Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.07.2019., 14:25   #45151
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ja sam direktno u PU išao, požurio ih malo. Isto sam čekao predugo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 14:28   #45152
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam direktno u PU išao, požurio ih malo. Isto sam čekao predugo.
a moram vidjet dal mogu ja podići ili dečko koji je bio vozač.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 14:38   #45153
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Pretpostavljam da su ti bili policajci iz Heinzelove. Mislim da su meni radili zapisnik skoro mjesec dana. Ne možeš ih požuriti, ovisi o policajcu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 14:47   #45154
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Lik je napravio usporedbu troškova uvoza istog auta kod nas i SLO. Razlika je da se smrzneš.
https://automobili.1klik.hr/novosti/...reko-slovenije
Kakti piše detaljan post, a briše podatke koji određuju cijenu uvoza i govore o cijelom porezu/davanju/kakogod (koliko je auto vrijedio u startu).



U Sloveniji država vjeruje da si ga platio koliko si ga platio, umjesto da fiksno procjenjuje vozilo kao kod nas.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 16.07.2019. u 14:54.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 15:15   #45155
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Ja ću prvi reći da ova država jebeno dere na davanjima i porezima , ali moram isto tako primijetiti da auto sa C02 154 i cijenom novoga od skoro 600k baš i nije prosječan auto.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 15:22   #45156
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Upravo to....nije da branim drzavu ali opce je poznato da sto je co2 veci to je i veca deracina....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 15:31   #45157
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Radi se o Volvu XC90 D5.

Ali svejedno, previše deru. Na procijenjeno vozilo od 300k HRK, još 50k HRK. I to ak imaš sreće, da te ne oderu više.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 15:38   #45158
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Radi se o Volvu XC90 D5.

Ali svejedno, previše deru. Na procijenjeno vozilo od 300k HRK, još 50k HRK. I to ak imaš sreće, da te ne oderu više.
Ma nije baš tako.
Na procijenjeno vozilo od 388 000 kn, staro godinu dana,13 000 km i 116 C02 platio sam 22500 kn.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 15:51   #45159
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Znam žensku koja tako ima firmu u ITA i vozi su u autu sa ITA tablicama. Ne znam je li ITA isplatljivija od SLO ili HU, ali kako je morala otovoriti firmu tamo, kupila je i auto na firmu.
Osim što to nije legalno, super je

"Ako fizička osoba s prebivalištem u Republici Hrvatskoj upravlja motornim vozilom koje je registrirano u drugoj državi članici EU, a ne radi se o iznimkama propisanim člankom 17. Zakona, čini porezni prekršaj i nadležni carinski ured će joj naplatiti puni iznos posebnog poreza kao da je vozilo prijavila radi registracije u Republici Hrvatskoj i to neovisno tko je vlasnik vozila. Ako se dug ne podmiri vozilo može biti oduzeto. Također će biti pokrenut i prekršajni postupak, a novčana kazna je propisana prekršajnim odredbama Zakona o posebnom porezu na motorna vozila te može iznositi od 5.000,00 kuna do 100.000,00 kuna."

Frend je vozio auto s mađarskim tablicama jedno godinu dana, i jednom kad je probao ući u Hrvatsku (često je putovao HR-HU) samo su mu rekli "Vi možete, auto ne može", i morao je zvati Mađare da dođu po njega. A ovo je bilo prije 12-13 godina. Od onda, kako smo u EU, su to još dodatno postrožili (provjere), jer ih sve više radi carinski prekršaj kao što je gore navedeno.

Dakle ako vam je prebivalište u Hrvatskoj i u njoj provodite više od 185 dana godišnje, ne smijete voziti auto sa stranim tablicama dulje od 15 dana.

Hrvatski građanin pri ulasku u Hrvatsku upravljajući vozilom registriranim u drugoj državi to mora prijaviti carini. Ako ne napravi to, prijeti mu kazna.

Postoji još izuzeća kada smijete voziti strano vozilo, vjerojatno je ovo ono na što se svi pozivaju i rješavaju sa carinicima da im odobre:

"Odobrenje će se izdati jedino ako je nedvojbeno utvrđeno da je prvenstvena namjena motornog vozila obavljanje poslova ili uporaba izvan područja Republike Hrvatske, a s vozilom će se u Republiku Hrvatsku dolaziti povremeno."

Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ma nije baš tako.
Na procijenjeno vozilo od 388 000 kn, staro godinu dana,13 000 km i 116 C02 platio sam 22500 kn.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
116 CO2 i 154 CO2 je ogromna razlika.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 17:14   #45160
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Da je baja kakvim se predstavlja kupio XC90 T8 Plug-in Hybrid i tako ne bi imao milijun CO2 i manja bi bila davanja a cvijet i drvo bi bili zahvalni. Ili neki manji ali ekološki prihvatljiviji auto, ima i XC60 recimo i hrpa ostalih hibrida.
Ljudi moraju shvatiti da je dizel polako povijest i to je to. Alternative postoje.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 17:25   #45161
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Hoce unjeti auto od 154g Co2 i vrijednosti od preko 500k kn i cudi se odakle toliki namet. Ne znam, place jer hoce kupiti auto kojeg prosjecni vlasnik prosjecnog automobila nikad nece moci kupiti. I sigurno on i takvi kao on ne pridonose da vozni park u HR ne bude toliko star.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 18:00   #45162
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
samo da vas upozorim ako idete preko srednje mosta u ZG - dignite prozore

prije jedno pola sata sam vozio u smjeru av. malla sa spuštenim prozorom kad mi je u auto doletilo par gromada hebenog kamenja . Jedan me pogodio u tintaru, bez posljedica. Uglavnom mozgovi na istočnoj strani štemaju full power na rekonstrukciji onog nakaradnog nogostupa preko mosta i preko 4 trake očito leti kamenje... Pa ono. Da me pogodilo u oko - živo me zanima dal bi završio u čuzi da sam pomeo 3 pješaka, psa i auto ispred sebe jer mi je doletilo 15 šrapnela sa obližnjeg gradilišta i ono nisam vidio...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 18:07   #45163
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Osim što to nije legalno, super je



"Ako fizička osoba s prebivalištem u Republici Hrvatskoj upravlja motornim vozilom koje je registrirano u drugoj državi članici EU, a ne radi se o iznimkama propisanim člankom 17. Zakona, čini porezni prekršaj i nadležni carinski ured će joj naplatiti puni iznos posebnog poreza kao da je vozilo prijavila radi registracije u Republici Hrvatskoj i to neovisno tko je vlasnik vozila. Ako se dug ne podmiri vozilo može biti oduzeto. Također će biti pokrenut i prekršajni postupak, a novčana kazna je propisana prekršajnim odredbama Zakona o posebnom porezu na motorna vozila te može iznositi od 5.000,00 kuna do 100.000,00 kuna."



Frend je vozio auto s mađarskim tablicama jedno godinu dana, i jednom kad je probao ući u Hrvatsku (često je putovao HR-HU) samo su mu rekli "Vi možete, auto ne može", i morao je zvati Mađare da dođu po njega. A ovo je bilo prije 12-13 godina. Od onda, kako smo u EU, su to još dodatno postrožili (provjere), jer ih sve više radi carinski prekršaj kao što je gore navedeno.



Dakle ako vam je prebivalište u Hrvatskoj i u njoj provodite više od 185 dana godišnje, ne smijete voziti auto sa stranim tablicama dulje od 15 dana.



Hrvatski građanin pri ulasku u Hrvatsku upravljajući vozilom registriranim u drugoj državi to mora prijaviti carini. Ako ne napravi to, prijeti mu kazna.



Postoji još izuzeća kada smijete voziti strano vozilo, vjerojatno je ovo ono na što se svi pozivaju i rješavaju sa carinicima da im odobre:



"Odobrenje će se izdati jedino ako je nedvojbeno utvrđeno da je prvenstvena namjena motornog vozila obavljanje poslova ili uporaba izvan područja Republike Hrvatske, a s vozilom će se u Republiku Hrvatsku dolaziti povremeno."







116 CO2 i 154 CO2 je ogromna razlika.
Da,ali malo pažljivije čitati... Ako ima otvorenu firmu u Italiji onda mora imati i prijavljenu adresu u Italiji...

Kao što ja imam u DE,pa mogu voziti auto sa DE tablicama...dok recimo moja supruga ne smije voziti moj auto...jer je u HR i nema prijavljenu adresu u DE
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 18:38   #45164
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Da je baja kakvim se predstavlja kupio XC90 T8 Plug-in Hybrid i tako ne bi imao milijun CO2 i manja bi bila davanja a cvijet i drvo bi bili zahvalni. Ili neki manji ali ekološki prihvatljiviji auto, ima i XC60 recimo i hrpa ostalih hibrida.
Ljudi moraju shvatiti da je dizel polako povijest i to je to. Alternative postoje.
Pa dizeli u principu imaju manje CO2 nego benzinci...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 20:08   #45165
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Da,ali malo pažljivije čitati... Ako ima otvorenu firmu u Italiji onda mora imati i prijavljenu adresu u Italiji...

Kao što ja imam u DE,pa mogu voziti auto sa DE tablicama...dok recimo moja supruga ne smije voziti moj auto...jer je u HR i nema prijavljenu adresu u DE
Sve sam pazljivo procitao. Moras biti prijavljen van Hrvatske i dokazivo boraviti preko 185 dana godisnje van Hrvatske. Tek onda ga smijes voziti.

Ili dobis odobrenje od carine da si dokazao da ces ga vecinu vremena voziti van Hrvatske...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 20:56   #45166
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Sve sam pazljivo procitao. Moras biti prijavljen van Hrvatske i dokazivo boraviti preko 185 dana godisnje van Hrvatske. Tek onda ga smijes voziti.



Ili dobis odobrenje od carine da si dokazao da ces ga vecinu vremena voziti van Hrvatske...
I ako si pažljivo pročitao po čemu si zaključio da nije legalno???

Kolegica mu ima firmu u Italiji i vozi auto na I tablice... Da bi mogla otvoriti tamo firmu,morala se tamo negdje prijaviti ... I sve je legalno... Ne vidim nigdje tu nelegalnost...

A tvoj post citira njegov u kojem to navodi... I post ti počinje rečenicom "osim što to nije legalno,super je"...ili sam ja propustio nešto u koleginom postu,pa ne vidim taj nelegalni dio
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 21:31   #45167
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
I ako si pažljivo pročitao po čemu si zaključio da nije legalno???

Kolegica mu ima firmu u Italiji i vozi auto na I tablice... Da bi mogla otvoriti tamo firmu,morala se tamo negdje prijaviti ... I sve je legalno... Ne vidim nigdje tu nelegalnost...

A tvoj post citira njegov u kojem to navodi... I post ti počinje rečenicom "osim što to nije legalno,super je"...ili sam ja propustio nešto u koleginom postu,pa ne vidim taj nelegalni dio
Frendica ti boravi vise od 185 dana van Hrvatske i auto pretezito koristi van Hrvatske?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 05:33   #45168
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Frendica ti boravi vise od 185 dana van Hrvatske i auto pretezito koristi van Hrvatske?
Meni se čini da ipak ne čitaš pažljivo... Ponovo pročitati par postova... Hehehe

Nije moja frendica...nit sam ja spomenuo ijednu moju frendicu...

Replicirao sam tvoj post kojim si naveo da je nelegalno to što je netko drugi naveo u svom postu,tu kolegicu... koja ponavljam nije moja...

A ako netko ima registriranu firmu u Italiji,ima prijavljenu i adresu tamo,pa pretpostavljam da i boravi tamo više od tih 185 dana...

Ali meni se čini da se mi nismo skontali negdje...ili ti si se odnosio na nešto drugo tokom replike da je nelegalno...a ja mislim na nešto drugo... Ili si preskočio u postu onaj dio u firmi u I...a da bi spomenuta imala firmu tamo,vraćamo se na ono da mora biti tamo i prijavljena. I znači sve je legalno...

A sad ajmo na kavu i sokić, za 🍺 je rano...ožednih od noćne i ovih pravnih problema...

Zadnje izmijenjeno od: Stanky069. 17.07.2019. u 05:38.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 06:47   #45169
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Moze biti tamo prijavljena, ali ako se ustanovi da je u HR vise od pola godine, opet ce joj svi sjest na vrat.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 07:04   #45170
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
To je sad drugi par opanaka... A i to ustanoviti nije baš jednostavno...da ne kažem nemoguće.

Ja sm odjavljen iz HR, prijavljen u DE, idem kući svaki drugi-treći vikend, četvrtak za HR,u nedjelju nazad u DE...
Nebrojeno put ne skeniraju nam dokumente,mahnu rukom da prođemo,nekad samo pogleda okumente...većinom idemo na Harmicu,gdje nema niti jedne jedine kamere da nas snimi...
Siječan i veljaču sam u HR jer ne radimo zbog vremenskih prilika...dodaj sad još i godišnji dvaput godišnje...
Tko će tu ustanoviti točno koliko sam ja gdje,nije baš jednostavno. Ne znam ni ja sam.

Ali opet to je nešto drugo,druga strana medalje recimo...

U biti je legalno što je kolega u postu naveo za kolegicu...a sad koliko ona gdje bude,to ona zna. Ali opet mi logično ako imaš firmu tamo da si više tamo nego u HR...barem meni.

Sad odošmo u ono "da je baba muško",kojekakva naklapanja i nagađanja.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 07:27   #45171
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Ali opet mi logično ako imaš firmu tamo da si više tamo nego u HR...
"Logika" ti je na razini "nemas akvarij - peder si", tako da...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 08:22   #45172
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Hoce unjeti auto od 154g Co2 i vrijednosti od preko 500k kn i cudi se odakle toliki namet. Ne znam, place jer hoce kupiti auto kojeg prosjecni vlasnik prosjecnog automobila nikad nece moci kupiti. I sigurno on i takvi kao on ne pridonose da vozni park u HR ne bude toliko star.
Ajde sada neovisno o tome sto uvozi, mislim da se u clanku vise obratila pozornost na to zasto je svuda oko nas tako nesto jeftinije za izvesti.
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 08:33   #45173
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Svugdje? Hmm pogledaj davanja u Švedskoj recimo za dizel 150+ CO2.
Negdje je jeftinije ali brat bratu negdje je i dosta skuplje.
Sad na stranu to sta imamo male plaće u odnosu na ostale.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 08:52   #45174
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Cek cek cek, ti si sada stvarno usporedio place, uvoz i placanje poreza kod nas sa Švedskom?
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 08:57   #45175
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
To je sad drugi par opanaka... A i to ustanoviti nije baš jednostavno...da ne kažem nemoguće.

Ja sm odjavljen iz HR, prijavljen u DE, idem kući svaki drugi-treći vikend, četvrtak za HR,u nedjelju nazad u DE...
Nebrojeno put ne skeniraju nam dokumente,mahnu rukom da prođemo,nekad samo pogleda okumente...većinom idemo na Harmicu,gdje nema niti jedne jedine kamere da nas snimi...
Siječan i veljaču sam u HR jer ne radimo zbog vremenskih prilika...dodaj sad još i godišnji dvaput godišnje...
Tko će tu ustanoviti točno koliko sam ja gdje,nije baš jednostavno. Ne znam ni ja sam.

Ali opet to je nešto drugo,druga strana medalje recimo...

U biti je legalno što je kolega u postu naveo za kolegicu...a sad koliko ona gdje bude,to ona zna. Ali opet mi logično ako imaš firmu tamo da si više tamo nego u HR...barem meni.

Sad odošmo u ono "da je baba muško",kojekakva naklapanja i nagađanja.
Ocito se nismo skontali. Ja sam se referencirao na savjete koje se daje ljudima. "Otvori firmu u Sloveniji, pa jeftinije uvezi auto". Zamjeni rijec Slovenija sa Italija, Madjarska, Bugarska.. svejedno.
To JE nelegalno.

Zivjeti u drugoj drzavi i tamo kupiti auto (na sto se ti referenciras).. i tvrditi da sam ja rekao da je to nelegalno... Ocito sam ti zapeo na zub negdje prije pa skaces na gluposti.

A logika "ima firmu u drzavi x, pa sigurno i boraviste" ti je na razini sto ti je Bubba napisao... Ali to vec nema veze s autima.

Ja samo upozoravam ljude sa se ne zaletavaju na savjete dobronamjernih ljudi "kako ustedjeti na uvozi automobila".

Onaj sta se oglasio na facebooku moze vrlo brzo ocekivati carinsku inspekciju i kaznu.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 09:16   #45176
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Prijavljena je u Trstu. Poznavajući je, mogu reći da nema ni teoretske šanse da provodi pola godine tamo. A ima par firmi i ovdje. Uglavnom, kako je službeno zaposlenik/vlasnica firme, može slobodno voziti auto ITA registracije. Žena je sve podrobno istražila prije nego li je kupila auto na ITA firmu. Naravno, Porezna i Carina su davali kontradiktorne odgovore na njena pitanja u vezi toga, a na neka nisu ni znali odgovoriti.


Evo koliko proizvođači zarade po autu. Treba to uzeti sa zrnom soli, ali cifre vjerojatno nisu daleko od istine.
https://www.index.hr/auto/clanak/kol...a/2101340.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 10:01   #45177
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ocito se nismo skontali. Ja sam se referencirao na savjete koje se daje ljudima. "Otvori firmu u Sloveniji, pa jeftinije uvezi auto". Zamjeni rijec Slovenija sa Italija, Madjarska, Bugarska.. svejedno.
To JE nelegalno.

Zivjeti u drugoj drzavi i tamo kupiti auto (na sto se ti referenciras).. i tvrditi da sam ja rekao da je to nelegalno... Ocito sam ti zapeo na zub negdje prije pa skaces na gluposti.

A logika "ima firmu u drzavi x, pa sigurno i boraviste" ti je na razini sto ti je Bubba napisao... Ali to vec nema veze s autima.

Ja samo upozoravam ljude sa se ne zaletavaju na savjete dobronamjernih ljudi "kako ustedjeti na uvozi automobila".

Onaj sta se oglasio na facebooku moze vrlo brzo ocekivati carinsku inspekciju i kaznu.
Nisi mi zapeo za zub...nit te znam,niti sam toliko aktivan ovdje da se to moglo dogoditi...Niti sam vidio negdje tvoj neki post da bi mi smetao ili slično.

Pošto si citirao post koji jesi ispalo je kao da se referenciraš na ono što sam ja mislio... Kad pročitaš post tako i ispada...a i par puta sam naglasio na što točno mislim,piše lijepo...

Ovo za logiku,jbg,to je logično da čovjek zaključi tako... A opet nije sve logično uvijek...a opet mišljenja su kao šupak, svatko ga ima,tako da me i zaboli kakvom tko smatra moju logiku...


I suma sumarum,moj bed,sorry kolega krivo sam shvatio na što misliš.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 10:20   #45178
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Nisi mi zapeo za zub...nit te znam,niti sam toliko aktivan ovdje da se to moglo dogoditi...Niti sam vidio negdje tvoj neki post da bi mi smetao ili slično.

Pošto si citirao post koji jesi ispalo je kao da se referenciraš na ono što sam ja mislio... Kad pročitaš post tako i ispada...a i par puta sam naglasio na što točno mislim,piše lijepo...

Ovo za logiku,jbg,to je logično da čovjek zaključi tako... A opet nije sve logično uvijek...a opet mišljenja su kao šupak, svatko ga ima,tako da me i zaboli kakvom tko smatra moju logiku...


I suma sumarum,moj bed,sorry kolega krivo sam shvatio na što misliš.
Hvala na isprici, sorry i ti ako sam sam nešto krivo rekao.

Je,krivo smo se skontali, ja sam "skočio" na ovu temu, jer ne želim da ovakvi, poput ovog s fejsa, ljudima pametuju, pa ih dovedu u sranja.
I zato je važno naglasiti da postoje iznimke kada se smije, ali bez da si to podrobno istražio, ishodovao dozvole, ne smiješ voziti auto stranih regi dulje od 15 dana, i pri tome bi ga trebao prijaviti na ulasku u državu.

Koliko se to sve provodi trenutno... vjerojatno vrlo malo. Ali čim se po novinama počne pisati "vozite jeftinije auto, na slovenskim regama", počet će se provoditi (ako se slučajno do sad ne provodi).

Istu stvar su radili i Nizozemci dok sam živio tamo... imali aute na BE regama, ali je isto bilo nelegalno.

Što se tiče firme vani, imaš gomilu primjera ljudi koji imaju tvrtke u nekoliko država svijeta. Maminjo je jedan primjer. Pa ga nema ni u Hong Kongu ni u Švici. Tvrtku možeš osnovati bilo gdje, vlasnik ne mora biti rezident, u nekim slučajevima direktor mora biti, u nekima ne. A za mnoge poslove ne moraš biti na X lokaciji da bi obavljao posao (freelanceri svih vrsta, pisci, fotografi, IT-evci, glumci, pjevači...)

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Prijavljena je u Trstu. Poznavajući je, mogu reći da nema ni teoretske šanse da provodi pola godine tamo. A ima par firmi i ovdje. Uglavnom, kako je službeno zaposlenik/vlasnica firme, može slobodno voziti auto ITA registracije. Žena je sve podrobno istražila prije nego li je kupila auto na ITA firmu. Naravno, Porezna i Carina su davali kontradiktorne odgovore na njena pitanja u vezi toga, a na neka nisu ni znali odgovoriti.


Evo koliko proizvođači zarade po autu. Treba to uzeti sa zrnom soli, ali cifre vjerojatno nisu daleko od istine.
https://www.index.hr/auto/clanak/kol...a/2101340.aspx
Ovo je jako zanimljiv primjer... Porezna i Carina se nisu složili.. pretpostaviti ću da je P rekla da smije, a C da ne smije?
Iskreno, meni bi logika rekla da ako si full time zaposlen u stranoj državi, da smiješ voziti taj auto bez ograničenja.
Ali i razumijem carinu. Ako si s tim autom 75% vremena u HR, onda je to "hrvatski" auto, i trebao bi plaćati CO2, ceste i ostalo u RH.
Na stranu što sve to preplaćujemo, ne ulazim u to, samo gledam logiku jedne i druge strane.


Za cijene autiju... ajde još da Honda malo zarađuje, ali Seat?? pa na šta oni troše lovu... Siestu?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 10:27   #45179
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
"Logika" ti je na razini "nemas akvarij - peder si", tako da...
Da li ti imaš akvarij?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 11:04   #45180
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Evo koliko proizvođači zarade po autu. Treba to uzeti sa zrnom soli, ali cifre vjerojatno nisu daleko od istine.
https://www.index.hr/auto/clanak/kol...a/2101340.aspx
Malo su mi cifre premale.
Naime, na DW sam čitao da su BMW dileri u njemačkoj digli bunu i skoro krenuli u štrajk, jer im je marža zarade po svakom prodanom novom vozilu 9,xx %.
Recimo da prosječan BMW košta 50.000,00 eura, ispada da diler zarađuje više od proizvodača
Colop je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na