Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.12.2017., 06:08   #33181
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Vezano za accenta, koliko god ljudi kenjali po tim autima, mehanicki su bili jako dobri. Mana je bila limarija i sama cvrstoca sasije.
It's not a bug..... it's a feature .

OK, sve jasno po pitanju lima jer zaista gledam po cesti accente i getze te stvarno je rijetko, rijetko koji bez piklica straga, nacetog praga, da se sjaji i uredno izgleda lak/farba.
No s druge strane, imao sam kaddeta D liniju, nepoderivo i neunistivo. Osim lima, taj auto bi i dan danas veselo jeo kilometre da nije sam sebe pojeo - lim. Iako je sasvim bitno, najbitnije kod posjedovanja ovakvog vozila poput accenta sto zapravo kao vlasnik zelis i ocekujes:
status na cesti, u drustvu?
atraktivan dizajn iznutra?
lots of features, poput senzora za kisu/istrosenost kocnica/senzora za rad senzora?

ne....... radni stroj koji sto bolje upija nase ceste, moze i sposoban je pratiti svakodnevnicu u svom okruzenju (moze li pratiti druge aute na cesti), jeftino odrzavanje i sto rjede odrzavanje, pouzdanost na -20C i +50C, zamjenski što polovni sto originalan dijelovi, dobra podrska po pitanju mehanicara.

Ovaj se meni isplatio ulozenog novca prilikom kupovine i sada se nadam da sam mu produljio opstanak u mojim rukama jos barem 3-5 godina.

Ali ok, potrebe i zelje su individualne, samim time i posjedovanje automobila.
Tako da se razumijemo .


Citiraj:
Autor dart_tom Pregled postova
ovaj stari mi je isto imao klasicnu boljku,hrdja rubnika blatobrana,ali ovaj iz 2004. niki klinac,nista hrdje
Izrod.
Zaista mi je fascinantno da nema trunke hrdje, no ok, iznimke se dogadaju . Sretan covjek je kada ga pomazi sreca.

Citiraj:
Autor dart_tom Pregled postova
moja oba su bili benzinci,potrosnja od 6 do 6.5l,na more preko bosne(ne brze od 90) 5.5l
OK, i moj trosi malo, ali brate....... to je pod strogom kontrolom drzanje broj okretaja, njezno saltanje, 1750rpm-a i kruzanje i po gradu i po otvorenome.

Ja svog i ne stedim bas, jer sam skuzio da nema smisla . Ako hocu leggero voznju, ok, imam laganini tempo, sve prolazi prebrzo oko mene, a ja cu doci kada dodem. Svaki lezeci se primjecuje 300 metara unaprijed, svaki semafor dolazi i nikako doci jer usporavas ispred njega dobrih 100 metara, svako kretanje je lagani razvoj okretaja i dolazenje do sljedece brzine.

Ovako da, ovako i po gradu ja mogu, no taj visoki okretaj kad ga vidim, osjetim i kada ode......... ode auto, ode i potrosnja na ~8l/100km, dobivaju plocice svoju potrosnju, no uz ovakvu voznju - i dalje je ulaganje skoro smijesno po pitanju novca.


Btw, ove godine mi je dao par znakova da ipak godina proizvodnje znaci sljedece:
sajla iz mjenjaca prema getribi hoce puknut. Usred voznje. Usred polukruznog okretanja . I hoce dovesti do malo neugodne situacije jer sam stao poprijeko obje trake, no jbg, zguraj ga sa strane, pozovi HAK i u servis. Trosak? Polovne sajle (obje, jer tako idu) me ispalo 200 kuna, mehanicaru na ruke dodatnih 100 kuna = 300 kuna. Stao je ujutro na putu na posao u 07:20, u 15h je bio nazad na cesti.

Straznji grijac nece raditi. Ne grije. Ja mu raskopao sve straga, premjerio sve vodove grijaca, sve konektore, sve zice - sve radi, osim sto ne grije. Dalje saznao gdje mu stoje releji osim onih ispod haube, po zvuku paljenja grijanja i osjetu otkrio koju kutijicu da skinem (jer je relej dodatno reguliran preko timera od 15min), otvorio kutijicu - izlazni napon s releja izgubio kontakt, tj lem se odlemio. Trosak? Moje vrijeme, zalotao nazad sve, radi kao prvog dana.

Tjedan dana iza, kako je krenulo bljutavo vrijeme i kisa, prestalo raditi centralo zakljucavanje. Raskopao cijela vozaceva vrata (nakon naravski provjere svih osiguraca i zica), cijelu kvaku s 8 polugica vadi vanka, sve..... Ostalo staklo i elektromehanika za regulaciju stakla. Gola vrata.
Problem? Kutijica iza mehanickog dijela koja aktivira lock/unlock, a u kutijici mehanicki prekidac - klizac . Popravak cas posla, sve ocisti, stisni limove malo jace da bolje hvataju, podmazi sve s uljem i testiranje prije ugradnje svega nazad - lock/unlock ko' prvog dana .


Glupavi kvarovi i ima toga jos sto covjek sam moze popraviti, ako se interesira i posjeduje minimalnu kolicinu tehnickog znanja. Kao da ga je radio rus, radi dugo jer je jednostavno sklopljen i kada prestane raditi - za detekciju ne moram posjedovati ultrabrutalnonaprednosveznajucu dijagnostiku koja - kosta. Niti za popravak moram otvoriti minus u banci jer je dio nepopravljiv, da se mora kupiti cijela plocica sa 1001-om funkcijom bez koje ECU ne jebe zivu silu.

Svaka cast senzorima, no ne trebaju bas svugdje niti svakome. Samo mi ostavi mogucnost da mogu sam pronjuskati, ja vec sretan jer mogu pronjuskati i mozda sam rjesiti problem. Da ne spominjem kvake unutarnje i vanjske, pucanje 4 sajle od namjestanja retrovizora iznutra, zarulje po svim farovima i promjene istih, krepavanje alternatora i zamjena istog kod frenda kojemu sam isao na sred dvorista sa setom gedora itd itd itd........

Rusko vozilo koje nije za Rusa . Ide i tesko da ce stati, kada stane - ne moras biti nista drugo nego covjek da bi ga vratio u pogon.
Rezime - ukratko
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 06:57   #33182
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Brko, svaka čast na osvrtu. Sve to tvoje plus dobro iskustvo s našom starom Kiom Pride mi je razlog da opet danas-sutra kupim korejski auto. Modeli od 2004. ili 2005. imaju bolju limariju nego ovi raniji modeli. Ako malo bolje pogledaš, možeš naći dosta Hyundaija i Kia starih po 10-12 godina i preko 300000 km na grbači koji nemaju ni trunke hrđe (pod uvjetom da nisu udareni).

Slično je bilo i s Opelom u prošlosti, ali od sredine 90-ih godina oni su svoj lim sve više i više usavršavali i danas isto rijetko gdje vidiš noviji hrđavi Opel. Bitno da se ljudi i dalje sprdaju na njihov račun, a za to nema razloga.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 08:40   #33183
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
It's not a bug..... it's a feature .






Izrod.
Zaista mi je fascinantno da nema trunke hrdje, no ok, iznimke se dogadaju . Sretan covjek je kada ga pomazi sreca.



OK, i moj trosi malo, ali brate....... to je pod strogom kontrolom drzanje broj okretaja, njezno saltanje, 1750rpm-a i kruzanje i po gradu i po otvorenome.

imam negdje slike sto sam slao kada sam ga prodavao,uglavnom nista hrdje
iskreno mislio sam da su to na toj generaciji to rijesili pa da nije hrdjao,a ja niti garaze niti zavjetrine
od tih sitnih gluposti meni je recimo zajebavala bravica,a to zato sto ga nisam nikada kljucem zakljucavao vec iznutra,bate koliko sam puta si zakljucao auto sa kljucevima unutra,vruhnac je bio kada sam isao ujtro na posao i na fedjiki(ovi iz osijeka ce znati) stanem po burek i zakljucam auto a on jos radi ;( i onda u 5 ujtro zovi zenu da priredi kljuc,pa zovi staroga da mi ga doveze i normalno jos zakasnio na smjenu hihi
potrosnja-imao sam dosta otvorene ceste(ivanovac) uglavnom neki prosijek je bio taj od6 do 6.5l nikada vise,ni po zimi
ma kazem ti da sam nasao i30 po pristupacnoj cijeni kupio bi ga sigurno

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Neka neka, kak su mene zvali Drug Burko, sad nek njega malo zovu Brko

Sent from Mobara
jebiga mene su zbog prezimena zvali do kraja srednje brko
(usput nagodinu 25 godina mature )
sada sam brle
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 08:51   #33184
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Modeli od 2004. ili 2005. imaju bolju limariju nego ovi raniji modeli. Ako malo bolje pogledaš, možeš naći dosta Hyundaija i Kia starih po 10-12 godina i preko 300000 km na grbači koji nemaju ni trunke hrđe (pod uvjetom da nisu udareni).
Ma cuj, da su i udareni - ako je to popravljeno po PS-u i nije se islo gurati novinski papir i pur plena da se zamaskira, drzi. Stvarno drzi jer je meni lik odvalio niti 6 mjeseci starosti upravo ovaj accent u prednji vozacev kotac direkt, moj parkiran, on idiot koji ocekuje cuda od Lagune na kisi i masnoj cesti, citaj - kome ces ti i s cim stati kada trebas instant stati, a ides +80km/h gdje je ogranicenje 50km/h.

Auto je zavrsio u ovlastenom SK servisu i cuj, auto dan danas nema nikakvog problema niti znaka da je bio udaren, a dobila je mulda/amortier/cijela bocna stranica izvana i iznutra/dio ovjesa itd. No jbg, posto je islo preko osiguranja, popravak je bio ~11500 kn..... bio udaren, ali i kvalitetno popravljen.

Dok po pitanju kilometara, cuj, samo klik na link: THE GREATEST MOTOR BLOW OF ALL TIME - HYUNDAI ACCENT

"Dao je život da pokaže svijetu sebe..."

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Slično je bilo i s Opelom u prošlosti, ali od sredine 90-ih godina oni su svoj lim sve više i više usavršavali i danas isto rijetko gdje vidiš noviji hrđavi Opel. Bitno da se ljudi i dalje sprdaju na njihov račun, a za to nema razloga.
Iskreno, ja se sprdam na racun necega cega nema logike. Jebes lim... lim nije problem. Lim se mjenja, lim se mjenja, lim je meni kao odjelo na covjeku.

No isto tako, kada sam krenuo raskapati Corsu C redizajn, pa skidao sam sve tom "Švabi" koji je to dizajnirao i tako osmislio. Da dodes do usranog straznjeg zvucnika, koji je sam po sebi kvalitet nikakav i prdnut ce ako stavis imalo jaci radio, pa da moram rastaviti pol bocne unutrasnjosti.... e pa stvarno nema smisla. Jer nema, jer je to jebeni zvucnik.

I onda kada se probijes do zvucnika, otvoris i vidis da je i on - specijalan. E jos ti vise skidam i mamu i tatu i sestru i susjede i naciju i mozak, jer zasto pobogu kompliciras??
Naravno, sada nakon dvije godine ta Corsa NEMA spojene straznje zvucnike jer mi se neda prolaziti tortura rastavljanja za nesto tako banalno, iako nades ti - ali polovna smeca koja ce opet prdnuti.

Cisto za usporedbu - accent prednja i straznja strana, 13cm zvucnici.
Da, preko distancera.
Da, sada su u prednjim vratima Magnat 162 koji ubijaju naprijed, samo sam eliminirao uz zvucnike i distancere, te uvrnuto direkt ove 16-ice u vrata.

Bas? Jako dobar, cuje se, osjeti se.
Kvaliteta zvuka? Jako dobra, visoki je visoki, srednjeg malo nedostaje sto nadomjesta ekvijalzer sa Sonyijevog cd/mp3 radija.
Vibracije od strane vrata/prozora/tapecirunga/unutrasnjosti sto god se nalazi unutra? Nema.

Ulaganje od 200 kuna za ove zvucnike, tko god da je sjeo i da sam navrnuo kvalitetniji trance na 75%+ snage radija je ostao paf. Ali ono, paf, jer tuce ko' blesavo za kikiriki pare (radio je 4x50W, cca je 4x15W RMS-a).

Pocastio sam sebe sam sada za Bozic sa straznjim posto cu malo preraditi straga kutije gdje su original straznji zvucnici, ici ce unutra vec kupljeni za 300 kuna polovni HERTZ ECX 690. Posto ima i novija verzija istih, ova je ispravna, zuto-narancasta verzija.

Modat cu auto. Jer mogu. Jer nije tesko ga prilagoditi . I da, bitna stavka zasto bas ovi zvucnjaci - 300kn / kvaliteta / 95db.

EOD jer ce trance orit jos zesce, bez pojacala, bez woofera, bez kutija aktivnih ili pasivnih, bez kondenzatora niti dodatnih promjenjenih kablova, osiguraca i 100 pizdarija. Plug&play!

Jedino sto zapravo moram reci je da je cd changer zapravo okupiran s dummy-ijem, te sada imam input kao na klasicnom pojacalu, preko 3.5mm jacka. Zasto - jer mobitel je online, jer mobitel ima trancea i p=rna ako treba, jer sluzi kao odlican storage .

Morao sam napisati ovo sve, isprike na duzini.


Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Neka neka, kak su mene zvali Drug Burko, sad nek njega malo zovu Brko
Yup!
I meni su prije znali "druže" nametnuti kroy reply dok sam imao vremena srai po konfama i problemima HW prirode, no dok ja objasnim drugoj strani...... bolje ostaviti tako kako je, jer volim svoje vrijeme .

Racunaj ovako: sve dok se medusobno ne nazivao krivim nickom, to je sve ok
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!


Zadnje izmijenjeno od: Burko. 22.12.2017. u 08:56.
Burko je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 09:44   #33185
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
It's not a bug..... it's a feature .




Izrod.
Zaista mi je fascinantno da nema trunke hrdje, no ok, iznimke se dogadaju . Sretan covjek je kada ga pomazi sreca.


evo slika prije prodaje
na kraju otisao za oko 2300E,ali ebiga takva cijena,125000 2004g,klima,sva stakla na struju,centralno,mp3...
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 10:48   #33186
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor dart_tom Pregled postova
Bas lijep brat blizanac mog Sivonje, svaka cast Plavcu .

Jedino sto je kod mene motor cisci, malo dobije mokrom krpom po vanjskoj plastici osobnog dodira pa izgleda ljepse nego bez. No stvarno lijep primjerak, sto jest - jest.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 11:02   #33187
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Bas lijep brat blizanac mog Sivonje, svaka cast Plavcu .

Jedino sto je kod mene motor cisci, malo dobije mokrom krpom po vanjskoj plastici osobnog dodira pa izgleda ljepse nego bez. No stvarno lijep primjerak, sto jest - jest.
ma ja imam fobiju od pranja i ciscenja motora
kupio ga sa 30k km i ja napravio oko 90k,samo sam ga ja vozio
uglavnom mislim da se usrecio onaj koji ga je kupio,stvarno je bio odlican auto
jedina mana po mome je bila kada sam isao sa mora autoputom,kod 150km/h jedva sam cuo sto zena prica(mada i to ima neke prednosti hihi)
,alo im je slabija izolacija od buke,ali tek kada predjes 130km/h
i da,isti nadimci,ovaj je bio plavac a prije njega sam imao zelenka
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 11:31   #33188
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor dart_tom Pregled postova
jedina mana po mome je bila kada sam isao sa mora autoputom,kod 150km/h jedva sam cuo sto zena prica(mada i to ima neke prednosti hihi)
,alo im je slabija izolacija od buke,ali tek kada predjes 130km/h
Upravo to, zamjerka i nezamjerka. Koliko god smetao taj zvuk, zapravo sam skuzio da mi je dobar podsvjesni limitator koliko zapravo tjeram Sivonju .

Tj, tocna granica "probijanja i ulaska" u WARP je ~130km/h . Nakon toga ide, ide djubre i 160 autoputem i preko. (a)testirano ove godine nad par talijana koje stignes sa 130km/h u desnoj traci, na vrijeme se prestrojis u lijevu i ocekujes da ce doticnih ~130 biti dovoljno za zaobici talijana, no jebiga kada mali talijan postane puno veci i stisne gas na svom ljubimcu do 145 jer mu je povrijeden ego kada vidi Sivonju koji neduzno samo hoce proci........
ali ne zna talijan da Sivonja voli WARP........ pogotovo kada u Sivonji svira omiljeni trance mix na 90% snage i buka vjetra+motora+guma bude svladana omiljenim zvukovima, htio bi Sivonja u sto visi okretaj, bring it fucking on......


Po meni se moj Sivonja isplatio koliko je placen na 7 godina kredita, cca 105000 kuna sveukupno kada se zbroji.
14 godina, skoro cetvrt milijuna kilometara i toliko smijesno zabavnih situacija, ponekad se i pokvari pa se popravi uz realan i prihvatljiv trosak, i dalje ceka kljuc i samo let's go, go go! To mora da je ljubav


No cisto usporedno da pohvalim i onu gore Corsu.
Ipak je popustila nad nekime tko nije isao po njezinome. Krepao, zacvikao ventilator killera, hladnjaka. Obicni elektromotor, zar ne? Jel, sa elipsama i malo radi, puno ne radi, malo radi, puno ne radi........ i tako dalje.

Je, da kada ti dode takav kvar: Hallo, imate? Koliko kosta taj zamjenski novi? 1450 kuna....... jbg.
Hallo, imate? 250 kuna, ali za dizel? Onda nista......
Hallo, imate? Benzin 1.2? A, onda nista.........

Napokon nades 1.0 za Isuzu trocilindrasa. Ali ne, nades verziju za 1.0 sa klimom koja eto bas - ima veci ventilator, drugaciji konektor za struju, nesto malo (ali smijesno malo) izmjenjen nosac, no svejedno - konektor ne odgovara i sam sistem ucvrscivanja jebenog motora na nosac.

Ipak ti se prodavac smiluje te u istih 150 kuna samo za motor da i nosac. Misli si - nosi i njega, koji ce mi k nosac .

Raskopaj original zacvikani elektromotor, cupaj konektor, prelemi konektor na ovu "jacu, bolju, brutalniju" verziju koja sve ima preko zice pa je zahtjevalo samo rezanje zice, nabij dva sloja buzira i poprilicno izolirke, sve fino stegni uz jedan kraj na nosacu sa plasticnim vezicama i gotovo!

Je k gotovo..... Original osigurac 20A. Koji je vjerujem vec toliko pregarao zbog ovog zacvikanog da cim je trebao upaliti ovaj novi modificirani - pukne.

Da, jebes osigurac bi covjek mislio.......... i istina, da to nije EXTRA OSIGURAC!; GM original!

Gdje da nadem takav osigurac u nedjelju u 7 navecer...... ko' ti mamu, Kaufland - kompet plosnatih za 9 kuna, raskopao ovaj EXTRA GM osigurac, srezao viskove, pali lemilicu nazad i ulotaj 25A plosnati.

Rezultat? Eno, Corsa se hladi bolje nego prije. Osigurac ziv. Hladenje odraduje. Sve radi. Za ukupni trosak od 150kn+9kn = 159 kuna.

OK, moje gorivo plus zivci plus materijal plus alat ne racunam. No jebes ti sve to kada me ovaj prekokrasni Švabo hoce opljackati, jebo te 1450 kuna za jebeni ventilator, i to jos zamjenski. Ne dam


EDIT.
Tocno o ovome pricam - klik i potrazi osigurac 53, zuti, dolje, plosnati, sirok i nestandardan..... bas GM, jer pise na njemu - GM

Jer ne kuzim, to je osigurac. Zasto stavljas plosnate koji su standard, dodajes svoje specijalne, nego iz razloga da me izjebes da ih moram samo od tebe kupiti po cijeni od 60-80 kuna po komadu?

Ne dam. Radije su gurati licnu po licnu da vidim gdje prestane pucati, dodati jos par komada i zdr'ao! Ne dam!
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!


Zadnje izmijenjeno od: Burko. 22.12.2017. u 11:48.
Burko je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 13:29   #33189
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
...
status na cesti, u drustvu?
atraktivan dizajn iznutra?
lots of features, poput senzora za kisu/istrosenost kocnica/senzora za rad senzora?

ne....... radni stroj koji sto bolje upija nase ceste, ....
Pa kad pogledam ove nove i30, Elantru, Tucson recimo nebih se slozio da je to neatraktivni radni stroj bez ikakvih fičRa. Em dobro izgledaju em dobro idu uz jeftino održavanje i dalje su best buy ovi početni modeli. Kako je skvo zapela za neki suv gledao sam Tucson sa drugim paketom opreme i dizlom dođe 22 hiljade ojre....mislim da nema boljeg suva za te pare...S tim da u većim paketima opreme ima i fiČre tipa ako stojis kod gepeka 3 sekunde sam ti se otvori pa ko voli nek izvoli...

Uglavnom 10 hiljada ojra mi je jeftiniji od cx-5 dizla sa drugim paketom opreme....10 hiljada ojra a koliko se gubi po godini....Ok nije 150 konja i neizgleda tako dobro ko cx-5 ali razlike je bome fina...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 13:36   #33190
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707



Aston košta kooooooliko? LC500 je 10x bolji auto, hands down. Daleko je Aston Martin od onog šarma kojeg je imao prije.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 16:05   #33191
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Pa kad pogledam ove nove i30, Elantru, Tucson recimo nebih se slozio da je to neatraktivni radni stroj bez ikakvih fičRa. Em dobro izgledaju em dobro idu uz jeftino održavanje i dalje su best buy ovi početni modeli. Kako je skvo zapela za neki suv gledao sam Tucson sa drugim paketom opreme i dizlom dođe 22 hiljade ojre....mislim da nema boljeg suva za te pare...S tim da u većim paketima opreme ima i fiČre tipa ako stojis kod gepeka 3 sekunde sam ti se otvori pa ko voli nek izvoli...

Uglavnom 10 hiljada ojra mi je jeftiniji od cx-5 dizla sa drugim paketom opreme....10 hiljada ojra a koliko se gubi po godini....Ok nije 150 konja i neizgleda tako dobro ko cx-5 ali razlike je bome fina...
Cuj......

Nemam nista, ali bas nista kada se konkretno raspravlja i smisleno. Vadenje, i to ovako kako si napravio VAN KONTEKSTA je iskreno jako nefer i poprilicno prljavo.

Zasto? Jer sorry, da si ubacio samo jednu recenicu ispred, skroz, ali je skroz drugaciji kontekst:

Iako je sasvim bitno, najbitnije kod posjedovanja ovakvog vozila poput accenta sto zapravo kao vlasnik zelis i ocekujes:
status na cesti, u drustvu?
atraktivan dizajn iznutra?
lots of features, poput senzora za kisu/istrosenost kocnica/senzora za rad senzora?


U to vrijeme, kada sam uzimao accenta, izbor je bio jako nikakav i nisi bas bio slobodan po pitanju ponude kako novoga, polovno je bilo jako slabo i nikakvo trziste jer ga nije bilo.

Iako ok, i dalje su korejanci tu kao i prije, dizajn atraktivniji, izdrzljivost, cijena niza od konkurenije itd itd, no prije je to bilo izrazenije i osjetnije.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 16:17   #33192
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Cuj......

Nemam nista, ali bas nista kada se konkretno raspravlja i smisleno. Vadenje, i to ovako kako si napravio VAN KONTEKSTA je iskreno jako nefer i poprilicno prljavo.
Ne kužim čemu ovakva reakcija??? Pa čovjek te nije napao, samo je konstatirao da korejci danas dobro izgledaju, jeftini su za održavanje te da su best buy.
Svašta...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 17:48   #33193
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Nije takva nikakva posebna reakcija nego jednostavno je vadenje iz konteksta za to vrijeme koliko su stari bas accenti, jer od trenutka kada su izasli su accenti mahom na glasu kao korejanski proizvod koji je - poluproizvod.

Danasnji Hyundai nije isto sto i Hyundai prije 15 godina.
KIA jos manje, danas je KIA cak jaca po pitanju reputacije nego Hyundai prije 15 godina, a danas je istina i realno da je KIA nesto jeftinija verzija Hyundaija, koji je njezin vlasnik.

Nisam referirao niti je tada moje napisano bilo za Hyundai kakav je danas, kuzis?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 19:43   #33194
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Nije takva nikakva posebna reakcija nego jednostavno je vadenje iz konteksta za to vrijeme koliko su stari bas accenti, jer od trenutka kada su izasli su accenti mahom na glasu kao korejanski proizvod koji je - poluproizvod.

Danasnji Hyundai nije isto sto i Hyundai prije 15 godina.
KIA jos manje, danas je KIA cak jaca po pitanju reputacije nego Hyundai prije 15 godina, a danas je istina i realno da je KIA nesto jeftinija verzija Hyundaija, koji je njezin vlasnik.

Nisam referirao niti je tada moje napisano bilo za Hyundai kakav je danas, kuzis?
Hyundai je još sredinom devedesetih glasio kako jako pouzdan i nezahtjevan auto tko se sjeća modela pony?
Rabljenih je uvijek bilo i ponuda je bila još atraktivnija od 2000. do 2005. kad su uveli pod minimalnu normu za uvoz euro 3. Tad su cijene rabljenih civica gen 5 i 6 jako skočile jer su japance tada prilično mučile euro norme tako da ne možeš reći da je ponuda rabljenih u vrijeme kupovine hjundaia bila loša.

Nemoj me krivo shvatiti, ne sumnjam ja da si vozio auto sa minimalno održavanja toliko godina, no nisi ni prvi ni jedini ko je kupio novi auto i da nije imao problema u 10-15 godina posjedovanja, a znam ljudi koji se tako kunu u kvalitetu honde, fiata, alfe, bmw, seata, daihatsua, kie i svega ostalog jer su ih kupili nove i održavali po propisu.
U pravilu su najgoliji auti i najpouzdaniji jer ako nemaju dvozonsku klimu, onda se ista neće ni pokvariti.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 20:14   #33195
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
U pravilu su najgoliji auti i najpouzdaniji jer ako nemaju dvozonsku klimu, onda se ista neće ni pokvariti.
Hvala na ovom kraju jer je ovo poanta "radnog stroja", IMHO.

Jer je meni osobno vozilo od tocke A do tocke B. Sve ostalo sto hocemo kao ljudi je luksuz, dvozonska klima, senzori za parking, senzori za kisu, senzori za led, senzori za senzore koji su za istrosenost plocica, senzori koji...... itd.

Tako da se ne vrijedam ja nikako, nego jednostavno 2003-e ponuda nije bila kao danas. Istina, bilo je Colteva, bilo je Astri, Ponyja, Accenata, Punta, Corsi, Lanosa itd...

No cijene su bile diktirane ponudom koja je bila neusporedivo manja kolicinski nego danas. Automatski je takvo stanje rezultiralo - cijena jednog polovnog 5 godina automobila 2003-e nije identicna kao danas starog 5 godina automobila, kada usporedis usporedno s cijenom automobila novog 2003-e i novoga danas.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 22:00   #33196
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Cuj......

Nemam nista, ali bas nista kada se konkretno raspravlja i smisleno. Vadenje, i to ovako kako si napravio VAN KONTEKSTA je iskreno jako nefer i poprilicno prljavo.

Zasto? Jer sorry, da si ubacio samo jednu recenicu ispred, skroz, ali je skroz drugaciji kontekst:

...

Komentirao sam današnje hyundai u odnosu na generacije prije. Tako da mi nije jasno što je tu nefer i prljavo. Ali mi nemoraš odgovarati jer rasprava s GabreLike stanjem uma mi nema nikakvog smisla. NHF
Što sve čovjek neće doživjeti na forumu

@Fanatik
Upravo je to bio smisao mog posta, nisam mogao jednostavnije ga napisati pa samim time sam mislio da će ga svi razumjeti..prevario sam se štaš..
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 22:55   #33197
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova

Komentirao sam današnje hyundai u odnosu na generacije prije. Tako da mi nije jasno što je tu nefer i prljavo. Ali mi nemoraš odgovarati jer rasprava s GabreLike stanjem uma mi nema nikakvog smisla. NHF
Što sve čovjek neće doživjeti na forumu

@Fanatik
Upravo je to bio smisao mog posta, nisam mogao jednostavnije ga napisati pa samim time sam mislio da će ga svi razumjeti..prevario sam se štaš..
Zato jer si uzeo quote samo komada mog napisanog dijela teksta, te referirao na nesto sto ja nisam nigdje niti spomenuo.

Oprosti, no izvlacenje iz konteksta je upravo to sto si napravio. Necu se svadati, nikako mi nikada nije cilj svadanje, no kada sam ja rekao da je danasnji Hyundai na losem glasu? 2003-e je bio podcjenjen, tj danas je ime Hyundai puno cjenjenije nego ranije, nego prije skoro 15 godina.

Sto sve covjek nece dozivjeti na forumu.......
Iste rijeci sam mogao ja napisati jer si uzeo moje rijeci, i po meni ih potpuno okrenuo. Ako uzimas quote, ali samo komadic, onda to nije to jer opet - nije bila rijec o danasnjem Hyundaiju.

Mogao si elegantno nastaviti u duhu Hyundaija posto je bila tada tematika i reci da su danas itekako konkurentni na trzistu i po pitanju atraktivnosti, uz provjerenu izdrzljivost, pouzdanost, nizu cijenu naspram konkurenije i zahvalno odrzavanje sto je krasilo i one starije modele.

EOD, zar ne? Jer opet ponavljam - uzmes komadic necega sto je netko napisao i onda se nebi bas slozio s kvotanim dijelom, jer eto, danas nisu.

Danas nisu.
Prije su bili.

Razumijes? Danas ih gledam i ja i ne kaskaju, danasnji dizajn u najmanju ruku je ukorak s konkurenijom, ponekad i ispred. Nikako nije mogao biti konkrentan jedan Accent koji je pokupio dizajn jedne Mazde kako izvana, tako pogotovo iznutra, ali starijeg 323 modela. Jesi vidio iznutra accenta?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 07:49   #33198
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ja zbilja ne znam što si ti pušio, al daj da i mi probamo.
Ajd ti sad pročitaj Master Hrcov post još jedno pedeset puta, možda ti na koncu svane.
A možda i ne...


some_text

__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 08:55   #33199
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Ma da barem jesam.....

I stvarno dobra slika Feeling proud

Samo kazem, i jest borba protiv vjetrenjaca - nigdje nisam spominjao novi Hyundai, sve sam napisao za generacije prije 15 godina, a uzmes i referiras se na te stare modele i kazes da se bas ne slazes jer danasnji Tucson, i30/35 itd su itekako atraktivni. Ima logike ili ne?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 09:06   #33200
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ma ja shvaćam što ti govoriš. No napast nekog da mu je post nefer i prljav mi je ono, , čisto jer te čovjek s svojim postom uopće nije napao nego je samo dao komentar koliko su korejci napredovali do danas a i dalje su neki best buy.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 09:18   #33201
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Napao? Jako teska rijec, NHF, jer da sam htio napasti - napao bi i to bi se osjetilo.

Prljavo je izvuci iz konteksta nesto napisano i onda okrenuti u svom smjeru koji uopce nema veze s vezom. Profesionalna i privatna mana s obzirom da radim s ljudima raznoraznih struka gdje sam se toliko puta opekao i zažalio jer nisam reagirao u pravom trenutku, iz cega sam bio prisiljen nauciti ovakvu reakciju, jer nebi vjerovao koliko se necije rijeci mogu, na neki nacin, zloupotrijebiti.

No OK, ako se Master_Hrc osjeca napadnutim i povrijedenim te ako se trebam ispricati da bi zadovoljio neciju normu - moje najdublje isprike. I dalje stojim iza svojih rijeci, ali se ispricavam.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 11:27   #33202
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Burko se uzjebo nizasto

Smanji tenzije, bozic je
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 11:35   #33203
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Jer je meni osobno vozilo od tocke A do tocke B. Sve ostalo sto hocemo kao ljudi je luksuz, dvozonska klima, senzori za parking, senzori za kisu, senzori za led, senzori za senzore koji su za istrosenost plocica, senzori koji...... itd.
Sorry, ali ja na ovo puknem. Krajem 8-og mjeseca imao sam sudar sa Focusom ST, znači auto koji je koštao sa svom opremom cca 250-260 tkn. Suvozač mi je bila žena koja je bila u terminu. Uletio nam je mali u traku, odbacio me u još jedan auto, i onda pobrao još jedan auto.

Osiguranje je riješilo, ali circa dijelovi 100-115 tkn sa rukama. Sama struktura je netaknuta, dobio sam udarac vozačeva + stražnja vrata, zadnji kraj i stražnja vrata druge strane. Kada smo stavili auto na stol, nije nigdje da je pomaknut itd., inače ga ne bih niti dirao iskreno.

Zašto ovo govorim?

Zato jer imam i C3, i da sam imao sudar sa njime, proveo bih vjerojatno par tjedana na kirurgiji. Ovako mi se otvorio airbag u sjedalu (recaro debela kožna), zavjesa u B stupu, i to je to. U sudaru sam odmah pridržao i ženu koja se nije niti pomaknula lijevo desno koliko ju je sjedalo držalo.

Da se držim politike "auto je od A od B", ne znam kako bih se danas osjećao, a bogami ne znam kako bi mi se žena osjećala.

Sljedeći auto kada budem uzimao biće ili RS ili Mondeo ST, a ovi manji auti "od A do B" ne želim više niti vidjeti, a nije da ne znam slučajeve gdje je netko u malom autu imao sudar i propatio se ohohoho, jer je vozio tipa Punto iz 2003 koji je samo lim.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 11:55   #33204
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Danas nisu.
Prije su bili.

Razumijes? Danas ih gledam i ja i ne kaskaju, danasnji dizajn u najmanju ruku je ukorak s konkurenijom, ponekad i ispred. Nikako nije mogao biti konkrentan jedan Accent koji je pokupio dizajn jedne Mazde kako izvana, tako pogotovo iznutra, ali starijeg 323 modela. Jesi vidio iznutra accenta?

Evo izvuko i ja malo iz konteksta.

Koji dizajn?
i30, ceed, mazda 3, astra, megane, leon, 307, focus...zamjeni im znakove i pločice na parkiralištu i gazda će se dobro zapitat koji je njegov auto jer to više nema veze s dizajnom nego s univerzalnim proračunom kako bi auto koji današnji kupac kupuje trebao izgledati.
Još prije 15 godina si mogao otprilike znati da li je auto proizveden s naglaskom na dizajn, pouzdanost ili performanse. Danas je to sve konfekcija.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 12:32   #33205
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Sorry, ali ja na ovo puknem. Krajem 8-og mjeseca imao sam sudar sa Focusom ST, znači auto koji je koštao sa svom opremom cca 250-260 tkn. Suvozač mi je bila žena koja je bila u terminu. Uletio nam je mali u traku, odbacio me u još jedan auto, i onda pobrao još jedan auto.

Osiguranje je riješilo, ali circa dijelovi 100-115 tkn sa rukama. Sama struktura je netaknuta, dobio sam udarac vozačeva + stražnja vrata, zadnji kraj i stražnja vrata druge strane. Kada smo stavili auto na stol, nije nigdje da je pomaknut itd., inače ga ne bih niti dirao iskreno.

Zašto ovo govorim?

Zato jer imam i C3, i da sam imao sudar sa njime, proveo bih vjerojatno par tjedana na kirurgiji. Ovako mi se otvorio airbag u sjedalu (recaro debela kožna), zavjesa u B stupu, i to je to. U sudaru sam odmah pridržao i ženu koja se nije niti pomaknula lijevo desno koliko ju je sjedalo držalo.

Da se držim politike "auto je od A od B", ne znam kako bih se danas osjećao, a bogami ne znam kako bi mi se žena osjećala.

Sljedeći auto kada budem uzimao biće ili RS ili Mondeo ST, a ovi manji auti "od A do B" ne želim više niti vidjeti, a nije da ne znam slučajeve gdje je netko u malom autu imao sudar i propatio se ohohoho, jer je vozio tipa Punto iz 2003 koji je samo lim.
Vozio ST, RS ili Trabanta, tebe je pogodilo drugo vozilo. I proslo je kako je proslo, hvala cemu vec, sve ok osim lima.

Drugim rijecima, omasio si ceo fudbal.

Kada se sranje vec dogodi, previse je toga da budes "siguran".
Drugim rijecima, jel' bi prosao isto ovako da te pogodio:
Tico?
FAP?

Razumijes? OK, povecao si sigurnost sa dodatnom opremom, jacinom strukture po pitanju sasije, zracnih itd itd, to svejedno ti ako te pogodi nesto sto je jace od tebe. Osobno se ne zamaram sta-bi-bilo-kad-bi-bilo, ŠBBKBB.....

Jer ides od tocke A do tocke B, zar ne?


@Juan
Slazem se 100%, no za 2003-u je vec bilo normalno da je automobil ipak malo moderiji i to je bilo opce stajaliste koje je zadrzano i danas - konfekcija, standard drugim rijecima. Danas bi bilo jako cudno da ijedan proizvodac napravi vozilo poput Dijane, trokolice Robina ili Trabanta. Preveliki rizik jer nije isto vrijeme tada kada je to bilo moguce, danas je sve automatika i takvi su standardi.

No kako rekoh u pocetku - apsolutno se slazem i cisti dokaz je kada vidim KIA Ceed koja mi dolazi u susret i nisam siguran dok ne vidim naprijed znak jel to mozda Ford Fiesta jer je razlika doslovce minorna.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 12:59   #33206
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Vozio ST, RS ili Trabanta, tebe je pogodilo drugo vozilo. I proslo je kako je proslo, hvala cemu vec, sve ok osim lima.

Drugim rijecima, omasio si ceo fudbal.

Kada se sranje vec dogodi, previse je toga da budes "siguran".
Drugim rijecima, jel' bi prosao isto ovako da te pogodio:
Tico?
FAP?

Razumijes? OK, povecao si sigurnost sa dodatnom opremom, jacinom strukture po pitanju sasije, zracnih itd itd, to svejedno ti ako te pogodi nesto sto je jace od tebe. Osobno se ne zamaram sta-bi-bilo-kad-bi-bilo, ŠBBKBB.....
Ne zamaraš se sa ŠBBKBB al ipak se pitaš što bi bilo kad bi ga pogodio Tico ili FAP. Mislim, ne kužim tvoj post uopće. Dakle, po tebi je nebitno kakvu razinu aktivno/pasivno siguronosnih rješenja u sebi ima auto jerbo postoji mogućnost 1 : 9000000000 da na tebe padne airbus i ništa od toga te neće spasiti.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 13:01   #33207
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Sorry, ali ja na ovo puknem. Krajem 8-og mjeseca imao sam sudar sa Focusom ST, znači auto koji je koštao sa svom opremom cca 250-260 tkn. Suvozač mi je bila žena koja je bila u terminu. Uletio nam je mali u traku, odbacio me u još jedan auto, i onda pobrao još jedan auto.

Osiguranje je riješilo, ali circa dijelovi 100-115 tkn sa rukama. Sama struktura je netaknuta, dobio sam udarac vozačeva + stražnja vrata, zadnji kraj i stražnja vrata druge strane. Kada smo stavili auto na stol, nije nigdje da je pomaknut itd., inače ga ne bih niti dirao iskreno.

Zašto ovo govorim?

Zato jer imam i C3, i da sam imao sudar sa njime, proveo bih vjerojatno par tjedana na kirurgiji. Ovako mi se otvorio airbag u sjedalu (recaro debela kožna), zavjesa u B stupu, i to je to. U sudaru sam odmah pridržao i ženu koja se nije niti pomaknula lijevo desno koliko ju je sjedalo držalo.

Da se držim politike "auto je od A od B", ne znam kako bih se danas osjećao, a bogami ne znam kako bi mi se žena osjećala.

Sljedeći auto kada budem uzimao biće ili RS ili Mondeo ST, a ovi manji auti "od A do B" ne želim više niti vidjeti, a nije da ne znam slučajeve gdje je netko u malom autu imao sudar i propatio se ohohoho, jer je vozio tipa Punto iz 2003 koji je samo lim.
Meni je ovo isto smiješno jer ako imaš 250-260 000 kuna zašto nisi kupio još sigurnije vozilo u kojemu bi imao još manje trauma nego ovih što proživljavaš sad.
Da kosiš svoje stavove ne bi imao auto koji ima toliko konja nego bi se orijentirao na sigurnost.
S druge strane, ja da tako razmišljam kao još i pokoja milijarda ljudi na Zemlji, ne bi nikad povezao iznad 100km/h, ne bi nikad sjeo na motor nego bi se zatvorio pod stakleno zvono i čekao da život prođe jer je tako sigurnije.
Koliko puta se svakom od nas desi situacija da nas netko ne vidi, ne čuje pa opet idemo dalje.
Meni bi osobno bilo jako teško živjeti da moram razmišljati o tome "što bi bilo kad bi bilo".

U ovo boldano čisto sumnjam!

lp
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 13:16   #33208
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Drugim rijecima, omasio si ceo fudbal.
Nisam. Jer auto "od A do B" većini ljudi znači što jeftiniji auto, jer služi samo da te prebaci. A u većini slučajeva, što jeftiniji auto, znači manje opreme, a ako gledaš što jeftiniji, bogami dosta često dobiješ auto koji je kao da si uzeo alumiijum i ovio ga oko strukture i nazvao ga autom.


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
No kako rekoh u pocetku - apsolutno se slazem i cisti dokaz je kada vidim KIA Ceed koja mi dolazi u susret i nisam siguran dok ne vidim naprijed znak jel to mozda Ford Fiesta jer je razlika doslovce minorna.
Ma molim te, pa da si rekao neki drugi auto OK, ali Kia Ceed koja ima prokleto prepoznatljivu njušku..

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Meni je ovo isto smiješno jer ako imaš 250-260 000 kuna zašto nisi kupio još sigurnije vozilo u kojemu bi imao još manje trauma nego ovih što proživljavaš sad.
Krenuo odgovoriti, ali onda si sam sebi odgovorio dalje u postu. Da tako gledamo ne bismo nikada napravili korak negdje zbog straha. Pa ja igram airsoft, imam naočale što da mi neka kuglica doleti i izbije oko? Nije da se nikada nije desilo u cijelom svijetu.

Ja samo govorim, auto od A do B je meni glupost. OK je to tako reći, tako se postaviti, ali onda moraš i shvatiti da je u većini slučajeva sigurnost u devetom planu kod takvih auta. Vidim ženu u Twingu ima dvije sjedalice...sa bilo koje strane da dotakneš taj auto, beba će najebati. Ali opet, to je auto od A do B.

Baš zbog tog "što bi bilo kad bi bilo" ću uvijek uzeti auto koji je sigurniji od nekih žnj auta. Prije 2 godine me u dostavnom lik strefnuo lijepo, bio sam na semaforu, on je vozio 500njak metara i bez kočenja mi se zabio u guzicu

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
U ovo boldano čisto sumnjam!
lp
NHF, 0onda si idiot ako ti u sudaru prva stvar ne bi bila kako zaštiti trudnu ženu na suvozaču. Auto je doletio, lupio nas sa moje strane, mi smo lupili sa drugim krajem parkirani auto i trebao sam sa nosom onda u kuću prekoputa ulice lupiti, ali sam uspio skrenuti volan i "parkirao" ga na trotoar kao da nije bilo ništa. A odmah u sudaru sam stavio desnu ruku na ženu jer sam se bojao da ne izleti. Ne znam da li su refleksi (prosječno budem barem 6h u prometu), ali to sam napravio. Pojas joj je malo stisnuo trbuh, zadržana 2 dana u bolnici zbog toga.

Mali koji nas je lupio je vozio circa 50-70 km/h, koliko sam shvatio od policije. Preletio je na kolnik kada je izgubio kontrolu, i onda samo skrenuo u nas, bez da je dotaknuo kočnicu, položio prije 5 dana

Ono što želim reći, većini ljudi koja kaže "auto je od A do B" gleda što jeftiiji auto, sigurno neće puknuti 20-30milja eura da bude od "A do B". A kada vidim u kakvim sve krntijama voze djecu, pa čak i djecu od 2g bez sjedalica, zgzozim se.

Što se tiče Hyndaia, meni je Elantra prekrasna, viđam ih par po Puli i uvijek slinim
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 14:42   #33209
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova

NHF, 0onda si idiot ako ti u sudaru prva stvar ne bi bila kako zaštiti trudnu ženu na suvozaču. Auto je doletio, lupio nas sa moje strane, mi smo lupili sa drugim krajem parkirani auto i trebao sam sa nosom onda u kuću prekoputa ulice lupiti, ali sam uspio skrenuti volan i "parkirao" ga na trotoar kao da nije bilo ništa. A odmah u sudaru sam stavio desnu ruku na ženu jer sam se bojao da ne izleti. Ne znam da li su refleksi (prosječno budem barem 6h u prometu), ali to sam napravio. Pojas joj je malo stisnuo trbuh, zadržana 2 dana u bolnici zbog toga.

Mali koji nas je lupio je vozio circa 50-70 km/h, koliko sam shvatio od policije. Preletio je na kolnik kada je izgubio kontrolu, i onda samo skrenuo u nas, bez da je dotaknuo kočnicu, položio prije 5 dana

Ono što želim reći, većini ljudi koja kaže "auto je od A do B" gleda što jeftiiji auto, sigurno neće puknuti 20-30milja eura da bude od "A do B". A kada vidim u kakvim sve krntijama voze djecu, pa čak i djecu od 2g bez sjedalica, zgzozim se.

Što se tiče Hyndaia, meni je Elantra prekrasna, viđam ih par po Puli i uvijek slinim
Znaš li zašto je pravilo da se sjedalica stavlja iza vozača a ne iza suvozača?
Nemoj me krivo shvatiti, ali ti si stigao reagirati i motati volan jednom rukom i držati osobu pored sebe drugom rukom nakon što te udario auto koji je vozio 50-70 km/h - citiram "bez da je dotakao kočnicu".

Pogledati crash test na 64 km/h, ali kako nije bilo frontalnog udara nego rotiranje, opet sumnjam da se nitko nije ni pomaknuo u sjedalu.
https://www.youtube.com/watch?v=_p6NSirNPYg

Izuzetno mi je drago da nije bilo fizičkih ozljeda, ali opet sumnjam u sve to ali neka ti bude.
I na kraju, mislim da bez obzira na istinitost ili neistitinost rasprave nije lijepo ikoga na forumu nazivati idiotom - no to je tvoja kultura.

Meni dosta. Povlačim se jer daljnja rasprava nema smisla.

Zadnje izmijenjeno od: Juan. 24.12.2017. u 14:50.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2017., 16:21   #33210
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Znaš li zašto je pravilo da se sjedalica stavlja iza vozača a ne iza suvozača?
Iskreno, najbolje bi bilo u sredini ako auto ima tu mogućnost. A što se tiče vozača ili suvozača, ako maknemo statistiku koja kaže da su sudari podjednaki, logički bi mi bilo da ako je iza mene i moram birati gdje da lupi, da lupi u stranu gdje nismo ja i dijete.


Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Nemoj me krivo shvatiti, ali ti si stigao reagirati i motati volan jednom rukom i držati osobu pored sebe drugom rukom nakon što te udario auto koji je vozio 50-70 km/h - citiram "bez da je dotakao kočnicu".
Ja sam bio u ovom smjeru, a lik koji me pokupio je dolazio iz smjera ovog bijelog dostavnog vozila. Tj. na tom mjestu se baš i desio udarac. Proletio je kroz zavoj, prešao na kolnik, i skrenuo u moju traku. Po meni je trebao usporiti, ali on kaže da od straha nije dotakuo kočnicu, što znači da je vjerojatno fizika djelovala.

Nas kako je lupio sa lijeve nas je odmah poslao u auto koji je bio na pola metra od mene desno, te nas je on i zaustavio (meni je rame otišlo). Da li je poletjela lijevo desno? Vjerojatno je, imala je tragove od pojasa unutra.

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Pogledati crash test na 64 km/h, ali kako nije bilo frontalnog udara nego rotiranje, opet sumnjam da se nitko nije ni pomaknuo u sjedalu.
Uff, stresnuo sam se na ovoj frontalci. Ja da nisam uspio okrenuti auto bi me tako nešto i dočekalo..


Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Izuzetno mi je drago da nije bilo fizičkih ozljeda, ali opet sumnjam u sve to ali neka ti bude.
I na kraju, mislim da bez obzira na istinitost ili neistitinost rasprave nije lijepo ikoga na forumu nazivati idiotom - no to je tvoja kultura.

Meni dosta. Povlačim se jer daljnja rasprava nema smisla.
Opusti se, moje isprike. Nisam trebao tako napisati rečenicu samo sam se prijestio svih tih gluposti i malo preburno reagirao. Evo virtualno pivo od mene


BTW, što Kia Stinger je već u prodaji ili? Vidim da se može pogledati katalog na Kia, tj. da ti ga šalju na mail..
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na