Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2020., 19:06   #5461
eraserx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 105
Isto imao problem sa downloadom od podne pa do cca 17h, ispod 1Mbps bio. Kontaktirao ih pa rekli da imaju poteškoća. Zadnja 2 sata mi se čini da radi net ok.
eraserx je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 19:24   #5462
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Hvala za info, onda ih neću zvati kad je do njih.
Kod mene se nešto sitno poboljšalo ali i dalje se sve vuče, no dobro, oprostit ću im jedan dan, do sutra će valjda popravit.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 20:47   #5463
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Takodjer i meni danas od negdje 13h pocelo da se vuce jedva, negdje oko 17 proradilo ok.
Pero666 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 21:29   #5464
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
Od jutros i još neradi kako treba. N. Gradiška
__________________
he,he
zlatko je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 21:44   #5465
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Ne radi kako treba, 1-2mbit veza.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 21:48   #5466
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 573
nikad u životu nisam mislio da ću se veseliti tcomu, ali prelazak s optiminih 30/5 za 159kn na 60/20 (gigabox) za 199kn se zasad pokazao kao pun pogodak.

šaljite mejlove hakomu i optimi, žalite se, raskidajte ugovore jer ovo nema smisla, meni su za svaki takav pisani progovor smanjivali mjesečni račun.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 21:55   #5467
tantrum
direktor
 
tantrum's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Blyatovitica
Postovi: 30
uHljebAKOM ne može sebi pomoć u toj situaciji, a kamoli drugima.
__________________
Angelheaded hipsters burning for the ancient heavenly connection to the starry dynamo in the machinery of night.
tantrum je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 23:06   #5468
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
proradilo..N.Gradiška
__________________
he,he
zlatko je online   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 01:41   #5469
scap
Premium
Moj komp
 
scap's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 196
Jel loze router u brige mode ako postoji i optitv usluga na lokaciji??
__________________


____________________________________






Ima ih dosta koji nisu napisali ništa nakon kupnje/prodaje, no redom koji jesu:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 32 33







scap je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 09:59   #5470
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
"Jel loze" > misliš jeli može ?

Može, njihov router ostaje direktno na xDSL liniji,
na njemu radi OptiTv i VoIp ako ga imaš,
samo se prekonfigurira Internet konekcija u Bridge mode i ugasi WiFi,
iza ide custom WAN WiFi Router u kojem postaviš PPPoE konekciju sa user / pass koje treba dobiti / otkriti.

The End
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 13:55   #5471
highdook
Registered User
 
highdook's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Offshore
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
"Jel loze" > misliš jeli može ?

Može, njihov router ostaje direktno na xDSL liniji,
na njemu radi OptiTv i VoIp ako ga imaš,
samo se prekonfigurira Internet konekcija u Bridge mode i ugasi WiFi,
iza ide custom WAN WiFi Router u kojem postaviš PPPoE konekciju sa user / pass koje treba dobiti / otkriti.

The End
Username i password ti daju bez problema ako si vlasnik linije. To su ti isti podaci kao i za logiranje na Moja Optima website. Ako si ga memorirao u Chromeu gdje ga možeš pogledati, to ti je taj.
highdook je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 00:46   #5472
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Oj ekips.
Pročitah Nikkyevu temu (opet), a i prošvrljao sam HAKOMovim stranicama, ali reko'h bolje pitat ovdje za slučaj da je netko radio i ima iskustva.

Htio bih preć sa Optime na HT (optika). Imam još godinu dana ugovora s Optimom, tak da ću imat penalizaciju (znam koliko).

Šta i kome se prvo javiti?
Optimi i tražiti od njih raskid pa poslije toga HTu za novi ugovor
ili odmah HTu pa oni riješavaju sve ostalo okog prijenosa broja kod njih?
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 01:48   #5473
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Sa prijenosom broja bi mogao imati problema tj. čekanja i kašnjenja sve dok ne "raskrstiš" sa Optimom,
čitaj dok te ne puste / platiš šta izmisle da treba platiti.

Neki operateri daju privremeni broj dok se to sve odvije / odradi, nisam siguro za HT.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 12:57   #5474
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 982
Odi u HT i traži prijenos broja i aktivaciju usluge. Nemoj nikako raskidati prvo sa Optimom jer možeš izgubiti broj, raskid odrađuje operater na kojeg prelaziš. Naglasi HTu da pristaješ na plaćanje penala kod raskida.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 19:46   #5475
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
@panda505 - A da provjeris sa Optimom da ti oni ponude optiku? Nude brzinu do 200mbit, i vjerujem da su jeftiniji od HT-a, a isti ti vrag. Neces makar penale morati platiti
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 20:40   #5476
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Posto nemam mogucnosti za optiku ,imam liniju 24/4 max ali u igrama lagga ludo na pingu 50 na gore. Ping ispod 50 nisam nikad iskusio u igrama ali kum ima ht sa slicnim pingom i nema lagga. Restartam router, ne lagga 10 min i onda opet ,zicno/bezicno svejedno je. Da li ima netko iskustva u vezi toga,tj. da li prebacivanje innboxa 45 u bridge i stavljanje nekog routera popravlja taj problem ili je to jednostavno problem optime

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 21:20   #5477
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
prebaci innbox u bridge i stavi nešto svojeg iza, popravlja situaciju drastično. osobito po pitanju stabilnosti veze.

moj innbox čak ni ovih dana nakon ove silne grmljavine nije ni štucnuo, dsl rock solid. isto je u bridgu sa openwrt-om iza sebe koji mi drži poveću mrežu.

i strpi se za optiku, pokrivaju polako grad, centar navodno nastavljaju na jesen. jedino su careru pokrili za sad. doći će kad tad...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 12:00   #5478
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
@panda505 - A da provjeris sa Optimom da ti oni ponude optiku? Nude brzinu do 200mbit, i vjerujem da su jeftiniji od HT-a, a isti ti vrag. Neces makar penale morati platiti
Ili sam ja glup ili na njihovom webu nema ni traga ni glasa o optici ili bilo kakvom netu iznad 60Mbit.
Prošao sam im kroz cijenik i sve i nigdje nema ničega da je nude...
Uostalom, imamo i 2 mobilne tarife u HTu pa mi je najlakše/bolje/jeftinije to sve objediniti u Magenti
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Odi u HT i traži prijenos broja i aktivaciju usluge. Nemoj nikako raskidati prvo sa Optimom jer možeš izgubiti broj, raskid odrađuje operater na kojeg prelaziš. Naglasi HTu da pristaješ na plaćanje penala kod raskida.
Zvao na kraju HT da njih pitam, rekla mi cura na telefonu da samo njima trebam predati zahtjev za prijenos/aktivaciju usluge i da onda oni sve riješavaju sa optimom. Ja moram samo platiti penalizaciju i vratiti opremu...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 21:03   #5479
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
prebaci innbox u bridge i stavi nešto svojeg iza, popravlja situaciju drastično. osobito po pitanju stabilnosti veze.



moj innbox čak ni ovih dana nakon ove silne grmljavine nije ni štucnuo, dsl rock solid. isto je u bridgu sa openwrt-om iza sebe koji mi drži poveću mrežu.



i strpi se za optiku, pokrivaju polako grad, centar navodno nastavljaju na jesen. jedino su careru pokrili za sad. doći će kad tad...
Moj kvart im nije ni u planovima. Hoteli i okolica. Tek za 5 do 10 godina. Do 2024 imaju vec na webu sve projekte. Carera mi ne treba nazalost osim ako je daju za 100kn .
Ali hvala na preporuci za bridge ,nisam znao da li da ulazem

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 09:52   #5480
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Moj kvart im nije ni u planovima. Hoteli i okolica. Tek za 5 do 10 godina. Do 2024 imaju vec na webu sve projekte. Carera mi ne treba nazalost osim ako je daju za 100kn .
Ali hvala na preporuci za bridge ,nisam znao da li da ulazem
borik?

šta se ulaganja tiče, nije to sad neki iznos osobito ako ne ciljaš na najnoviju tehniku. ako ti nije potreban 5ghz ac wireless, izbor ti je poprilično velik za malo para.
možeš u startu uzet neki vdsl fritzbox pa si u jednom tiru riješio sve, spojiš ga na dsl liniju direkt. softver mu je moćan. možeš i neki običan (adsl) fritz uzet, jer ga možeš podesit da radi sa vanjskim modemom. imam 7330 kao AP i već kao AP ima dosta opcija. da je u routing modu toga bi bilo još više...

i varijanta 2 ti je praktički bilo koji tp-link, možeš pustit originalan softver gore (dosta su ispeglani pa više nema problema) ili se poigrat i instalirat openwrt na njega ...
za basic potrebe, za 200kn imaš archer c20 koji je dual band, a 841n je još jeftiniji. nisu za neznam kakve brzine, ali za dsl će bit dovoljni. dajem frendu 20/5mbita preko 841n, cijela kuća mu je na tom routeru i nije se dosad žalio.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2020., 01:23   #5481
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ne ciljam na najnoviju tehnologiju. Ne treba mi 5ghz uopce. Treba mi stabilna konekcija bez lagga u igrama,uletim sa starim frendom u CS i teleportiram se po mapi na 50pinga. Uzas. Meni je svejedno koja kombinacija,samo da radi do 200-300 kn. Koji fritzbox? Ima li polovnih za taj novac,sistem ubodi i zaboravi na njega osim nekakav reboot ponekad rijetko? Ili je bolje za tako mali novac uzet taj archer i bridge mode?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2020., 15:15   #5482
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
i jedno i drugo je OK rješenje.
ja sam u bridge-u sa tp-linkom jer mi je to fleksibilnije rješenje. i jer mi tp-link pokriva cijelu kuću i dvorište zbog jakih antena, dok fritz to baš ne bi.

uzmi u obzir da sa fritzom nemaš telefoniju. ili barem, nemaš ju na jednostavan način.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 00:06   #5483
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Hvala na preporukama,telefoniju nemam uopce,samo net. Idem u nabavu tplinka, i meni treba malo jaci signal.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2020., 16:00   #5484
innervis1on
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: uz more
Postovi: 4
Danas skupa s racunom dosla obavijest da optima ukida paket usluga koji trenutno imam (10Mbps + TEL bez ugovorne obaveze za 169 kuna mjesecno). Ako u roku od mjesec dana ne sklopim novi ugovor (ili ne odem iz optime) automatski me prebacuju na INT TEL EKSTRA (4 do 16Mbps, min 2.8) za 189 kuna.

Nisam imao nikakvih problema s optimom osim jedne stvari. Prvih godinu dana mi je brzina bila od 9.5 do 9.8. Znaci pustali su sve. Zadnjih godinu dvije brzina mi je uvijek od 7.1 do 7.3 sto znaci da su me ogranicili na dlaku iznad onih HAKOM-ovih 70%. Isto tako, toliko puta su me zvali da se prebacim na 4-16 pakete da su mi poceli ici na zivce. Garantiraju mi manju brzinu a zele vise novaca. Samo u Hrvatskoj.

To je razlog zbog kojeg sam jako blizu odluke da im kazem zbogom. Kako da ja sad vjerujem da me nece ograniciti na minimum, recimo 3Mbps (i tako zadovoljiti Hakom) kad mi sad pustaju taman onoliko koliko moraju.

Sad nekoliko pitanja.

1. Mogu li oni samovoljno ukinuti paket na kojem sam do sad? Zar nije uvijek bilo da jednom ugovoreni paket vrijedi neograniceno? Tehnicke uvjete imaju jer mi je veza ok, brzina iznad 7 svaki put kad mjerim.

2. Kakva su iskustva ljudi koji su na ovom 4-16Mbps (min 2.8) paketu? Da li je brzina manja nego sto ste dosad imali?

3. Koju alternativu odabrati? Limitiran sam jer iako zivim u gradu uz more, infrastruktura je katastrofa. Kad sam odabrao optimu, rekli su mi da na mojoj adresi mogu imati 10tak Mbps, i na temelju toga sam i uzeo paket od 10. Nikad nije bilo problema. Pocetkom godine sam poslao upit HT-u a oni mi kazu da mogu dobiti max 4Mbps i nude mi Hibridbox. Pa ko tu koga? Optima mi je na ht-ovoj mrezi isporucivala skoro 10 a oni sad ne mogu vise od 4.


Oprostite na dugom komentaru. Unaprijed hvala
innervis1on je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2020., 16:16   #5485
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Svasta oni mogu i dal ce te drzati na "starom" paketu ili tjerati dalje je njihova dobra volja. Ako te zica ne voli, odi na mobilni internet. Telefon ti je pretpostavljam za ukras pa odi na tele2 pokucni (topla preporuka huawei b535 ruter, na cellmapper.net provjeri gdje su ti bazne stanice, odaberes tele2 croatia i scrollas misem do svoje lokacije) ili ako mora biti telefon u igri, onda vidi homebox (od 00-08 ne racunaju promet), mislim da je 100 ili 200gb mjesecno. Da se razvući promet.

Ako imas prozor koji gleda prema baznoj, bude ok. Inace bi vanjske antene trebale da to bude po bečkoj školi 40/40 na više (naravno ovisi o tvojoj konkretnoj lokaciji)
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2020., 19:27   #5486
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 441
.
Nije točno, na homeboxu ( A1) ne računaju promet od 00 do 10.00 sati ujutro.
.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2020., 12:49   #5487
tantrum
direktor
 
tantrum's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Blyatovitica
Postovi: 30
Ima li tko problema sa pingom i brzinom neta u posljednjih nekoliko dana?
__________________
Angelheaded hipsters burning for the ancient heavenly connection to the starry dynamo in the machinery of night.
tantrum je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 11:05   #5488
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Sada malo pregledavam Optima stranicu kao ono "Optika by Optima":
https://www.optima.hr/akcija/stabiln...u-punoj-brzini

Ima netko info, o čemu se radi?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 14:44   #5489
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
idu preko ht optike, kao i iskon. znaci htov ont i na njega spojen innbox
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 14:48   #5490
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
idu preko ht optike, kao i iskon. znaci htov ont i na njega spojen innbox
A kakvo je stanje ukoliko je HT optika dostupna, ali nije uvedena? Da li se mora prvo potpisati ugovor s HT pa nakon dvije godine eventualno s nekim drugim, ili se može odmah s nekim drugim pa se on pobrine za uvođenje instalacije?

Kada odem na provjeru dostupnosti, na HT stranici mi uredno piše da je optika dostupna, dok ukoliko odem preko Iskon ili Optime, piše da nije dostupno.
Libertus je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na