Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2003., 12:25   #1
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
VHS na DVD

Alo narode...

Eto, pitanje seljaka (recimo da nemam pojma, pa molim nekog strpljivog da objasni, onak, za laika)

Imam VHS video i DVD przilicu na stroju...

a) Kaj mi treba za pospajat to dvoje? (Video-In karta bla bla)

b) Kak snimit VHS na stroj, i poslije sprzit DVD

Frend me pito kak to napravit, ja sam mu odokativno reko, al bi bilo bolje da tu dobijem detaljnije upute od mestara, pogotovo kaj se tice snimanja VHS-a na stroj (koji format etc), te przenja DVD-a

Thx
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2003., 12:40   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Nadam se da si otkrio kako ići od DIVX-a na DVD. Tako je potrebno da prebaciš sa VHS-a na XVID (ista stvar). XVID je bolji od DIVX-a jer daleko manje opterečuje procesor što je daleko bolje za capture.

Najjednostavniji program za to je VirtualDub ali treba pažljivo namještati postavke prema stroju na koji snimaš. Nema nekog pravila. Sve ovisi o stroju. Bitrate videa stavi na 1500-2500. Tako neće doći do 100% procesora što izaziva trzaje. To svakako treba izbjeći. Preporučam da probaš na uzorku gdje ima puno kretanja pa ćeš vidjeti da li ima problema. Nemoj koristiti filtere, stavi rezoluciju na 720x576 da dobiješ kvalitetu.

Zvuk stavi bez kompresije da ne bi on izazivao procesor.

Snimaj na NTFS particiju.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2003., 16:13   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Najeftinije i najelegantnije rješenje je TV-kartica...
Ja sam si digitalizirao/ /neke stare VHS trake preko Pinnacle TV-kartice.
Spojio sam video sa karticom(chinch),u capture postavkama stavio da snima u MPEG2,pustio traku,stisnuo rec,i to ti je to...
Ak si hoćeš najbolju kvalitetu-kak RAK veli VirtualDub,idealno bi bili snimat u čisti AVI,pa poslije sve obraditi kak hoćeš,samo...to ti je užasno puno mjesta na HD-u.

Uglavnom to se napravi bez pol frke...
Za obično "presnimavanje" bilo koji uobičajeni program,za nekaj ozbiljnije VirtualDub...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2003., 00:46   #4
metalac
Premium
 
metalac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Seattle, USA
Postovi: 215
znaci prvo moras to ubaciti sa VHS na kompjuter putem neke video-in kartice i fino ga stavis u MPEG2 format jer to je sto DVD koristi. Onda kad se to zavrsi, i zavisno od brzine procesora moze uzeti dosta vremena, a definitivno i dosta prostora, i onda fino to sprzis na DVD. Zavisno od software(a) koji koristis za przenje trebalo bi tamo biti neka opcija da napravis Video DVD a ne neki Data DVD, tako da ga mozes gledati na regularnim DVD player(ima).
__________________
Vozdra Hamo, Pipa i ostala ekipa.
metalac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2003., 12:45   #5
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Thx guys!
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2003., 01:02   #6
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ima samo jedan maaaaaaaaaali problem s MPEG2 standardom. Pomalo je i nestandardan. Naime, snimao sam ja tako neke stvari s videa preko TV kartice na komp u MPEG2 (i to onaj koji je naznacen kao DVD MPEG2 format) i figu. Ne mogu nista s time. Probao sam cak i preko TV kartica koje imaju hardwareske MPEG2 kodeke, ali i dalje figa. Nakraju, jedina sigurna varijanta mi je snimiti u AVI format i onda ga s programom za obradu (npr. Premiere 6) exportiram u DVD authoring program, uz pomoc kojeg ga na kraju sprzim na DVD. Kako authoring na DVD zahtjeva (uglavnom) da zvuk i slika ne budu u istom fajlu, prica o MPEG2 formatu ovdje postaje maaaalo drugacija. Osobno onda sliku exportiram kao MPEG2, dok je zvuk u najkvalitetnijem MPEG3 formatu.

Ne kazem da istu radnju nije moguce izvesti s nekim softwareskim rijesenjem, ali meni se par tjedana vise nije dalo isprobavati.
Kao drugo, ako se netko odvazi zaista snimati u AVI, nekoliko napomena: 20minuta videa je 4GB fajl. Kako je velicina fajla na FAT32 ogranicena na 4GB, treba posegnuti za NTFS particiom, znaci Win2000/XP. Takodjer, snimanje je najelegantije na drugi disk (na onaj na kojem NIJE instalacija OSa). Inace, po tom pitanju jedina sigurnost je u dodatnom SCSI disku.

Ne pisem ovo da bih odvratio ljude od tog postupka, vec samo iznosim svoja iskustva po tom pitanju. Tko zna jednostavnije rjesenje (isprobano), neka napise.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2003., 11:17   #7
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Za početnika je možda najbolji Pinnacle Studio,Premiere je ipak malo kompliciraniji.

Ovo kaj veliš za DVD i prženje je najvjerovatnije stvar programa za prženje i raznih plug-inova koje traže da bi delali,jedan frend je imao takvih problema,mislim da ih je rješio tako da je-preimenovao file

Kod mene u programu za snimanje to izgleda ovako:
Attached Files
File Type: zip burn dvd.zip‎ (26.3 kB, 494 views)
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na