Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2005., 15:23   #1
>>>KUKY-vk<<<
Premium
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: VINKOVCI
Postovi: 185
soc 370 celeron 433 mhz vcore problem

Ovako. Imam stari komp sa asus p2b-f plocom (koja rula) i celer na 433 mhz (6.5 x 66) Trenutno mi radi na 6.5 x 75 = 490 mhz. E sad slijede problemi kada pokusam stafiti slijedeci fsb odnosno fsb od 83 mhz sto bi rezultiralo frekvencijom od 540 mhz.Dobijem bsod zbog defaultnog napona kojeg bi trebalo povecati ali nazalost nemogu nikako. U knjizici od ploce imam na soc adapteru lijepo jumpere za napon ali u firmi gdje sam kupio komp, nisu mi stavili taj adapter sa vcore jumperima nego neki noname na kojemu ti jumperi niti ne postoje. Sad ne znam sta da radim, mozda da flesham bios (vec sam ga skinio) pa se vcore opcije nekim cudom i pojave u tom novom biosu?
Kolko ja znam na ovu plocu ide p3 tulac od 1.3 (ako se nevaram). Mozda da ubodem tog tulca i produzim vijek trajanja tog kompa. Inace u tom stroju je gf3 ti 200 "GS" koja je i dan danas solidna grafa a pogotovo za ovako staro racunalo.
Molim pomoc od svih a pogotovo od starih ljubitelja tulaca i celera
__________________
bla-----
>>>KUKY-vk<<< je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2005., 16:16   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Re: soc 370 celeron 433 mhz vcore problem

Citiraj:
Originally posted by >>>KUKY-vk<<<
Ovako. Imam stari komp sa asus p2b-f plocom (koja rula) i celer na 433 mhz (6.5 x 66) Trenutno mi radi na 6.5 x 75 = 490 mhz. E sad slijede problemi kada pokusam stafiti slijedeci fsb odnosno fsb od 83 mhz sto bi rezultiralo frekvencijom od 540 mhz.Dobijem bsod zbog defaultnog napona kojeg bi trebalo povecati ali nazalost nemogu nikako.
Ne nuzno. 83 MHz nije standardna frekvencija i kao takva ima utjecaj na PCI i AGP clock. A ni sam procesor nije neki posebni ovecrlocker, da je mozda Cel 300 ili 366... Ali ovako...

Citiraj:
Kolko ja znam na ovu plocu ide p3 tulac od 1.3 (ako se nevaram). Mozda da ubodem tog tulca i produzim vijek trajanja tog kompa.
Nemora biti. Provjeri sta pise na cipu iza slota (izmedju konektora i slot utora)... Ako na cipu pise HIP6031BCB (ovo BCB) je bitno, onda nemas problema niti sa Coppermine procesorima (cak ce i Tualatini raditi), no ako ti pise ACB ili samo CB, e, onda nije dobro... Uglavnom, ova zadnja dva mogu dati najnizi napon 1.8V dok BCB moze dati do 1.3V napon... Go figure... :\
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 07.01.2005., 17:51   #3
>>>KUKY-vk<<<
Premium
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: VINKOVCI
Postovi: 185
Re: Re: soc 370 celeron 433 mhz vcore problem

Citiraj:
Originally posted by Bubba
[B]Ne nuzno. 83 MHz nije standardna frekvencija i kao takva ima utjecaj na PCI i AGP clock. A ni sam procesor nije neki posebni ovecrlocker, da je mozda Cel 300 ili 366... Ali ovako...



Nemora biti. Provjeri sta pise na cipu iza slota (izmedju konektora i slot utora)... Ako na cipu pise HIP6031BCB (ovo BCB) je bitno, onda nemas problema niti sa Coppermine procesorima (cak ce i Tualatini raditi), no ako ti pise ACB ili samo CB, e, onda nije dobro... Uglavnom, ova zadnja dva mogu dati najnizi napon 1.8V dok BCB moze dati do 1.3V napon... Go figure... :\
Znam da promjena fsb-a ima utjecaj na frekvenciju agp/pci sabirnice.
Ove znamenke nazalost nemogu provjeriti odmah posto taj komp nije kod mene tj prodo sam ga svom frendu jos prije. No posto nam taj stroj treba za lan (q3, starcrafr...) zelimo izvuci max iz njega. Provjerit cu veceras pa cu javiti.

Znam da je legenda od procesora celer 300 A bio (u svoje vrijeme) vrhunski overclocker. Taj moj isti frend ima doticnog samo nazalost nije A verzija nego je vulgaris (dakle bez cache memorije)

no dobro....provjerit oznake pa idemo dalje.
jos nesto. Cisto informativno da ne otvaram novi topic, za koliko bi mogao kupiti tulca na 1300 mhz?
__________________
bla-----
>>>KUKY-vk<<< je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2005., 01:51   #4
Skippa-150
tualatin maniac
 
Skippa-150's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 612
Re: Re: Re: soc 370 celeron 433 mhz vcore problem

Citiraj:
Originally posted by >>>KUKY-vk<<<
Znam da promjena fsb-a ima utjecaj na frekvenciju agp/pci sabirnice.
Ove znamenke nazalost nemogu provjeriti odmah posto taj komp nije kod mene tj prodo sam ga svom frendu jos prije. No posto nam taj stroj treba za lan (q3, starcrafr...) zelimo izvuci max iz njega. Provjerit cu veceras pa cu javiti.

Znam da je legenda od procesora celer 300 A bio (u svoje vrijeme) vrhunski overclocker. Taj moj isti frend ima doticnog samo nazalost nije A verzija nego je vulgaris (dakle bez cache memorije)

no dobro....provjerit oznake pa idemo dalje.
jos nesto. Cisto informativno da ne otvaram novi topic, za koliko bi mogao kupiti tulca na 1300 mhz?
imaš u ve-milu tulca 1300mhz za 300 kn.
digneš ga na 1600 mhz ko ja, nabiš što više memorije i dx9 grafu i igraš HL2 na medium detaljima
__________________
COMPAQ Presario C500
Skippa-150 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2005., 02:21   #5
>>>KUKY-vk<<<
Premium
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: VINKOVCI
Postovi: 185
Re: Re: Re: Re: soc 370 celeron 433 mhz vcore problem

Citiraj:
Originally posted by Skippa-150
imaš u ve-milu tulca 1300mhz za 300 kn.
hvala za ovu informaciju

edit

kada bi se htio rijesiti ovog proca za koliko bi ga prodo?
__________________
bla-----
>>>KUKY-vk<<< je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2005., 12:33   #6
Skippa-150
tualatin maniac
 
Skippa-150's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 612
Re: Re: Re: Re: Re: soc 370 celeron 433 mhz vcore problem

Citiraj:
Originally posted by >>>KUKY-vk<<<
hvala za ovu informaciju

edit

kada bi se htio rijesiti ovog proca za koliko bi ga prodo?
50-80kn
__________________
COMPAQ Presario C500
Skippa-150 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na