Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2018., 10:44   #1
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
MOGUC HADVERSKI PROBLEM NA LAPTOPU

HP Pavillion 17 i5 6200U kupljen u prije 6 mjeseci u njemackoj nov ja sam ga otkupio od lika sve super radi masina sluzi svojoj svrsi ali sam primjetio da se poslije nekog vremena na ekranu NE UVIJEK pojavi vertikalna sjena na sred ekrana .Manje se vidi na drugim bojama podloge zato sam uslikao na plavoj.Prilozena slika. Sumnjam ili je kabal ili monitor .MOLIM VASE MISLJENJE DRUGARI I HVALA

crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 11:41   #2
luja
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: pozega
Postovi: 11
Vjerojatno ekran, ali dok ne priključiš drugi, teško ćeš moći 100% biti siguran, ako te smeta, u servis, tamo ti ga testiraju i kupiš drugi, vjerojatno polovni, novi je preskup.
luja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2018., 12:03   #3
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor luja Pregled postova
Vjerojatno ekran, ali dok ne priključiš drugi, teško ćeš moći 100% biti siguran, ako te smeta, u servis, tamo ti ga testiraju i kupiš drugi, vjerojatno polovni, novi je preskup.
STA MISLIS DA SPOJIM LAPTOP NA TV i da ga malo danas testiram
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 12:19   #4
luja
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: pozega
Postovi: 11
mislim da taj izlaz nema veze sa izlazom na lcd, ali zašto ne , to je najjednostavnije, ali mislim ako ti se pojavi linija onda bi bio problem na ploči, gpu, ali ovaj te način barem ništa ne košta, ali dao bih prednost kvaru na lcd-u.

Rastavi lcd, nije umjetnost , malo ga mrdni iz ležišta, konektor malo pritisni, da isključiš neke gluposti , a ti se već zabrinuo.,

Zadnje izmijenjeno od: nino. 20.01.2018. u 14:30.
luja je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 13:18   #5
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor luja Pregled postova
Rastavi lcd, nije umjetnost , malo ga mrdni iz ležišta, konektor malo pritisni, da isključiš neke gluposti , a ti se već zabrinuo.,
pa nije bas tako jednostavno rastaviti laptop i skinuti monitor posebno kod novijih modela. hm mislim bar meni naravno nekome je djecija igra ili da me uputis koji konektor da pritisnem gdje se nalazi i kako da pomjerim monitor laptopa iz lezista? hvala
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 13:25   #6
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Uređaj je pod jamstvom, nisam siguran ali mislim da je MR servis ovlašteni za paviliona (ako nije, onda je Zel-Cos). Pošalji njima upit da li tvoj uređaj ima međunarodno jamstvo te da li je isto ostvarivo kod nas u HRV. To je prvo prije nego kreneš mesarit po njemu. Druga opcija je (prvo što bih napravio) je provjera flat kabla od monitora, ovo što je kolega iznad preporučio. Dalje od toga je proba sa drugim lcd...

MR mail: tehnicka_podrska@mrservis.hr
Zel-cos mail: info@zel-cos.hr
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 13:31   #7
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor KrpaZG Pregled postova
Uređaj je pod jamstvom, nisam siguran ali mislim da je MR servis ovlašteni za paviliona (ako nije, onda je Zel-Cos). Pošalji njima upit da li tvoj uređaj ima međunarodno jamstvo te da li je isto ostvarivo kod nas u HRV. To je prvo prije nego kreneš mesarit po njemu. Druga opcija je (prvo što bih napravio) je provjera flat kabla od monitora, ovo što je kolega iznad preporučio. Dalje od toga je proba sa drugim lcd...

MR mail: tehnicka_podrska@mrservis.hr
Zel-cos mail: info@zel-cos.hr
hvala drug na informaciji ali ja sam iz bosne i hercegovine a sto se tice flat kabla gdje se nalazi ako moze malo da me uputite jeli on ispod ploce ili u dijelu gdje je monitor .otvarao sam par laptopa to mi nije problem ali iskreno monitor nikad nisam otvarao da ga skinem ili slicno
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 13:48   #8
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Citiraj:
Autor crni1977 Pregled postova
hvala drug na informaciji ali ja sam iz bosne i hercegovine a sto se tice flat kabla gdje se nalazi ako moze malo da me uputite jeli on ispod ploce ili u dijelu gdje je monitor .otvarao sam par laptopa to mi nije problem ali iskreno monitor nikad nisam otvarao da ga skinem ili slicno
Provjeri za bosnu ovlaštene servise.

http://www8.hp.com/emea_europe/en/default.html

Ako ne znaš kako to sve izgleda ili si "par" puta to radio, rađe daj nekome tko zna što radi.
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 17:48   #9
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor KrpaZG Pregled postova
Provjeri za bosnu ovlaštene servise.

http://www8.hp.com/emea_europe/en/default.html

Ako ne znaš kako to sve izgleda ili si "par" puta to radio, rađe daj nekome tko zna što radi.
jesam drug otvarao laptope par komada stavljao memorije ,ssd ,hdd mjenjao wifi ,itd ali nisam nikad radio oko monitora i flat kabla iskreno
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 18:43   #10
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Iskreno nije neka znanost, malo strpljenja i polako. Sad dali sam oprilike pogodio slican model, ovo bi ti moglo pomoci. Uglavnom skuzit ces koji je flat kabal na kraju videa kad odvoji monitor od kucista.
Na kraju videa cak krene i monitor rastavljati. Sa straznje strane monitora je konektor u koji je prikljucen flat kabel.
https://www.youtube.com/watch?v=hTutXwFkc4c
G3aR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2018., 20:18   #11
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Iskreno nije neka znanost, malo strpljenja i polako. Sad dali sam oprilike pogodio slican model, ovo bi ti moglo pomoci. Uglavnom skuzit ces koji je flat kabal na kraju videa kad odvoji monitor od kucista.
Na kraju videa cak krene i monitor rastavljati. Sa straznje strane monitora je konektor u koji je prikljucen flat kabel.
https://www.youtube.com/watch?v=hTutXwFkc4c
izvini ali ja kad sam gledao jos videa pored ovog ja i ne moram otvarati kuciste laptopa da bi dosao do flet kabla ja moram otvoriti ekran da dodjem do fleta ?MOJ MODEL JE HP PAVILION 17 -022ng
ovako moj izgleda identicno mada nije isti skroz u slovo model https://www.youtube.com/watch?v=YKeSojobV2s

Zadnje izmijenjeno od: crni1977. 20.01.2018. u 20:32.
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 20:58   #12
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Pa jedan kraj fleta je prikljucen na plocu dok je drugi prikljucen na monitor. Ako je problem u njemu morati ćeš oboje rastaviti.
1.Kao što su ti i rekli, probaj prvo spojiti laptop na tv ili monitor od stolnog računala. Ako tamo nemaš linije nikakve (slika je dobra) time eliminiras moguci problem u grafickoj kartici.
2.Posto si rekao da "ne uvijek" postoji linija, upali laptop te lagano spuštaj i dizi ekran laptopa tako da cijelo vrijeme mozes gledati u ekran. Ako se tokom dizanja i spustanja mozda stvaraju i nestaju linije 100% je problem do flat kabela.
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 23:04   #13
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Pa jedan kraj fleta je prikljucen na plocu dok je drugi prikljucen na monitor. Ako je problem u njemu morati ćeš oboje rastaviti.
1.Kao što su ti i rekli, probaj prvo spojiti laptop na tv ili monitor od stolnog računala. Ako tamo nemaš linije nikakve (slika je dobra) time eliminiras moguci problem u grafickoj kartici.
2.Posto si rekao da "ne uvijek" postoji linija, upali laptop te lagano spuštaj i dizi ekran laptopa tako da cijelo vrijeme mozes gledati u ekran. Ako se tokom dizanja i spustanja mozda stvaraju i nestaju linije 100% je problem do flat kabela.
nema problema poslusacu te sutra ga testiram na monitoru od desktop racunara a i probacu pomjeranje ekrana sa spustanjem i dizanjem .postoji li mogucnost ako nije do flet kabla da je onda u pitanju i sam monitor i meni ovo sve vuce vise na monitor nego recimo na grafiku ili slicno
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 00:44   #14
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Naravno da postoji da je sam monitor u banani
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 09:00   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nemoj rastavljati laptop jer ćeš izgubiti garanciju. Prvo ga priključi na vanjski monitor/TV da vidiš da li se crta pojavljuje na njima. Ako se pojavi, onda je problem grafika. Ako je ne bude, onda je problem monitor laptopa. I s tim saznanjem imaš razlog za reklamaciju laptopa.

P.S.
Malo internetskog bontona: pisanje VELIKIH slova na internetu se smatra ekvivalentom vikanja. U tvom slučaju zaista nema potrebe za tim.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 09:57   #16
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
[QUOTE=coconut;3153760]Nemoj rastavljati laptop jer ćeš izgubiti garanciju. Prvo ga priključi na vanjski monitor/TV da vidiš da li se crta pojavljuje na njima. Ako se pojavi, onda je problem grafika. Ako je ne bude, onda je problem monitor laptopa. I s tim saznanjem imaš razlog za reklamaciju laptopa.

P.S.
Malo internetskog bontona: pisanje VELIKIH slova na internetu se smatra ekvivalentom vikanja. U tvom slučaju zaista nema potrebe za tim.[/Q


prikljucicu na vanjski monitor .danas moram kupiti hdmi kabal posto mi je ovaj sto koristim na desktop racunaru jako tesko izvuci .sto se tice garancije ona je jos 12 mjeseci cak i vise ali je ne mogu iskoristiti ja sam racunar otkupio od lika koji ga je donio iz njemacke .on ga je tamo kupio preko banke .nema sanse da ta garancija vrijedi u bosni a i nemam racun iako mislim da je to po broju a ne na ime donosioca .sto se tice vikanja hahaahha treba bonton postovati hhahahahaha.pozdrav drug

Zadnje izmijenjeno od: crni1977. 21.01.2018. u 11:45.
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 12:00   #17
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ako garancija ne vrijedi u Bosni, vrijedi u Hrvatskoj. Ako ti nismo daleko, dogovori sve sa servisom telefonski, a onda se zaleti do prve pošte u HR i pošalji im ga.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 12:24   #18
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako garancija ne vrijedi u Bosni, vrijedi u Hrvatskoj. Ako ti nismo daleko, dogovori sve sa servisom telefonski, a onda se zaleti do prve pošte u HR i pošalji im ga.
ma naravno da mi nije daleko ali cisto sumnjam da vrijede medjunarodne garancije a i otvaran je laptop kad sam ubacio jos jednu plocicu od 4gb ram ddr4 tako da i kad bi sve uvazili to sigurno ne bi .

DANAS TESTIRANO .prikljucio sam laptop hdmi kablom na eksterni monitor i na eksternom nema sjene na sredini ekrana a na monitoru od laptopa je bila tako da sam sada siguran da nije maticna ploca a ni graficki cip .ostaju sada dvije stvari ili flat kabal ili monitor nasta sumnjam od pocetka .svako pametno misljenje je dobro doslo .

Zadnje izmijenjeno od: nino. 22.01.2018. u 21:50.
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 19:48   #19
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Znači da je do ekrana laptopa.

Ako kažeš da na eksternom nema, znači nije hardveraj sam (grafička) već sam ekran. Garanciju vjerojatno nemaš jer si dodavao rame (jedino da izvadiš pa probaš vidjeti da li se vide tragovi otvaranja)...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 20:33   #20
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Znači da je do ekrana laptopa.

Ako kažeš da na eksternom nema, znači nije hardveraj sam (grafička) već sam ekran. Garanciju vjerojatno nemaš jer si dodavao rame (jedino da izvadiš pa probaš vidjeti da li se vide tragovi otvaranja)...
moraju se vidjeti tragovi otvaranja jer da otvoris moras probiti naljepnicu ispod koje se nalaze dva serafa .duga naljepnica bas tvrda na njoj moras serafcigerom probiti rupe da dodjes do njih tako da nema sanse da otvoris da se ne vidi.Iskreno meni je mnogo draze sto je u pitanju flat ili monitor nego nedaj boze da je u pitanju graficki cip ili maticna ploca.bar uvijek ima 17.3 polovnih monitora a tu je bitno samo da je isti broj pinova i da je na istoj strani bar sam tako ja skuzio da se radi sa monitorima i naravno rezolucija ekrana da je ista.neka me neko ispravi ako sam pogrijesio u vezi konstatacije za zamjenu monitora .hvala

Zadnje izmijenjeno od: crni1977. 21.01.2018. u 20:40.
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 20:43   #21
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nisi.
Ali imaš novi laptop, praktički, na kojem moraš nešto mjenjati. Nikako to nije dobro.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 20:51   #22
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nisi.
Ali imaš novi laptop, praktički, na kojem moraš nešto mjenjati. Nikako to nije dobro.
ha jest ima i toga ali drug ja sam ovaj laptop kupio za 200 eura i neka je monitor jos 50 eura a vise polovan nije ja sam super prosao jer ovaj laptop u njemackoj kosta oko 550 eura sto znaci da je kod nas u bosni je 700 e. hmmm slozices se nije mala razlika a dobio sam laptop star 5 mjeseci a i da nista ne diram mogu ga ovako koristiti i bez mjenjanja monitora jer sjena ne bude konstantno prisutna a i kad je prisutna jedino se vidi na plavkastoj pozadini vise
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 21:12   #23
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Dobar deal, nema šta.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 21:43   #24
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Dobar deal, nema šta.
pravo da ti kazem i ja mislim da je dil dobar .potrudicu se da ga napravim prvo provjerim flat kabal a ako nije flat onda uzeti negdje polovan ekran 17.3 kad naletim na njega .sad me samo brine kako cu naci dio flata koji je na ploci pa da vidim prvo da se nije gdje pomjerio ili slicno
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 16:06   #25
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Kako ces znati koji je flat kabel!? Pa kada skines poklopac sa donje strane pratis najdeblji kabel koji ide iz monitora u kuciste ploce. (kao na slici oznaceno)

Los je kut snimanja na videu pa mi je tesko tocno reci gdje je ustekan taj kabal na ploci.
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 16:51   #26
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor crni1977 Pregled postova
pravo da ti kazem i ja mislim da je dil dobar .potrudicu se da ga napravim prvo provjerim flat kabal a ako nije flat onda uzeti negdje polovan ekran 17.3 kad naletim na njega .sad me samo brine kako cu naci dio flata koji je na ploci pa da vidim prvo da se nije gdje pomjerio ili slicno
Daj prvo kontaktiraj HP u BiH.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 19:06   #27
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Daj prvo kontaktiraj HP u BiH.
mogu ja drug kontaktirati njih ali ko ce to uvaziti na rijec kad vide da je laptop otvaran za stavljanje ram memorije .njih to nebi zanimalo oni vide da je naljpnica probusena gdje su serafi na poklopcu i tu za njih sva prica zavrsava

Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Kako ces znati koji je flat kabel!? Pa kada skines poklopac sa donje strane pratis najdeblji kabel koji ide iz monitora u kuciste ploce. (kao na slici oznaceno)

Los je kut snimanja na videu pa mi je tesko tocno reci gdje je ustekan taj kabal na ploci.
znaci on bi mogao biti u tom dijelu sto je oznacen crvenim ?

Zadnje izmijenjeno od: nino. 22.01.2018. u 21:50.
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 19:17   #28
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor crni1977 Pregled postova
mogu ja drug kontaktirati njih ali ko ce to uvaziti na rijec kad vide da je laptop otvaran za stavljanje ram memorije .njih to nebi zanimalo oni vide da je naljpnica probusena gdje su serafi na poklopcu i tu za njih sva prica zavrsava
Dodavanje memorije nije operacija kojom se gubi jamstvo.
Oni u sustavu imaju stanje jamstva (mali problem je taj sto je pavijan u igri), ali treba pitati jer je moguće da bi priznali jamstvo ili bar dio.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 19:32   #29
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Citiraj:
Autor crni1977 Pregled postova
znaci on bi mogao biti u tom dijelu sto je oznacen crvenim ?
tako je, tu se vidi jedan dio koji ide iz dijela monitora na plocu
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 21:14   #30
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
tako je, tu se vidi jedan dio koji ide iz dijela monitora na plocu
ok sutra nastupa operacija flat kabal .dali mi savjetujes da rasklopim i monitor ili samo ovaj kraj sto je na ploci da provjerim .

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Dodavanje memorije nije operacija kojom se gubi jamstvo.
Oni u sustavu imaju stanje jamstva (mali problem je taj sto je pavijan u igri), ali treba pitati jer je moguće da bi priznali jamstvo ili bar dio.
garancija na laptopu istice za 1 godinu i 5 mjeseci .tako pise kad sam se registrovao na oficialnoj hp stranici ali sam saznao jedan jako bitan podatak vecina hp prestavnistava u bosni i hrvatskoj ne rade sa pavilion modelima zasto e to vec nemam pojma .

Zadnje izmijenjeno od: nino. 22.01.2018. u 21:50.
crni1977 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na