Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2018., 01:07   #1261
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
upload ti je veci jer je download manji zbog zagusenja veze, previse usera. Nema problema sa time, nakon 100 gb dvnevne tarife ides na 1 Mbps = 125 kB/s
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 11:19   #1262
Vragec007
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Krapina
Postovi: 2
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
upload ti je veci jer je download manji zbog zagusenja veze, previse usera. Nema problema sa time, nakon 100 gb dvnevne tarife ides na 1 Mbps = 125 kB/s
Hvala ti na odgovoru!) e da..kaj se tiče tog zagušenja od više usera i većeg uploada..isprobao sam samo kad je jedan uređaj povezan na box i opet je isto..upload puno veći..nisam se do sad susretao s tim..do sad sam na t-com bakru imao 5mb download i 1mb upload pa me to sad zbunjuje na ovom boxu
Vragec007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2018., 12:41   #1263
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Dali još nekome zadnjih nekoliko dana signal puno slabiji? Meni je "normalno" da ima 4 crtice, rijetko padne na 3. Odnedavno, 1 crtica, jedva 2.. Download 7-8 MBITa potegne. Upload ide prek 20.. Uobičajeno mi je 35-40/10-14...
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 13:16   #1264
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor Vragec007 Pregled postova
Hvala ti na odgovoru!) e da..kaj se tiče tog zagušenja od više usera i većeg uploada..isprobao sam samo kad je jedan uređaj povezan na box i opet je isto..upload puno veći..nisam se do sad susretao s tim..
Radi se o korisnicima koji koriste istu baznu stanicu, a NE onima u tvojoj lokalnoj mrezi. Cijeli 4G/LTE sistem radi slicno kao i WiFi, tj ukupna propusnost bazne stanice se dijeli na ukupni broj korisnika.
Dakle, ako si sam spojen na baznu stanicu onda imas max brzinu, a kad vas se spoji tisucu, onda svi dijelite max propusnost stanice, pa onda i brzina proporcionalno pada.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 17:32   #1265
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Možda znate gdje se vide Vipovi odašiljaći sa "Cell ID" , jer tražim ali ne nalazim ništa korisno?
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 20:24   #1266
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Ne, znam samo za sve LTE Hakom i za Tele2
Oduzmes poznate sa Tele2 karte i ostanu ti VIP i HT. Na Hakom-ovoj karti su brojevima 1, 2, i 3 oznacen broj provajdera na svakom mjestu/tornju
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 21:17   #1267
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ne, znam samo za sve LTE Hakom i za Tele2
Oduzmes poznate sa Tele2 karte i ostanu ti VIP i HT. Na Hakom-ovoj karti su brojevima 1, 2, i 3 oznacen broj provajdera na svakom mjestu/tornju
Na njima sam već tražil ali nema niti jedne bazne stanice u mojoj blizini.
Moguće da obje karte nisu ažurirane ? Čini mi se malo vjerovatno ....
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 22:08   #1268
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Vragec007 Pregled postova
Pozdrav,

trenutno imam homebox na probi. do sad koristim t-com i zbog lose parice ne ide vise od 5mb brzine. s homebox-om mi ide između 20-30 mb a cijena je i malo manja tako da mi se vjerojatno isplati.
Moje pitanje je dal je dosta 100gb mjesečno i na koliko se spusti brzina nakon sto se prođe taj limit?
isto tako nije mi jasno zasto i kako mi je upload skoro duplo veći nego download na speed testu? je li to normalno i da li će to predstavljat problem? da li se on može nekako ograničiti?
tak je i meni. trenutno nekih 17/21, al to varira od dana, sad je oblacno i bezveze... box mi je na tavanu i ak malo pomaknem antene bude drasticno bolje, al to vec drugi dan padne, onda opet pomaknem, pa je bolje i tako u krug. no s obzirom da se drzi a tih 20/20ak i ima tendenciju u principu samo na vise, ne zamaram se vise s tim

100gb je meni na knap, bez torrenata. dobro razmazen sam na 100/100 zadnjih 6,7godina, al sam se preselil, a tu ce optika mozda dva dana prije nego evoluiramo na full bezicno sve, ukljucujuci i teleportaciju.
Od 00-08 ti je free promet, pa ak skidas nesto skidaj tada. isto vrijedi i ako ispucas 100gb, od 00-08 nema ogranicenja brzine na 1mbit.
E da i obavezno reboot u ponoc, jer ak ti je nesto zakaceno ne bude se prebacil na free tarifu i ode ti 100gb. onda moras cekat kraj obracunskog razdoblja jer kao tek onda vide kad se to dogodilo, bla bla, a ti umires sa 1mbit, pa das tri banke za jos stotku. ja sam stavio vremensku sklopku i fiju. jedino kaj onda onu statistiku o potrosnji mozes zaboravit jer ti tam sve zbraja...
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 03:23   #1269
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
I kod mene su brzine pale drasticno. Prije sam imo rednovno poslje 2 ponoci preko 120 mbita.. sada ide 40-60mbita. Cat6 na obje frekvencije spojen. Zagusenja su svakim danom sve veca. Preko dana mi se zna vikendom desiti da padne ispod 10 mbita brzina te ping naraste. Prije preko dana brzina je bila oko 100 mbita. Sve me strah kako ce biti za koji mjesec.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 00:26   #1270
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Pozdrav.
Uzeo sam homebox na probni rok i nisam zadovoljan dobivenim. Naime, ono što mi je obećano od prodajnog predstavnika se baš i ne podudara s onim što sam dobio glede brzina i prometa.
Pitanje, na koju mail adresu se može poslati zahtjev za raskid ugovora?
Ili ako odem direktno u poslovnicu mogu li ja napraviti raskid jer ugovor je potpisao moj stari i na njega glasi linija da nebi ispalo da samo vlasnik može napraviti raskid ugovora.
Hvala.
Groowix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2018., 08:59   #1271
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Pa normalno da samo vlasnik moze napravit raskid.

Za raskid ti stari treba otic u poslovnicu da utvrde njegov identitet i da dobije nekakav broj zahtjeva. I onda s tim zoves nekakav broj i rjesavas dalje.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 11:34   #1272
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pa normalno da samo vlasnik moze napravit raskid.

Za raskid ti stari treba otic u poslovnicu da utvrde njegov identitet i da dobije nekakav broj zahtjeva. I onda s tim zoves nekakav broj i rjesavas dalje.
Hmm...
On ne može jer je star i bolestan nego sam ja mislio otić sa njegovom osobnom i oibom.
Morat ću to onda napraviti putem maila.

Hvala na odgovoru.
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 16:50   #1273
piva
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Evo uzeo sam homebox na probni, radi se o modelu HUAWEI B310s-22.


Uz njega sam dobio i neke dvije antene.
Zanima sada što sve mogu učiniti da izvučem najbolji signal?
U kojem vi programu to i kako testirate dok premještate po kući i tražite najbolji signal?

Hvala na odgovoru unaprijed
piva je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 17:50   #1274
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ovo je program

pogledaj temu tele 2 pokučni - tamo su vrijednosti koje gledaš ili jednostavno pokreni speedtest bilo koji i ako si zadovoljan brzinama to je to.
ne zaboravi da brzine variraju o broju uređaja koji su u to vrijeme spojeni na istom odašiljaču kao i ti.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 11:44   #1275
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Da li se u ruteru HUAWEI B310s-22 moze vidjeti koji su sve uređaji spojeni preko wifi na njega, kao sto ima i na ZTE 283+
selk je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 12:34   #1276
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Ako ima slican interface kao B315-22, a vjerojatno ima, onda to vidis pod tabom "Statistics"
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 13:08   #1277
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ili to ili odmah na početnom tabu čak.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 15:10   #1278
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Na B315 je na pocetnom tabu naveden samo broj spojenih klijenata, a po Statistics su navdeni svi detalji, IP, MAC, trajanje, itd...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 11:15   #1279
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Pitanje, da li je netko od vas imao problema sa skinutim fileovima preko HB-a? Još razmišljam o potpunom prelasku sa parice (6Mbit down/0.9 mbit up) na HB, pa još istražujem sve. Na Vipovom forumu sam vidio da su neki imali problema sa skinutim datotekama.
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 11:34   #1280
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Ja sam imao sa ZTE routerom, na 3G dobivao corrupted pakete, ali samo na LAN portove.
Riješeno zamjenom routera za Huawei. Slali su mi 3ZTEa, svi imali isti problem. Neki su i s drugim routerima prijavljivali probleme čini mi se. 6 mjeseci sam se ganjao s tehničkom i dokazivao im.
4G radi ok.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 11:47   #1281
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ja sam imao sa ZTE routerom, na 3G dobivao corrupted pakete, ali samo na LAN portove.
Riješeno zamjenom routera za Huawei. Slali su mi 3ZTEa, svi imali isti problem. Neki su i s drugim routerima prijavljivali probleme čini mi se. 6 mjeseci sam se ganjao s tehničkom i dokazivao im.
4G radi ok.
Hvala ti na odgovoru. Znači, akos e odlučim, morao bi tražit huawei.

Istina je da sam imao na cca 10 dana probno HB sa ZTE routerom, vratio sam u roku od 14 dana, tako da još dobro razmislim. Imao sam problema sa noćnom opcijom, na MOJ VIP su se podaci i nakon ponoći zbrajali, iako sam pokušao ugasit i upalit router oko 00:10.. pa pokušao iz njegovih postavki odspojit i spojit. Lako moguće da je i to bilo do ZTE uređaja.
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 12:43   #1282
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ovo sa zbrajanjem podataka: otišao sam na vip portal i kad sam vidio pedesetak korisnika kako im vip naplaćuje noćnu tarifu i uzima pare i još su extremno bahati i bezobrazni i ne daju tim ljudima za pravo već ih prave budalama prekrižio sam ih na najjače.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 16:02   #1283
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
ovo sa zbrajanjem podataka: otišao sam na vip portal i kad sam vidio pedesetak korisnika kako im vip naplaćuje noćnu tarifu i uzima pare i još su extremno bahati i bezobrazni i ne daju tim ljudima za pravo već ih prave budalama prekrižio sam ih na najjače.
E pa tog se bojim, da će se i po noći zbrajat, jer nekima nisu mogli to sredit. AKo se ne varam neki su se žalili, i odbili im žalbu, jer nisu nakon ponoći odspojili i spojili natrag vezu. Iako bi se prebacivanje trebalo raditi automatski.
KOd mene na probnom sa ZTE uređajem nije radilo i ne znam više jel da uzmem to, ili da idem na soluciju T-Com parica, vjerovatno ista brzina ko i sada (Amis/Vip) + Turbo Mix 100 GB boost za 10 kn mjesečno.
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 18:57   #1284
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Meni je žalba uspjela, skinuli su mi pretplatničku obvezu. U drugom stupnju, doduše.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2018., 00:44   #1285
cici
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Razmišljam da uzmem homebox turbo koji bi preko tjedna koristio u stanu u gradu (Split) na adresi na koju bi prijavio priključak ,a vikendom bi ga koristio na drugoj lokaciji na vikendici (blizina Splita) .Zanima dali ja uopće mogu tražiti homebox uslugu budući da u stanu imam mogućnost priključka i preko parice i preko bneta, i dali je ovaj homebox moguće koristiti i na drugoj lokaciji tj. dali je homebox zaključan na određeni odašiljač ili slično.
cici je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2018., 12:46   #1286
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
sluzbeno se nebi smio koristiti drugdije nego na toj adresi ali u praksi navodno ljudi nosaju ga okolo i nema nikakvih sankcija. Nije problem vip politika nego fiksni broj a fiksni broj treba biti vezan uz fiksnu adresu po zakonu. Mislim da nebi trebo imati nikakvih problema da dobijes homebox makar mozes imati paricu. Dobra stvar homeboxa je jer ti je aktivan u roku 24 sata a preko parice cekas 14 + - dana da ti aktiviraju.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2018., 17:53   #1287
cici
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
sluzbeno se nebi smio koristiti drugdije nego na toj adresi ali u praksi navodno ljudi nosaju ga okolo i nema nikakvih sankcija. Nije problem vip politika nego fiksni broj a fiksni broj treba biti vezan uz fiksnu adresu po zakonu. Mislim da nebi trebo imati nikakvih problema da dobijes homebox makar mozes imati paricu. Dobra stvar homeboxa je jer ti je aktivan u roku 24 sata a preko parice cekas 14 + - dana da ti aktiviraju.
Fiksni broj nebi ni koristio na ovoj drugoj adresi nego samo internet,tako da valjda neće bit problema
cici je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2018., 17:59   #1288
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
On bi svakako mogao koristit na vixi sve jer je isti pozivni.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 12:13   #1289
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka-Poreč
Postovi: 432
Jutros meni vip radi na 2100 mhz, i ne skida se. Restartao ruter ali on se ponovno vraća na 2100. Možda nešto rade iliti popravljaju(Rijeka).

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 17.02.2018. u 13:43.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 16:03   #1290
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
znači na 3G
Nikox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na