ili dobiti kupnjom benzinca u startu jeftinijeg, nisam siguran, no da svakih 100km imam razliku od 50kn, dugoročno će to biti 100EUR mjesečno, ili ti ga nekih 10k kuna godišnje. Za 3 godine sam opravdao razliku. A da ne ulazim u trajanje motora, ugođaj vožnje na većim brzinama i manjim okretajima itd.

Ne kažem da su opravdani razlozi, no meni su razlozi za ne brinuti se o tome jesam li ušparao ili nisam.

Isto tako, Kia Rio 1.2 benzinac, bez turbine, ispod 7.5 litara ju nisam dobio. Isti takav dizel, 5l (provjereno kod Šogorice). Razlika u cijeni novog je bila tamo 2012. nekih 15 000kn. Napravio sam 120tkm s autom. Znači svakih 100km sam potrošio 25kn više na gorivo. Znači nekih 5000EUR u 10 godina. Da ne govorim koliko dizel ljepše ide 1.4, koliko manje troši na 120km/h, koliko je tiši na toj brzini itd. To ti priča netko tko je zadnjih 15 godina bio na benzincima i tek sada prešao na dizel.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 24.10.2022. u 13:24.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 13:14   #63964
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
...
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 13:36   #63965
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Here we go again s benzin - dizel

Moja 2 oblacica ispusnih plinova:

Vozio sam back-to-back na "istim" autima:

2.0 TDI Automatik 150 PS
1.4 TSI Automatik 150 PS

Kultura voznje, zvuk, odzivu na gas, ponasanje auta:
- premocna pobjeda benzinca, s dizelom klasicno traktoranje

Redoviti troskovi:
- rekao bih podjednako, izmjena ulja/filtera, nakon 60k su dosle nove svjecice na benzincu, cega nema na dizelu

Neredoviti troskovi:
- nije mi se dogodilo, ali sam racunao s manjim rizikom kod benzinca jer nema DPF, EGR, hiperosjetljive dizne, manji moment stedi dvomaseni itd.
- da da, ima DPF OFF, EGR OFF i sve sto vole mladi na index oglasniku, ali ne zelim voziti u strahu od redovitog ili vanrednog tehnickog jer su poceli gledati sondama ima li sto u cijevima

Potrosnja:
- u gradu identicno, u decilitar, dizel mi je jos extra trosio na regeneracije svakih par dana, sto se ne vidi na onboard kompu

- brze lokalne ceste (ono, 80 km/h) - 5l s benzincem, 4,5l s dizelasem
- autocesta = 1 do 1,5l prednosti za dizelasa na vecim brzinama

Porez na vozilo*
- odnosi se samo na Njemacku, benzinac je bio godisnje 200E jeftiniji

Dizel super za nekoga tko pegla puno kilometara u komadu i pri visim brzinama te izuzetno rijetko vozi kratke releacije.

Tko ima kombinirane relacije, nekakav KIA turbobenzinac ce mu dati i snagu i biti stedljiv.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 13:47   #63966
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Mislim da jedina godina ili prva godina kada je bilo više dizela je prošla (ili predprošla), ali to za nekih mali postotak. Tako da, benzinci su ili u prednosti ili su tu negdje.
A ovo "opravdati ili ne", teško je to sada komentirati.
Osobno, da uzimam isti auto kakav sam kupio a da je benzinac, troši 3-4 litre više nego moj dizel. E sad, koliko ću ja izgubiti i/ili dobiti kupnjom benzinca u startu jeftinijeg, nisam siguran, no da svakih 100km imam razliku od 50kn, dugoročno će to biti 100EUR mjesečno, ili ti ga nekih 10k kuna godišnje. Za 3 godine sam opravdao razliku. A da ne ulazim u trajanje motora, ugođaj vožnje na većim brzinama i manjim okretajima itd.

Ne kažem da su opravdani razlozi, no meni su razlozi za ne brinuti se o tome jesam li ušparao ili nisam.

Isto tako, Kia Rio 1.2 benzinac, bez turbine, ispod 7.5 litara ju nisam dobio. Isti takav dizel, 5l (provjereno kod Šogorice). Razlika u cijeni novog je bila tamo 2012. nekih 15 000kn. Napravio sam 120tkm s autom. Znači svakih 100km sam potrošio 25kn više na gorivo. Znači nekih 5000EUR u 10 godina. Da ne govorim koliko dizel ljepše ide 1.4, koliko manje troši na 120km/h, koliko je tiši na toj brzini itd. To ti priča netko tko je zadnjih 15 godina bio na benzincima i tek sada prešao na dizel.
Brkaš kruške i jabuke, nema usporedbe turbo dizel i atmo benzin, osim nekakve teorijske.

Volio bi vidjeti koji to turbo dizel trosi 3-4L manje od turbo benzinca, bilo po gradu, otvorenoj ili autoputu. Iste ili vrlo slične snage.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 14:02   #63967
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Pojavila mi se pred tipa 2 tjedna "Check engine" lampica na luksuznom automobilu modela Seat Ibiza 1.6TDI, sa opremom koja uključuje klimu... i to je to.

Uglavnom, dogegam se doma, spojim na dijagnostiku i vidim glow plug na cilindru 3 circuit error.

Gledam po jubitou, jel morem ja sam menjati grijače na svoju ruku, vidim da je relativno lagan posel, naručim Beru grijače (jer su iskustva na netu nekako više naginjala da je Beru najbolji, Bosch i ostala bagra na drugom mjestu).

Grijači zamenjeni (sva 4 sam odmah riješil jer kaj, 280kn za sva 4 budem pregrmil) i motor ujutro pali odmah i čini se tiši. Još sam si kupil moment ključ da ga imam u garaži tak da su grijači zašarafljeni po specki (15Nm)

Nakon 115k km. E sad, jel je to nekak očekivan radni vijek grijača, više/manje od prosjeka? Isto tak, nisam niti znal za firmu Beru do sad, a ljudi se kunu da su bolji od Boscha Duraterm koji sam imal dosad, ko tvornička ugradnja (7 godina). Kolko tu ima istine, kakva su vaša iskustva?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 14:19   #63968
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Koje godište Ibiza? Koja snaga? Znaš li možda tačan kod/oznaku motora?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 14:21   #63969
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Brkaš kruške i jabuke, nema usporedbe turbo dizel i atmo benzin, osim nekakve teorijske.

Volio bi vidjeti koji to turbo dizel trosi 3-4L manje od turbo benzinca, bilo po gradu, otvorenoj ili autoputu. Iste ili vrlo slične snage.
Pa nije teorijska, nego praktična. Osobno sam to prošao prije 10 godina.
Benzinac turbak 2012. nije postojao, jedina alternativa je bio dizel 1.4 turbak.
Gore je računica mojeg opradanja benzinca i dizela u to vrijeme.

Možda griješim, možda miješam, no eto, teško je naći 1 na 1 usporedbu Dizel vs Benzin u mom slučaju.

Zato kažem, nije tako crno na bijelo i pravocrtno.. I nije to jedina tema, možemo komotno android vs iphone, amd vs intel itd., pa da vidimo tko će zatvoriti pandorinu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 14:24   #63970
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Prije tri tjedna, u Tomicinom eksperimentu od Dezelica, gdje su sad dvije trake, a treca pretvorena u poluspusteni parking. Zabije mi se Mercedes koji se spustao u rikverc, bez da je uopce pogledao. Kako su i naprijed i nazad oko mene bili automobili. Mogao sam samo gledati, kako me pocinje s boka peglati.

Pred kamerama semafora, pred vozilima. Ne trebam ni reci kako izgleda bijes ljudi kad im i te dvije trake pretvoris u jednu! Da smo cekali policiju, jos bi jedna trebala da nas cuva od ljutnje kolone. koja je trubila stotinjak metara u nastanku da postane jos veca.

Covjek se ispricao, situacija jasna kao dan, nabrzinu popisali podatke i dogovorili se da se nadjemo u Sigetu na procjenama stete. Deset minuta kad sam vec drugi dan vozio tamo, zove da ima iznenadnu situaciju, da je negdje na moru, ovako, onako... Otisao, poslikali, veli procjenitelj da ne trebam ni dolaziti vise.

Dobio zapisnik o izvidu za koji dan. I tako prosla tri tjedna, vec i zaboravio jer cekam da zavrse, da zovem lakirera kad me moze primiti. Kad danas, veli teta u osiguranju, da jda se osiguranik, koji je napravio stetu, jos nije pojavio za slikanje i ocitavanje!

Poslali mu dopis, ali od njega ni traga! Danas negdje iskopam broj telefona iz sms-ova, ne uzvraca pozive! Zovem prometnu, jer vidim da nece biti kruha od svega. vele da moraju na istome mjestu napraviti uvidjaj za koji dan kad se dogovorimo, pa onda se njima bave.

Kako nisam jos imao slicnu situaciju begavele, pitam njegovo osiguranje, da nisam zvao policiju, kakve oni uopce mehanizme imaju ako se netko tak ponasa? Vele nikakve! Pa ti vidi kad hoces biti korektan.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2022., 14:31   #63971
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Volio bi vidjeti koji to turbo dizel trosi 3-4L manje od turbo benzinca, bilo po gradu, otvorenoj ili autoputu. Iste ili vrlo slične snage.

kad me pitaju zakaj nisam uzel 2.0 TDI





Ivanec-> Zapresic, nocna voznja po ogranicenjima...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 14:33   #63972
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Prije tri tjedna, u Tomicinom eksperimentu od Dezelica, gdje su sad dvije trake, a treca pretvorena u poluspusteni parking. Zabije mi se Mercedes koji se spustao u rikverc, bez da je uopce pogledao. Kako su i naprijed i nazad oko mene bili automobili. Mogao sam samo gledati, kako me pocinje s boka peglati.

Pred kamerama semafora, pred vozilima. Ne trebam ni reci kako izgleda bijes ljudi kad im i te dvije trake pretvoris u jednu! Da smo cekali policiju, jos bi jedna trebala da nas cuva od ljutnje kolone. koja je trubila stotinjak metara u nastanku da postane jos veca.

Covjek se ispricao, situacija jasna kao dan, nabrzinu popisali podatke i dogovorili se da se nadjemo u Sigetu na procjenama stete. Deset minuta kad sam vec drugi dan vozio tamo, zove da ima iznenadnu situaciju, da je negdje na moru, ovako, onako... Otisao, poslikali, veli procjenitelj da ne trebam ni dolaziti vise.

Dobio zapisnik o izvidu za koji dan. I tako prosla tri tjedna, vec i zaboravio jer cekam da zavrse, da zovem lakirera kad me moze primiti. Kad danas, veli teta u osiguranju, da jda se osiguranik, koji je napravio stetu, jos nije pojavio za slikanje i ocitavanje!

Poslali mu dopis, ali od njega ni traga! Danas negdje iskopam broj telefona iz sms-ova, ne uzvraca pozive! Zovem prometnu, jer vidim da nece biti kruha od svega. vele da moraju na istome mjestu napraviti uvidjaj za koji dan kad se dogovorimo, pa onda se njima bave.

Kako nisam jos imao slicnu situaciju begavele, pitam njegovo osiguranje, da nisam zvao policiju, kakve oni uopce mehanizme imaju ako se netko tak ponasa? Vele nikakve! Pa ti vidi kad hoces biti korektan.


...
Naučio sam "hard way", nema više dogovaranja na cesti. Isto popušio 3000kn na lakiranje vrata jer me žena molila. Nikad se nisam naplatio.

Nedugo sam imao situaciju gdje me čovjek u kombiju (ujutro u 10:00) naguzio do razine da njegov kombi više nije palio, službeni kombi pun kruha i peciva (vlasnik poznata pekara).

Molio me, doslovno na koljenima da ne zovem murju, no žene ispred mene zvale (jer sam ja od siline udarca i njih naguzio).

10 ujutro, vozač kombija 2.06 promila.

Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
kad me pitaju zakaj nisam uzel 2.0 TDI





Ivanec-> Zapresic, nocna voznja po ogranicenjima...
Drito!
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 14:42   #63973
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 453
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
kad me pitaju zakaj nisam uzel 2.0 TDI





Ivanec-> Zapresic, nocna voznja po ogranicenjima...
Ja na takvom potezu s takvim prosjekom brzine sa TDI mogu ispod 4 litre ici. Nije sad da je velika razlika ali je razlika.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 14:42   #63974
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Koje godište Ibiza? Koja snaga? Znaš li možda tačan kod/oznaku motora?
2015., 1.6TDI, 66kW (90 konja), iliti CAYB motor
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 14:54   #63975
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Ja na takvom potezu s takvim prosjekom brzine sa TDI mogu ispod 4 litre ici. Nije sad da je velika razlika ali je razlika.
Ja sam sa korolom, benzinac, atmosferac, 1.33, solin trogir odradio jednu nedilju sa 4.9l

6. brzina 80 na sat, nije bilo nikog na cesti, semafori me potrefili svi zeleni... realna potrosnja je 6,5-7
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 15:23   #63976
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Automobili

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa nije teorijska, nego praktična. Osobno sam to prošao prije 10 godina.

Benzinac turbak 2012. nije postojao, jedina alternativa je bio dizel 1.4 turbak.

Gore je računica mojeg opradanja benzinca i dizela u to vrijeme.



Možda griješim, možda miješam, no eto, teško je naći 1 na 1 usporedbu Dizel vs Benzin u mom slučaju.



Zato kažem, nije tako crno na bijelo i pravocrtno.. I nije to jedina tema, možemo komotno android vs iphone, amd vs intel itd., pa da vidimo tko će zatvoriti pandorinu.


Ak nije bilo ne znači da je realna usporedba, jer uspoređuješ turbo i non turbo motor, trebalo bi atmo dizel i atmo benzin po svemu al eto njih nema



Prije je i dizel bio kud i kamo jeftiniji od benzina, sada je situacija obrnuta.



Kad smo već kod potrošnje, baš me zanima kak bi dizel ovdje prošao

__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 15:33   #63977
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
I mene kako bi hibrid/atmo pa i trubo prošao tu

IMG-2177
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 15:33   #63978
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
2015., 1.6TDI, 66kW (90 konja), iliti CAYB motor
Imaš sreću da tvoj nema senzor pritiska goriva na jednom od grijača...
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 15:41   #63979
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
I mene kako bi hibrid/atmo pa i trubo prošao tu

IMG-2177
Turbo bio bio oko 5:40h
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 15:43   #63980
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Zato i je turbo.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 19:14   #63981
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Upadam ko padobranac al prvi put mi se ovo dogodilo i vjerojatno je 100 puta odgovoreno.
Pauk mi digo auto po nalogu komunalnog redara, bio sam parkiran na zelenu površinu, u Zg.
Prebavilste mi je u SB. Otisao po auto na velesajam i tamo platio 500 kn za pauka i kaze mi lik da ce mi mozda doci postom kazna od 700 kn od komunalnog redara, a ako ne dođe, da odem negdje (zaboravio gdje) da ganjam da mi daju tu kaznu.
Za to bi trebalo vrijediti ono da ako platim unutar nekoliko dana da platim pola?
Koliko im otprilike treba da mi posalju tu kaznu? Sta ako mi uopce ne posalju kaznu kao sto je ovaj lik na velesajmu kaze?
Pretpostavljam da mi tih nekoliko dana za platiti tu kaznu teče od onog dana kad primim poštom tu kaznu?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 19:28   #63982
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Talking

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
I mene kako bi hibrid/atmo pa i trubo prošao tu


Zapresic->Dubrovnik lagani pretovar plus thule 400l na krovu...


__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 20:05   #63983
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Upadam ko padobranac al prvi put mi se ovo dogodilo i vjerojatno je 100 puta odgovoreno.
Pauk mi digo auto po nalogu komunalnog redara, bio sam parkiran na zelenu površinu, u Zg.
Prebavilste mi je u SB. Otisao po auto na velesajam i tamo platio 500 kn za pauka i kaze mi lik da ce mi mozda doci postom kazna od 700 kn od komunalnog redara, a ako ne dođe, da odem negdje (zaboravio gdje) da ganjam da mi daju tu kaznu.
Za to bi trebalo vrijediti ono da ako platim unutar nekoliko dana da platim pola?
Koliko im otprilike treba da mi posalju tu kaznu? Sta ako mi uopce ne posalju kaznu kao sto je ovaj lik na velesajmu kaze?
Pretpostavljam da mi tih nekoliko dana za platiti tu kaznu teče od onog dana kad primim poštom tu kaznu?

nisam siguran da za tu kaznu vrijedi da mozes platiti pola.. dvaput su mi digli auto, jednom u brodu drugi put u osijeku.. 500kn kazne za pauk, i oko 500 za policiju/komunalnog redara zbog parkiranja..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 20:16   #63984
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999



Jel to neka alfa strujić?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 20:40   #63985
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
To je to vatreno srce

@Riceburner kakva je to aplikacija? Od auta original?
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 20:51   #63986
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
To je to vatreno srce

@Riceburner kakva je to aplikacija? Od auta original?

da, MySkoda aplikacija za SkodaConnect...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 20:52   #63987
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Mali rant od petka do danas - u petak pao na tehnickom, na rucnoj razlika 50% i jedan far gleda maaalo u pod. Gleda on tako vec 4 godine samo to ocito nikog nije bolio tuki. Rekoh, dobro, rijesit cemo to.

Danas promjenio komplet zadnje diskove, pakne, sajle i, tako jasno, celjusti (ljubit te pezo u francusko celo da te ljubim, mrs!). Ne zelim ni reci koliko para sam dao. Pun k previse da to bude gotovo u jedan dan.

Ali sve je slozeno i rucna je opet unutar tih trazenih 30%.

I tako dok cekam u redu, sav jadan, gledam malo druge aute na kanalima. Drlog do drloga. Jedan bez amortizera, drugi bez pozicije, treci i cetvrti s farom gledaju u mars, peti je bio benzinac i imao je poseban tretman na ekotestu. Sve se crveni na ekranu, ali svi do jednog su prosli.

Znaci imam auto koji je sada 14 godina star, a odrzavam ga kao da nema drugog na svijetu. Ekipa mi se smije kad im pricam da sam unazad par godina promjenio stvari koje oni "nikad ne mijenjaju jer to ne treba". I onda dodjem na stanicu i gledam krseve kako im gule staru i stavljaju novu naljepnicu. Na kraju sam se malo istresao na ispitivace, odgledao kako pustaju onu dvojicu nakon regloskopa bez jebemti a kamoli nastimavanja farova, nasmijao se, palac gore uz osmijeh i pravac kuci.

Hvala ti drzavo. Osjecao sam se ko zadnje govno sto sam bacio pare na francusku kramu umjesto dao 200kn u prave ruke.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2022., 21:12   #63988
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Mah, ako se radi ulaganja u nešto na autu ne trebaš sekirat mislim da su to onda baš ovi dijelovi čija je zadaća da te pravovremeno zaustave

A oko ovog da prolazi sve i svašta, pa to je strašno. Eto, neka dva-tri kombija su bila ispred mene, nakon svakog ležećeg kad stisne gasa malo iza njega kao da ubrizagava dizel direktno u auspuh, može komotno kantu stavit iza njega, sakupio bi garant u nju nešto solidno. TE-TO Zagreb kad je na mazut ložio to je bilo manje dima iz onog dimnjaka. I on je prošao na eko-testu. A moju mater jebe na Merivi jer se EGR prištopa da ga se trebalo mijenjat, a auto je i bez njega radio bez ikakve čađe ili dimne zavjese iz auspuha kakvu ovi bacaju.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2022., 00:31   #63989
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova



Jel to neka alfa strujić?


Kažu upućeni da je uzrok odvijač u motornom prostoru...
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2022., 00:51   #63990
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Šta nema takvu Alfu netko ovdje?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na