Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2024., 20:13   #1
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
HDMI splitter 2 in 2 out?

Imamo komp koji ima monitor, plus viška hdmi portova.

Maxtv ima hdmi na TV, tu bi sad dodao projektor između, da mogu prebacivati navečer na projektor, preko dana da bude na TV

Bilo bi idealno da mogu i komp ubost na taj isti splitter pa da mogu po potrebi prikazivati komp na TV ili na projektor.

Dakle 2 in i 2 out treba.

E sad u cijeloj kombinaciji je i Receiver, ali taj ima samo jedan output, ali 3-4 inputa, pa to sve dodatno komplicira, ali ako bi preko njega, onda bi mogao splitter 1 input 2 output.

Poželjno da ima daljinski.

Preporuke?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2024., 21:44   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,612
Moguće da ima po kinama i amerikama ali po eu je već rjeđe,
to je kombinacija switchera i splittera,
evo guglo izvukao za primjer ali trenutno nedobavljivo > https://www.amazon.co.uk/Splitter-Sw.../dp/B07B4B9TNM
ili ovako nešto > https://www.amazon.co.uk/Switch-Splitter-Support-HDCP2-2-Blu-ray/dp/B0B6P2CQMR/

samo primjeri splittera:
https://www.links.hr/hr/razdjelnik-m...-usb-203500145
https://www.links.hr/hr/razdjelnik-d...z-4k-203500075

obrati pažnju na detalje / specs ako misliš slati 4K rezoluciju.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2024., 06:02   #3
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,206
Obrati paznju najviše na hdcp, mislim da mora biti makar verzija 2.1. Inače ništa od maxtva, nema slike nema tona.

Imao sam.u jednom navratu problem sa hdmi preko utp. Nije davao sliku dok nisam uzeo sa hdcp 2.1.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Zadnje izmijenjeno od: Kruno M. 13.05.2024. u 06:08.
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2024., 15:06   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
Googlaj HDMI matrix switch, ovako nešto...

https://www.startech.com/en-eu/audio...ucts/vs222hd4k
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2024., 00:31   #5
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
@domy: Bokte koja cijena. Projektor mislio neki od rang 500€ za pogledat koju tekmu/film u mrklom mraku, ciljao na kakav jeftinjava LED, ispast će da je spliter/switcher skuplji od projektora.

Hvala za ove savjete gore, valjda nađem neki sa hdcp po normalnoj cijeni maxtv ionako nema 4K, a na kompu output mogu podesiti rezoluciju izlaza, može biti 1080p, nebitno što je druga rezolucija na kompu/tvu. Na kraju krajeva s kompa može signal i bez splitera, direkt u nešto, samo višak kablova.

edit: trebao bi ja nacrtat sve što je u dnevnom pa bi mi bilo lakše kombinirati nego ovako napamet.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 14.05.2024. u 01:02.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2024., 07:15   #6
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 290
Nisam siguran da kužim pa će ovo možda biti glupo pitanje.

Znaš da možeš gledati MaxTV preko browsera? Ili preko nekog Android boxa?

Jel ti onda ne bi bilo jeftinije, a i praktičnije, uzeti neki Android box I ubosti u projektor? Tipa Mi Box je cca 50€. A na kompu preko browsera?

Sent from my motorola edge 40 using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2024., 12:24   #7
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
Pa po toj logici mi ne bi ni trebao spliter, mogao bi sav sadržaj puštat s kompa i bok.

Mada ne vidim logiku Android box za Maxtv vs. njihov STB od 2€ mjesečno. Ok, dugoročno isplativije, ali osim toga...

Evo skicirao sam moju ideju, možda ima bolja... ovako sve ide preko daljinca i ne treba 2/2 spliter već obični 1/2.

dakky je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 09:24   #8
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 674
@dakky ako ti igra ulogu i može pomoći, imam ti ja ovakav Bi-Directional switch viška;
https://www.amazon.de/dp/B09FKW1J16/...024491_TE_item

Nov je, zbog nekog povrata sam završio sa 2 kom, stoji negdje u ladici. Tvoj je za cijenu dobre pizze u ZG. :-D

Ja ga koristim da si mogu šaltat izlaz iz PS5 sa C9 telke i C2 monitora bez da kablove moram prespajati, radi i 120HZ i HDR sve besprijekorno.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 17:15   #9
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,698
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Pa po toj logici mi ne bi ni trebao spliter, mogao bi sav sadržaj puštat s kompa i bok.

Mada ne vidim logiku Android box za Maxtv vs. njihov STB od 2€ mjesečno. Ok, dugoročno isplativije, ali osim toga...

Evo skicirao sam moju ideju, možda ima bolja... ovako sve ide preko daljinca i ne treba 2/2 spliter već obični 1/2.

po ovoj slici ako imaš noviji AV resiver sa više HDMI ulaza i HDCP 2.2. sve može ić u njega. i onda samo odabireš koji ulaz da šalje na TV. tak je kod mene (sa 2 izvora jer više mi ne treba)

u stvari ti bi htio imat istovremeno spojen i tv i projektor da ne moraš stalno prekopčavati? ima i resivera sa 2 HDMI out ali to je već viša klasa
__________________
...and fly...
quazar912 je online   Reply With Quote
Staro Danas, 03:52   #10
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
Tako je, htio bi da sa resivera ide na tv i projektor da nemoram preštekavat nego ugasit jedan i upalit drugi. Reciver ima samo 1 hdmi izlaz i to je kvaka. Zato splitter mora.

Nego, pitanje još, vidim u slučaju vlatkovog bi-directional splitera, piše max 3m kabela s jedne i druge strane, treba li razbijati glavu i s tim jer mi treba barem 7-10m do projektora.
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro Danas, 07:27   #11
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 674
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Tako je, htio bi da sa resivera ide na tv i projektor da nemoram preštekavat nego ugasit jedan i upalit drugi. Reciver ima samo 1 hdmi izlaz i to je kvaka. Zato splitter mora.

Nego, pitanje još, vidim u slučaju vlatkovog bi-directional splitera, piše max 3m kabela s jedne i druge strane, treba li razbijati glavu i s tim jer mi treba barem 7-10m do projektora.
Ta duljina kabla igra ulogu ako ganjaš tipa 4K na 120hz, preko 3M dobit ćeš brijem 4K 60Hz Max. Dam ti switch pa si isprobaj ako hoćeš na licu mjesta, nije frka.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 13:13   #12
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,750
Hvala, javim ako bude trebalo ili ako ne bude nešto šljakalo ovako kako sam zamislio:

"Ganjao" bi 1080p 30fps na projektor sa Maxtv-a, eventualno 60 (default?), tako da brijem da će svaki raditi pa i ovi iz Linksa, dok god je HDCP.

A komp bi ionako bio spojen direktno bez splitera na TV i tu je nekih 2 metra udaljenosti tako da će ići 4K60 bez problema
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na