Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2015., 19:10   #391
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Koji je razlog da na IHSu normalno radi pasta godinu dana, a ispod IHSa izgubi svojstva za mjesec dana?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 22:56   #392
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
trebam li mijenjati pastu u laptopu 3 godine starom?
imam arctic silver da stavim to?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 23:15   #393
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ako si ga vec rastavio svakako promijeni pastu.
Milentije je online   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 11:48   #394
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Pitanje, kod laptopa i mjenjanja pasti i termalnih jastučića, može li mi netko preporučiti pastu i termalne jastučiće raznih debljina, a koji imaju najbolje vodljivosti, naručio bih sa ebaya vecu kolicinu (za 100 laptopa ili vise) pa da pitam iskusne, to jest one koji znaju bolje, da ne preplatim, ili da ne narucim nesto losije kvalitete?

Hvala unaprijed!
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 19:18   #395
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Pitanje, kolega i ja smo skidali LC-CC-95 cooler sa Q8200 procesora i vracali stock cooler od Q8200. Kolega je nanosio pastu (koristio sam CoolerMaster HTK-002), stavio je onako paste po cijelom procesoru ali nije nanosio debelo. Na LC-CC-95 max temp je bila 68c sada sa ovim coolerom ide do 78c (što je ipak previše za Q8200 po meni)... U čemu bi mogal biti caka? Jel mozda jer je tek nanešene pasta? Ili je stavio previše? Koliko sam čitao u tom slučaju nebi trebalo baš toliko drastično utjecati na skok temperature? dali je ta temperatura kritično visoka? Procesor nije clockan. razmisljam da je mozda i senzor zeza jer lkada sam izasao iz igre preko koje sam testirao bilo je oko 65c a pod max je stajalo 78c, pa je mozda samo senzor zacas skocio na tu temp? Hvala unaprijed na savjetima.

EDIT:

u idle su dobre temp, od 35-40, tako su i bile, samo u loadu kod igranja su vece nego su bile...

Zadnje izmijenjeno od: ibme74. 06.01.2016. u 20:15.
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 12:39   #396
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Malo je visoka, čak previsoka ako gledamo preporučeni T case od Intela koji je 71.4.C

1. nije potrebno ništa razmazati po procesoru..stavi u sredinu pastu i cooler će sam to rasporediti sasvim ok.

2. stock cooler nije neka sreća, tako da su temperature unatoč svemu vjerojatno kakve bi i trebale bit s tim coolerom
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 14:32   #397
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Pitanje, kolega i ja smo skidali LC-CC-95 cooler sa Q8200 procesora i vracali stock cooler od Q8200. Kolega je nanosio pastu (koristio sam CoolerMaster HTK-002), stavio je onako paste po cijelom procesoru ali nije nanosio debelo. Na LC-CC-95 max temp je bila 68c sada sa ovim coolerom ide do 78c (što je ipak previše za Q8200 po meni)... U čemu bi mogal biti caka? Jel mozda jer je tek nanešene pasta? Ili je stavio previše? Koliko sam čitao u tom slučaju nebi trebalo baš toliko drastično utjecati na skok temperature? dali je ta temperatura kritično visoka? Procesor nije clockan. razmisljam da je mozda i senzor zeza jer lkada sam izasao iz igre preko koje sam testirao bilo je oko 65c a pod max je stajalo 78c, pa je mozda samo senzor zacas skocio na tu temp? Hvala unaprijed na savjetima.

EDIT:

u idle su dobre temp, od 35-40, tako su i bile, samo u loadu kod igranja su vece nego su bile...
Ako misliš da je do senzora takneš prstom metalni dio hladnjaka, dok je procesor u full loadu pri tako visokim temp., ako se opečeš onda senzor radi

Bit će veselo kad dođe lito
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 16:58   #398
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
a ne znam ,evo sad ga upalio sad su i u idle dosta velike, dolaze cak i do 60c... jel moguce da je zbog toga sto je natobao toliko paste? Ako je da skinem opet hladnjak to zgrecam i stavim samo jednu tockicu na sredinu?
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 18:55   #399
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Drvoje probao sam pri temperaturi od 70c dirati zeljezo od coolera i hladno je (barem sa strane)...
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 20:24   #400
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
IMHO senzor je definitivno u banani ako je cooler dobro sjeo (po otisku paste znaš da je dobro stavljen cooler = kvalitetno/ravnomjerno razmazano a pasta u količini zrna riže), kojim programom očitavaš temp.?

Probaj s više njih (Core temp, HW Monitor...)

Jel i u BIOS-u idle cca 60C (pretpostavit ćemo da na cooleru nema prašine)?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 00:27   #401
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Hw monitor koristim... U biosu je bilo 40-42c dok sam tamo cackao, nakon sto bootam u win skoci sa 40 i do 70 iz cista mira... Pa jedno vrijeme bude ok 38-45 pa onda opet po 60+ kad surfam nekad i 70c... Probao malo igrat Bf isla je do 90c... Jel moguce da ostecen senzor? Sve je dobro sjelo, jos cu ga sutra ispuhat na kompresor pa vidjeti jel ima promjena. Kazem stavio je dosta paste po procesoru, ako nista od ovoga ne pomogne skinit cu i sastrugati tu pastu pa staviti samo mrvicu na sredinu... Koliko treba pasti da se skroz sasusi da se moze lagano zgrecati?
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 09:21   #402
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Alkohol i vata,štapići za uši.Sa time skidam pastu i čistim.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 14:15   #403
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Hw monitor koristim... U biosu je bilo 40-42c dok sam tamo cackao, nakon sto bootam u win skoci sa 40 i do 70 iz cista mira... Pa jedno vrijeme bude ok 38-45 pa onda opet po 60+ kad surfam nekad i 70c... Probao malo igrat Bf isla je do 90c... Jel moguce da ostecen senzor? Sve je dobro sjelo, jos cu ga sutra ispuhat na kompresor pa vidjeti jel ima promjena. Kazem stavio je dosta paste po procesoru, ako nista od ovoga ne pomogne skinit cu i sastrugati tu pastu pa staviti samo mrvicu na sredinu... Koliko treba pasti da se skroz sasusi da se moze lagano zgrecati?
Osim paste moguće je da nisi dobro stavio hladnjak. Provjeri da su svi plastični pinovi dobro orijentirani i dobro pritisnuti kroz rupe na matičnoj ploči. Često se prilikom montaže dogodi da pin čujno klikne ali ne znači da je do kraja sjeo. Nekad uopće ne klikne, nekad dva puta klikne, nekad se plastični zub u tim pinovima potrga.
Ukratko, stisni malo jače te plastične kopče za početak.

Ak pinovi ne drže kako treba, nakon što skineš hladnjak može biti da dobiješ ravnomjerni otisak na pasti uzrokovan prethodno dobrim poravnanjem hladnjaka. Ak je pin popustio nakon pritiskanja, teško ćeš vidjeti da nešto ne štima.

Kvalitetnije paste se ne sasuše, ostanu u polutekućem stanju. Postupak skidanja: vidi post iznad
Alkohol nije nužan, dovoljno je samo vatom ili wc papirom obrisati staru pastu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 14:48   #404
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Osim paste moguće je da nisi dobro stavio hladnjak. Provjeri da su svi plastični pinovi dobro orijentirani i dobro pritisnuti kroz rupe na matičnoj ploči. Često se prilikom montaže dogodi da pin čujno klikne ali ne znači da je do kraja sjeo. Nekad uopće ne klikne, nekad dva puta klikne, nekad se plastični zub u tim pinovima potrga.
Ukratko, stisni malo jače te plastične kopče za početak.

Ak pinovi ne drže kako treba, nakon što skineš hladnjak može biti da dobiješ ravnomjerni otisak na pasti uzrokovan prethodno dobrim poravnanjem hladnjaka. Ak je pin popustio nakon pritiskanja, teško ćeš vidjeti da nešto ne štima.

Kvalitetnije paste se ne sasuše, ostanu u polutekućem stanju. Postupak skidanja: vidi post iznad
Alkohol nije nužan, dovoljno je samo vatom ili wc papirom obrisati staru pastu.
pasta je CoolerMaster HTK-002, probam danas ispuhati hladnjak na kompresor i provjeriti pinove iako hladnjak stoji čvrsto, ako nista skinut cu ga, sastrugati tu pastu i stavit samo jednu mrvicu (kako je objasnjeno na pocetku ove teme) pa testirati stanje onda. Ugl hvala svima na pomoći, javim kako je prošlo
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 15:22   #405
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Samo ju nemoj nanijeti "kako je opisano u početku ove teme" samo stavi na sredinu količinu graška, zrna riže, nešto i stavi cooler na to..nikakvo razmazivanje karticama, plastičnim folijama, a najmanje prstom nije potrebna
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 15:42   #406
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Zrno graška je puno veće od zrna riže.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 16:58   #407
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ja ne znam zaš se tu vode doktorati oko obične paste...

1. skinem kuler, staru pastu obrišem običnom krpom, majicom, potkošuljom, šta mi prvo dođe pod ruke..
2. stavim "kap", zrno riže, kuglicu šmrklja, na sredinu i nataknem kuler..

1.a. ako napravite tako sve mora biti ok i vozi kantu..
2.a. ako su temp prevelike, ili nisi dobro nataknuo kuler ili senzor laže..

drugo nema.. end of story...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 17:27   #408
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Pozdrav, evo sam oda javim, ispuhao sam cooler, otpustio sam pinove (jedan od 4 se cinio malo labav), ponovno sam ispritiskao da dobro sjednu i zavrnio ih i ima pomaka. Probao sam igrati i temp su max skakale do 71c s tim da su ugl stojale od 65-69c sto i nije toliko lose s obzirom da je stock cooler, u idle su oko 40c zasada. Testirao sam na istoj igri kao i jucer kad asu isle cak do 85-90c. Ostavit cu ga da odradi jos par sati ovako, pa cu opet probati da vidim stanje. Hvala svima koji su pomogli
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 19:57   #409
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
evo ostavio sam ga da radi par sati i proba opet sa igrom ovaj put su temp isle do 73-74, ipak malo vislje nego zadnji puta ali i dalje bolje nego je bilo
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 19:58   #410
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Samo ti te pinove pritisni, matična se u pravilu uvijek lagano savine pod box hladnjakom kad je dobro montiran.

Sad mi temperature izgledaju OK za box hladnjak, pogotovo ako je kućište zatvoreno i nema dobrog protoka zraka.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 20:34   #411
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Samo ti te pinove pritisni, matična se u pravilu uvijek lagano savine pod box hladnjakom kad je dobro montiran.

Sad mi temperature izgledaju OK za box hladnjak, pogotovo ako je kućište zatvoreno i nema dobrog protoka zraka.
Kućište je "malo jace" MS ali ima nazad 2x80mm vdntove i bilo je otvorena stranice sad sam zatvorio str i na ono mjesto gdje cooler ispuhuje vruci zrak CPU sam stavio jos jedan 80mm vent da pomaze ispuhati to van pa cu vidjeti
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 21:57   #412
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Samo ti te pinove pritisni, matična se u pravilu uvijek lagano savine pod box hladnjakom kad je dobro montiran.

Sad mi temperature izgledaju OK za box hladnjak, pogotovo ako je kućište zatvoreno i nema dobrog protoka zraka.
Evo opet sam probao malo igrati ponovno temp idu dok igram i do 86, ne valja nikako Pritiskao sam ih koliko mogu, imam filing da ako jos malo jace stisnem da ce puknit maticna. Skinuo sam drugu stranicu i vidim da su pinovi prosli kroz rupice. Ne znam šta još da probam, jel moguce da je hladnjak toliko los ili da je previse paste uzrok tome? Ili da me mozda ipak senzor malo zeza? Sistem je stabilan, komp mi se ne gasi niti resetira niti ista, i skuzio sam npr dok igram temp 80c ubiju me i sad ide loding screen od 5 sec i u tih 5 sec temp sa 80 magicno padne na recimo 68-70 i cim opet igra krene oept ide do 80c... Pratio sam malo i idle, npr pise 38c onda naglo skoci na 48c i opet padne u par sec do 40c...

EDIT.

ugasio sam igru i odmah je sa 80c pao na 60c i evo u svega minutu vremena pala ispod 50c...
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 22:00   #413
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Nažalost tvoju, na sreću procesorovu, nećeš ništa više otkriti osim da staviš drugi hladnjak.

Te temperature sigurno nisu baš zdrave... Kod mene je doduše znatno jači procesor (4790k) pod box hladnjakom redovito udarao u limit od 100°C te je onda throttlao. Nikad problema. Stavio sam ga pod vodu i sad je fino
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 22:24   #414
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Nažalost tvoju, na sreću procesorovu, nećeš ništa više otkriti osim da staviš drugi hladnjak.

Te temperature sigurno nisu baš zdrave... Kod mene je doduše znatno jači procesor (4790k) pod box hladnjakom redovito udarao u limit od 100°C te je onda throttlao. Nikad problema. Stavio sam ga pod vodu i sad je fino
Problem je sto je taj komp dogovoren az prodaju do kraja ovog mj, na njemu je bio LC-CC-95 i na njemu proc nije ni ljeti prelazio 62c, ali sam ga skinio jer cu si zadrzati za novu konfu za FX8300 da ne kupujem bzv ponovno hladnjak. Zato mi se ne ulaze u hladnjake... očito mi još samo ostaje da ponovno skinem hladnjak, sastuzem tu pastu i nanesem samo "zrno rize" i vratim hladnjak pa vidim dali ce biti sta bolje...
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 22:28   #415
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Ak je pasta stajala duže vremena, još k tome na zraku, kupi radije novu, primjerice Arctic Ceramique će ti biti i više nego dovoljna.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 22:38   #416
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ak je pasta stajala duže vremena, još k tome na zraku, kupi radije novu, primjerice Arctic Ceramique će ti biti i više nego dovoljna.
Kupljena je jos prije godinu ipo-dvije ali nikada nije otvarana do prekjučer kada sam montirao taj hladnjak na CPU.
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 12:53   #417
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Kućište je "malo jace" MS ali ima nazad 2x80mm vdntove i bilo je otvorena stranice sad sam zatvorio str i na ono mjesto gdje cooler ispuhuje vruci zrak CPU sam stavio jos jedan 80mm vent da pomaze ispuhati to van pa cu vidjeti

Vent od procesora ti puše prema MBO pa ako želiš da ovaj od 80 pomaže a ne odmaže okreni i njega da puše unutra.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 16:33   #418
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Vent od procesora ti puše prema MBO pa ako želiš da ovaj od 80 pomaže a ne odmaže okreni i njega da puše unutra.
Hvala na savjetu, uopće nisam o tome razmišljao pošto sam rijetko kad i ima stock cooler na CPU... Ugl, ponovno sam sve rastavio, popustio pinove, dobro ih stisnuo (zbilja sam isao do krajnje granice, da sam se jos malo upeo mislim da bi ploca pukla), ucvrstio ih, okrenuo vent kako si preporucio i nakon toga za sada super zadovoljavajuci rezultati, nije prelazilo 58c, kada je doalzio proc do 100% islo je max 60c (i to samo Core #0, ostale jezgre nisu isle preko 52-53c), tako da se nadam da je sada to to... puj puj da ne ureknem hvala svima

Zadnje izmijenjeno od: ibme74. 10.01.2016. u 00:14.
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 11:27   #419
phantom_fuxor
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: somwhere behind enemy lines
Postovi: 47
koliko sam pročitao / vidio po netu, najbolja pasta je trenutno (isključimo li metalne) grizzly kryonaut, koja u odnosu na neke po 3-4 °C više "hladi",

a najbolja metoda za nanošenje paste ispada da je "X" jer daje do 2°C manje tempričre nego defaultna koju svi koriste ("zrno riže" )

http://www.play3r.net/reviews/coolin...ermal-paste/3/

i ovdje za nanošenje:

https://www.pugetsystems.com/labs/ar...echniques-170/


ono što me zanima - isplati li se stavljati to u laptop s obzirom da se laptopi dosta griju i dal mogu (dok je još pod garancijom) tražit da mi zamijene pastu i donijet svoju? (dal će servis uzet moju pastu, donio bi i rame na ugrađivanje usput (bar da imam izliku ) ? ) koliko će mi bolja pasta bit korisnija nego u PCu koji su prostraniji i prozračeniji?



edit: zaboravih dodat, - što su to termalni jastučići?

Zadnje izmijenjeno od: phantom_fuxor. 29.01.2016. u 11:54.
phantom_fuxor je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 20:56   #420
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Potraži i druge izvore na internetu i vidjet ćeš da svi imaju neku spešl metodu. Za krajnjeg korisnika je najjednostavnije i najpraktičnije nanositi pastu metodom zrna graška. Ako se baš želi, provjeri se orijentacija čipa pod IHS-om (naravno, online) te se u skladu s orijentacijom nanese jedna "pruga" paste, isto tako ne predebela.

Primjerice, Liquid Ultra se nanosi kistićem i to u tako maloj količini da ne vjeruješ kad kreneš razmazivati

U laptopu ima itekako smisla promijeniti stock pastu i termalne jastučiće (thermal pads) jer mogu znatno utjecati na temperaturu, a kroz prvu godinu korištenja se u pravilu stvrdnu/zapeku.
Više od toga ima smisla često čistiti prašinu.

Termalni jastučići su termalne podloške napravljene od termovodljivog materijala nalik silikonu. Njih se isto tako isplati zamijeniti za nove, pogotovo ako novi imaju bolju termalnu provodljivost.

Servis ti može i ne mora u garantnom roku napraviti besplatnu zamjenu paste, ovisno o tome tko taj dan radi i koliko ih piliš da ti se laptop pregrijava. Čisto sumnjam da će ti uzeti pastu koju ti doneseš, a ako i uzmu tu pastu koju doneseš, kako ćeš znati da su nju i postavili?
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 29.01.2016. u 21:40.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na