Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2017., 12:40   #1771
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Iskustva s ovim ducanom odlicna, nikad nijedan problem
  Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 20:57   #1772
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Napravio narudžbu pola sata prije kraja radnog vremena, za manje od 5min stiže mail sa ponudom. Uplatio net bankingom, došla potvrda da je sjela uplata - drugi dan podigao robu.

Dakle sve 5!
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 23:36   #1773
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Kupio par stvari u zadnje vrijeme, trebale su mi neke stvari za firmu. Ekspresno sve sređeno, isporuka kada su rekli i sve u redu s proizvodima. Nekad davno sam imao s njima probleme nekakve, no vidim da više nema tih ljudi koji su prije radili.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 00:07   #1774
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
nakon cijelog dana trazenja nasao sto sam trebao kod njih, brzo odgovaraju na mob, i eto jos jenda narudzba prosla full ok kod njih, svaka cast
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 00:12   #1775
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
znači u protisu su se stvari promjenile na bolje? ak se ne varam bila je hajka na njih prije
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 00:36   #1776
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Ne bih htio donositi neke sudove o tome, ali mi izgleda dosta bolje nego prije.
Još kad se sjetim dok su bili u rupi na krapinskoj, imali su pet stvari u dućanu, ostalo sve narudžba. Sad je to kud i kamo normalnije, ipak imaš osjećaj da si došao u trgovinu, a ne u podrum koji trguje ljudima
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 02:16   #1777
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Tražio sam TP Link Archer C9, poslao upit koju verziju dobavljać ima a dobio mail sa ponudom. Na ponovni upit o verziji kroz sat-dva dobio odgovor da je v4, naručio, platio karticom i sutradan podigao u Nehajskoj, origigi zapakirano.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 14:58   #1778
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Za sad na Protis nemam losih kritika. Decki su simpaticni te su se potrudili izaci u susret kad god su mogli.

Nedavno sam imao prvi problem a to je da su mi slusalice dosle bez punjaca. Trenutno se rjesava pa cemo vidjeti kako ce se to odigrati.
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 15:03   #1779
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Yaxyo Pregled postova
Za sad na Protis nemam losih kritika. Decki su simpaticni te su se potrudili izaci u susret kad god su mogli.

Nedavno sam imao prvi problem a to je da su mi slusalice dosle bez punjaca. Trenutno se rjesava pa cemo vidjeti kako ce se to odigrati.
Ima vrimena!
ja svoju ispriku jos nisam doceko
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 15:05   #1780
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Nadam se da nece. Zbilja nemam vremena rjesavati takve pizdarije koje nemaju veze s vezom.
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 17:15   #1781
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Pa mislim da su sa svima ok cim treba nesto prodati. Kad dodje do reklamacije, onda se javljaju problemi...
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 04:45   #1782
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Nikad problema s njima, stvarno sve pohvale za trgovinu, narucivao dosta stvari kod njih sto za firmu sto za sebe.

Zamjeram samo jednu stvar, znam da to svi rade, ali za po 500-600 kuna dizati cijenu graficke svakih par dana? Malo nije realno
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2018., 11:01   #1783
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
To je do dobavljača a ne do njih. Ne mogu ju prodati za 2400 ako je ulazna cijena 3000
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 11:32   #1784
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Pa mislim da su sa svima ok cim treba nesto prodati. Kad dodje do reklamacije, onda se javljaju problemi...
Pozdrav,

sto se tice reklamacija mi nismo servis niti smo dali jamstvo na proizvod. Kada donesete nama uredaj na reklamaciju mi ga zaprimimo i zajedno sa opisom kvara koji ste prilozili odnesemo u ovlasteni servis naveden na jamstvenom listu te kada nam jave da je servis zavrsen uredaj preuzmemo i donesemo u poslovnicu te obavijestimo kupca o nalazima servisa. Mi na rad servisa i na uvjete jamstva ne mozemo utjecati. Ukoliko odbiju jamstvo ili se dugo ceka na popravak to nije zato sto smo mi htjeli vec je to stvar do servisa. Gdje god kupili uredaj isti je servis tako da usluga ne moze biti ni bolja ni losija od drugih. Zaprimljene uredaje u vecini slucajeva dostavimo u servis unutar 24 sata i preuzmemo sa servisa unutar 24 sata (osim ako nije vikend), na trajanje servisa nemamo utjecaj vec samo na vrijeme dostave do servisa i vrijeme preuzimanja sa servisa i to se trudimo izvrsiti u sto kracem vremenu.

Ukoliko zelite mozete i direktno odnesti uredaj u servis naveden na jamstvenom listu, neki servisi imaju i mogucnost preuzimanja na lokaciji kupca.
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 11:59   #1785
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Moram se oglasit jer vidim da ima nezadovoljnih....

Dugi niz godina kupujem u protisu nikad problema nikakvog, nekoliko reklamacija odradeno preko njih i svaki put su mi izasli u susret i rijesli smo to u kratkom roku...

Stvarno nemam zamjerke....


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 13:59   #1786
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Što god sam tamo uzeo nije bilo problema.

Ploča za kuhanje mi je došla izgrebana. Pogledali smo je u dućanu, dečki rekli sve ok i naručili novu.

5/5
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 15:01   #1787
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Iskustvo reklamacije u protisu ostavlja okus u ustima kao kad zagrizete truli grejp
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 15:19   #1788
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Elaboriraj malo
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 15:46   #1789
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Na stranici iza

A ovaj striček Protits se jos uvijek ne zna ispricat svom dotada vjernom kupcu
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 02:04   #1790
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
Pozdrav,

sto se tice reklamacija mi nismo servis niti smo dali jamstvo na proizvod.

O bome jeste. Vaša je obveza da prema kupcu podmirite sve obveze iz tog jamstva. Kupca zakonski ne brine što kako i gdje. Ako je prekoračen (razumni) rok, vi vraćate kupcu novac. Kako ćete se vi namiriti to kupca ne briga.
Isto tako novo jamstvo za novi/drugi proizvod - opet vaša obveza... da ne idemo dalje.

Ako ste htjeli samo obrazložiti zašto dolazi do kašnjenja, to je u redu, ali ne možete tvrditi da vi niste dali jamstvo na proizvod.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 15:52   #1791
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
Pozdrav,

sto se tice reklamacija mi nismo servis niti smo dali jamstvo na proizvod.
Niste dali jamstvo, ali ste odgovorini i kupac sve sredjuje sa Vama.Nista servis.Kupac problem rjesava sa trgovcem, a ne sa servisom.Ukoliko vi tvrdite drukcije kupac Vama pise prigovor i ako prigovor ne rjesi problem.... onda https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 15:53   #1792
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dečki, ne kužite. To je politika firme... kakav qrac zakon RH, ništa to

No, uvjeren sam da g.Protis to sve zna, samo se malo nespretno izrazio

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 16:04   #1793
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Dečki, ne kužite. To je politika firme... kakav qrac zakon RH, ništa to



Sent from Mobara
Takve firme su mi najdraze i onda kada im napises prigovor i pozoves se na zakon, dobijes odgovor "Niste u pravu, ali buduci da mi drzimo do nasih klijenta rjesiti cemo problem na nas trosak"
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 16:11   #1794
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Niste dali jamstvo, ali ste odgovorini i kupac sve sredjuje sa Vama.Nista servis.Kupac problem rjesava sa trgovcem, a ne sa servisom.Ukoliko vi tvrdite drukcije kupac Vama pise prigovor i ako prigovor ne rjesi problem.... onda https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp
Zašto si izvukao jednu rečenicu, a ostatak zanemario te onda zakačio neke linkove za prijavu? I ti i ovaj Alfa.
Jel čovjek jasno napisao:
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
sto se tice reklamacija mi nismo servis niti smo dali jamstvo na proizvod. Kada donesete nama uredaj na reklamaciju mi ga zaprimimo i zajedno sa opisom kvara koji ste prilozili odnesemo u ovlasteni servis naveden na jamstvenom listu te kada nam jave da je servis zavrsen uredaj preuzmemo i donesemo u poslovnicu te obavijestimo kupca o nalazima servisa.
Nije nigdje napisao da oni ne zaprimaju reklamacije ili odbijaju kupce, napisao je proceduru u slučaju reklamacije.
Također je napisao da oni ne daju jamstvo i to je točno, oni su posrednik između kupca i servisa/proizvođača i zakonski su odgovorni prema kupcu - dotični to nigdje ne SPORI, ili vi ne znate čitati?

Čitajte malo šta je napisao, a ne ga odmah napadati.
Za svaku je pohvalu što se uopće vlasnici trgovina javljaju po forumu, ne treba ih tjerati sa ovakvim bahatim stavom i stavljati neke linkove za prijavu koji nemaju veze s vezom.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 17:12   #1795
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Čitajte malo šta je napisao, a ne ga odmah napadati.
Za svaku je pohvalu što se uopće vlasnici trgovina javljaju po forumu, ne treba ih tjerati sa ovakvim bahatim stavom i stavljati neke linkove za prijavu koji nemaju veze s vezom.
Slažem se.
Čitam ovdje nadobudnost pojedinih kolega i nije mi baš najjasnije što je točno problem?
Glede "nikakav servis" samo prodavač: to je u potpunosti prepušteno kupcu (pa i zakonski) da sam odluči kako želi. Tj. prodavač je odgovoran otpremiti na ili osigurati servis ali ako kupac želi može ostvariti prava direktno u servisu koji je naveden na jamstvu odnosno koji je nositelj jamstva proizvođača i preskočiti jednu kariku.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 17:17   #1796
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Mogu oni biti posrednik u sustini, ali zakonski su oni kompletni odgovorni za obveze kako iz zakona tako i one izizl jamstvenih uvjeta.
Kad pokušavaju ne baš suptilno reći da kupci odu drito uvozniku i servisu onda smo mi tu da napomenemo njihove obveze.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 17:44   #1797
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Zašto si izvukao jednu rečenicu, a ostatak zanemario te onda zakačio neke linkove za prijavu? I ti i ovaj Alfa.
Jel čovjek jasno napisao:

Nije nigdje napisao da oni ne zaprimaju reklamacije ili odbijaju kupce, napisao je proceduru u slučaju reklamacije.
Također je napisao da oni ne daju jamstvo i to je točno, oni su posrednik između kupca i servisa/proizvođača i zakonski su odgovorni prema kupcu - dotični to nigdje ne SPORI, ili vi ne znate čitati?

Čitajte malo šta je napisao, a ne ga odmah napadati.
Za svaku je pohvalu što se uopće vlasnici trgovina javljaju po forumu, ne treba ih tjerati sa ovakvim bahatim stavom i stavljati neke linkove za prijavu koji nemaju veze s vezom.
Sve 5 i stoji kaj si napisao... ali...
Ta rečenica koju je kolega Alfa citirao je zbunjujuća bez obzira na ostatak teksta. Ako servis proizvod proglasi neispravnim i da to podliježe uvjetima garancije, tj da uređaj nije zdrkao korisnik, trgovina to mora ispoštovati.
A tada nastupa dio koji je sporan u toj rečenici "mi ne dajemo jamstvo". U biti da, novi proizvod = novo jamstvo od dućana, ne servisa. Ili ako nema proizvoda, zamjenski sa također novim jamstvom ili povrat novaca. Sa tim konkretno dijelom tj relacijom trgovina-kupac, servis nema nikakve veze niti kupac treba ikakve pregovore i dogovore raditi sa servisom, osim u posebnim slučajevima.

Ne branim ni Alfu ni Raula, niti napadam Protis, ali u ovakvim izjavama treba biti oprezan. Nitko ne voli da ga netko izradi za pare ili slično

Kao što rekoh, vjerujem da niti je namjera. Nespretno sročeno, ništa drugo.

A na mobitelima su se mnogi opekli jer su slušali prodavače za pultom "odite sami u servis jer vam bude brže", pa servis da 90 dana jamstva na zamjenski uređaj, pa onda krene natezanje i slično.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 18:57   #1798
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Mogu oni biti posrednik u sustini, ali zakonski su oni kompletni odgovorni za obveze kako iz zakona tako i one izizl jamstvenih uvjeta.
Kad pokušavaju ne baš suptilno reći da kupci odu drito uvozniku i servisu onda smo mi tu da napomenemo njihove obveze.
strašno .. dućan ko i svaki drugi, još se trude u najkraćem mogućem roku to sve obavit. kenjate bezveze.

odi kupi vešmašinu ili mikser ili tv ili mobitel u pevec/emmezettu/namu/kaufland/elipso...
kaj misliš da oni to popravljaju otraga u šupici??
zato postoje ovlašteni servisi za sve. kupac može odfurati u trgovinu koja će o svom trošku odnjeti u servis (traje malo duže), a može i sam odfurati u servis. bitno da se popravi/zamjeni/vrate pare.
sigurno studenti u t-comu popravljaju sasmung mobitele. pffff..
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 19:13   #1799
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pa nitko nije ni rekao da oni popravljaju ista, ali nije bas tocno da oni s jamstvom nemaju nikakve veze niti je u praksi svejedno odneses li stvar sam u servis ili rijesavas preko trgovine.
Rista je online   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 19:15   #1800
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Preko trgovine je postupak duzi, ali sigurniji, odneses di si kupio i dalje te briga
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na