Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2019., 22:40   #42391
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Pa nije baš teško reć kad imaš video, ja sam nabrzinu sračunao oko 132 ispada, aski je napisato 127, vjerojatno je to točno, ja sam neprecizno racunao

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 07.03.2019. u 22:49.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 06:22   #42392
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Koja god brzina bila, vozio je debelo iznad ograničenja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2019., 06:52   #42393
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Al reakcija zenske s torbom je vrh
  Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 07:54   #42394
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
sad jos samo fali da napises da je ovaj BMW danas u Dubravi mogao imati kraci zasutavni put da je bio na ljetnim gumama i spreman si za ministra prometa
http://www.youtube.com/watch?v=VlzvY3Ld8Es&t=2m37s
http://www.youtube.com/watch?v=TJsV2ORMsms&t=8m28s
https://www.michelin.co.uk/winter/ca...yres-in-summer

Probaj koristiti internet za nesto drugo osim trolanja

A pošto je jucer u Dubravi bilo suho i temperatura je vjerovatno bila i visa od 18'C (mada po videu nisam bas siguran da li je lik uopce kocio):
http://www.youtube.com/watch?v=zNuqGUgbcIk&t=2m10s
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information

Zadnje izmijenjeno od: Tumor. 08.03.2019. u 08:21.
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 08:17   #42395
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor Michelin
What are the cons of using winter tyres in summer?
govorimo o mjesecu ožujku, evo već idući tjedan možeš isprobati ljetne gume na temperaturi 0C.

https://www.yr.no/place/Croatia/Grad...greb/long.html

razlog više zašto nikad i ni od koga ne kupujem rabljene ljetne gume. mrtav ozbiljan me uvjeravaš da ljetnim gumama ne može biti ništa ako ih vratiš početkom ožujka i voziš u ovom prijelaznom periodu punom jutarnjih minusa.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 09:09   #42396
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Vozil sam bmw nekad i sad kad ovo napišem opalit ćete po meni drvlje i kamenje. Ali u većini ovakvih slučajeva gdje je jedan od uzroka jako velika brzina, vrlo često su krivci upravo vozači njemačkih premium marki. To su auti koji mogu potegnut, imaju brutalno konja i ekipa koja to kupuje (ne svi) se ganja ko blesava i po gradu i po svuda. Tome treba stati na kraj.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 09:22   #42397
Pink_Floyd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Split
Postovi: 325
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Olko se meni čini audi je oduzeo prednost, osm naravno ako je bmw-u bilo crveno
Nema bmw tu sta vozit 130+ , ljudi danas uz sve probleme svoje+sta svi badaju i pricaju po mobitelima dok voze nije problem krivo procijenit i ne skužit da vozilo iz drugog smijera ide prevelikom brzinom..
Pink_Floyd je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 09:30   #42398
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
99% sam siguran da je bmw prosao na crveno jer audi ima dopunsku strelicu i cist sumnjam da bi netko sa 51 god isao na obicno zeleno polagano skretat ispred jureceg auta iz drugog smjera.
Steta sto se na videu ne moze nikak skuzit dal je bmw imao crveno odnosno audi strelicu.
Koliko sam citao skretao je iz ljubijske na aveniju i zajurio se prema dupcu da uhvati zeleno (ocito zna kak rade semafori)
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 09:42   #42399
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
I meni se odmah činilo da je ovaj u Audiju išao na dopunsku i nije previše gledao suprotni smjer (svi mi sigurno ponekad idemo bez da pogledamo dal netko prolazi na crveno, a dovoljno je samo jednom ne skužit da ti netko juri iz suprotnog smjera...).

Sigurno postoje kamere na semaforu, pitanje je dal se može do tih snimki. Ako se pokaže da je tako, i njemu i curi sa semafora bi trebalo uručit nove R8-ice i para za sljedećih xx godina, na račun kretena u BMWu.


Doduše, kad je mene tako pogodio lik koji se krivo prestrojavao (htio je skrenuti lijevo preko jedne cijele trake u kojoj sam bio ja i nije gledao), pred policajcem me je optužio da sam vozio barem 90km/h gdje se smjelo 60km/h (nisam, jer sam čak bio i na tempomatu do par sekundi ranije, a 50m od mjesta sudara je zavoj 90 stupnjeva), policajac je rekao da je očito što se desilo i da oni ne mogu niti žele utvrđivati brzine, da je taj lik u potpunosti kriv za izazivanje nesreće.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 08.03.2019. u 09:53.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 09:42   #42400
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Vozil sam bmw nekad i sad kad ovo napišem opalit ćete po meni drvlje i kamenje. Ali u većini ovakvih slučajeva gdje je jedan od uzroka jako velika brzina, vrlo često su krivci upravo vozači njemačkih premium marki. To su auti koji mogu potegnut, imaju brutalno konja i ekipa koja to kupuje (ne svi) se ganja ko blesava i po gradu i po svuda. Tome treba stati na kraj.
Nije važno je li njemac ili nešto treće, važno je tko je za volanom.
Da objasnim svoje stajalište. Masa mojih frendova je otišla van raditi (Njemačka većinom) i svi su pokupovali Audi i BMW (80% tih ljudi koji rade vani, su zidari, stolari, varioci itd.). I tu se definira problem. Takvi ljudi, voze aute od 200+ konja. Alkohol im nije stran, vole brzinu jer se osjećaju jače, ljepše, pametnije itd., svi su "vrhunski šoferi", a takav auto vani košta par stotina/tisuća eura.
Isti ti ljudi bi vozili i Porsche da je jeftin. Ovako za malo love kupuju smeće od auta (ali "ide preko 200"), da mogu doći doma i iz zadnjeg džepa na trapericama izvaditi "bunt" eura da mogu platiti kavu od 10kn.
Neću biti onaj koji će donjeti zaključak na temelju toga što sam napisao, ali svi znaju o čemu pričam. I kada izradiš neku vrstu statistike, vidiš da njemači auto prednjači po saobračajkama, iz razloga jer ih je puno, jer ih voze mladi šoferi i auti su relativno brzi/jaki, a iza volana sjede polupismeni idioti koji misle da su bolji od Hamiltona.
Primjera radi, susjed, klinac se borio s srednjom školom dobrih 5 godina. Pa nije želio ići u školu, pa je pao itd. (trgovačka škola). Nakon što je jedva završio školu je otišao raditi kod lokalnog privatnika u proizvodnju za 3500kn. Nije bio zadovoljan, ponajviše zbog plaće. Otišao raditi van, kupio trojku BMW-a, neko smeće s zadnjim pogonom, vratio se doma nakom mjesec-dva, napio se i s 150km/h u lokalnom selu potanjurao susjedu ogradu, sebi slomio noge, auto totalka itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2019., 09:56   #42401
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Primjetio sam da su vozaci agresivniji u prometu sto im se manje vidi glava iza volana. Ako u retrovizoru vidim samo njegovu celendaru najcesce ne saltam visu nego pustim da me prodje. Inace ce me jebati na razmaku od 2 metra.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 09:59   #42402
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Citiraj:
Autor Mommistake;3283572 Otišao raditi van, kupio [B
trojku BMW-a, neko smeće s zadnjim pogonom[/B], vratio se doma nakom mjesec-dva, napio se i s 150km/h u lokalnom selu potanjurao susjedu ogradu, sebi slomio noge, auto totalka itd.
A kakav bi drugačiji pogon mogao imati BMW 3? Koliko ja znam, imaju ili zadnji ili 4x4 i nikakav drugačiji. Zadnji pogon je postojao i prije pa se ljudi nisu toliko razbijali, a od onda je napredovala i mehanika i elektronika. Veći je problem vozač nego auto.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 09:59   #42403
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Primjetio sam da su vozaci agresivniji u prometu sto im se manje vidi glava iza volana. Ako u retrovizoru vidim samo njegovu celendaru najcesce ne saltam visu nego pustim da me prodje. Inace ce me jebati na razmaku od 2 metra.
Napoleonov kompleks ne bira
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 10:08   #42404
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 10:32   #42405
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A kakav bi drugačiji pogon mogao imati BMW 3? Koliko ja znam, imaju ili zadnji ili 4x4 i nikakav drugačiji. Zadnji pogon je postojao i prije pa se ljudi nisu toliko razbijali, a od onda je napredovala i mehanika i elektronika. Veći je problem vozač nego auto.
Nisi shvatio.
Auto je smeće, konretno njegov, to što ima zadnji pogon, njemu je samo bilo ulje na vatru.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 10:56   #42406
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
Pa nema vam nikakve veze kakav auto ili pogon na njemu. Pitanje je kakav je čovjek za volanom. Fiziku nemres izbjeći nikako. Problem je kaj današnji auti imaju previše konja za malo novaca, a i što ljudi nemaju nikakav osjećaj za fiziku a kamoli prometnu kulturu.
net je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 11:13   #42407
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zadnji pogon je postojao i prije pa se ljudi nisu toliko razbijali, a od onda je napredovala i mehanika i elektronika. Veći je problem vozač nego auto.

Točno to
Ljudi misle da je elektronika svemoćna i da će te izvući iz sranja.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 12:02   #42408
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Veli moj susjed da nije BMWa kupio radi sebe, nego radi nas. Sad ga znaj ccccc.....
Stjerao me kad sam htio s mjeračem laka provjeriti dal' ima koju kilu kita na sebi ccccc....
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 12:09   #42409
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Veli moj susjed da nije BMWa kupio radi sebe, nego radi nas. Sad ga znaj ccccc.....
Dobar dio ljudi ga baš zato kupuje: neka selo vidi raskoš.


EDIT: 'đenje! Panduri nemaju pojma što se dogodilo
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...o/2069419.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 12:20   #42410
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Mislim da ce više naje*ati ovaj 51 godišnjak do svoje žene kad dozna da je vozio 23 godišnjakinju...

__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 12:22   #42411
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dobar dio ljudi ga baš zato kupuje: neka selo vidi raskoš.
I onda ga voze na Davanti gumama





Jel itko skužio tablicu onog bijela BMW-a 5ice ispred vozila koje je snimalo sudar?
ZG RADAR. Wtf
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 12:27   #42412
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova

EDIT: 'đenje! Panduri nemaju pojma što se dogodilo
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...o/2069419.aspx
Teško je u takvim stvarima odrediti koje je svjetlo bilo, ako nemaš svjedoka ili videokamera. Da li je ovaj natezao zeleno, prije nego ga zatvori i upali drugome strelicu, dal' je ovaj skretač krivo procijenio brzinu ovoga ususret, pa je mislio da će proći, teško je reći.
Vidi se da je skretač lagano tek započeo radnju skretanja.

Kolko puta oštećeni, gleda auto krivca, pa čak i kad oba stanu i raspravljaju, i nema pojma ni koja je točno marka ili model bio, boja, a registracija niti broj ni slova

Pretpostavke i mišljenja onog koji radi očevid su nebitna, trebaju opipljivi dokazi
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 12:35   #42413
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
I onda ga voze na Davanti gumama







Jel itko skužio tablicu onog bijela BMW-a 5ice ispred vozila koje je snimalo sudar?
ZG RADAR. Wtf
To ti je od vlasnika auto škole radar

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 13:37   #42414
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nije važno je li njemac ili nešto treće, važno je tko je za volanom.
Da objasnim svoje stajalište. Masa mojih frendova je otišla van raditi (Njemačka većinom) i svi su pokupovali Audi i BMW (80% tih ljudi koji rade vani, su zidari, stolari, varioci itd.). I tu se definira problem. Takvi ljudi, voze aute od 200+ konja. Alkohol im nije stran, vole brzinu jer se osjećaju jače, ljepše, pametnije itd., svi su "vrhunski šoferi", a takav auto vani košta par stotina/tisuća eura.
Isti ti ljudi bi vozili i Porsche da je jeftin. Ovako za malo love kupuju smeće od auta (ali "ide preko 200"), da mogu doći doma i iz zadnjeg džepa na trapericama izvaditi "bunt" eura da mogu platiti kavu od 10kn.
Neću biti onaj koji će donjeti zaključak na temelju toga što sam napisao, ali svi znaju o čemu pričam. I kada izradiš neku vrstu statistike, vidiš da njemači auto prednjači po saobračajkama, iz razloga jer ih je puno, jer ih voze mladi šoferi i auti su relativno brzi/jaki, a iza volana sjede polupismeni idioti koji misle da su bolji od Hamiltona.
Primjera radi, susjed, klinac se borio s srednjom školom dobrih 5 godina. Pa nije želio ići u školu, pa je pao itd. (trgovačka škola). Nakon što je jedva završio školu je otišao raditi kod lokalnog privatnika u proizvodnju za 3500kn. Nije bio zadovoljan, ponajviše zbog plaće. Otišao raditi van, kupio trojku BMW-a, neko smeće s zadnjim pogonom, vratio se doma nakom mjesec-dva, napio se i s 150km/h u lokalnom selu potanjurao susjedu ogradu, sebi slomio noge, auto totalka itd.
Veću hrpu gluposti nisam dugo pročitao...takvo generaliziranje cijele skupine ljudi.

Kakve veze ima sto npr zidar sjedi za volanom bembare ili neki lik menadžer??? Kakve to veze ima,obojica mogu biti kreteni za volanom.

Osobno radim vani i po tvom sam očito glupi idiot koji bi trebao voziti golfa 2,a nesto bolje...jer eto bio sam keramičar sad se bavim markiranjem ceste pa za mene nije bolji ili jači auto.

I ja znam lika koji lijepo sjedi cijeli dan u uredu u banci pa je je namazan proletio kroz zidanu ogradu.

Nema veze zanimanje niti skola s tim kakav si iza volana...problem su kreteni koji kupe moćne aute i onda letaju ko muhe bez glave jer eto on ima pilu pa se to mora i tjerati...misli da je Bog,da mu se svi moraju sklanjati s puta...i na kraju da ce kojekakva elektronika ili sta ti ja znam izvući ga iz sranja...nebitno bio on glupi zidar,varioc keramičar ili menadžer.

A sad eto odustati od kupnje insignije,idem potražiti si golfa 3 na mobile.de...jer eto šljaker sam,nije bolje za mene.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 13:51   #42415
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Teško je u takvim stvarima odrediti koje je svjetlo bilo, ako nemaš svjedoka ili videokamera. Da li je ovaj natezao zeleno, prije nego ga zatvori i upali drugome strelicu, dal' je ovaj skretač krivo procijenio brzinu ovoga ususret, pa je mislio da će proći, teško je reći.
Vidi se da je skretač lagano tek započeo radnju skretanja.

Kolko puta oštećeni, gleda auto krivca, pa čak i kad oba stanu i raspravljaju, i nema pojma ni koja je točno marka ili model bio, boja, a registracija niti broj ni slova

Pretpostavke i mišljenja onog koji radi očevid su nebitna, trebaju opipljivi dokazi
Kamera po semaforima ima beskonačno, sad će se ispostavit da se to nigdje ne bilježi, da su samo za ukras. Ili da se ne može doći do snimki.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 14:03   #42416
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
trebalo bi se dati izračunati jednostavnim mjerenjem ako snimka iz ovoga auta koji je snimio sudar traje duže da se vidi kad se njemu mijenja crveno/zeleno.
onda samo gledati kak ciklus ide za križanje.
Kuzo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 14:12   #42417
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Veću hrpu gluposti nisam dugo pročitao...takvo generaliziranje cijele skupine ljudi.

Kakve veze ima sto npr zidar sjedi za volanom bembare ili neki lik menadžer??? Kakve to veze ima,obojica mogu biti kreteni za volanom.

Osobno radim vani i po tvom sam očito glupi idiot koji bi trebao voziti golfa 2,a nesto bolje...jer eto bio sam keramičar sad se bavim markiranjem ceste pa za mene nije bolji ili jači auto.

I ja znam lika koji lijepo sjedi cijeli dan u uredu u banci pa je je namazan proletio kroz zidanu ogradu.

Nema veze zanimanje niti skola s tim kakav si iza volana...problem su kreteni koji kupe moćne aute i onda letaju ko muhe bez glave jer eto on ima pilu pa se to mora i tjerati...misli da je Bog,da mu se svi moraju sklanjati s puta...i na kraju da ce kojekakva elektronika ili sta ti ja znam izvući ga iz sranja...nebitno bio on glupi zidar,varioc keramičar ili menadžer.

A sad eto odustati od kupnje insignije,idem potražiti si golfa 3 na mobile.de...jer eto šljaker sam,nije bolje za mene.
Eto, ti kažeš generaliziranje, ja kažem realnost. Razmisli malo, pogledaj statistiku prometnih nesreća, vidjeti ćeš da je većinu prometnih nesreća skrivila dobna skupina od 18. do 22. godine (MP). I uzmi uzorak od 100 ljudi, vidjeti ćeš da sam u pravu. Ne kažem da nema budala svugdje, ima, uvijek će biti, bio to odvjetnik, zidar, šofer ili pilot. Ali budi realan malo. Ako si se ti našao prozvanim, jebiga, ja tu ne mogu pomoći. Ja samo kažem kako je, tj. kako ja gledam na te stvari.

I ova tvoja izjava da nema veze vozi li bemburu zidar ili menađer. Vjeruj mi ima veze.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 08.03.2019. u 14:24.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 14:23   #42418
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Eto, ti kažeš generaliziranje, ja kažem realnost. Razmisli malo, pogledaj statistiku prometnih nesreća, vidjeti ćeš da je većinu prometnih nesreća skrivila dobna skupina od 18. do 22. godine (MP). I uzmi uzorak od 100 ljudi, vidjeti ćeš da sam u pravu. Ne kažem da nema budala svugdje, ima, uvijek će biti. Ali budi realan malo. Ako si se ti našao prozvanim, jebiga, ja tu ne mogu pomoći. Ja samo kažem kako je, tj. kako ja gledam na te stvari.
To su mladi nadobudni vozači...18-22,kupi pilu od auta,prakticki bez iskustva i tiska ga koliko ide...i eto ti pizdarije.

A vjerujem da statistički sigurno imas vise zidara,varioca i kojekakvih šljakera nego bankovnih činovnika,menadžera ili doktora...

Vidio sam dosad hrpetinu nesreća otkako markiram cestu jer kreteni ulete u zonu radova sa 80-100 i bum...isključe se semafori,pa se ljudi neznaju snaci u raskrižju,neki ulijeću prebrzo ko padobranci i bum...i vidio sam od zidara do gospode u Armanijevim odjelima...jbg,ako si kreten,kreten si neovisno o zanimanju ili školi...problem su mrcine od auta i spomenuti kreteni iza volana.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 14:45   #42419
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Sve jasno, budala ima uvijek, uvijek će ih biti, pa tako i za volanom. Ovdje pričamo o postotku budala u odnosu na obrazovanje.

Citiraj:
OBJECTIVE:
This research analyzes data on road traffic accidents (RTA). It investigates educational level and age involved in RTA in order to discover patterns that can prevent or decrease accidents.

METHODS:
This research made use of data visualization techniques to find hidden patterns. The data included mortality rate related to RTA in Fars province and were obtained from Fars Forensic Medicine Registry covering a period of 1 year from March 21, 2010 to March 21, 2011. All data were analyzed using SPSS 11.5. The results were reported as descriptive indices such as frequency (percentage). The Chi-square test was applied to the data concerning educational level and age. P value less than 0.05 was considered significant.

RESULTS:
In the mentioned period, 1 831 people were killed, out of whom un/lowly educated people (69.6%) accounted for the highest mortality rate. The significant relationship between educational level and mortality rate was found (X2 equal to 275.98, P less than 0.0001). Also three was a significant association between age and mortality rate (X2 equal to 371.20, P less than 0.0001). Young people (age between 20 and 29 years) contribute to higher RTA mortality rate compared with other age groups.

CONCLUSION:
The educational level and age are significantly correlated to mortality rate. The youth and un/lowly educated people suffer more fatal RTA.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 14:56   #42420
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Dosta ljudi krivo razmatra vezu obrazovanja i činjenice jeli netko krkan ili nije.
Nije neka osoba krelac/krkan, jer nije obrazovan. Nije obrazovan zato što je krelac/krkan.

Živim u maloj sredini i kod nas je ta veza baš izražena.
Mahom takvi krkani kupuju polovne pile i prave sranja na cesti.

Nisu svi, ali velik postotak je. Nevezano uz radno mjesto i zvanje.
Razina obrazovanja nije uvijek u direktnoj vezi sa radnim mjestom.

Krivo se tumače uzroci, posljedice i veze u ovih par stranica.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na