Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2021., 15:33   #811
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
PhysX je smanjivao performanse slično kao RT, DLSS ih boosta na 50%+ , nije usporedivo. Ljudi nisu plakali za PhysX, ali za besplatnim debelim boostom sigurno budu.
Jer sad kad su praktički odvojili DLSS od RT-a tj. nije uvjetovano jedno sa drugime, imaju problem. Sad se svi pitaju zašto ova igra nema DLSS. Izašao nedavno Days Gone, i bilo je odmah igra ne podržava DLSS. Ljudi sad očekuju taj boost pod normalno.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:43   #812
Silvio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Zato jer su konzole na AMD chipu i kao takve primarne za gaming te svima ispadne jednostavnije ubaciti AMD riješenje, koje opet radi na svemu. Ali to ne znači da su ubili DLSS, jer trenutno imaš 50+ naslova na DLSS-u i dolaze novi, i to su popularne igre.
Što će biti, biti će, o tom potom, to želim reći. Brijem da bi ih ovo sve moglo potaknuti na još agresivniji pristup, kao što rekoh win-win.
A da li će za nekoliko godina DLSS potpuno umrijeti, moguće, ali koga briga dok ga koristim sada i u bliskoj i malo daljoj budućnosti. Što smo platili to to odmah i dobili, bez čekanja.
Krivo, nisu sve igre popularne. Od tih 50+ igara ima manje od 10 koje su popularne, i te popularne ono, tko ce normalan za primjer igrat Fortnite na 1440p ili 4k na ultra postavkama ? Mozda casualci koji umiru prije neg sta dotaknu dno, ovi svi normalni igraci ce igra na low postavkama gdje DLSS samo smeta (manje fpsa + losija slika).
Silvio je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:44   #813
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
PhysX je smanjivao performanse slično kao RT, DLSS ih boosta na 50%+ , nije usporedivo. Ljudi nisu plakali za PhysX, ali za besplatnim debelim boostom sigurno budu.
Jer sad kad su praktički odvojili DLSS od RT-a tj. nije uvjetovano jedno sa drugime, imaju problem. Sad se svi pitaju zašto ova igra nema DLSS. Izašao nedavno Days Gone, i bilo je odmah igra ne podržava DLSS. Ljudi sad očekuju taj boost pod normalno.
Ma znam, samo sam iskoristil PhysX implementaciju kao primjer kak to počne, od zasebnog hardvera, pa do implementacije u sam GPU, da bi naposljetku svi samo uključili opciju i ne razmišljali o tome dalje.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:50   #814
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Silvio Pregled postova
Krivo, nisu sve igre popularne. Od tih 50+ igara ima manje od 10 koje su popularne, i te popularne ono, tko ce normalan za primjer igrat Fortnite na 1440p ili 4k na ultra postavkama ? Mozda casualci koji umiru prije neg sta dotaknu dno, ovi svi normalni igraci ce igra na low postavkama gdje DLSS samo smeta (manje fpsa + losija slika).
Nisam rekao da su sve popularne, nego da dolaze nove koje su popularne RDR2, Doom i Rust
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 16:33   #815
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
na kraju budu cijela stvar ispala slično kao i FreeSync, tj. nVidia će popustiti, pa po uzoru na G-Sync dopustiti da svi koji dosad guraju isključivo DLSS ujedno paralelno implementiraju FSR, posebice, ako je lakše i brže za developere, a krajnji korisnici na kraju uključe i koriste ono kaj im najbolje odgovara.
to je to, zato sam ranije spominjao da ce vjv završiti kao freesync vs gsync.

inace kad ste se dotakli physx bacite pogled ovdje, pred cca godinu dana sam pisao o femfx, odlicna stvar ali za sada nije bas dobila traction, vjerujem da se u buducnosti integrirati s fidelityfx-om

https://gpuopen.com/femfx/
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 17:42   #816
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Koliko ima mjesta za poboljšanja te tehnike? Za DLSS znam da koristi A.I pa s vremenom što ima više uzoraka to bolje rezultate daje, no ovdje je sve fiksno?

Zadnje izmijenjeno od: Dr. Strange. 25.06.2021. u 17:55.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 18:08   #817
Starsylph
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sfera
Postovi: 399
Kuda ide AMDov Fidelity u odnosu na DLSS ? Kako o tome odluciti koju grafičku kupiti ?
Starsylph je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 18:27   #818
Silvio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nisam rekao da su sve popularne, nego da dolaze nove koje su popularne RDR2, Doom i Rust
U Rustu opet sumnjam da ce radit zbog postavki, no zivi bili pa vidjeli, ukoliko netko ima Rust i RTX grafu moze i testiran na staging branchu pa nam dat izvjestaj kak radi na odredjenim postavkama i rezoluciji.
Silvio je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 19:01   #819
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Koliko ima mjesta za poboljšanja te tehnike? Za DLSS znam da koristi A.I pa s vremenom što ima više uzoraka to bolje rezultate daje, no ovdje je sve fiksno?
Zašto ne bi bilo mjesta za poboljšanje? Niti dlss nije bio bogzna što u prvoj verziji, a ovo je dosta bolje u startu od dlss 1.0.
Doduše u malo detaljnijoj analizi poput one na digital foundry se bolje vide nedostaci, no hebeš malo slabije teksture na 100 metara udaljenom kamenu koje ionako ne skužiš u žaru igre, ako se dobije 30-40% ili veći boost u perfomansama.
Zabrinjavajuće su bile prve slikice gdje se i bez zooma vidjela drastična razlika na onom famoznom stupu, no srećom to je valjda bilo zavaravanje protivnika
Neka ovo zaživi što prije na većini igara i mi sa starijim grafama ćemo lakše izdržat čekanje da se smiri situacija s podivljalim cijenama.
Čak bi mogao napravit upgrejd na 2k monitor ranije nego sam mislio, sa fsr bi moja gtx 1070 bila taman ta ru rezu uz minimalno kresanje detalja
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 21:09   #820
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Citiraj:
Autor picajzla0707 Pregled postova
Zašto ne bi bilo mjesta za poboljšanje? Niti dlss nije bio bogzna što u prvoj verziji, a ovo je dosta bolje u startu od dlss 1.0.
Doduše u malo detaljnijoj analizi poput one na digital foundry se bolje vide nedostaci, no hebeš malo slabije teksture na 100 metara udaljenom kamenu koje ionako ne skužiš u žaru igre, ako se dobije 30-40% ili veći boost u perfomansama.
Zabrinjavajuće su bile prve slikice gdje se i bez zooma vidjela drastična razlika na onom famoznom stupu, no srećom to je valjda bilo zavaravanje protivnika
Neka ovo zaživi što prije na većini igara i mi sa starijim grafama ćemo lakše izdržat čekanje da se smiri situacija s podivljalim cijenama.
Čak bi mogao napravit upgrejd na 2k monitor ranije nego sam mislio, sa fsr bi moja gtx 1070 bila taman ta ru rezu uz minimalno kresanje detalja
Ako zelis detaljnu i objektivnu analizu, pogledaj HUB-ov uradak na istu temu...
Digital Foundry je doslovno ismijan od strane nekih ljudi na tweeteru, ljudi cije rijeci imaju odredjenu tezinu.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 21:35   #821
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Epyc je isto odlučio "ubit" DLSS s Unreal engineom 5, tako da možemo već sad reći da to neće biti dugovječni standard.
Svi se nakacili sa raspravom za DLSS a ubiti ubija se RTX u Unrealu 5.

Pobrkao si DLSS i RTX za kojeg je bila vezana vijest.

Za FSR (fidelityfx super resolution) govorilo se da ce ili je vec implentiran u njega (UE5).


Epyc je odlucio izbaci RTX iz Unreal Engina 5 jer je RTX previše performance taxing a Epic (Unreal) je napravio implementirao svoju metodu LUMEN koja je navodno dosta ili probližno dobra a daje osjetno bolje perfomase.

https://docs.unrealengine.com/5.0/en...worthyChanges/


https://youtu.be/aXzyTV-KvYo?t=310
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 25.06.2021. u 22:12.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 21:46   #822
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Nisam pobrkao i nema direktne veze s RTX-om.
DLSS je plugin, TSR je unutra.

Lumen i Ninite su "zamjena" za RTX. Ali i RTX opcija je dostupna, ako ćemo vjerovat Nvidiji. Ulupat će pare u to.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 21:56   #823
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Može neki konkretni link ili tekst gdje se spominje Unrean Engine 5 i izostavljanje DLSS-a iz njega u nekoj buducnosti.

Na službenim stranicama od Unrela 5 pod izmjenama / dopunama u odnosu na stariju 4-tku piše ovo:

Citiraj:
Over time, Lumen Global Illumination and Reflections will replace the majority of ray tracing features with similar or higher-quality results.

https://docs.unrealengine.com/5.0/en...worthyChanges/
Nigdje se ne spominje DLSS na tom službenom dokumentu.

Znam da je developerima lakše za implementirat FSR od DLSS-a i da Nevidija podmazuje $ studije i developere ... dovodi vodu na svoj mlin.

Zanima me gdje takvo što piše za DLSS vezano za UE5 ?
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 25.06.2021. u 22:25.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 22:06   #824
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ako zelis detaljnu i objektivnu analizu, pogledaj HUB-ov uradak na istu temu...
Digital Foundry je doslovno ismijan od strane nekih ljudi na tweeteru, ljudi cije rijeci imaju odredjenu tezinu.
Ne znam zašto su ismijani, ali njihova analiza je išla dublje od drugih i jasno su ukazali na trenutne nedostatke frs. Istu stvar su napravili sa dlss 1.0, ali onda su valjda bili ok jer su posrali nevidiju.
Pogledaj njihov video pa ćeš vidjet detalje koje su drugi recenzenti zaobišli. Od očitog manjka tekstura do problema s blještanjem, tzv. shimmeringom. Da, znam da oni naginju intelu i nevidiji, ali baš zato treba pogledat i njihovu analizu jer su kritičniji.
Isto tako gledaš analizu hu i gn po pitanju nevidije i intela jer su oni prema njima kritičniji od drugih.
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 22:24   #825
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Nisu išli dublje i detaljnije od Australca (1 - 2), jer ~14min video i popratni tekst su tek toliko da mogu reći kako su se i oni osvrnuli na FSR tematiku. TechPowerUp, HotHardware i Švabi su također to odradili puno bolje od DigitalFoundry, a opet su istaknuli sve negativne stvari. DigitalFoundry ekipa kao i sa svim svojim "recenzijama" djeluje kao JayzTwoCents i sl. koji prek pol kurca odrade nešto dok istovremeno čitaju specifikacije s mobitela. Daleko od toga da je FSR superioran DLSS-u, ali DigitalFoundry je odradil sve samo ne detaljnu analizu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 22:45   #826
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nisu išli dublje i detaljnije od Australca (1 - 2), jer ~14min video i popratni tekst su tek toliko da mogu reći kako su se i oni osvrnuli na FSR tematiku. TechPowerUp, HotHardware i Švabi su također to odradili puno bolje od DigitalFoundry, a opet su istaknuli sve negativne stvari. DigitalFoundry ekipa kao i sa svim svojim "recenzijama" djeluje kao JayzTwoCents i sl. koji prek pol kurca odrade nešto dok istovremeno čitaju specifikacije s mobitela. Daleko od toga da je FSR superioran DLSS-u, ali DigitalFoundry je odradil sve samo ne detaljnu analizu.
Pa ne znam baš, recimo onaj usporedni prikaz gdje pokazuju na teksture koje nedostaju na podu ili na stijeni koju su zumirali baš i nisam vidio kod drugih, isto tako i shimmering koji se javlja. I tako još par scena gdje su to bolje odradili od nekih drugih, ako se dobro sjećam - haljina na onoj ženskoj je vidljivo zblurana sa fsr. Itd.
Ja odmah kažem da meni osobno to nije problem, malo manje detalja koje ionako ne vidim da fale dok ne stanem na mjestu i ne zagledam se, su sasvim prihvatljivi loss za dobitak u perfomansama.
EDIT
Ono što meni nije bilo prihvatljivo je bio onaj zblurani stup s prvih slikica na predstavljanju, jer je razlika prevelika i bez zumiranja. Srećom to je izgleda bila neka greška i fsr meni zapravo izgleda skroz ok, pogotovo na višim rezolucijama
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 22:49   #827
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
I meni isto tak svjedno, samo velim da za razliku od DigitalFoundry materijala, ostale linkane recenzije djeluju objektivnije i profesionalnije odrađene. Dok su se Australci čak i u dva popratna videa (1 - 2) dodatno nadovezli na cijelu priču.

Ovaj tip iz DigitalFoundrya kao da je cijelo vrijeme jedva čekal da završi s time, jer ima pametnijeg posla, a usput kad je već tu na JubiTou, da nam veli i nekaj vezano uz FSR. Takav dojam ostaje na kraju i kad se usporedi s ostalima.

Nek je spomenul i prikazal sve negativno vezano uz FSR, ali cijela stvar djeluje kao da je samo to i bio cilj i to u što kraćem vremenu i što manje riječi.

Primjera radi, Australac ima dulji uvod, nego cijeli DigitalFoundry video, a spomenul je shimmering i ostale negativne elemente:
Citiraj:
The Balanced and Performance modes suffer from a noticeable loss of quality and introduction of artifacts like shimmering, regardless of the resolution.

Also at 1080p, FSR doesn’t really cut it with even the Ultra Quality mode enabled.

FSR is better than traditional upscaling, so perhaps these lower modes will become handy for integrated graphics when it’s better than nothing.
I još su svi skupa testirali hrpu nVidia i Radeon kartica, dok se DigitalFoundry toga nije ni približno uhvatil.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 25.06.2021. u 22:55.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 23:05   #828
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
I meni isto tak svjedno, samo velim da za razliku od DigitalFoundry materijala, ostale linkane recenzije djeluju objektivnije i profesionalnije odrađene. Dok su se Australci čak i u dva popratna videa (1 - 2) dodatno nadovezli na cijelu priču.

Ovaj tip iz DigitalFoundrya kao da je cijelo vrijeme jedva čekal da završi s time, jer ima pametnijeg posla, a usput kad je već tu na JubiTou, da nam veli i nekaj vezano uz FSR. Takav dojam ostaje na kraju i kad se usporedi s ostalima.

Nek je spomenul i prikazal sve negativno vezano uz FSR, ali cijela stvar djeluje kao da je samo to i bio cilj i to u što kraćem vremenu i što manje riječi.

Primjera radi, Australac ima dulji uvod, nego cijeli DigitalFoundry video, a spomenul je shimmering i ostale negativne elemente:

I još su svi skupa testirali hrpu nVidia i Radeon kartica, dok se DigitalFoundry toga nije ni približno uhvatil.
Gle, tko je odradio duži uvod sasvim mi je svejedno, isto kao i koliko su kartica uvrstili u test. Ali digital foundry je napravio bolje i detaljnije usporedbe od nekih drugih. Dvije rečenice puno manje znače od dvije usporedne slike na kojima konkretno vidiš da je stijena na 4k detaljnija od one na fsr.
Isto tako slika znači više od tisuću riječi kad vidiš taj shimmering umjesto da ga netko samo spomene. I onu zbluranu haljinu s čipkom nisam vidio nigdje drugdje.
Ne uspoređujem ukupnu kvalitetu recenzentskog posla, nego su jednostavno detaljnije i zornije prikazali razlike, još ti strelicom pokažu da lakše vidiš jer je inače teško to pohvatati kad ti prikaži scenu par sekundi.
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 23:13   #829
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Da, sve je to meni jasno i sve sam pregledal i pročital, a na kraju budu ionak obje tehnologije implementirane u igre, samo velim da DigitalFoundry djeluje kao da su to odradili tek toliko i da nisu htjeli previše vremena gubiti na to.

Kaj se pak famozne haljine tiče, dodali su kasnije objašnjenje za tu usporedbu:
Citiraj:
There's been some confusion around the Kingshunt comparisons in the first screenshot gallery below, specifically the image comparing default upscaling to FSR and TAAU. The aim of this gallery is to show that temporal upscalers can resolve detail that FSR misses, but the comparison doesn't take into account that post-process effects like depth of field adjust according to resolution, adding further artefacts. To address this, we've added a Godfall gallery beneath, which strips out post-process effects and injects UE4's TAAU technology and shows the detail differences without additional artefacts.
Australac si je stvarno dal truda i u videu, pokazuje sve o čemu priča u pisanoj recezniji. Tak da je imal sve odrađeno kak spada od prve do zadnje riječi, a duži uvod je iskoristil da detaljno objasni FSR, DLSS i ostalo.

Naposljetku, barem IMHO ostaje dojam da su drugi u odnosu na DigitalFoundry puno bolje, detaljnije i kvalitetnije odradili FSR recenziju, jer su pokrili apsolutno sve - pozitivno i negativno.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 25.06.2021. u 23:31.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 00:09   #830
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, sve je to meni jasno i sve sam pregledal i pročital, a na kraju budu ionak obje tehnologije implementirane u igre, samo velim da DigitalFoundry djeluje kao da su to odradili tek toliko i da nisu htjeli previše vremena gubiti na to.

Kaj se pak famozne haljine tiče, dodali su kasnije objašnjenje za tu usporedbu:

Australac si je stvarno dal truda i u videu, pokazuje sve o čemu priča u pisanoj recezniji. Tak da je imal sve odrađeno kak spada od prve do zadnje riječi, a duži uvod je iskoristil da detaljno objasni FSR, DLSS i ostalo.

Naposljetku, barem IMHO ostaje dojam da su drugi u odnosu na DigitalFoundry puno bolje, detaljnije i kvalitetnije odradili FSR recenziju, jer su pokrili apsolutno sve - pozitivno i negativno.
Teško mi je sad gledat na mobu, nisam doma, ali recimo tpu recenzija ne pokazuje ništa. Imaš jednu sliku sa sliderom cijele scene i zapravo ne kužiš ništa.
Kako je to bolje od tri usporedne slike one stijene ili poda ili drveta s lišćem gdje ti direktno pokaže razliku u teksturama i zamućenju.
Neki drugi pokažu istu scenu u tri izdanja, svaku po par sekundi i onda ti igraj faking memory, drek od usporedbe. Kako izgleda shimmering nisam vidio kod nikog drugog.
Slažem se da su kritičniji od nekih drugih, ali su zato i konkretniji, uostalom stevice to rade sa intelom i nevidijom i baš zato ih volim pogledat, iako se često usmjere samo na negativno.
A kako nekom djeluje video, jel se čini odrađen preko neke stvari ili veselo hopsaju, traje li uvod kraće ili duže, to mi je najmanje bitno
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 00:25   #831
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Da, TechPowerUp recenzija je primarno u pisanom obliku orijentirana na GPU performanse sa i bez FSR-a, ali svi screenshoti su im uredno dostupni u orginalnim rezolucijama, tak da se može provjeriti.

Mada, čak i njih na stranu, ako se usporedi samo Hardware Unboxed i Digital Foundry, opet barem IMHO ostaje dojam, da su Australci puno bolje odradili cijelu FSR tematiku.

Naposljetku se ionak sve te pisane i video recenzije pročitaju i pregledaju da bi se lakše stvorilo mišljenje, a koliko imamo prilike vidjeti - svi se na kraju slažu da je FSR ispal puno bolje od očekivanog.

Ukoliko AMD nastavi dalje u tom tonu, te sa svakom novom verzijom dodatno poboljšaju postojeće rješenje - svi sretni i zadovoljni.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 00:45   #832
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Ma te slider slike su drek za usporedbu, mičeš slider i cijela scena se mijenja, nema ni u od usporedbe. Al nebitno, slažem se da je to manje bitno, bitno je da fercera i da je utjecaj na izgled minimalan, barem u quality modu i na višim rezolucijama.
Samo neka zaživi u što više igara da što prije postane standard
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 14:52   #833
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova

Mada, čak i njih na stranu, ako se usporedi samo Hardware Unboxed i Digital Foundry, opet barem IMHO ostaje dojam, da su Australci puno bolje odradili cijelu FSR tematiku.
evo stevine recenzije fsr za slabije grafe

https://www.youtube.com/watch?v=WlxHsuZP2y0

nastavno na raspravu od prije, nevezano uz kvalitetu same recenzije i sadržaja, još uvijek mi je digital foundry bolji po pitanju prikaza promjene u kvaliteti slike, jer direktno pokaže te promjene i točno vidiš razliku - koliko tekstura fali i koliko je zamućenje

stevin usporedni video je težak za usporedbu promjena u kvaliteti, vjerujem i zbog toga što jubito ubije kvalitetu prikaza, pa čak i kad se dobro zagledaš ili zaustaviš video na trostrukoj usporedbi, razlike se teško zamjećuju i zapravo ne vidiš ono što on vidi kad testira
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 16:32   #834
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
na 1080p je previše zblurano ili nešto krivo gledam.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 18:29   #835
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Ako FSR najbolje rezultate pokazuje na 4k rezoluciji koja je onda korist korištenja na low-mid range grafama? Te grafe kako god nisu namijenjene za 4k rezoluciju, a bilo šta manje od toga rezultira vidljivim zamućenjem pa je bolje koristiti nativnu rezoluciju i smanjiti detalje.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 18:43   #836
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Ako FSR najbolje rezultate pokazuje na 4k rezoluciji koja je onda korist korištenja na low-mid range grafama? Te grafe kako god nisu namijenjene za 4k rezoluciju, a bilo šta manje od toga rezultira vidljivim zamućenjem pa je bolje koristiti nativnu rezoluciju i smanjiti detalje.
1440p se isto tako pokazao kao dobar izbor...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 23:39   #837
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Palit na 1440p sigurno necu rade cu detalj koji smanjit za 60/75fpsa .
Tolika je fama dignuta oko fsr i dlss da je u krajnju ruku smijesno, 90% pc gejmura to korstit nece.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2021., 08:38   #838
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
dlss uredno palim u svakoj igri na 1440p koja to podržava uz RT. Watch Dogs, Metro, Cayberpunk, Control. Upalti ću u RDR 2 kad izađe jer sa rtx 3060 ti ne mogu tu igru maxati na 1440p i imati stabilnih 75 fpsa.
A ne vidim zašto to ne bi palio u budućnosti u baš svakoj igri i bez RT-a kad mi grafa postane pre slaba, FSR je super na 1440p koliko sam gledao.

https://imgsli.com/NTg3MDQ/2/1

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 27.06.2021. u 09:07.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2021., 08:51   #839
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
AMD FSR Successfully Implemented in GTA V Thanks to Clever Mod

https://wccftech.com/amd-fsr-success...to-clever-mod/

FSR radi na AMD i Nvidia grafickim karticama.


NarutoUA, who managed to replace Grand Theft Auto V's internal upscaler with FSR without even having access to the open source code, which AMD still has to share publicly.

You can download the mod from this page; just follow the installation guide below to try it yourself.

https://github.com/NarutoUA/gta5_fsr/releases

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 02.07.2021. u 08:57.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2021., 10:15   #840
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
AMD's Engineers: Technically any card that supports Sharder Model 5.0 and higher will actuall be able to support FSR.

To znaci prakticki bilo koja graficka koja nativno podržava DX 11.


NVIDIA GTX 430 and above
NVIDIA GTX 550 and above
NVIDIA GTX 650 and above
NVIDIA GTX 740 and above
NVIDIA GTX 940 and above
NVIDIA GTX 1000-series
All NVIDIA RTX cards
All NVIDIA Titan cards

AMD Radeon HD5000-series ( HD5450 and above )
AMD Radeon HD6000-series
AMD Radeon HD7000-series
AMD Radeon R5/R7/R9 200-series
AMD Radeon R5/R7/R9 300-series
AMD Radeon RX 400-series
AMD Radeon RX 500-series
AMD Radeon Fury/X
AMD Radeon Vega 56/64
AMD Radeon VII
AMD Radeon RX 5700/XT
AMD Radeon RX 6000 -series

Intel HD 4000 (Ivy Bridge) and above https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_...(GPU_hardware))

GTX 970 FSR:
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 02.07.2021. u 12:01.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na