Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2023., 00:40   #6421
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Da, zaboravio si postaviti Vlan
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2023., 05:20   #6422
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 450
vidim iskon počeo reset ip-a radit svaka 24 sata odmah iza ponoći, izgleda nema više 72 sata
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2023., 11:00   #6423
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Ico2005 Pregled postova
vidim iskon počeo reset ip-a radit svaka 24 sata odmah iza ponoći, izgleda nema više 72 sata
Nešto petljaju. Kod mene su trajanja veze u zadnja dva tjedna oko 35 sati, pa točno 12, pa točno 13, onda 34, pa 72. Nekad resetiraju u noći kao do sad, a nekad popodne.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 11:53   #6424
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Pitanjce u vezi analognog telefona i Iskona.

Prije par mjeseci su u kući kod babe i dede (ne mojih) su crkli svi telefoni. Nakon zvanja operatera uštekan je 1 telefon u ruter i odtad samo taj radi i koriste.

Nekidan sam išao izvidit šta bi trebalo napravit da sve proradi i skuzio da svi telefoni u kuci (a ima ih cca 4-5 komada) su bili spojeni u telefonske kutije u zidu, tj. paricu direkt, ali tu je sad signal mrtav, i sve sto dođe iz rutera na razdjelnik, ima telefonsku vezu i telefon radi.
Znaci po starim žicama 0 bodova, sve što prođe ruter i ide na telefonski razdjelnik, radi.

Sad me zanima, jel to Iskon ukinio obicne telefone na paricu na svojoj liniji i mozes imati samo preko routera ili neka druga shema u igri?

Htio bih osposobiti bar jos koji telefon (stan na kat, stariji ljudi, ne čuju baš telefon kad su u drugim sobama i sl), imam nekih ideja, ali me samo zanima status ovoga. Ako je mrtvo od strane iskona, neću ni pokušavati nego cu na drugaciji nacin dovuc telefon u drugu sobu...
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 12:08   #6425
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Već se dulje vrijeme svi pokušavaju maknuti s POTS-a i gase analogne centrale. Kako god, ne možeš ništa nego spojiti sve te utičnice na router. U jednoj takvoj situaciji sam dodao kabel od routera natrag u razdjelnu kutiju gdje su sve utičnice po kući bile spojene. Ako možeš takvo nešto izvesti - imaš mjesta u bužiru, sve utičnice vode na jedno mjesto - to je najbolje rješenje.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 12:18   #6426
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Već se dulje vrijeme svi pokušavaju maknuti s POTS-a i gase analogne centrale. Kako god, ne možeš ništa nego spojiti sve te utičnice na router. U jednoj takvoj situaciji sam dodao kabel od routera natrag u razdjelnu kutiju gdje su sve utičnice po kući bile spojene. Ako možeš takvo nešto izvesti - imaš mjesta u bužiru, sve utičnice vode na jedno mjesto - to je najbolje rješenje.
Hvala na info i idejama.
Ma, htio sam to napraviti, ali router je u drugoj sobi, pa prvo od glavne uticnice su razdjeljene sve, i iz nje ide u manju sobu, gdje je ruter, zatim iz rutera u telefon... pa bi sad trebo iz te manje sobe vratit kabel nazad do glavne, ato su sve postojece instalacije slagane, bušeni zidovi na knap jos prije cca 20-30god, pa mi se iskreno neda s tim zaj...
glavna ideja je da po stoku provucem obicni kabel iz rutera do druge sobe, ubodem u drugi prijenosni telefon i cao miki...

druge ideje su
ali kabel koji ide iz glavne kutije do te sobe je zapravo razdjelnik (ima 2 rj11 i onaj stari trostruki steker.
ovako je setupiran razdjelnik.
1. rj11 ima natpis dolazni signal (to ide u ruter za dsl vezu i to sve).
2. rj11 pise analgni (ne znam jel dolazni il odlazni, nesto pise al se ne sjecam) signal
3. je onaj trostruki stari steker, vjerujem da je to bio za telefon u toj sobi, al to ne radi...

mozda bi mogao po tim drugim zicama poslati analogni signal nazad u glavnu kutiju i do drugih, tj. ubost ovo sta sad ide direkt u telefon u te odlazne il trostruke steker, pa vidit mozda negdje zazvoni
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 12:45   #6427
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Za početak bi sve to trebao baciti u smeće jer ti vrlo vjerojatno usput ruši brzinu i stabilnost DSL-a (makar je to vjerojatno starijim ljudima nebitno, možda niti ne kuže).

- jedan kabel direktno u router, bez utičnica i prespoja
- jedan kabel iz tel. utičnice na routeru vratiš do mjesta gdje su sve ostale utičnice spojene

Ako imaš bužire u zidovima (a čak su i prije ljudi za paricu znali stavljati bužire makar su struju zazidali), to je najviše sat vremena posla.

Ili, ako kabel ide po zidu do male sobe, možeš iskoristiti taj kabel ako ima 2 parice (4 žice). Ili ga zamijeniš s UTP-om pa imaš i više nego dovoljno žica za sve.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 13:05   #6428
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Hvala na idejama... Dankešn
Puno si mi pomogao, i mozda cak rjesim problem.

Necu si komplicirat zivot dodatno sa preslagivanjem i busenjem, probat cu nac neko jednostavno rjesenje i bok.
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2023., 09:50   #6429
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
Sta je sa Iskonovcima, na adresi nema kao optike, ali ga ima... ostavim broj da me nazovu, email da mi vrate..nista.. a internet mi treba:-) Svi na godisnjem..

krivo ulicu napisao, dosao drugi dan internet!!! sada je speedport router sa HUAWEI ONT-om
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Shuky. 13.07.2023. u 21:07.
Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 11:47   #6430
djontra
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Question Iskon (HT) optika na Jarunu ?

Pozdrav,

razmišljam se prebaciti s A1 na Iskon, jer na 2 god. ispadaju 30% jeftiniji za paket 100/50 Mbps + Iskon.Play TV + flat fon.

Nalazim se u Staglišću, sjeverno od Jaruna, u zgradi sa provučenom HT optikom - ima li netko u blizini iskustva s isporukom njihove 3play usluge ?

Hvala!
djontra je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 22:07   #6431
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Ja imam Internet, podsljeme, radi mi daleko bolje od tcoma ili a1.
Prije sam bio na tcom optici, samo su dosli stavili drugi adapter i drugi router koji sam odmah drugi dan zamjenio sa svojim uredajem.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 10:19   #6432
djontra
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Thumbs up

Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Prije sam bio na tcom optici, samo su dosli stavili drugi adapter i drugi router koji sam odmah drugi dan zamjenio sa svojim uredajem.
Hvala na odgovoru.

Zbog čega si mijenjao router, stavljaju li neke restrikcije na svoj uređaj?
djontra je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 12:41   #6433
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor djontra Pregled postova
Hvala na odgovoru.



Zbog čega si mijenjao router, stavljaju li neke restrikcije na svoj uređaj?
Ne koristim dyndns usluge, nego idem preko cpanela pa mi je lakse sa mojim routerom, router ima 1 wan port + 3 lan, to mi je premalo, bas mi trebaju 4 lana. Plus ne volim kad mi se resetira konfiguracija, a ja sam daleko od kuce i onda mi prebrisu pristup iz vana ili wol postavke.
Za nekog prosjecnog korisnika vjerojatno ce biti dovoljan i taj obican router.
Plus je kod Iskona sto je u cixu i ima svoje linkove, a i veza se reconnecta svakih 72 sata.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 01:55   #6434
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Plus je kod Iskona sto je u cixu i ima svoje linkove

To ništa ne znači kad su prije nekih godinu i pol sve preusmjerili kroz HT i nažalost uništili sve te dobre rute. Pisalo se u ovoj temi o tome tad kad je valjda cijeli dan kod svih korisnika bilo problema s vezom.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 12:16   #6435
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
To ništa ne znači kad su prije nekih godinu i pol sve preusmjerili kroz HT i nažalost uništili sve te dobre rute. Pisalo se u ovoj temi o tome tad kad je valjda cijeli dan kod svih korisnika bilo problema s vezom.
Sad vidim po rutama, nema vise premium providera za linkove, eto jedini plus je sada vix i cix. Zalosno.
Makar recimo prema telegramu, na t-comu imam vecinu vremena buffering, a na Iskonu ide punom brzinom, moguce da taj dio ide kroz vix. Zato sam se izmedu ostalog i maknuo sa tcoma.
Nakon Amisa, Iskon je bio nada za dobar ISP, ali sve vise se spaja sa T-comom.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 26.08.2023. u 12:22.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 13:17   #6436
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
a sta su vix i cix��
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 13:38   #6437
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Cix.hr
Vix.at
Razmjena podataka sa peering partnerima, promet ne ide uobicajenin rutama nego kroz cix ili vix direktno do peering partnera.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline