Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.12.2015., 12:54   #6181
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Tako kažu.
Gilbert5 je offline  
Staro 02.12.2015., 14:54   #6182
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor bubimir13 Pregled postova
Ok pridonijeli su al za godinu dvije gotovo svi androidi i WP će imat na sebi type C a ovi će i dalje furat to. I to je OK, financijski i ostali benefiti bla bla. Al da neke stvari, jednostavne, sitnice ne mogu svest pod isti nazivnik sa svima ostalima u industriji to mi nije jasno. Npr. taj mutavi iTunes, bila je fora na 3GSu al sve dalje to sve mučnije... Sad za taj usporeni video, još ak moraš dodatno obrađivat u Vegasu pa dođe mi da se propucam ako bi kojem slučajem imao iP. A šta je najgore, nisam siguran niti da će ikako to olakšat, a drugi ih kopiraju u toj rigidnosti, not cool
Ma pazi, slazem se u potpunosti s tobom. Ja osobno bih odmah uzeo 6S kad bi imao pristup file systemu. Odmah. No to se nikad nece dogoditi, i to iz vise razloga. Prvi i osnovni je zarada. Toga se nitko ne zeli odreci, a tu bi svi htjeli postici istu stvar kao Apple, pa je nelogicno da Apple krene naglo drugim smjerom.

Drugi i jednako vazan razlog je sigurnost radi koje i postoji famozni sandboxing. U jednu veliku ruku je minus, jer nemas radi toga pristup file systemu. U drugu ruku je ogroman plus, jer je iOS 1000000x sigurniji od Androida npr. I radi toga jednostavno vladaju enterprise segmentom trzista. A ugovori sa IBM-om i sl. projekti koji se trenutacno razvijaju ce sve to samo ucvrstiti.

Sto se pak tice usb c prikljucka, mislim da ce kad tad i oni preci na usb-c. Nisu badava toliko ulagali u isti. Samo naravno, ne jos. Dok ih kod usb utora shvacam, jer ga osobno prezirem iz dna duse, usb-c je stvarno odlicna stvar. I izgleda a i ponasa se kao lightning konektor. Tako da sa strane kvalitete ne vidim razloga da se zadrze na lightningu. Osim famozne debljine, jer Apple ocito nece odustati od stanjivanja uredjaja sve dok isti ne bude 0.1mm debel

Ukratko, onaj koji zeli pristup file systemu nema sta traziti u iOS svijetu. Osim ako nije voljan jailbreakati. JB je jednostavnije napraviti nego instalirati aplikaciju na ios/android, no onda nema upgrejdanja jedno duze vrijeme. Ako zelis file system, customizaciju, vecu slobodu kod aplikacija - Android >> iOS

A onaj koji zeli fluidniji sustav, kvalitetnije aplikacije i sustav koji omogucava da pustis mozak na pasu i ne razmisljas o istome - iOS > Android.

Pored 1000000 android uredjaja, a sad i WP10 uredjaja (uskoro), i na kraju iOS uredjaja, ne vidim razloga da se itko buni. Biraj sta ti odgovara i uzivaj. Da moram birati jednu platformu, odabrao bih iOS. No ne radi fluidnosti/sigurnosti, vec radi aplikacija + integracije sa OS X-om.

No kako ne moram birati, vec duze vrijeme sam primarno na Androidu. I ostat ce tako jos neko vrijeme. Pa onda opet malo iOS, pa Android, itd. Na Androidu mi samo nedostaje taj ukleti, ali opet prekrasni ekosustav izmedju iOS -OS X. Da toga ima, iskreno ne bih vise iOS ni pogledao. Jer volim barem malo customizacije
Mileni je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2015., 20:10   #6183
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nisam to ni skuzio, hvala za info.
Ako već nisi naručio, sad mi stigao mail, slickwraps na 40% ali uz free worldwide shipping. Premda je meni jača fora dbrand s akcentima
schetz je offline  
Staro 02.12.2015., 20:26   #6184
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
jednostavno su mi odbojni i postali neintuitivni u sucelju totalno, zapeli su u 2007-oj, i nikako da se maknu od tamo, 90% sucelja je identicno onome iz 2007-e.

nevjerojatno mi je da moras postavke kamere mijenjati u settingsima telefona, ono, daj me nemoj J. hocu promijeniti rezu video snimanja, ili slowmo, i moram van iz kamera app-a, pa u 7 koraka pod menija u camera settings, ono, uzas.

imam doma 6S 64gb pa mi nije jasno da tako hardverski dobar mob mogu toliko ujebat sa takvim glupostima.
da ne kazem da jos ne mogu staviti da mozes ikone lsoziti po ekranu gdje hoces, to mi je ono, aaaaaaaaaa cudi me da su pustili i wallpaper da mozes staviti, i za to im je trebalo 3 godine, mozda za jedno 7 godina budemo mogli ikone micati.
Gabre je offline  
Staro 02.12.2015., 20:54   #6185
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Ako već nisi naručio, sad mi stigao mail, slickwraps na 40% ali uz free worldwide shipping. Premda je meni jača fora dbrand s akcentima
Hvala jos jednom, nesto ce past zasigurno
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 02.12.2015., 21:59   #6186
machine88
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
Citiraj:
Autor machine88 Pregled postova
Da li da odem u servis i zamjenim bateriju za 4s ili da naručim preko ebaya i zamjenim sam? Da li imate nekog provijerenog sellera na ebayu za baterije?
Da li ima netko iskustva s promjenom baterijom? nije valjda da vam se nije pogoršala nakon 3,4, godine korištenja?
machine88 je offline  
Staro 03.12.2015., 01:27   #6187
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Ma pazi, slazem se u potpunosti s tobom. Ja osobno bih odmah uzeo 6S kad bi imao pristup file systemu. Odmah. No to se nikad nece dogoditi, i to iz vise razloga. Prvi i osnovni je zarada. Toga se nitko ne zeli odreci, a tu bi svi htjeli postici istu stvar kao Apple, pa je nelogicno da Apple krene naglo drugim smjerom.

Drugi i jednako vazan razlog je sigurnost radi koje i postoji famozni sandboxing. U jednu veliku ruku je minus, jer nemas radi toga pristup file systemu. U drugu ruku je ogroman plus, jer je iOS 1000000x sigurniji od Androida npr. I radi toga jednostavno vladaju enterprise segmentom trzista. A ugovori sa IBM-om i sl. projekti koji se trenutacno razvijaju ce sve to samo ucvrstiti.

Sto se pak tice usb c prikljucka, mislim da ce kad tad i oni preci na usb-c. Nisu badava toliko ulagali u isti. Samo naravno, ne jos. Dok ih kod usb utora shvacam, jer ga osobno prezirem iz dna duse, usb-c je stvarno odlicna stvar. I izgleda a i ponasa se kao lightning konektor. Tako da sa strane kvalitete ne vidim razloga da se zadrze na lightningu. Osim famozne debljine, jer Apple ocito nece odustati od stanjivanja uredjaja sve dok isti ne bude 0.1mm debel

Ukratko, onaj koji zeli pristup file systemu nema sta traziti u iOS svijetu. Osim ako nije voljan jailbreakati. JB je jednostavnije napraviti nego instalirati aplikaciju na ios/android, no onda nema upgrejdanja jedno duze vrijeme. Ako zelis file system, customizaciju, vecu slobodu kod aplikacija - Android >> iOS

A onaj koji zeli fluidniji sustav, kvalitetnije aplikacije i sustav koji omogucava da pustis mozak na pasu i ne razmisljas o istome - iOS > Android.

Pored 1000000 android uredjaja, a sad i WP10 uredjaja (uskoro), i na kraju iOS uredjaja, ne vidim razloga da se itko buni. Biraj sta ti odgovara i uzivaj. Da moram birati jednu platformu, odabrao bih iOS. No ne radi fluidnosti/sigurnosti, vec radi aplikacija + integracije sa OS X-om.

No kako ne moram birati, vec duze vrijeme sam primarno na Androidu. I ostat ce tako jos neko vrijeme. Pa onda opet malo iOS, pa Android, itd. Na Androidu mi samo nedostaje taj ukleti, ali opet prekrasni ekosustav izmedju iOS -OS X. Da toga ima, iskreno ne bih vise iOS ni pogledao. Jer volim barem malo customizacije
Spremaju Chromebook integraciju, al pošto to govno kod nas nikako da zaživi još ćeš ti roštiljat po iOSu

Sa ostalim se manje više potpuno slažem, osim što primjećujem da iz godine u godinu se ta razlika fluidnosti smanjuje. I dalje je jezičac na kontu iOSa, ali sa 8GB RAMa tko zna
__________________
bubimir13 je offline  
Staro 03.12.2015., 10:11   #6188
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor machine88 Pregled postova
Da li ima netko iskustva s promjenom baterijom? nije valjda da vam se nije pogoršala nakon 3,4, godine korištenja?
A ja sam mijenjao na 4S, naručio neku "gold standard" sa ebaya za 10ak dolara, i nije baš bio neki upgrade od stare OEM baterije...
Sam Fischer je offline  
Staro 03.12.2015., 10:50   #6189
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Da si skinuo zlatnu naljepnicu sa te baterije, skužio bi da je kapacitetom ista ili slabija od OEM baterije...
Garro je offline  
Staro 03.12.2015., 11:51   #6190
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ma naravno, znam sve, ali čak su i reviewi bili dobri za to sranje, a išao sam na to da bude barem na razini nove OEM, ali kifla
Sam Fischer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2015., 12:04   #6191
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor bubimir13 Pregled postova
Spremaju Chromebook integraciju, al pošto to govno kod nas nikako da zaživi još ćeš ti roštiljat po iOSu

Sa ostalim se manje više potpuno slažem, osim što primjećujem da iz godine u godinu se ta razlika fluidnosti smanjuje. I dalje je jezičac na kontu iOSa, ali sa 8GB RAMa tko zna
Sa 8GB rama Note 7 moci ce ostaviti ucitano cak 5 aplikacija u pozadini (pod uvjetom da jedna od tih 5 nije asfalt igra)
Mileni je offline  
Staro 03.12.2015., 12:55   #6192
machine88
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
A ja sam mijenjao na 4S, naručio neku "gold standard" sa ebaya za 10ak dolara, i nije baš bio neki upgrade od stare OEM baterije...
Vidim da su sada ove OEM po 12-15 dolara, što misliš da ta koju si kupio je kopija? Bolje onda promijenim u servisu nekom, oni kažu da stave OEM za cca 180 kn. Tipa meni se jako brzo prazni kada sam 5 min na internetu preko wifi ode mi 5-6% baterije samo tako, što mislite da li bi moglo biti nešto drugo, a ne baterija, jer zapravo je od početaka brzo cuclao bateriju.
machine88 je offline  
Staro 03.12.2015., 14:19   #6193
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ovako sranje sam ja uzeo

Ne to uzimat

A jebiga, degradirala se baterija, i ja na kraju nisam mogao pola dana izdržati sa tim 4S...
Sam Fischer je offline  
Staro 03.12.2015., 14:23   #6194
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Sestra zamijenila u jedbom od "i" servisa centara klinika, i produzilo joj bateriju 40 min -.-
Princ288 je offline  
Staro 03.12.2015., 14:36   #6195
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Sestra zamijenila u jedbom od "i" servisa centara klinika, i produzilo joj bateriju 40 min -.-
Normalno, kad su sve te kineske loše baterije na tržištu, nema dobrih third party
gin.tonic je offline  
Staro 03.12.2015., 14:53   #6196
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Ima ima. Samo treba trazit one koje izgledaju 100% kao original, i fizicki i kapacitetom. A i ne gledat najjeftiniju. U 99% slucajeva, te sa kao vecim kapacitetom imaju zapravo manji od originala i traju krace. Meni je u staru 5icu ugradjena nekakva ceska bat, dosla je fino u kutiji sa uputstvima kako ju formirat...i traje kao kad je bio nov novcat, po izgledu je pljunuts original, samo ne pise apple, nego nes drugo. E sad da me ubijete ne sjecam se imena
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline  
Staro 03.12.2015., 19:12   #6197
machine88
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
Uf sad ste me skroz prepali, znam da ima svega i svačega po netu, zato i pitam, jedina svjetla točka mi je bila da odem u neku od I klinika ali sada kada vidim da pišete da je 40 min. duže, to mi je malo skeptično.
Ja sam gledao ove npr.
http://www.ebay.com/itm/100-genuine-...cd1yDlVhVzxP-Q
http://www.ebay.com/itm/Latest-Produ...3D262114376093
Ovako na prvu mi se čini da bi trebale biti ok i da nisu jeftina kopija, ipak su 15-20 dolara.
machine88 je offline  
Staro 03.12.2015., 19:16   #6198
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Zeni baterija na 4s otisla prije cca godinu dana. Ali bas otisla, tako da nisam imao vremena narucivati i cekati. Otisao u iServis u vukovarskoj, 15min poslije nova baterija unutra. I odlicna je. Ne znam ciju koriste, ali nije nista losija od orginala.

Mozda i dalje koriste te baterije, pa ako vec ides u lokalni servis, eto ti preporuke.
Mileni je offline  
Staro 03.12.2015., 19:22   #6199
machine88
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
To je ovaj koji je sada u Masarykovoj?
machine88 je offline  
Staro 03.12.2015., 20:37   #6200
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Mislim da je. Imali su dvije-tri lokacije po zagrebu, nisam ni skuzio da je u vukovarskoj zatvorena. Steta, usput su mi bili u vukovarskoj, a zadnji put sam tamo bio prije 3-4 mjeseca.
Mileni je offline  
Staro 03.12.2015., 22:17   #6201
machine88
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
Ok, hvala, malo sam gledao i zvao i kod svih I servisa u Zg-u je cca 170-180 kn. I svi se kunu da je baterija OEM.
machine88 je offline  
Staro 03.12.2015., 23:13   #6202
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Koristim ip4, krajem mjeseca će napuniti 5 godina...kad čitam vaše komentare za brzinu ip6s maštam kakav bi to upgrade bio
Možda bih piknuo ip5s, preskupi su mi 6 i 6s
trebampomoc je offline  
Staro 04.12.2015., 10:57   #6203
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor trebampomoc Pregled postova
Koristim ip4, krajem mjeseca će napuniti 5 godina...kad čitam vaše komentare za brzinu ip6s maštam kakav bi to upgrade bio
Možda bih piknuo ip5s, preskupi su mi 6 i 6s
O da. Ja sam bio na Ip4s koji je zapravo dosta bolje funkcionirao od ip4, i prelaskom na 6s sam se preporodio, opet sam dobio volju koristiti mobitel za više stvari od poziva i whatsappa

I Ip5s bi ti bio dobar upgrade ako negdje naciljaš dobar deal...
Sam Fischer je offline  
Staro 04.12.2015., 14:29   #6204
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Ja sam imao iP5, pa mi je 6S ludilo prema njemu, isto kao sto mi je 5ica bila nakon 3GS-a
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline  
Staro 04.12.2015., 15:07   #6205
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Kako napraviti svijetleću jabuku na iP6/+
https://www.youtube.com/watch?v=D0BrG7O8wmA
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 04.12.2015., 15:33   #6206
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kako napraviti svijetleću jabuku na iP6/+
https://www.youtube.com/watch?v=D0BrG7O8wmA
Isti princip kao i na 4. Prvobitno kad sam vidio kućište od 6 i rupu za jabuku očekivao sam da će implementirat tu spiku kao za MacBook.
RascaL je offline  
Staro 04.12.2015., 15:39   #6207
machine88
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
O da. Ja sam bio na Ip4s koji je zapravo dosta bolje funkcionirao od ip4, i prelaskom na 6s sam se preporodio, opet sam dobio volju koristiti mobitel za više stvari od poziva i whatsappa

I Ip5s bi ti bio dobar upgrade ako negdje naciljaš dobar deal...
Što vam je stvarno toliko velika razlika i poboljšanje u svakodnevnom radu da se isplati u današnje vrijeme dati svakih godinu, dvije 5-7t kn za novi model?
onako realno
machine88 je offline  
Staro 04.12.2015., 17:09   #6208
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor machine88 Pregled postova
Što vam je stvarno toliko velika razlika i poboljšanje u svakodnevnom radu da se isplati u današnje vrijeme dati svakih godinu, dvije 5-7t kn za novi model?
onako realno
Ja sam svoja oba apgrejda napravio nakon 3 godine. I da, meni je isplativo.
I ne, nisam toliko puno platio prethodna dva, ali 6S je bio papreno skup.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline  
Staro 04.12.2015., 20:51   #6209
machine88
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
Dobro, malo sam možda pretjerao s cifrom jer uračunaš da i nešto dobiješ od starog modela kojeg prodaješ, ali opet je skupa nadoplata za novi
u čemu ti je konkretno isplativo npr. 5s na 6s? ili neki drugi
machine88 je offline  
Staro 04.12.2015., 23:16   #6210
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
"Isplativost" nema tu neke veze s tim. Realno ne kupuju se novi mobiteli striktno jer su bas potrebni a ove razlike imaju svoju cijenu.

Nego, zna li tko je li moguce otkljucati 6s plus od njemackog T-mobile?
Rista je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na