Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.08.2008., 18:34   #1
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
kupnja laptopa iz SAD-a

imam priliku uzeti laptop iz amerike, dolazi mi frend za mjesec dana pa ce mi ga dofurat, pa sam sad gledao ponudu iz online shopova i nabasao na ovaj:

http://www.amazon.com/Toshiba-Satell.../dp/B001BJ9YCE

pa me zanima vase misljenje o doticnom laptopu ili mozda preporuka nekog drugog imajuci u vidu dvojezgreni cpu iznad 2.0, 2 gige memorije, hard od 200 Gb pa na vise! cuo sam da toshiba priznaje garanciju bilo gdje da je laptop uzet pa jer bi to vrijedilo i za nasu domovinu?

unaprijed zahvaljujem!

mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2008., 07:36   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Latop koji gledaš još nije došao u HR jer se radi o lapu sa ATI Puma čipsetom tako da nećeš moći dobiti mišljenje korisnika o njemu. Kod nas postoje modeli A300D i P300 koji imaju jače ATI grafulje (HD3470 i HD3650) koje su bolje od ove u Toshibi (ATI 3100).
Za WorldWide garanciju se ne bih mogao kladiti da je Toshiba ima. Znam za Dell, HP i IBM, ali za Toshibu nisam čuo i tu se dobro dobro raspitaj prije kupnje. Nažalost, ponekad ni ona kod nas ne vrijedi tj. naši je ne žele uvažiti i potrebno je dosta dokazivanja, svađe, prijetnji, a ponekad i mailova proizvođaču, da se to sredi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2008., 11:42   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Još jedan detalj, mada danas većina proizvođača radi univerzalne punjače (100-240V AC) tj. da jednako rade u USA i EU obrati pažnju na to kao i vrstu priključnog kabela (utikač).
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 10.08.2008., 14:05   #4
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Još jedan detalj, mada danas većina proizvođača radi univerzalne punjače (100-240V AC) tj. da jednako rade u USA i EU obrati pažnju na to kao i vrstu priključnog kabela (utikač).
neka pogleda, ali danas se skoro sve radi na univerzalnu voltažu, a adapter za utičnicu je sitna stavka.

@ mdrla - možda ne bi bilo loše da još pogledaš obzirom da imaš ogromnu ponudu na raspolaganju, i siguran sam da bi se dalo naci i boljih modela.

obavezno provjeri worldwide garanciju
I kao sto ti je coconut rekao ova ati 3100 je zajedno sa 3200 nova grafa - i koliko citam su, premda integrirane, jako dobre, bar ova 3200. 3100 je navodno oslabljena verzija.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 07:37   #5
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
tnx na savjetima jos cu proguglat!
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 10:09   #6
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Worldwide garancija je vrlo cudna stvar u lijepoj nasoj. Frend mi je uzeo Della vani, nisam siguran dali USA ili Njemackoj. Imao je problema sa displayom i ovdje mu garancija nije vrijedila (doduse to je bilo prije 4-5 godina). Tako da ga je lijepo slao FedExom ili DHLom nazad i ti troskovi su mu bili poprilicni.

Drugi frend je uzeo Acera u Austriji. Kad mu je riknula MBO isto ga je morao furati nazad u Austriju-Senso (ili Recro) mu nisu priznali garanciju.
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2008., 17:39   #7
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
evo nasao sam jos jedan primjerak na best buy-u:

http://www.bestbuy.com/site/olspage....=1213399970436

sluzbeni link:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...reg_R1002_USEN

pa me zanima jel imao tko iskustva s takvim ili slicnim primjerkom i kakva je situacija sa ostvarivanjem garancije kod hp pavilion laptopa jer sam cuo da kod nas se ne mogu nabavit pa je upitna garancija?

unaprijed zahvaljujem!
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2008., 18:06   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
I za tebe važi prva rečenica mog posta #2. I da, dobro si čuo - Pavilliona nećeš moći popraviti u HR jer se ne uvozi. Austrija i Italija su ti najbliže destinacija za njihovo servisiranje. A ako nemaš Worldwide garanciju, nećeš ga ni tamo moći popraviti. Po meni, neisplativa zahebancija tj. traži neki drugi model.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 19:02   #9
grimlok2000
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 4
Toshibu kupljenu u Houstonu možeš servisirati u Haitiu,garancija ne vrijedi u Hrvatskoj i nije moguće kupiti poduženje garancije kod domaćih distributera.Srećom rijetko se kvare.
grimlok2000 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 19:03   #10
grimlok2000
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 4
Napajanje nije problem jer kabel od utičnice do punjača imaš u Chipoteki.
grimlok2000 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na