Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2023., 14:30   #3181
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
recimo da mi jedna earphone ne radi, dali mogu kupiti drugu, od lika kojem suprotna od moje ne radi i prodaje set za full malo para i upariti bez problema obje slušalice koje nisu iz istog "tvorničkog" seta?

bolje da pitam prije nego se zaletim i kupim
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 14:43   #3182
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Molim preporuku earbudsa TWS za ANC-om i dobrim zvukom, do nekih 100e. Mora imati i gaming mode sa low latency
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 16:29   #3183
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
@alien
Ako se radi o istim sluškama, ne vidim razloga zašto to ne bi mogao napraviti. Doduše, vjerojatno ćeš trebati malo šarafiti, lemiti i sl. Probaj naći neki tutorial na netu. Ako ti to nije problem, go for it.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 16:37   #3184
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
šta šarafiti i lemiti?

slušalice su bežične - in ear

mene samo zanima dali će se jedna s drugom "upariti", tj. dali su nekako i te bežične ipak kodirane? pa onda ne možeš uparivati tako međusobno sa različitim "serijskim brojem" - možda kada se stave na docking station/kutijicu za punjenje se "resetiraju", nemam pojma, neka se javi netko ako je ikad probao
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 16:50   #3185
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 214
Ja sam uspio spariti 2 slušalice iz različitog seta ...lijevu iz jednog a desnu iz drugog ...redmi air dots 2 mislim da je model...
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 17:09   #3186
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
bez ikakvih problema? ili je bilo nekakvih peripetija?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 17:47   #3187
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Molim preporuku earbudsa TWS za ANC-om i dobrim zvukom, do nekih 100e. Mora imati i gaming mode sa low latency
JBL Quantum TWS - 130 eura, po meni odlična kupnja.

Ili jeftinije Razer Hammerhead.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 20.01.2023. u 18:39.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2023., 18:42   #3188
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
JBL Quantum TWS - 130 eura, po meni odlična kupnja.

Ili jeftinije Razer Hammerhead.
Pogledam te razerove, jbl mi prelazi limit koji sam mislio dati. Gledao sam tijekom dana i malo sto se nudi od kineskih, ovaj hvale model ili skuplji pro

https://www.scarbir.com/tws/soundpeats-life-review
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2023., 10:39   #3189
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 214
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
bez ikakvih problema? ili je bilo nekakvih peripetija?
Ne ...pratio sam neki video sa YT ..napravio sam hard reset i nekako uspio povezati
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2023., 12:45   #3190
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
ozb, aj baš ću probat, tnx na info
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2023., 14:44   #3191
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Pozz ekipa,trebam savjet. Izgubio sam lijevi earbud (Sennheiser CX True Wireless). Javio se ovlaštenom servisu može li mi nabaviti samo lijevu za kupnju i dobio sam negativan osgovor. Koje su mi daljne mogućnosti ako ih uopće imam?

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2023., 15:01   #3192
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Beetlejuice Pregled postova
Pozz ekipa,trebam savjet. Izgubio sam lijevi earbud (Sennheiser CX True Wireless). Javio se ovlaštenom servisu može li mi nabaviti samo lijevu za kupnju i dobio sam negativan osgovor. Koje su mi daljne mogućnosti ako ih uopće imam?

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
1. Javiš se Sennheiser supportu, pitaš da li postoji mogućnost da ti pomognu.
2. Tražiš rabljene, možda netko ima baš to što trebaš.
3. Kupiš nove.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 15:43   #3193
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Pitanje u vezi spajanja tws slušalica. Dobio neke Happy Plug's Air nešto slušalice. Ok su slušalice ništa posebno, ali ono što mi nije baš jasno je način spajanja.
Dok sam koristio Xiaomi mi9t svaka slušalica se je posebno spajala na mob, a kada ih spojim na laptop (linux i macOs) ili drugi mob (xperia) onda mi se spoji prvo jedna slušalica npr. lijeva s laptopom, a desna s lijevom slušalicom i onda imam problem s trošenjem baterije. Ova koja je u "sredini" se brže troši (razumljivo). I onda mi se dogodi da imam jednu slušalicu na 20% baterije, a drugu na 50%. Jel moguće to nekako spojiti da mi se zasebno spajaju slušalice kao na mi9t?

Sent from my 21051182G using Tapatalk
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 15:50   #3194
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Tako je meni bilo prije 5+ godina s jeftinim kinezima.

Mislim da nema riješenja kod toga, tako rade.

Netko to smatra feature-om, single-headphone listening.

Probaj parirati ponovo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 20:15   #3195
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Ima li kakvih wireless sluški da imaju koliko toliko neki noise canceling i da su jeftine? Znači ništa posebno, koliko para toliko muzike, tipa do 50€? Trebam za majku, znači doslovno neki low budget.
vlatko27 je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 21:34   #3196
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 746
Ako tražiš over ear onda možda Bluedio T7 Plus. Ima na aliju za tu cijenu. Naravno, ne treba očekivati čuda od ANC-a.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 22:31   #3197
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Ako tražiš over ear onda možda Bluedio T7 Plus. Ima na aliju za tu cijenu. Naravno, ne treba očekivati čuda od ANC-a.
Ma stara ni ne zna šta je ANC. samo ja znam da će joj to biti korisno, pa ono, ako ima kakav takav, dobro je.

Kakve su one naspram Soundcore life q20?
vlatko27 je online   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 08:00   #3198
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Ima li kakvih wireless sluški da imaju koliko toliko neki noise canceling i da su jeftine? Znači ništa posebno, koliko para toliko muzike, tipa do 50€? Trebam za majku, znači doslovno neki low budget.
Jucer mi stigle ove. Sinoc ih probao, za tu cijenu odlicne. Cak su mi i bolje od Asus Rog Cetra koje sam probao, a kostaju 3 puta vise. Ima i recenzija ovdje pa vidi jel ti pasu
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 08:11   #3199
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 746
Q20 bi trebale imati upotrebljiviji ANC. Stvar je u tome da kod slušalica do 50€ ne možeš očekivati dobar ANC. Moja preporuka je - rastegni buđet do Q20 ili uzmi low budget sluške bez ANC poput Bluedio T Monitor s alija.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 08:33   #3200
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Q20 bi trebale imati upotrebljiviji ANC. Stvar je u tome da kod slušalica do 50€ ne možeš očekivati dobar ANC. Moja preporuka je - rastegni buđet do Q20 ili uzmi low budget sluške bez ANC poput Bluedio T Monitor s alija.
Thanks, sve jasno. Ima u HGSpotu Q20+ za 68€. Jedna je majka.
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Jucer mi stigle ove. Sinoc ih probao, za tu cijenu odlicne. Cak su mi i bolje od Asus Rog Cetra koje sam probao, a kostaju 3 puta vise. Ima i recenzija ovdje pa vidi jel ti pasu
Thanks ali nisam napomenuo da trebam naglavne. Baba vidila unuka kako hala plejku pa sad i ona hoće takve za muziku. Baš fora kaže, još i grije uši.
vlatko27 je online   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 11:29   #3201
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
A možda još pogledati PowerLocus na ozonu?
Ima raznih boja, ako je bitno. Mislim da model P2 ima ANC..

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
Lourdin je online   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 11:52   #3202
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor Lourdin Pregled postova
A možda još pogledati PowerLocus na ozonu?
Ima raznih boja, ako je bitno. Mislim da model P2 ima ANC..

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
Jaoooo, još zelene, ko stvorene za nju. Pa za 26€, vrijedi probat. Ne vjerujem da to ima ikakav ANC, možda nešto za Mic, ali za ovu cijenu....pogotovo zbog dizajna, pun pogodak.

Uzet ću ovo, makar pukle za pol godine, pa ćemo nešto kvalitetnije ako to baba bude uopće koristila.
vlatko27 je online   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 12:01   #3203
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 746
Ima PowerLocus Moonfly s ANC za 58€, a za 68€ Q20. Mislim da za tih 10€ više se itekako isplati.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 13:01   #3204
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 619
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Ima PowerLocus Moonfly s ANC za 58€, a za 68€ Q20. Mislim da za tih 10€ više se itekako isplati.
Uzeo Q20+ neki dan, pa evo za sada kratki osvrt.

- odličan zvuk, jak bass (nekada čak prejak za moj ukus), u ANC načinu je taman; Soundcore aplikacija ima odličan EQ pa si možeš podesiti sve po svojim željama, a i imaju mnoštvo već unaprijed napravljenih postavki

- ovo su mi prve ANC slušalice, ali stvarno nisam očekivao da će ANC radit tako dobro. Kad staviš slušalice, onda ih upališ, e tek onda vidiš koliko dobro blokiraju vanjski zvuk. Aute, motore, buseve, škripanje tramvaja se doslovno ne čuje kad slušaš glazbu. Eventualno nešto skroz slabo, zanemarivo kad ne slušaš ništa...

- baterija odlična, čim sam ih kupio, napunio na 100% i evo, nakon par dana korištenja (po dva sata) s ANC, još su uvijek na 100%. Koliko ih koristim, imam dojam da bi ih cijeli tjedan mogao koristit, a da baterija ne padne na 90%

- povezivanje traje manje od sekundu, čim ih upališ one se instantno povežu s uređajem bez ikakvih problema. I inicijalno spajanje, bez ikakvih poteškoća, veza stabilna i još mi se nije dogodio neki prekid glazbe ili gubitak signala

A sad minusi:

- kad ti vjetar puše u facu, čuješ to na slušalice no ne jako (kapuljača preko slušalica i riješeno)

- slušalice se uvijek pale s ANC uključenim (volio bih da pamti zadnji način, ali ne pamti no nije nikakav problem jer uvijek koristim ANC)

- ne možeš za ANC postavit jedan EQ, za transparentno drugi, a za normalno treći. Jedan EQ vrijedi za sve načine

Sve u svemu, mislim da za 68€ nisam mogao dobit bolje slušalice.

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 09.02.2023. u 16:10.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2023., 21:44   #3205
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Slatina
Postovi: 357
Evo tu su q20+ još nešto jeftinije
https://www.abrakadabra.com/Katalog-..._content=pp_1#

Sent from my OnePlus using Tapatalk
Slash555 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 14:46   #3206
kepmip
Premium
Moj komp
 
kepmip's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Uzeo Q20+ neki dan, pa evo za sada kratki osvrt.

- odličan zvuk, jak bass (nekada čak prejak za moj ukus), u ANC načinu je taman; Soundcore aplikacija ima odličan EQ pa si možeš podesiti sve po svojim željama, a i imaju mnoštvo već unaprijed napravljenih postavki

- ovo su mi prve ANC slušalice, ali stvarno nisam očekivao da će ANC radit tako dobro. Kad staviš slušalice, onda ih upališ, e tek onda vidiš koliko dobro blokiraju vanjski zvuk. Aute, motore, buseve, škripanje tramvaja se doslovno ne čuje kad slušaš glazbu. Eventualno nešto skroz slabo, zanemarivo kad ne slušaš ništa...

- baterija odlična, čim sam ih kupio, napunio na 100% i evo, nakon par dana korištenja (po dva sata) s ANC, još su uvijek na 100%. Koliko ih koristim, imam dojam da bi ih cijeli tjedan mogao koristit, a da baterija ne padne na 90%

- povezivanje traje manje od sekundu, čim ih upališ one se instantno povežu s uređajem bez ikakvih problema. I inicijalno spajanje, bez ikakvih poteškoća, veza stabilna i još mi se nije dogodio neki prekid glazbe ili gubitak signala

A sad minusi:

- kad ti vjetar puše u facu, čuješ to na slušalice no ne jako (kapuljača preko slušalica i riješeno)

- slušalice se uvijek pale s ANC uključenim (volio bih da pamti zadnji način, ali ne pamti no nije nikakav problem jer uvijek koristim ANC)

- ne možeš za ANC postavit jedan EQ, za transparentno drugi, a za normalno treći. Jedan EQ vrijedi za sve načine

Sve u svemu, mislim da za 68€ nisam mogao dobit bolje slušalice.



Jel se vjetar čuje u sva 3 mode-a?
kepmip je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2023., 06:31   #3207
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Anker Soundcore Q20+, vidim da ste zadovoljni s sluskama. Trazim zamjenu za sennheiser momentum, onaj skaj se raspada, a i htio bih s zicnih preci na bezicne naglavne slusalice..

Dal je ovaj Q20+ dobra zamjena za sennheiser momentum?
Govorim u pogledu kvalitete zvuka.
Momentum nakon 2-3h postaju lagano neudobne za nosenje. Kakve su se Q20+ pokazale sto se tice udobnosti?

Inace, sluske bih koristio za pc, povremeni gejming, yt.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2023., 16:46   #3208
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 619
Citiraj:
Autor kepmip Pregled postova
Jel se vjetar čuje u sva 3 mode-a?
Što se vjetra tiče, sve ovisi o tome kakvu glazbu slušaš i koliko jako. Ako imaš uključen ANC i glazbu pojačanu od 50%, pa na dalje, gotovo neprimjetno. Ali ako recimo slušaš akustične izvedbe, vjetar bi mogao primijetiti.

U normalnom modu ih ne koristim, koristim samo ANC i transparentni (kad sam u prometu ili u kupovini, recimo). Ali u normalnom načinu se ne bi trebao čuti jer, ako slušalice dobro staviš na glavu, lijepo sjedaju na uho i potpuno ga zatvaraju. Dodatno, ANC i transparentni način koristi mikrofon slušalica, pa se zato vjetar nekad čuje.

Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Dal je ovaj Q20+ dobra zamjena za sennheiser momentum?
Govorim u pogledu kvalitete zvuka.
Momentum nakon 2-3h postaju lagano neudobne za nosenje. Kakve su se Q20+ pokazale sto se tice udobnosti?

Inace, sluske bih koristio za pc, povremeni gejming, yt.
Iskreno, nikad nisam posjedovao neke high end, skupe slušalice. Uvijek sam birao neki mid range, da nije baš ono teško sranje, a da i nije baš neka profesionalna studijska oprema. Sa zvukom sam prezadovoljan, a i prema raznim recenzijama, navodno bolji i od nekih skupih slušalica (uključujući i Sennheiser).

Udobne su, jastučići od memorijske pjene lijepo prianjaju na uši i mislim da ne bi trebao imati nekih problema s neudobnosti.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 15:04   #3209
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Tražim neke in ear slušalice cca 50ak €, baterija nebitna, poželjno da su BT, naletio na OPPO pa mi izgledaju kao neloš izbor, što mislite?

Imam Philips TAT2205, rasparile se lijeva i desna i nikako ih upariti natrag pa sam odustao.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 19:35   #3210
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Ljudi, trazim bezicne slusalice, naglavne, koristio bih za igre, muziku i filmove, naglasak je stavljen na kvalitetu zvuka.
E sad, ono sto me zanima, gejmanje, kod bezicnih slusalica, dal dolazi do nekog kasnjenja zvuka?
Neke slusalice imaju low latency mode, pitanje je, kolko to pomaze.

Osim ovih renomiranih marki (bose, senn) dal postoje jos neke a da kvalitetom zvuka pariraju ovim renomiranim proizvodjacima? Gledam do cijene cca, 200tinjak€ max..
Naravno, osim dobrog zvuka, moraju biti i udobne kod dugotrajnog nosenja.

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 07.03.2023. u 19:41.
zvonac je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na