Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2009., 23:29   #1
Nixola
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Problem sa ventilatorom???

Pozdrav,

Imam Hp nc8430 prijenosnik vec nekih 2 godine. Sve je radilo u redu do neki dan kad sam primijetio da cpu ventilator (fan) ne radi, tj. ne vrti se jer ga ne cujem i ne osjetim protok zraka. Bio sam na putu i drzao sam laptop u kuferu, mozda se pri prijevozu prtljage stogod ostetilo. Imao sam garanciju na godinu dana samo, nazalost. Probao sam i ukljuciti opciju u bios-u da se ventilator upali kada je laptop na AC napajanju, ali nista ne pomaze, preptostavljam da je ventilator mrtav. Ako je netko imao slicnih problema molio bih koji koristan savjet. Sto se tice HP ovlastenih servisa, kome preporucate da se obratim (Mikronisu i sl. ), za koju cijenu je moguc popravak ovog kvara i u kojem vremenskom roku? Inace laptop radi ok dok se ne vrte neki zahtjevniji programi, sto pak uzrokuje zagrijavanje procesora i zamrzavanje.

Hvala!!!
Nixola je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2009., 07:59   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Otvori laptop, očisti ga od prašine i promijeni pastu na procesoru. Nije neka teška tlaka ili nauka. Na servisu će ti napraviti isto, a naplatiti puno više nego što košta tubica termalne paste i 1 sat tvoga vremena.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2009., 10:55   #3
Nixola
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Hvala na savjetu. No da li ce to pomoci ako je ventilator pokvaren ili nesto slicno. Nasao sam na netu Service i maintance guide za hp nc8430...tu je dosta dobro objasnjeno rastavljanje komponenata. No nikad nisam mijenjao pastu na procesoru...ako moze poblize objasnjenje kako to uciniti...da li trebam ocistiti prethodno nanesenu pastu i kako, na sto treba paziti i sl.

Hvala!!!
Nixola je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2009., 12:01   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Možda pomogne:
http://www.insidemylaptop.com/apply-...top-processor/
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=309508
Negdje sam sad na trenutak vidio da spominju Aceton za čišćenje što nebih preporučio, bolje (čitaj i sigurnije) je koristit Alkohol.
Ako je ventilator krepucnio morat ćeš u servis ili neka druga alternativna nabava novog.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2009., 13:49   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Staru pastu prvo poberi papirnatom salvetom/papirnatim ručnikom (onaj za kuhinju u rolama), a onda isperi istim natopljenim u alkohol. Počekaj da se malo osuši (alkohol lako hlapi) i stavi novu pastu. Preporučena količina paste je malo više od zrna riže. Razmaži pastu po čitavoj površini procesora nečim plastičnim tipa bon za mobitel, stara kartica za bankomat,... i vrati ga u socket.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2009., 20:33   #6
Nixola
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Dakle otvorio sam tastaturu i ocistio ventilator...potpuno su ga blokirale prasina i sitne dlake...nisam smatrao potrebnim da mijenjam termalnu pastu jer sve radi ok i nema grijanja vise...hvala na savjetima!!!
Nixola je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na