Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2023., 21:48   #8041
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ma znam, ali nije svaka coppermine ploča i tualatin ploča
Tako da se nekako nadam da su manje tražene, ali gledam po oglasnicima i nema ničeg
Ima na aliexpressu za stotinjak dolara
Ovih dana treba imati sreće da naletiš jer sekundarci skupljaju sve što ima neke metale i ide na otkup. Nekad je na Jakuševcu bilo toga kao kenje, sad kad vidiš nešto je rijetkost. Nađe se ali sve manje.

Tako da ako netko ima što na tavanu nije nužno da poklanjate, prodajte jer ako netko da 10 eura ili koliko god već (lupam napamet) najvjerojatnije je neće istopiti.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 23:11   #8042
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Kolega maXonja je bio nabavljao NOS Tualatin ploče u kutiji pred kojih pola godine pa ga možeš pitati za izvor. Ja sam bio uzeo jednu.
Mislim da neki Intel Desktop Board na 815 chipsetu za Coppermine-a nije tolki problem nabaviti. Pojave se s vremena na vrijeme.

Izvor presušio, 10-ak komada je kod mene i čeka bolje dane, pokupio sam sve što je bilo
Jest da je bila malo veća investicija, ali nek se nađe
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 01:08   #8043
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Isprobao ovo, interesantan program. Emulirao sam i instalirao WIN98SE na PII 350 sa Voodoo3 i 256MB RAMA, fino to sve radi ali nikako mi to ne može zamijeniti pravu stvar, zato se čudim što je kolega Trekkie doživio 180 stupnjeva obrat oko toga
Doživio sam 180 obrat iz istog razloga zbog kojeg ti tražiš pomoć oko S370 ploče

Razgovarao sam sa nekoliko forumaša preko telefona, sa nekima od vas se vidio i u živo (i objasnio u čemu je stvar), ali za sve ostale evo brzog objašnjenja bez previše kompliciranja. Počeo sam se baviti retro hardverom prije većine vas ovdje u temi. Točnije, negdje 2007, 2008. godine kad su neke od ovih starih i nostalgičnih komponenti još bile relativno "nove"

Bilo je super zabavno, zato što sam mogao sastaviti ono što sam oduvijek želio probati, a nisam (i nismo) za tako nešto imali love onda u ono vrijeme. Recimo, V2 SLI, ili pak V2 SLI u tandemu sa V3 3000 (jer zašto ne?!), a da o Slot 1 i S370 matičnim pločama da i ne pričam. Toga je bilo na bacanje, a kad sam naletio na neispravnu Slot 1 matičnu nisam razbijao glavu oko toga kako je budem popravio, baš kao što nisam ni brinuo o sprženim EDO VRAM modulima na Voodoo2 karticama. Jednostavno frkneš staru na otpad i uzmeš si novu, ionako su mi ljudi davali Voodooice besplatno.

I upravo u tome i je "problem" - mogao sam slagati što sam želio, bez briga i dvojbi oko toga što bude bilo za tjedan, mjesec ili godinu dana. Danas, međutim je situacija potpuno drugačija ... vraćamo se na ono što (i kako) su stvari izgledale 90-ih godina. Slot 1 i S370 su sve skuplje i skuplje, a svaki put kad krenem igrati Unreal, Deus Ex, Carmageddon 2 ili nešto deseto samo brinem o tome da li bih trebao baš koristiti Voodooice ili da ih ugasim i koristim GeForce3 (za kojeg isto tako počinjem brinuti jer ih zamjenskih nema za nabaviti). Što me dovodi do pitanja ... kako dalje? Mislim da je najsigurnije spremiti sve ono što vrijedi (i ono što mi je ostalo) negdje u ormar i čuvati godinama, a za svakodnevne potrebe napraviti virtualizaciju. Jer za moju GTX760 koja je spojena na i5 me boli briga ... ak' rikne budem si nabavio nešto novije, u tom rangu. A isto vrijedi i za i5, to je ionako samo potrošni materijal. Pa mi nekako ima smisla trošiti GTX760 i i5 koji se pretvaraju da su PII sa 3dfx Voodoo nego da trošim pravu Slot 1 matičnu i autentičnu Voodoo grafulju, koja je nezamjenjiva.

A ovo je također obilježilo i moj "point of no return", smatram da je budućnost retro hardvera upravo u emulaciji i simulaciji, a ne pravom hardveru. Naravno da ovaj bude više vrijedio i imao "cool" faktor, ali što je tu je. Recimo da imaš Ford Model T ... sigurno da ga ne bi koristio za odlazak na posao svaki dan, i riskirao nepopravljivu štetu samo zato što ga je ludo vidjeti na cesti...

Naravno, sad kad sam to rekao, ne znači da više nikad ne planiram koristiti neki od svojih retro kompova. Evo, baš sam zadnjih nekoliko dana igrao Harry Potter igre (1, 2 & 3) na jednom od "Adisona", sa P4 & GF3 grafičkom. Ali ovo je dosta rijetko - obično mi taj komp više spava nego radi, a zna proći i nekoliko mjeseci bez da ga upalim.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 31.01.2023. u 01:13.
  Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 11:47   #8044
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,433
Sram me priznat pošto sam iz Ri, ali evo tek ovaj petak (na Noć Muzeja) sam prvi puta bio u Peek & Poke. I moram priznati da sam oduševljen. Dosta toga je upaljeno i može se koristiti.
Žao mi je što CD32 nije radio, bio je upaljen, i unutra je bio nekakv CD, ali na ekranu nije bilo ničega. A baš sam htio probat onaj grozni gamepad.
Začudio sam se isto tako kako je sićušna ona Amstradova konzola, ali ona nije bila upaljena pa nisam probao. Imaju stvarno svašta, čak sam vidio da imaju i Sonyev čini mi se projekcijski TV. Ostao mi je u sjećanju kao OGROMAN TV sa lošom slikom ako ne sjediš pod 90%. Kada je izašao, radio sam u jednom dućanu tehnikom pa smo ga imali izloženog. Cijene se ne sjećam, ali mislim da je bio skup.
Imaju hrpu Silicon Graphics radnih stanica, jedna je bome monstruozna, mislim da je model Terminator...ili tako nekako.
Imali su čak i spojen onaj C64 mini što je nedavno izašao, pokušao sam nešto odigrat, ali em izludilo za svaki vrag paliti virtualnu tastaturu i slično, pa sam brzo odustao, ali uređaj sam po sebi izgleda fantastično.

Ima još hrpa kompova, HDD-ova od 32kg, nešto male manje ručnih konzola i LCD igara, telefona, pisaćih mašina...imaju i one dvije dizajnerske A500, koliko se sjećam, to sada vrijedi puno šta ne? Zapravo imaju puno tehnike koja po stranim Youtuberima vrijedi dobru lovu i mogu im pozavidjeti i neki strani računalni muzeji koje sam vidio na YT.

Ugl od mene dobivaju 10/10 i toplo preporučam posjetu.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 13:23   #8045
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Sram me priznat pošto sam iz Ri, ali evo tek ovaj petak (na Noć Muzeja) sam prvi puta bio u Peek & Poke. I moram priznati da sam oduševljen. Dosta toga je upaljeno i može se koristiti.
Žao mi je što CD32 nije radio, bio je upaljen, i unutra je bio nekakv CD, ali na ekranu nije bilo ničega. A baš sam htio probat onaj grozni gamepad.
Začudio sam se isto tako kako je sićušna ona Amstradova konzola, ali ona nije bila upaljena pa nisam probao. Imaju stvarno svašta, čak sam vidio da imaju i Sonyev čini mi se projekcijski TV. Ostao mi je u sjećanju kao OGROMAN TV sa lošom slikom ako ne sjediš pod 90%. Kada je izašao, radio sam u jednom dućanu tehnikom pa smo ga imali izloženog. Cijene se ne sjećam, ali mislim da je bio skup.
Imaju hrpu Silicon Graphics radnih stanica, jedna je bome monstruozna, mislim da je model Terminator...ili tako nekako.
Imali su čak i spojen onaj C64 mini što je nedavno izašao, pokušao sam nešto odigrat, ali em izludilo za svaki vrag paliti virtualnu tastaturu i slično, pa sam brzo odustao, ali uređaj sam po sebi izgleda fantastično.

Ima još hrpa kompova, HDD-ova od 32kg, nešto male manje ručnih konzola i LCD igara, telefona, pisaćih mašina...imaju i one dvije dizajnerske A500, koliko se sjećam, to sada vrijedi puno šta ne? Zapravo imaju puno tehnike koja po stranim Youtuberima vrijedi dobru lovu i mogu im pozavidjeti i neki strani računalni muzeji koje sam vidio na YT.

Ugl od mene dobivaju 10/10 i toplo preporučam posjetu.
Peek & Poke... To sam ime gotovo zaboravio, nakon debakla od prije nekoliko godina.

Želio sam im svojevremeno donirati nekoliko predmeta, uključujući Pentium MMX konfu sa Diamond Monster 3D 3dfx Voodoo1 karticom, paket nikad otvorenih Win95 & Telefunken VHS rekorder, obzirom da su se baš namjeravali proširiti sa TV/Video odsjekom. Javim se njima preko emaila, dam ponudu i kažem da ne tražim ništa posebno osim papira, želim papirnati trag i potrvrdu donacije. Isto tako želim nekakvo jamstvo (usmeno ili pismeno) da moje donacije ne budu bile prodane na Njuškalu sljedeći dan, na što je ekipa iz Peek & Poke uredno pristala.

Čekam ih danima, tjednima ... ništa. Zatim mi se opet javi tip i kaže mi kako su u jako velikoj gužvi i kako im se baš auto pokvario pa ne mogu do Zg. Naravno, odgovorim mu da nije problem i da može sačekati koliko god je potrebno. Prođe još nekoliko tjedana, i javi mi tip još jednom ... ovaj put sa ponudom da pošalje "vanjskog suradnika" muzeja i da on pokupi moje donacije. Ja mu opet ponovim isto što i prije, da nema problema i neka naprave kako god žele ili im više odgovora ... ali da i DALJE inzistiram na potvrdi donacije (sad i više nego prije, jer im više nisam vjerovao) na što je ovaj samo odgovio kako "nema problema" i da se bude uskoro sredilo.

Pogađate - čekao sam ga danima, tjednima ... nikakav "vanjski suradnik" nije do mene došao, nije mi se nitko ni javio, niti mi više odgovorio na moje emailove, kao da su me blokirali ili automatski brisali. Pouka priče? - "Pametnom dosta". Jedan forumaš ovdje na forumu mi je svojevremeno rekao kako poznaje ekipu iz Peek & Poke i da nisu prevaranti, ali da su samo pretrpani poslom. I to bih mogao vjerovati, puno ljudi obično i je... Ali da se nisu mogli javiti ili doći pokupiti besplatnu donaciju za svo to vrijeme i da su izmišljali izgovore jedan za drugim ... to fakat neme smisla.
  Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 13:59   #8046
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Mislim da ima svoju temu ali bolje da stavim ovdje,
nova - stara Model M > https://forum.level1techs.com/t/leve...edition/175331
koliko vidim čim se umiješao usb odmah (potencijalni) problemi pa ekipa kuje alternativni pcb / kontroler



Za žuntu > https://www.pckeyboard.com/page/category/UKBD
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 20:11   #8047
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,433
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Peek & Poke... To sam ime gotovo zaboravio, nakon debakla od prije nekoliko godina.

Želio sam im svojevremeno donirati nekoliko predmeta, uključujući Pentium MMX konfu sa Diamond Monster 3D 3dfx Voodoo1 karticom, paket nikad otvorenih Win95 & Telefunken VHS rekorder, obzirom da su se baš namjeravali proširiti sa TV/Video odsjekom. Javim se njima preko emaila, dam ponudu i kažem da ne tražim ništa posebno osim papira, želim papirnati trag i potrvrdu donacije. Isto tako želim nekakvo jamstvo (usmeno ili pismeno) da moje donacije ne budu bile prodane na Njuškalu sljedeći dan, na što je ekipa iz Peek & Poke uredno pristala.

Čekam ih danima, tjednima ... ništa. Zatim mi se opet javi tip i kaže mi kako su u jako velikoj gužvi i kako im se baš auto pokvario pa ne mogu do Zg. Naravno, odgovorim mu da nije problem i da može sačekati koliko god je potrebno. Prođe još nekoliko tjedana, i javi mi tip još jednom ... ovaj put sa ponudom da pošalje "vanjskog suradnika" muzeja i da on pokupi moje donacije. Ja mu opet ponovim isto što i prije, da nema problema i neka naprave kako god žele ili im više odgovora ... ali da i DALJE inzistiram na potvrdi donacije (sad i više nego prije, jer im više nisam vjerovao) na što je ovaj samo odgovio kako "nema problema" i da se bude uskoro sredilo.

Pogađate - čekao sam ga danima, tjednima ... nikakav "vanjski suradnik" nije do mene došao, nije mi se nitko ni javio, niti mi više odgovorio na moje emailove, kao da su me blokirali ili automatski brisali. Pouka priče? - "Pametnom dosta". Jedan forumaš ovdje na forumu mi je svojevremeno rekao kako poznaje ekipu iz Peek & Poke i da nisu prevaranti, ali da su samo pretrpani poslom. I to bih mogao vjerovati, puno ljudi obično i je... Ali da se nisu mogli javiti ili doći pokupiti besplatnu donaciju za svo to vrijeme i da su izmišljali izgovore jedan za drugim ... to fakat neme smisla.

Vjerujem da nisu prevaranti, pa hebemu imaju tamo ful vrijednih stvari i mogli su to sve poprodavati. Evo nisam jedino vidio Sharp X6800 ili kako se već zove ono japansko super skupo čudo. Čak imaju i jedan MSX, nisam vidio čiju marku, pretpostavljam da je to MSX ''1'' i imali su još nekog japanca koji mi nije poznat. A kad si spomenuo, imaju i par video rekordera i naravno VHS kazeta... U svakom slučaju se isplati ići.
Meni je muka kad se sjetim da sam bacio 486 DX2 66mhz AMD-a, a mogao sam ga njima dati...mladost-ludost...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 21:10   #8048
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Vjerujem da nisu prevaranti, pa hebemu imaju tamo ful vrijednih stvari i mogli su to sve poprodavati. Evo nisam jedino vidio Sharp X6800 ili kako se već zove ono japansko super skupo čudo. Čak imaju i jedan MSX, nisam vidio čiju marku, pretpostavljam da je to MSX ''1'' i imali su još nekog japanca koji mi nije poznat. A kad si spomenuo, imaju i par video rekordera i naravno VHS kazeta... U svakom slučaju se isplati ići.
Meni je muka kad se sjetim da sam bacio 486 DX2 66mhz AMD-a, a mogao sam ga njima dati...mladost-ludost...
Gle, mogu samo nagađati što se dogodilo, ali u svakom slučaju ovo što sam napisao je moje iskustvo sa njima, bez ikakvog pretjerivanja ili izmišljanja. Da li su stvarno bili prezaposleni, nedovoljno motivirani ili nisu željeli prihvatiti donaciju pod mojim uvjetom (da mi daju potvrdu, pismeni dokaz) tko bi ga znao.

Uglavnom, ovo je bilo prije puno godina. Reklo bi se u nekom prijašnjem životu - 8. 2. 2016. godine. Evo, baš gledam email kojeg sam poslao, još mi stoji u Sent Items na Yahoo-u. Vidim čak i ime čovjeka sa kojim sam se dopisivao, ali ovo ne budem stavljao u javnu raspravu. Ako nekog interesira nek pošalje PP.

A vidim po slikama u pritivku da sam im nudio i Amstrad CPC464 kompjutor sa kazetofonom. Dakle, definitivno nije bio neki "krš i lom", i nisam tražio ništa drugo osim papira i transparentnosti.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 31.01.2023. u 21:16.
  Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 12:06   #8049
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
I ja sam nerijetko bio u takvoj situaciji da se nekome nisam javio ili nešto full jednostavno i banalno nisam odradio. I danas ne mogu to objasniti ali kada si u situaciji da izgaraš od posla i svakodnevnice onda ti je svaki dodatni napor tlaka koliko god bio mali. Onda odgađaš, odgađaš, pa se prisjetiš "shit, to bi trebalo napraviti ali ne mogu sada" pa opet odgađaš....

Znam da to nije opravdanje ali stvari u Lijepoj našoj tako funkcioniraju da lako čovjeka dovedu do točke zasićenja. Puno previše posla, a puno premalo resursa za obavljanje posla.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 12:34   #8050
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
I ja sam nerijetko bio u takvoj situaciji da se nekome nisam javio ili nešto full jednostavno i banalno nisam odradio. I danas ne mogu to objasniti ali kada si u situaciji da izgaraš od posla i svakodnevnice onda ti je svaki dodatni napor tlaka koliko god bio mali. Onda odgađaš, odgađaš, pa se prisjetiš "shit, to bi trebalo napraviti ali ne mogu sada" pa opet odgađaš....

Znam da to nije opravdanje ali stvari u Lijepoj našoj tako funkcioniraju da lako čovjeka dovedu do točke zasićenja. Puno previše posla, a puno premalo resursa za obavljanje posla.
Znam kolega, ali ti nisi "muzej". Da ne znam kako mali bio, treba imati barem 5-6 zaposlenih, uključujući one koji brinu u nabavi i donacijama, prijevozu i transportu.

Da je ovo bilo na privatnoj bazi između dvije fizičke osobe ne bih ni "A" rekao, ali ovo je posao. Mogli su mi odgovoriti da nisu zainteresirani, da nemaju kapaciteta (ili vremena), ili su jednostavno mogli dogovoriti prijevoz i to obaviti ali nisu. U svakom slučaju bilo pa prošlo, sad više nije ni bitno. Kompove iz donacije više nemam, Win95 sam si dijelom ostavio, dijelom prodao, a Telefunken video je otišao prijatelju - i svi zadovoljni
  Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 22:04   #8051
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Mislim da ima svoju temu ali bolje da stavim ovdje,
nova - stara Model M > https://forum.level1techs.com/t/leve...edition/175331
koliko vidim čim se umiješao usb odmah (potencijalni) problemi pa ekipa kuje alternativni pcb / kontroler



Za žuntu > https://www.pckeyboard.com/page/category/UKBD



Sad kad si spomenuo Model M, ima li tko kapicu za ALT tipku?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 20:10   #8052
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Što me dovodi do pitanja ... kako dalje? Mislim da je najsigurnije spremiti sve ono što vrijedi (i ono što mi je ostalo) negdje u ormar i čuvati godinama, a za svakodnevne potrebe napraviti virtualizaciju. Jer za moju GTX760 koja je spojena na i5 me boli briga ... ak' rikne budem si nabavio nešto novije, u tom rangu. A isto vrijedi i za i5, to je ionako samo potrošni materijal. Pa mi nekako ima smisla trošiti GTX760 i i5 koji se pretvaraju da su PII sa 3dfx Voodoo nego da trošim pravu Slot 1 matičnu i autentičnu Voodoo grafulju, koja je nezamjenjiva.
Nezamjenjiva je relativan pojam, ako ju ne budes koristio i bude stajala izložena/stešana u nekoj buksi onda je isto kao i da ju imaš na zidu za ukras kad rikne. Ja osobno svoje konfe (nakon što uredim svoj retro brlog a to bi trebalo biti finalizirano do kraja ove godine) planiram koristiti cim vise budem mogao, a kad i ako pokrepaju do razine da im ne bude bilo spasa povješati ih po zidovima kao ukrase i nastaviti sa emulacijom, koja je stvarno u današnje doba dovedena do savršenstva kao što si i sam primjetio i samo se iz dana u dan sve više i više polira i unaprijeđuje. I ne samo na retro podrucjima... Tako da po meni peri deri dok sve kaj imaš dok ne krepa i koristi sve opcije u repertoaru. Ja kada mi je pri ruci rado kresnem DOS mašinu i igram se na CRT-u, ali isto tako nemam ništa protiv da na moru navecer uz pivce na terasi upogonim nekaj retro kroz emulator na ultra period incorrect modernom laptopu
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 20:49   #8053
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Nezamjenjiva je relativan pojam, ako ju ne budes koristio i bude stajala izložena/stešana u nekoj buksi onda je isto kao i da ju imaš na zidu za ukras kad rikne. Ja osobno svoje konfe (nakon što uredim svoj retro brlog a to bi trebalo biti finalizirano do kraja ove godine) planiram koristiti cim vise budem mogao, a kad i ako pokrepaju do razine da im ne bude bilo spasa povješati ih po zidovima kao ukrase i nastaviti sa emulacijom, koja je stvarno u današnje doba dovedena do savršenstva kao što si i sam primjetio i samo se iz dana u dan sve više i više polira i unaprijeđuje. I ne samo na retro podrucjima... Tako da po meni peri deri dok sve kaj imaš dok ne krepa i koristi sve opcije u repertoaru. Ja kada mi je pri ruci rado kresnem DOS mašinu i igram se na CRT-u, ali isto tako nemam ništa protiv da na moru navecer uz pivce na terasi upogonim nekaj retro kroz emulator na ultra period incorrect modernom laptopu

Jedino razumno
Ne znam koja je poanta čuvati hardver zbog hardvera samoga a ne koristiti ga, dođe na isto kao da ga uopće nemaš
Što se tiče napretka u mojoj potrazi za P3, na njuskalu čovjek prodaje S370 ploču sa slijedećim opisom:


"- matičnoj ploči fali bios chip i jedan
kondenzator je otpao, ostalo se čini u
redu"



Nisam znao da je situacija sa s370 baš tako loša
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 21:07   #8054
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Jedino razumno
Ne znam koja je poanta čuvati hardver zbog hardvera samoga a ne koristiti ga, dođe na isto kao da ga uopće nemaš
Poanta je ta da se mogu pohvaliti kako recimo imam V2 SLI ... ili Aureal Vortex zvučnu (ili Audigy2 ZS) i da je ispravna. A ne da sam je imao ali da je recimo riknula dok sam razbijao aute u Carmageddonu-u ili "ludovao" po stranim planetama u Unreal-u.

Ali obojica imate dobre argumente, sa kojima se u pravilu i osobno slažem. Problem je u tome što su Adison konfe creme de la creme starog hardvera da se tako izrazim, odnosno sve ono najbolje od starog hardvera što sam imao (i sakupljao) godinama filtrirano na dvije, tri mašine. Pa bi iz tog razloga gubitak takvog kompa bio 50 koraka unatrag, a ne samo jedan.

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Što se tiče napretka u mojoj potrazi za P3, na njuskalu čovjek prodaje S370 ploču sa slijedećim opisom:


"- matičnoj ploči fali bios chip i jedan
kondenzator je otpao, ostalo se čini u
redu"



Nisam znao da je situacija sa s370 baš tako loša
Rekao sam ti i prije, iako mislim da me više nitko ne uzima ozbiljno. Nije samo S370 u pitanju, sav retro hardver je postao problem. Dobavljivost nikakva, a cijene otišle nebu pod oblake.

To uključuje i Njušku, ebay ... pa čak i "lokalne" distributere. Imao sam čovjeka (danas prijatelja) koji mi je svojevremeno nabavio AWE32 PnP, Voodoo3 2000, 5 pakiranja potpuno novih i neotvorenih Win95, kao i ostale raritete po smiješnim cijenama. Jednom prilikom mi je ponudio i komplet Slot A matične i AMD procesora (BESPLATNO!), ali sam eto bio toliko glup da sam to odbio ... naime, mislio sam da mi bude bilo previše hardvera za držati po sobi
  Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 21:58   #8055
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 22:18   #8056
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Dobar vic.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 09:11   #8057
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428





izguglao sam, imam cst 13 autopunjač

možda bi Grunf metoda upalila

,

pih, cst61 ima na njušci, da ostane u istom tonu, cijena prava sitnica
-->
Citiraj:
Nego, je'l ima ko sony ericsson punjac cst-61 (ili konektor) viška?





izguglao sam, imam cst 13 autopunjač

možda bi Grunf metoda upalila

,

pih, cst61 ima na njušci, da ostane u istom tonu, cijena prava sitnica
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 09:29   #8058
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Jedino razumno
Ne znam koja je poanta čuvati hardver zbog hardvera samoga a ne koristiti ga, dođe na isto kao da ga uopće nemaš
Što se tiče napretka u mojoj potrazi za P3, na njuskalu čovjek prodaje S370 ploču sa slijedećim opisom:


"- matičnoj ploči fali bios chip i jedan
kondenzator je otpao, ostalo se čini u
redu"



Nisam znao da je situacija sa s370 baš tako loša
Nemoj to uzimat.
Trazis nesto specificno ili bilo kakvu s370 plocu?
stef je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 11:07   #8059
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Nemoj to uzimat.
Trazis nesto specificno ili bilo kakvu s370 plocu?

Bilo koja s370 ploča koja može na ispravan način ugostiti ovo:
https://www.cpu-world.com/sspec/SL/SL52Q.html


@Alien, puno ti hvala na ponudi ali nisam ti ja baš za lemilicu, tu jedino može doć do ozljeda ploče a i mojih ekstremiteta
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 11:08   #8060
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@Exy : Ak hoces tak nekaj za projekt imam ja jednu na tavanu koju "budem popravio jednog dana" iako ako cemo biti iskreni sumnjam da ce taj dan ikada doci (plus platforma me uopce ne zanima tak da joj to dodatno ne ide u prilog), pa ako ti se lemi i pika po necem javi pa ti ju dam pa se igraj. Po sjecanju neke signalne ledice na njoj se pale (i ugase odmah) ali that's about it. Ak te zanima javi pa ti poslikam tocno koji je model.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 11:32   #8061
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Mladići ima li netko, a da mu netreba neki LCD monitor koji podržava 15kHz ...

Udomio bih ga, a ostalo možemo dogovarati u PM ...

Preferirao bi od 19" na više, idealno 22" ili 24" ... sa VGA ulazom ...

A1200 treba ići na njega ...

HVALA
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 17:03   #8062
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ne znam koja je poanta čuvati hardver zbog hardvera samoga a ne koristiti ga, dođe na isto kao da ga uopće nemaš
This. Nista mi ne znaci drzat neku elektroniku u ormaru.
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 17:15   #8063
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Kako ne? Vidiš kako lijepo izgleda



Intel obitelj na okupu tj. dio nje

__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 17:30   #8064
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
This. Nista mi ne znaci drzat neku elektroniku u ormaru.
Dobro, dobro ... shvatio sam poruku. Uživajte ljudi & sretno vam bilo.

Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Kako ne? Vidiš kako lijepo izgleda



Intel obitelj na okupu tj. dio nje
Uff je**te! Ako nije tajna da li mi možeš reći koliko je organa ova hrpa koštala?
  Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 18:07   #8065
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
4 soma 10 komada, jedna je završila kod kolege stefa pa ih je zato 9 na slici
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 18:15   #8066
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Dobra trgovina
Spremi na hladno i mračno mjesto pa za 5-6 godina će bit 4 soma, ali EUR-a.


edit: kad smo kod investicija, evo jedne prilike
https://wccftech.com/rare-3dfx-voodo...most-10000-us/

Zadnje izmijenjeno od: Exy. 05.02.2023. u 18:22.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2023., 14:18   #8067
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Kako ne? Vidiš kako lijepo izgleda
Nije lose ali ipak mi je draze vidjet to sve u akciji


Uostalom, sve vas koje znam sam upoznao jer sam imao elektroniku koja mi je stajala u ormaru a htio sam da nekog veseli
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 15:45   #8068
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Mladići da li netko ima prakse, a čital sam u nekim prijašnjim postovima, o čišćenju žutila sa tipkovnica,plastika i oko toga ...

Vidim da se radi s hydrogen peroxidom 12% ...

E sad me zanima da li se to može koristiti više puta ???

Da li bi 6% bio dosta (dobio info da ovog ima u ljekarni za kupiti) ???

Koji je omjer vode i peroxida ???

Mora li biti UV lampa ???

i naravno svi ostali savjeti dobrodošli ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 16:50   #8069
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
12% je ipak malo prejako, mozes razrijediti slobodno.
Najbolje je sunce, ali ne ono u 6. I 7. mjesecu.
Inace to treba dosta pazit i okretat, nakupljaju se mjehurici.
Ak uzmes 6% onda ne rijedis vodom.
I ne pretjerivat. Ne zelis da ti plastika izgleda pre-bijela/kuhana.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 08.02.2023. u 16:56.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 17:47   #8070
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
A ovaj je to ostavljal po 24 sata, sad da je okretal i nije ...


i metal je 2 UV LED lampe od 50W ...


Jel dosta miješati recimo kuhačom ???

A500 je to, nebi htel baš zaje, nove tipkovnice su podosta skupe

Zadnje izmijenjeno od: Nbdy32. 08.02.2023. u 17:54.
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na