Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2022., 19:37   #91
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Haha, garantiram ti da je do usera
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2022., 22:28   #92
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Promijenio DNS server direktno u network adapteru od kompa, da se spaja na Pihole.... ništa. I dalje se upiti ne pojavljuju u Queryju.

Dodao cnn.com u blacklistu, flushao dns, restartao resolver, rebootao Pihole, probao ići na cnn.com...ide, a ne bi smio. Upita i dalje nema u Queryju.

Znači, Pihole je dobio odjeb.
Hvala svejedno.
Jesi li probao isključiti IPv6 u postavkama mrežne konekcije? Neki routeri siluju DNS preko IPv6, a taj po defaultu ima prioritet nad IPv4.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 09:51   #93
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 536
Imao Pi-hole prvo instaliran u virtualci na CentOS 8.x verziji i radilo je, jučer instalirao na Debian 11 (Debian mi je first choice)

Na kompu gdje testiram samo sam promijenio DNS pod postavkama kompa tj. stavio sam IP PH i vidim da svi upiti idu preko istoga. Ako ne upalim virtualku nema interneta.

Još PH nisam upogonio na Mikrotiku, sad samo testiram.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 13:19   #94
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Jesi li probao isključiti IPv6 u postavkama mrežne konekcije? Neki routeri siluju DNS preko IPv6, a taj po defaultu ima prioritet nad IPv4.
Znači sad sam napravio sljedeće:

1. Factory reset routera
2. Isključio DHCP u routeru
3. Uperio sve DNS servere prema Pi-hole
4. Isključio IPv6

5. Pihole je DHCP server
6. Pihole je DNS server preko unbounda
7. Pod Network vidim da je komp spojen i zelen
8. ipconfig potvrđuje da komp koristi Pihole kao DNS server

9. Sve još jednom rebootano, dns resolver restartan, network table očišćena, DNS flushed, komp restartan, bla bla...

10. Opet upalim Edge (jer mi je jedini stock browser bez addonova), odem na msn.com i ad-ovi su blokirani. Odem na njuskalo - nisu. Odem na speedtest - nisu. Odem na PCE - nisu.

11. Odem u Query log, komp je poslao jedva 3 upita. Upite za njuskalo, pce, speedtest uopće nije.

12. Odem na ovu stranicu koja testira efikasnost ad blokiranja i rezultat je ovo:



Prema tom testu, ispada da blokira 10% ad-ova, šta se čini točno jer je adove na msn-u blokirao, a ove druge nije. Nije mi jasno kako i zašto se to događa.



EDIT:
I da ne bude "nisi probao", jesam, postavio sam kompu DNS server manualno da bude Pi-hole, da ne ovisi o routeru. Isti rezultat.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 20:45   #95
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Daj još provjeri je li u browser(ima) isključen DoH odnosno DNS over HTTPS, tebi treba biti isključen. Mislim da ga danas ima većina browsera, negdje je uključen po defaultu, negdje nije.

I što ti vraća nslookup?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 21:31   #96
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Daj još provjeri je li u browser(ima) isključen DoH odnosno DNS over HTTPS, tebi treba biti isključen.
Ovu opciju ne mogu naći u Chromu, a ni ne vidim smisao da prčkam po Chromu kad bi sustav trebao raditi i bez toga, za sve uređaje i sve browsere.

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
I što ti vraća nslookup?
Ovo ne znam kako se koristi.
Na https://www.nslookup.io/ traži da upišem neki DNS, šta tu trebam upisat ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 21:36   #97
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ovu opciju ne mogu naći u Chromu, a ni ne vidim smisao da prčkam po Chromu kad bi sustav trebao raditi i bez toga, za sve uređaje i sve browsere.
Kažem, ovisi je li DoH uključen ili nije. Upiši DNS pod search u settingsima, izbacit će ti secure DNS ili tako nešto.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ovo ne znam kako se koristi.
Na https://www.nslookup.io/ traži da upišem neki DNS, šta tu trebam upisat ?
Iz konzole pokreni nslookup google.com pa stavi ovdje što si dobio.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 22:03   #98
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kažem, ovisi je li DoH uključen ili nije. Upiši DNS pod search u settingsima, izbacit će ti secure DNS ili tako nešto.
Isključio, ali svejedno pokazuje reklame.


Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Iz konzole pokreni nslookup google.com pa stavi ovdje što si dobio.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 10:08   #99
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Meni je ovdje cudo sto nema ipv4 adrese servera, nego samo ipv6.

U prvoj rubrici bi, ako je sve ok, trebao pisati hostname od piholea (defaultno "pi.hole") i njegova lokalna ipv4 adresa. Kod tebe je iz nekog razloga prikazan samo ipv6.

U drugoj rubrici za odgovor ce ti pisati i ipv4 i ipv6 adrese za google.com.

Koliko sam shvatio, tebi je doma cijela mreza u ipv4 formatu (192.168.0.x subnet). Samo primjecujem, jos uvijek nemam ideju odakle bih krenuo s debugiranjem :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 12:15   #100
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975








Napokon sve proradilo. Pihole blokira gotovo sve ad-ove, barem ovo šta sam ja testirao.

Međutim sad je ostao problem, šta s drugim uređajima? Cijela poanta je bila da bilo koji uređaj koji se spoji preko Pihole ima automatski adblockanje.
Nije mi cilj konfigurirati svaki uređaj i disableati ipv6.

Zato sam sljedeće testirao mob - i njemu i dalje prolaze reklame, naravno zato jer mu je ipv6 enablean.

Šta to znači - da iz nekog razloga, ukoliko uređaj ima svoju ipv4 i ipv6 adresu, te pošalje DNS upit Pihole-u, većina neće biti blokirana preko ipv4 unbounda. Većina upita će se provući preko ipv6...a unbound nije konfiguriran da radi na ipv6.

Znači sljedeće je bilo potrebno konfigurirati unbound preko ipv6, a to je vrlo jednostavno.
U DNS opcijama, stavi se kvačica na Custom 3 IPv6, i upiše:
Code:
::1#5335
Naravno da o ipv6 pojma nemam pa sam morao iznova sve to proučavati.
Localhost, odnosno 127.0.0.1 je u ipv6 svijetu samo ::1

Testirao ponovo, i... reklame i dalje prolaze.
Dakle ipv6 unbound ne funkcionira.

Ali čemu sve to, kad je u routeru ipv6 DHCP disablean?
Zašto onda uređaji i dalje dobivaju svoju ipv6 adresu, odakle i potiče cijeli problem?

E pa zato jer u ovom Ubee modemu treba isključiti "stateless dhcpv6" da bi ipv6 bio potpuno isključen, ne samo maknuti kvačicu sa Enabled:








Tek sada nakon reboota, komp i ostali uređaji više ne dobijaju svoju ipv6 adresu, svi DNS upiti idu preko ipv4 na Pihole i reklame bivaju blokirane.

Jedino mi sada nslookup izgleda ovako, ne znam zašto:








Dakle pouka drugima: pobrinite se da ste sigurni da vam je IPv6 potpuno isključen u routeru. Ali stvarno potpuno
-->
Mislim da sam napokon skužio šta ovde radi problem.

Presudna je bila ova rečenica:
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kod tebe je iz nekog razloga prikazan samo ipv6.
Također mi nije bilo jasno zašto je ipv6 aktivan, a tobože je isključen u routeru, pa sam ga išao kompletno isključiti u kompjuteru, pod adapter, properties, i maknuo kvačicu sa ipv6. Restartao komp, i...









Napokon sve proradilo. Pihole blokira gotovo sve ad-ove, barem ovo šta sam ja testirao.

Međutim sad je ostao problem, šta s drugim uređajima? Cijela poanta je bila da bilo koji uređaj koji se spoji preko Pihole ima automatski adblockanje.
Nije mi cilj konfigurirati svaki uređaj i disableati ipv6.

Zato sam sljedeće testirao mob - i njemu i dalje prolaze reklame, naravno zato jer mu je ipv6 enablean.

Šta to znači - da iz nekog razloga, ukoliko uređaj ima svoju ipv4 i ipv6 adresu, te pošalje DNS upit Pihole-u, većina neće biti blokirana preko ipv4 unbounda. Većina upita će se provući preko ipv6...a unbound nije konfiguriran da radi na ipv6.

Znači sljedeće je bilo potrebno konfigurirati unbound preko ipv6, a to je vrlo jednostavno.
U DNS opcijama, stavi se kvačica na Custom 3 IPv6, i upiše:
Code:
::1#5335
Naravno da o ipv6 pojma nemam pa sam morao iznova sve to proučavati.
Localhost, odnosno 127.0.0.1 je u ipv6 svijetu samo ::1

Testirao ponovo, i... reklame i dalje prolaze.
Dakle ipv6 unbound ne funkcionira.

Ali čemu sve to, kad je u routeru ipv6 DHCP disablean?
Zašto onda uređaji i dalje dobivaju svoju ipv6 adresu, odakle i potiče cijeli problem?

E pa zato jer u ovom Ubee modemu treba isključiti "stateless dhcpv6" da bi ipv6 bio potpuno isključen, ne samo maknuti kvačicu sa Enabled:








Tek sada nakon reboota, komp i ostali uređaji više ne dobijaju svoju ipv6 adresu, svi DNS upiti idu preko ipv4 na Pihole i reklame bivaju blokirane.

Jedino mi sada nslookup izgleda ovako, ne znam zašto:








Dakle pouka drugima: pobrinite se da ste sigurni da vam je IPv6 potpuno isključen u routeru. Ali stvarno potpuno
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 16:20   #101
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Mozda treba ubiti ili ispravno podesiti ipv6 na piholeu jer ti je on sada dhcp server, zar ne (osim ako si se vratio na ruter za dhcp)?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 22:26   #102
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mozda treba ubiti ili ispravno podesiti ipv6 na piholeu jer ti je on sada dhcp server, zar ne (osim ako si se vratio na ruter za dhcp)?
Istina, ali pročitao sam jedan post od Pihole dev-a i kaže da ipv6 treba u potpunosti zaobilaziti jer ne funkcionira dobro sa Piholom, tako da sam jednostavno ostavio isključeno sve vezano za dhcpv6.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 16:05   #103
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Još jedno pitanje, ima li itko pojma kako da backtrace-am koja aplikacija u Windowsima ovoliko traži ovu adresu, koja je blokirana?



Doslovno svaku sekundu je pokušava kontaktirati.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2022., 22:09   #104
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Moze biti nesto ful bezazleno, tipa provjera je li konekcija prema nekom servisu ziva ili neka glupost. Gugl nekada pomogne, to si sigurno vec pokusao.

Imam isti problem ali s nekim appom na mobu koji radi po 1000-3000 upita prema api2.branch.io.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 23:54   #105
kingkongkilla
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Pozdrav.


Šta preporučate kao najjeftiniji dobavljivi hardware za instalirati pihole?
kingkongkilla je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 07:22   #106
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Još jedno pitanje, ima li itko pojma kako da backtrace-am koja aplikacija u Windowsima ovoliko traži ovu adresu, koja je blokirana?



Doslovno svaku sekundu je pokušava kontaktirati.
Skini TCPview od Microsofta
https://learn.microsoft.com/en-us/sy...nloads/tcpview

Trebao bi ti pomoć s monitoringom konekcija
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 07:31   #107
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor kingkongkilla Pregled postova
Pozdrav.


Šta preporučate kao najjeftiniji dobavljivi hardware za instalirati pihole?
Raspberry pi?

Ili ako imaš neku mašinu bubni ga u virtualku.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 14:29   #108
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Citiraj:
Autor kingkongkilla Pregled postova
Pozdrav.


Šta preporučate kao najjeftiniji dobavljivi hardware za instalirati pihole?

PiZero, radi bez problema
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 14:56   #109
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Pod uvjetom da pod "najjeftijiji dobavljivi hardver" uzima u obzir kupovinu po njuskalu, a ne nuzno u trgovini.

Ako imas doma neki NAS ili komp koji ti i ovako radi 24/7 mozes i tamo dignuti pihole (docker, virtualka).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 19:13   #110
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 536
A PiHole na VPS-u?
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 19:24   #111
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Nije lose ako ti ne smeta manjak responzivnosti kod dns upita. Nije bas snappy kao kad je pihole na kucnoj mrezi. Pitanje je i kakvi su ti besplatni VPS-ovi, ako ne planiras placati za to.

Btw, pihole na lan-u ili wifi-ju radi jako jako brzo i usudio bih se reci da ne vidim razliku kada mi je pihole bio na rpi4 i synologyju (lan) i sada na zero 2 (wifi).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 20:12   #112
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 536
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nije lose ako ti ne smeta manjak responzivnosti kod dns upita. Nije bas snappy kao kad je pihole na kucnoj mrezi. Pitanje je i kakvi su ti besplatni VPS-ovi, ako ne planiras placati za to.

Btw, pihole na lan-u ili wifi-ju radi jako jako brzo i usudio bih se reci da ne vidim razliku kada mi je pihole bio na rpi4 i synologyju (lan) i sada na zero 2 (wifi).

Imam ga trenutno na Thinkpadu instalirano (neki dvojezgreni stari, ima samo Debian 11, terminal gore).

Imam plaćeni VPS i to USA i EU a imam i onaj Oracle Free Tier
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 21:04   #113
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Probaj, nema druge Bas me zanimaju dojmovi iz prve ruke po pitanju brzine jer ja se nisam na kraju odlucio ici u VPS smjeru (htio sam zaobici sve probleme CGNAT-a) jer sam u zadnji tren dobio public IP.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 21:53   #114
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 536
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Probaj, nema druge Bas me zanimaju dojmovi iz prve ruke po pitanju brzine jer ja se nisam na kraju odlucio ici u VPS smjeru (htio sam zaobici sve probleme CGNAT-a) jer sam u zadnji tren dobio public IP.

Nemam uključen CGNAT. Tražio sam da me maknu jer mi je potreban pristup izvana. Instaliram pa javim.


Edit: Instalirao, i prvo nije htio uopće da otvori stranicu radi toga što mu je bila uključena opcija

Recommended setting



Potentially dangerous options

Make sure your Pi-hole is properly firewalled!






Zadnje izmijenjeno od: spiderhr. 27.01.2023. u 22:54.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 11:58   #115
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
I, dojmovi?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 12:34   #116
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 536
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
I, dojmovi?
Pa nisam baš vidio neku sporost. Koristim i na poslu pihole, stavio pod dns. Meni radi.

Doduše i vps je 2 cpu, 2,5GB rama.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 11:13   #117
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 536
Ni nakon 10 dana nisam vidio problema. Jedino kaj sam sada stavio Pi-Hole na Oracle server, besplatan kaj daju. Tam je 1 cpu / 1 GB rama. Nek se vrti za sada.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 11:52   #118
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Koliko ti je query time za upite koje pihole ima u cacheu?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 11:58   #119
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 536
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Koliko ti je query time za upite koje pihole ima u cacheu?
Daj još reci gdje to vidim?
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 16:19   #120
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Npr. s nekog lokalnog kompa dig komandom pa vidiš koliko je odaziv. Da ne bi ispalo da iz tog cloud servisa čekaš dugo svaki dns upit. Nekako smo svi mi tu dizali pihole lokalno
c-shadow je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na