Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2022., 19:09   #541
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Mali problem imam s WIN11. Prešao na win 11 jučer.

I sve super, jezik engleski (UK), keyboard layout standard (QWERTZ). I to je radilo jučer cijeli dan. Imao nekakve update-ove jučer, update-ao i ugasio PC.

I sve radilo jučer, danas već 3 sata se jebem da ih vratim. Nakon paljenja kompa, nemam više naše znakove.

Neću hrvatski jezik, samo hrvatski layout, nemam ga pod keyboard (imam slovenski, imam srpski, ali nema naš). Standard keyboard ne daje naše znakove.

Ideje? Samo želim č, ć, š, đ itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 20:00   #542
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Gdje nema hrvatskog? Nema ga kod same instalacije koliko ja znam, ali standard daje naše znakove ako se pod lokacija odabere Croatia, inače ne.
Kasnije u samim winsima ostavi si display langugae na english i dodaj si croatian language pack, kod mene to ovako izgleda:



E da, pogledaj si i ovdje opciju:

Exy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 14:05   #543
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Probajte Intel Unison:
https://www.intel.com/content/www/us.../overview.html

Omogućava spajanje Android ili iOS mobitela na komp. Znam da postoji od Microsofta Phone Link ali on ne dela sa iOS-om, dok ovo dela.

Podržava prebacivanje file-ova, pregled slika, slanje poruka, pozive i notifikacije. Isprobano sa iOS 16, s tim da komp treba imati BT (ja imam BT dongle uštekan iza na matičnoj). Fora je kaj dela bez obzira na hardver, ja imam all-AMD desktop i app nema limitacija.

Piše da je min sys req Win11 22H2, tj ovaj novi build 22621.

Link na app:
https://apps.microsoft.com/store/det...2/9PP9GZM2GN26
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 14:23   #544
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
koji dongle imaš za bluetooth?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 17:13   #545
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Probajte Intel Unison:
https://www.intel.com/content/www/us.../overview.html

Omogućava spajanje Android ili iOS mobitela na komp. Znam da postoji od Microsofta Phone Link ali on ne dela sa iOS-om, dok ovo dela.

Podržava prebacivanje file-ova, pregled slika, slanje poruka, pozive i notifikacije. Isprobano sa iOS 16, s tim da komp treba imati BT (ja imam BT dongle uštekan iza na matičnoj). Fora je kaj dela bez obzira na hardver, ja imam all-AMD desktop i app nema limitacija.

Piše da je min sys req Win11 22H2, tj ovaj novi build 22621.

Link na app:
https://apps.microsoft.com/store/det...2/9PP9GZM2GN26
Hvala, nisam znao za ovo, isprobao sam sa iPhonetom.

File transfer - radi super, šteta što kod slanja fotografije ne pretvori u jpeg nego pošalje heic
Gallery - čak podržava albume iz Photos aplikacije, ali vrlo je sporo učitavanje, ajd još fotografije ali za video se baš mora čekati da učita
Messages - na iOS ne podržava message history, znači ono što napišeš i primiš dok je aplikacija otvorena to vidiš, ostalo ne. Uredno šalje i prima iMessage ali ne podržava slanje i primanje bilo kakvih attachmenta.
Calls - isprobao samo odlazni poziv službi za korisnike, mogu jedino reći da sam uspješno nazvao.
Notifications - sve notifikacije se mogu vidjeti, grupirane su i mogu se proširiti, fora je. Naravno, možeš samo pogledati sadržaj notifikacije
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 17:16   #546
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Gdje nema hrvatskog? Nema ga kod same instalacije koliko ja znam, ali standard daje naše znakove ako se pod lokacija odabere Croatia, inače ne.
Kasnije u samim winsima ostavi si display langugae na english i dodaj si croatian language pack, kod mene to ovako izgleda:



E da, pogledaj si i ovdje opciju:

Jel ti store na HR ili ENG? Ili recimo control panel? Meni je nesto na HR nesto na ENG.
Kako namjestiti da mi apsolutno sve bude na ENG osim tipkovnice, datuma/kalendara/regije i sl. da bude na HR

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 18:37   #547
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
E i mene to zanima. Blažena sedmica...
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 21:29   #548
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981



Mora bit ovako namjesteno ako želiš da store bude na eng. Bizarno, i panel windows security bude na hrvatskom ako je hrvatski prvi. Čak ti piše ispod preferred language da će store bit na prvom jeziku po redu. No, ako je namješteno kao na screenshotu, onda nema hr znakova
Blaženi winsi
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 22:11   #549
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova



Mora bit ovako namjesteno ako želiš da store bude na eng. Bizarno, i panel windows security bude na hrvatskom ako je hrvatski prvi. Čak ti piše ispod preferred language da će store bit na prvom jeziku po redu. No, ako je namješteno kao na screenshotu, onda nema hr znakova
Blaženi winsi
Da, ali onda imas dva keyboard layouta u trayu (to mi je teski ocd, mora bit jedan, tj tad se i ne prikazuje uopce u trayu) , a i nekad se zna preswitchat na eng....

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 22:15   #550
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Da, ali onda imas dva keyboard layouta u trayu (to mi je teski ocd, mora bit jedan, tj tad se i ne prikazuje uopce u trayu

Imam isti problem
Priviknuo sam se na store na hrvatskom i security panel na hrvatskom. Control panel je na engleskom, kao i sve ostalo, srećom.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 22:17   #551
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar