Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2017., 10:38   #1
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Arrow Kako zamijeniti Micro USB?

Otišao mi je USB utor na tabletu, tj ne mogu ga više puniti (prije se punio u samo jednom položaju i prekidao). Dok sam ga otvarao, vidio sam da se već držao na samo jednom lem-u tj držaču.

Naručio sam i dobio nove (još prije), ali izgleda da ne paše jer sam kupio zaobljene držače dok je moj ravan.

moj


I imam drugi problem, ja uopće ne vidim gdje i na što će se ti mali konektori zalemiti, spojiti. Voda kao da nema.
Ima tko kakav savjet, kako da ovo izvedem?


Još malo slika:




Napomena: Ovo bi mi bio drugi put da se mijenja USB na ovom tabletu, prvi put mi je Alvin promijenio ali on je sada u gužvi.
Tablet nema poseban utor za punjenje već ide preko micro usb-a pa sada ne mogu koristiti tablet. (ovo lijevo je izlaz za slušalice)
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 27.11.2017. u 10:43.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 11:08   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nađi neki RTV servis ili servis za mobitele. Oni bi ti to mogli izvesti.
Ne znam da li još uvijek postoji, ali jedan RTV servis (Sony ako se ne varam) je bio u RK Vežica, suteren, morska strana, skroz desno (prema Lencu). A čini mi se da je i na Piramidi bio jedan (Panasonic) u onom bloku zgrada nasuprot poznatom zavoju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2017., 13:55   #3
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Bio sam sada u jednom lokalnom servisu mobitela i tip mi je rekao da su mi vodovi otpali, da nemam za što zalemit konektor. Da sada trebam naći shemu (a nisam našao za Colorfly E708) gdje taj vod počinje i povući žicu do usb konektora te je zalijepiti, igrati se sa time. A on to ne radi. Kaže da ne mogu samo povuć žicu do baterije jer treba ići preko chipa.
Kako da otkrijem koji vod ide do tog punjača?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 14:05   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Pogledaj da li su na štampanoj ploči ostali 'otisci' starih vodova.
Logika mi govori da bi vodovi trebali ići prema nekakvom regulatoru napona/struje. A ti otkri koji je to čip.
btw, gledajući fotke imam feeling da bi mu najbolja destinacija bila EE otpad.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 14:13   #5
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ma to je jeftini 7" IPS tablet iz 2013. s 1Gb rama. Ali ima i HDMI, brz je u radu, ima čak i novu bateriju, mogao se i KODI na njega staviti itd.
I sada mi je glupo bacati pare, min 400-500kn na novi tablet sličnih ili istih karakteristika ako ovom "samo" usb konektor ne radi, tj ne mogu ga puniti.

Kako da otkrijem gdje je taj "vod" i gdje ide, kako uopće liči regulator struje. Je li to ovo odmah nakon čipa za zalemiti. Ja samo vidim smeđe ostatke gdje je prije bio vod za zalemiti.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 14:19   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Samo ima jedna stvar u cijeloj priči, ako si već dvaput otkinuo konektor, vjerojatno ćeš ga otkinut opet. Trebao bi poradit malo i na tome, jer zaleimt tak nešto sitno sigurno nemožeš pet puta, a možda ni treći što sad hoćeš.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 14:38   #7
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Sve ove godine tablet se normalno punio i radio. Ovo mi je prvi put da sam "otkinuo", prije se samo loše punio.
Onda pred jedno godinu dana, valjda se usb utor raširio, morao si kabel punjača malo nagnuti u lijevu stranu da gura prema gore taj konektor ili ga okrenuti naopako.

Javio sam se Alvinu s ovog foruma, rekao mi je nema problema, lako on to zamijeni. Nije mi ništa rekao da su vodovi razbijeni.
I za jedno 2-3 tjedna ga vraća, puni, ali nakon 2 dana opet uopće ne puni.
Nakon toga ga je popravio (istina nije se javljao tjednima i tjednima na mobitel no na kraju sve ok) i radio mi je opet godinu dana bez problema. Normalno se punio 5V/1.1A.

Sada sam ga išao otvoriti, da vidim jesam li kupio dobar novi konektor i vidim da se drži samo na jednom držaču te je tada otpao i desni dok sam vadio vide te mi je u ruci.
Da li je taj vod od prvog dana u banani, ne znam. Ali volio bi da mi opet drži godinu dana konektor, kada se moglo prošli put staviti.
Možda i na neki zaobilazni način, možda nekako direkt na bateriju (kupljena je i nova baterija koja ima razne zaštite) itd?

EDIT: Našao neki kineski servis koji ima iste slike kao moj tablet;
https://item.taobao.com/item.htm?spm...id=42277379471
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 27.11.2017. u 14:49.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 16:49   #8
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Kao što vidiš, lemno mjesto je dosta uništeno, vodovi zguljeni, noćna mora za radit na nečemu takvom, ali ako se ima volje, vjerojatno se može popraviti
Trebaju se locirati minimalno vodovi od regulatora + i -, sve dobro očistiti, naći prekinuti PCB vodovi, skinuti lak i zalemiti žičice do konektora
Na kraju, najvažnije, fiksirati konektor dvokomponentnim ljepilom jer će odmah otpasti
Ona uha sa strane konektora služe za fizičko učvršćenje konektora na PCB, ali najčešće se prilikom upotrebe otkine bakreni dio PCB-a za koji je uho zalemljeno, tako kada zamjeniš konektor više ga nemaš za što zalemiti.
Najbolje osiguranje kod usb konektora je through hole rupa u koju ulazi dio metala i lemi se s druge strane
Inače, slike su dosta mutne, jel nije regulator onaj mali kockasti dio odmah iznad USB konektora?
trex je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 12:08   #9
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Imam pastu za lemljenje, probati ću to malo očistiti.
A da, možda je taj mali regulator točno iznad, evo fotke.
Htio bi ono što mi je Alvin prije uspio, da ga samo mogu puniti.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 13:41   #10
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
To nije regulator.
Vanjske su ti napajanje. Prvi put kada si poslao tablet, vodovi su bili ok na ploči ali konektor ste oštetili. Kada si ga reklamirao, u stvari ste počupali konektor skupa s vodovima.
Prespojio sam s vodovima samo napajanje, konektor sam dodatno fisksdirao s druge strane. Ako to tako ne napraviš a budete ga koristili kako ste do sada, vjerovatno ti to neće dugo izdržati.
Alvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2017., 15:14   #11
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Samo vanjske?
Kada si prvi put popravio, punio se cca jednom dobro, pa nakon trećeg puta je opet prekidao pa samo u jednom položaju ako držiš napeto prema gore (identično kao slano) i na kraju nikako, onda si ga drugi put savršeno napravio i evo, već godinu dana je bez problema bio.
Prije mjesec dana je opet počeo zezati da na pola punjenja padne s 1.1A naglo na 0A i piše da se puni (pa ga moram odspojiti) ili da u ni jednom položaju se ne puni pa se isprobavalo da ga se okrene naopako (ekran prema dolje) pa se puni ili da usb konektor nije do kraja uguran, itd. Te najnovije, uvijek 0.00A.
I išao sam otvoriti plastiku, vidio da se na samo jednom držaču drži, slika;

Umetnio usb kabel i držao prstom konektor prema dolje, isto 0A.
I dok sam vadio usb kabel (a nije bilo ni plastike tj zaštite da se ne ivuče cijeli konektor sam zajedno s kabelom izvukao i cijeli konektor)

Jedna nogica je bila zalemljena za vod krajnje desno, 2-3 prislonjena i 4 nogica savinata uz konektor 5 odcvikana. Ili je otpala u međuvremenu ili što?
Sada bi trebao zalemiti vanjske (čak i ima na ploči malo lema i srebrno je)
evo otpalo

Tj htio bi napraviti ono što mi je alvin prošli put napravio (taman dovoljno) i što je držalo godinu dana.

Btw ovo mi je uber super idilično kako da ispadne (s kineskih foruma prijedlog kako učvrstiti)

no nemam ideju kako učvrstiti dolje tako i nemam ideju što s ovim zavijenim bočnim držačem (a prije je bio ravni)

i nemam ideju mogu li još zeznuti ovaj lem i vod koji je još tu na vanjskim svojim "igranjem".
Probati ću ići u centar grada, SmartDoctor servis, imaju dobre komentare na fejsu. Asos (Andrea) je netko komentirao da nije pouzdan.
https://www.facebook.com/smartdoctor...46741602230736

Ovo je odlična tema za ostale, jer vjerujem da će se i nekom drugom kad-tad isto otići usb konektor na mobu/tabletu.
Šteta za ovog kineza, sve druge punim s istim punjačem (uz mjerenje V/A) samo s ovim problemi.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 16:29   #12
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Ako imaš kako dobaciti do BJ, složit ću ti ja to
Ali ne bi poštom jer mi se ne da čekati 2 sata u smrdljivoj pošti kao i uvijek
trex je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 22:17   #13
ZYXY
Premium
 
ZYXY's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
to se radi pod mikroskopom. nadju se di idu prekinuti vodovi i doda licna. to je sve. pod mikroskopom je sve puuno lakse
ZYXY je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 22:28   #14
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Još čekam odgovor servisa iz Rijeke,da riješim lokalno tj da ne moram gnjaviti nekog izvana.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 10:06   #15
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Na kraju, najvažnije, fiksirati konektor dvokomponentnim ljepilom jer će odmah otpasti
Nisam siguran koliko je dvokomponentno ljepilo dobar izbor.....
Ti konektori su inače poprlično osjetljivi, još imaš tu i ljude koji ne paze, pune uređaj dok rade na njemu i time potežu taj kabel konektor što najčešće rezultira kidanjem vodova......Vjerovatno se slažemo da kidanje vodova skupa s padovima za fiksiranje konektora predstavlja isključivo pogrešku korisnika....
Ako to zalijemo s dvokomponentnim biti će neminovno čvršće ali isti će prije ili poslije opet pokidati taj konektor. Kako onda zamjeniti konektor?
Ja mislim da je bolje riješenje s druge strane pojačati konektor lemljenjem jedne bakrene trake, na ploču i konektor. Na taj način se bez problema može zamijeniti konektor ako se pokaže potreba.

Ag008, šta bi reć da nisi to odnesao kod Josipa? Dečko je prva liga, uostalom i sam si ga pohvalio nedavno?
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 10:50   #16
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ako misliš na JM elektroniku kraj Ronisa, tamo sam bio prvo, lik mi je prije par mjeseci praktički besplatno zalemio bateriju na jednom drugom starom tabletu (donio sam novu a on odlemio stare 2 žice i zalemio nove).
Ovaj put je komentirao da se novi usb konektor koji sam kupio čini isti, isto ima 5 pinova ali da su vodovi pokidani, ne bi ih imao za što zalemiti (tada nisam ni znao da treba samo vanjske koji se još čak dijelom i ovdje), da bi se onda trebao puno igrati tražeći vodove i da nađem nekoga tko bi se zezao s time.
Da li nije bio njegov dan, da li je rađe htio obraditi gospodina u odijelu koji je došao odmah iza mene držeći zlatni iphone (a ja nosim krntiju ) ne znam ali eto, ništa od njega valjda.
Sada čekam odgovor 2 servisa (jedan u centru, jedan malo dalje) kojima sam poslao slike i opis problema, ali kako do sada nisu odgovorili sumnjam da bi prihvatili.

Što se tiče same problematike tableta. Ne bih se baš složio da je prevelika sila ili loša uporaba/povlačenje uzrokovala ovo. Možda malim dijelom, ali i samim dizajnom tableta odnosno da se isto događa i kinezima (kada su puni forumi tog problema i reklame servisa koji to rješava za 50 Yuana ili 50kn tj ove slike) Istom "silom", kabelom se pune i ostali uređaji sasvim normalno i nisu oštećeni/iščupani konektori.
Još dosta pazim i na snagu punjenja, odnosno na sam kabel budući da s mjeračem uvijek punim uređaj kako bi znao koliko A povlači. Nije isto da li se s 0.43A puni ili 1.1A (duplo brže) te nisam našao na neki pouzdani kabel koji bi mi trajao više od par mjeseci (ošteti se valjda utor koji ulazi u sam punjač tj mjerač pa padne na 0.5A pa ga moram u samom mjeraču malo nagnuti ulijevo da bude 1A).
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 11:01   #17
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ne znam jel ti nitko ovdje neće direktno reč da ne povrijedi tvoje male osjećaje, ali shvati da se nitko neće petljat s tim jer rada ima više od vrijednosti uređaja, a sa druge strane ti ćeš se garant điberit i mahat kineskim servisima koji to rješavaju za 50kn, a za 50kn ti to neće NITKO napraviti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 11:16   #18
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
E moj syss, uvijek obožavam tvoje pametne i konstruktivne komentare
Ti je mesnica danas bila zatvorena ili nije radio tvoj mesar?

Samo ilustrativno sam govorio o samom tabletu, da je to poznati problem navedenog da ima loš spojen tvornički konektor ali da se da riješiti.
Ovdje čak i nije toliki problem jer je od Alvina ostalo gore ta 2 voda koja su mi samo i potrebna za punjenje.
A sama vrijednost tableta je slažem se nikakva, možda bi vrijedio 250kn da ima savršen konektor. Ali ja ga ni ne koristim, koriste ga roditelji, njima je savršen za pregledavanje portala, baterija drži dosta (promijenjena i stavljena duplo jača), ekran super i nisu htjeli davati 500-600kn za novi koji bi bio možda i slabiji u radu.

A što se tiče servisa i cijene, svjestan sam da nitko ne želi raditi besplatno, znam to riješiti i kompenzacijom (sada imam multimetar uz posebno kupljenje kvalitetne probe leads, imam D-Linkov pojačivač signala itd) nije mi hitno, neka ga drže tjednima u radionici i kada im bude dosadno polako rade na njemu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 16:51   #19
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ne znam jel ti nitko ovdje neće direktno reč da ne povrijedi tvoje male osjećaje, ali shvati da se nitko neće petljat s tim jer rada ima više od vrijednosti uređaja, a sa druge strane ti ćeš se garant điberit i mahat kineskim servisima koji to rješavaju za 50kn, a za 50kn ti to neće NITKO napraviti.
Sisa je prejak
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 18:43   #20
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
O isuse, sve ovo za tablet od 200 kuna... ? Pa kaj nema takvih tableta novih za uzeti? Uzmeš isti takav i samo staviš ovu jaču bateriju u njega.
Sa ovime se vrlo vjerojatno nitko neće htjeti zejebavati jer znaju da ti ne mogu naplatiti tu zejebanciju pa će ti jednostavno reći da je to neisplativ popravak i zejebancija. Što i je.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 18:54   #21
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Je frende, ali ovako se ostaje bogat! Ag007,99 samo naprijed, blog je majka, a forum postovi majka od majke!
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 19:46   #22
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
A da sam potražiš prvi i izadnji vod, te zalemiš žice na neki drugi konektor (jst, servo pin).
Traje proces, ali kaj je tu. Pitanjce BMS je na bateriji ili na PCB-u.
Ak je na bateriji možeš s tog kraja povuci žice.
net je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2017., 16:25   #23
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Stvar je da su prvi i zadnji vod čitavi. Vani su, lem je čitav. Samo do nožice usb konektora fali malo, da sam radim malo bi "natočkao lema" no možda tako kratko spojim još jedan pin na konektoru.
Zamjenska je baterija, nemam nikakve speicifikacije bi li mogao na samu nju ići 5V.
Znam da daje 3.7V i da je 4000mAh.

No iritira me što mi od 2 servisa koja sam poslao mail+slike, niti jedan nije odgovorio, da mi makar kaže nešto ili odbije posao.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 12:56   #24
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Danas sam imao vremena i pokušao sam riješiti.

Prvi put sam stavio dosta lema da mi drži konektor, ali je lem ušao u sam konektor pa ne može ući USB kabel.
Drugi put mi je pao dok sam lemio.
Treći put sam stavio izolir traku oko rupe gdje mi ulazi lem, pa je skinuo kada sam morao pinove (2 krajnja) lemiti.
Samo izgleda da sam napravio kratki spoj. Ne znam nego staviti "pola kile lema" pa si spojim očito više pinova u kratki spoj
Zadnji put mi je bilo najbolje. Izgleda čvrsto. Ali nisam mogao staviti jako malo lema na pinove.
Kada priključim punjač s W metrom (mjeri V i A) cijeli W-metar se ugasi kada gurnem kabel unutra. Ne da piše 4.9V 0A već se baš zacrni, loš znak. No tablet inače radi (samo se ne može puniti i ima 1% bat)

Još dok sam odvajao od ekrana matičnu mi se odvojila crvena žica baterije, sada je držim izolirom a svaki put kada probam dobiti golu žicu da ju zalemim otcvikam još jedan komadić žice klještima

Ne ide

__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 14:18   #25
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
"Al si ga urnisao!" rekli bi maratonci.
Baci to u smeće, to je izvan mogućnosti popravka.
Bilo je možda još nekakve šanse da ti netko s iskustvom i pravom opremom popravi ovo, ali sada nakon tvojih zahvata to više nije opcija
trex je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 14:45   #26
Mark33
Premium
 
Mark33's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 403
Pregorjeli su kontakti. ja sam vec jeno 20 konektora zamjenio ali uvijek je skoro pa lutrija. dobra lemilica s tankim vrhom i mirna ruka. nemas druge. a da ne govorim o 20 pa na vise vrsti konektora...losa fora. recimo, jedan dan sam mjenjao na j3 samsungu a doma imam oko 15 vrsti konekora i nijedan ne pase.. nije mi imalo druge nego narucit s kine original za samsung.. pa sad ti objasni nekom da ceka 3tj na popravak
__________________
Acer V5-552G
Mark33 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 15:17   #27
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Kako "razne vrste" konektora?
Meni su ionako spojeni samo + i - na krajevima, ostalih pinova i nema na matičnoj.
Mislim da je lem kratko spojio dva pina na samom konektoru.
Inače, nije ništa "dirano i uništeno".
Ovaj bočni lem se lako odvoji. A pinovi i matična nisu dirani, kap lema je.
Treba "samo" zalemiti bočno, to ne vodi struju već je samo držač konektora i spojiti + i -krajnje pinove na matičnu. Taj zadnji korak mi je najveći problem.
Sve dok mi nije otpao cijeli konektor, normalno se punilo uz prekide jer je jedna bočna nožica se odvojila.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 16:44   #28
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kako "razne vrste" konektora?
Meni su ionako spojeni samo + i - na krajevima, ostalih pinova i nema na matičnoj.
Mislim da je lem kratko spojio dva pina na samom konektoru.
Inače, nije ništa "dirano i uništeno".
Ovaj bočni lem se lako odvoji. A pinovi i matična nisu dirani, kap lema je.
Treba "samo" zalemiti bočno, to ne vodi struju već je samo držač konektora i spojiti + i -krajnje pinove na matičnu. Taj zadnji korak mi je najveći problem.
Sve dok mi nije otpao cijeli konektor, normalno se punilo uz prekide jer je jedna bočna nožica se odvojila.
Nemaš za što zalemiti bočno kada su ti otkinuti padovi na koje se hvata lem
Fiksiranje konektora za PCB, u takvom slučaju i je najveći problem
Što god da napraviš otkinuti će se ponovo
Ako kreneš s epoxiem, nema se za što uhvatiti, kao ni cijanoakrilat - otpast će odmah ili ući u socket i nećeš moći ništa uštekati
Ako ti je već ušao lem u socket, kako ćeš ga izvaditi van?
Mislim, igraj se ti ako imaš volje, ali taj alat koji imaš (pretpostavljam neki kolac od lemilice) nije za to što radiš i na kraju ćeš opet, vjerojatno sve baciti u koš
Ako imaš toliko volje, uzmi USB kabel ženski, odreži , zalemi i zalij ljepilom i neka ti viri kabel iz tableta

Zadnje izmijenjeno od: trex. 19.02.2018. u 21:33.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 17:17   #29
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Ajde prvo to očisti izopropilnim alkoholom,pa daj uslikaj,ovako sve izgleda ko ...

Ono štapić za uši i očisti flux,pastu ili kaj si već stavio gore

Inače kućište predstavlja drugu ili zajedničku masu,i zato se lemi na pločicu ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 17:46   #30
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Gdje se kupuje taj alkohol? Zašto baš s njime?
Ostalo mi je još 6 komada USB konektora.
Trenutno radim s lemilicom od 100kn (kvalitetnija, inače je koštala 150kn) te koristim lem koji je došao gratis uz lemilicu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na