Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2013., 19:20   #2281
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
a čuj svatko odgaja i drži svog psa na svoj način da to je moj krevet,ali moj jastuk je pored njegovog,tj on je sam otjerao curu od mene i obavezno mora spavati između cure i mene XD neznam ako ti je to glupo ili ne ali ne gledam ga kao psa nego kao člana obitelji i iskreno ima veća prava u ovome stanu nego neki ljudi koji dolaze čitav život želja mi je bila imati velikog psa (izvorno sam htio dobermana ali nisu oni za stan ) koji spava u krevetu samnom i sad napokon mi se ponudila ta prilika nazovimo to paranoja :P što se tiče hrane volim paziti što jede,koliko i slično, pričao sam sa puno vlasnika pasa i "navodno" prehrana je jako bitna,osobno ne vjerujem nikome i mislim da mi truju psa te da hranjenje psa prirodnim načinom kuhanja i unošenjem vitamina je 100000% bolje nego moja glupa vrećica brita (priroda je priroda ) samo po tome pitanju imam i više nego puno za naučiti pošto neznam što da mu kuham,gdje kupovati to,kako pripremati i slično :S
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 20:50   #2282
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
a čuj svatko odgaja i drži svog psa na svoj način da to je moj krevet,ali moj jastuk je pored njegovog,tj on je sam otjerao curu od mene i obavezno mora spavati između cure i mene XD neznam ako ti je to glupo ili ne ali ne gledam ga kao psa nego kao člana obitelji i iskreno ima veća prava u ovome stanu nego neki ljudi koji dolaze čitav život želja mi je bila imati velikog psa (izvorno sam htio dobermana ali nisu oni za stan ) koji spava u krevetu samnom i sad napokon mi se ponudila ta prilika nazovimo to paranoja :P što se tiče hrane volim paziti što jede,koliko i slično, pričao sam sa puno vlasnika pasa i "navodno" prehrana je jako bitna,osobno ne vjerujem nikome i mislim da mi truju psa te da hranjenje psa prirodnim načinom kuhanja i unošenjem vitamina je 100000% bolje nego moja glupa vrećica brita (priroda je priroda ) samo po tome pitanju imam i više nego puno za naučiti pošto neznam što da mu kuham,gdje kupovati to,kako pripremati i slično :S
S obzirom da si neiskusan u odgoju pasa očito ne znaš da si, puštanjem psa u svoj prostor, na najboljem putu da u njemu potakneš pa i ojačaš prirodnu želju za dominacijom i vodstvom u čoporu.
Pas u navedenoj situaciji svojom vučjom logikom počinje shvaćati da ti je ravnopravan jer dijelite leglo. Pošto je to dosta zahtjevna pasmina, neće dugo proći kad će si tvoja maza umisliti da je on vođa čopora a ti i cura samo podanici i njegovo "vlasništvo".

Prošao sam sve to s oštrodlakim jazavčarem koji je upravo zbog dopuštenog pristupa krevetu i spavanju u njemu, počeo "gospodariti" i komandirati po svome.

Da ne idem u detalje, samo ću napomenuti da smo oboje već bili ugriženi, no napominjem, ne psećom već isključivo našom krivnjom. Upravo zato što smo mu dopustili pristup u spavaću tj. na mjesto gdje po deafultu spava vođa čopora.

Prije malog jazavčara imali smo u dvorištu obiteljske kuće ogromnog kavkaskog ovčara koji nikad nije prekoračio prag kuće.
Bio je poslušan i dobar upravo zato jer je u hijerarhiji znao svoje mjesto i svoje obaveze.

Nađi si neku dobru knjigu o odgoju i psihologiji pasa i educiraj se.
Tvoja pasmina ima jedan od najčvršćih i najjačih ugriza od svih pasa.
Ja od svog jazeka imam jedan mali ožiljak al da je bolilo, bolilo je...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 20:58   #2283
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
ja sma imal vise "opasnih" pasmina, a neke od tih najopasnijih uredno su spavali u krevetu i nikad nis.
u globalu si u pravu i naravno da postoji mogucnost da se dogodi i takav scenario ali nema pravila.
bitno je da covjek vlada situacijom i da zna prepoznati mozebitne naznake u promjeni pseceg ponasanja...
e sad, koliko je doticni iskusan u prepoznavanju istih u to ne bi ulazio...

a ti panoramix mislim da si napravio gresku ne onda kad si mu dozvolio da spava u krevetu i zagospodari prostorom, vec bas u tom prepoznavanju ponasanja svog psa.

p.s. cinjenica je da ovo nametljivo spavanje izmedju cure i njega moze biti naznaka tog nepozeljnog ponasanja.

problem sa psima opcenito danas je ta prokleta evolucija koja je uzela maha i psi se svve manje osjecaju psima.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 00:06   #2284
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
skeptičan sam.

lijep je (ali ne bi on kod mene spavao u krevetu)

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 00:30   #2285
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Moj nije bio nist manje sretan jer nije smio, kasnije ni htio, ni u jedan krevet, kauc i kuhinju. Imal je kosaru pored mog kreveta, bil mi je blizu ko i ja njemu i nema potrebe da se naguravamo i smrdimo i prdimo po noci.
Treba ga naucit kad je mali jer kasnije bu kasno i obavazeno mu pokazat ko je gazda. Testrirat ga kad klopa i ak treba bit malo grublji, neka. Nebu mu nist bilo, osim kaj mi kasnije ne bude palo na pamet da brani svoje stvari i sl.. Pogotovo kad je neki malo zesci pesek u pitanju. Jednostavno mu treba izbit iz glave svako dominantno ponasanje kad je jos mali i svi budu sretni i zadovoljni.

Takve pese treba naucit da budu na lajni zbog drugih ljudi koji znaju svakak reagirat i pustat i tam gdje nema ljudi. Pustat Pit Bulla da bezbrizno trckara je pozivnica za sranje. Bio on dobar ili ne. Ima svakakvih budala. Najbolje mu je nac neko psece drustvo slicne starosti dok je jos stenac, pustit ih da se igraju na nekoj livadi, svadaju ak treba i pokefaju ko normalni pesi. Ne ga odvajat cim se pocne svadat s drugim jer bu tak postal ubojica. Pesi se posvadaju, smire se i bok a ovi se ne smire nikad ak ih se ne nauci da se svadaju ko normalni pesi.

Pit Bullovi nisu za plasljive i njeznije osobe, kao i za flegmaticne i obicno bas pesi o takvih vlasnika rade najvise sranje. Zbog takvih sam postal profesionalac u odvajanju Pitova sa drugih pesi i mrzim te scene u 3pm.. Imam scena s njima za ne vjerovat. Postal sam majstor improviziranja brake sticka i to sve na tudim pesima. I to bi isto bilo zgodno da se nauci kak se radi da nebi bilo ubijanja pesa od batina, cipelarenja i sl.. Puno ljudi se ne mogu skulirat kad se tak nest desi i onda nastanu mega sranja.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 05.10.2013. u 01:08.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 01:09   #2286
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
U vezi kunića (patuljasti, ovnoliki), nekidan sam ju jedne cure vidia jednoga, bjeloga, odma mi se dopao, ali me zanima par stvari u vezi njihovog udomljavanja
1. Stvaraju li amo reći neugodne mirise (žljezde i to), pošto sam imao hrčka, uh bio je ko tvor
2. Ako već jesu, jeli im prikladno mjesto za prenoćiti u garaži, ne znam kakve temperature su im potrebne
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 08:35   #2287
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Moje dvije beštije, obje spašene sa ulice, doduše pas mi je sam došao u dvorište . Nije bio čipiran, tjedan dana se vrtilo na radiju da tražim gazdu, a pošto se nitko nije javljao ostao je meni. Izgleda da je mješanac malamuta i huskya, oblikom tijela i dlakom je meni isti malamut, dok samom veličinom (manji je) i kombinacijom smeđe i plave boje očiju vuče na huskya. Inače imao sam već prije dva malamuta tako da sam dobro upoznat sa karakterom pasmine, no ovaj je malo netipičan, puno je poslušniji .

Mačak došao prije 3 tjedna, u početku je bilo frktanja i pokazivanja zubi ali sad su već složili. Inače pas je Walter, mačak Jesse .

blackened je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 09:33   #2288
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
meni pas nesmrdi i nemam problema što spava samnom u krevetu a po pitanju tko je dominantan i vođa čopora je shvatio to odmah,prije tjedan dana je pokušao se napraviti pametan pa je proveo 2 dana na balkonu bez hrane vode i dobio toliko batina da kad ga pogledma spusti glavu i makne pogled od mene,bez brige,volim ja njega tj ne da ga volim nego ma nema riječi ali itekako se zna tko je gazda,kad mu kažem sjedni ili nekakve osnovne naredbe odmah posluša i pas itekako pokazuje da shvaća da sam ja vođa čopora.dobije on po guzici kada zasluži i više nego dovoljno.Gledam i educiran se o odgoju starofda ali nisam naletio nigdje gdje piše da ako mu dam da spava u mom krevetu postoji mogućnost da će me napasti,dapače imam nekoliko prijatelja ( argentinska doga,pit bull,belgijski ovčar) kojima psi isto spavaju u krevetu sa njima i nikad nisu pokušali napasti vlasnika ili bilo što slično....nadam se da ste u krivu ali opet ako me moj pas i pogleda krivo a kamoli da napadne mene ili curu ide na uspavljivanje iste sekunde i najbolje od svega ne mogu objasniti kako ali mislim da mi je pas svjestan ovoga jako.gledao sam nekakve pokazivače od Cezar Milan-a vezano uz vođu čopora i pas pokazuje sve simptome da shvaća da sam to ja.
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 10:08   #2289
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
meni pas nesmrdi i nemam problema što spava samnom u krevetu a po pitanju tko je dominantan i vođa čopora je shvatio to odmah,prije tjedan dana je pokušao se napraviti pametan pa je proveo 2 dana na balkonu bez hrane vode i dobio toliko batina da kad ga pogledma spusti glavu i makne pogled od mene,bez brige,volim ja njega tj ne da ga volim nego ma nema riječi ali itekako se zna tko je gazda,kad mu kažem sjedni ili nekakve osnovne naredbe odmah posluša i pas itekako pokazuje da shvaća da sam ja vođa čopora.dobije on po guzici kada zasluži i više nego dovoljno.Gledam i educiran se o odgoju starofda ali nisam naletio nigdje gdje piše da ako mu dam da spava u mom krevetu postoji mogućnost da će me napasti,dapače imam nekoliko prijatelja ( argentinska doga,pit bull,belgijski ovčar) kojima psi isto spavaju u krevetu sa njima i nikad nisu pokušali napasti vlasnika ili bilo što slično....nadam se da ste u krivu ali opet ako me moj pas i pogleda krivo a kamoli da napadne mene ili curu ide na uspavljivanje iste sekunde i najbolje od svega ne mogu objasniti kako ali mislim da mi je pas svjestan ovoga jako.gledao sam nekakve pokazivače od Cezar Milan-a vezano uz vođu čopora i pas pokazuje sve simptome da shvaća da sam to ja.
Meni je tvog psa žao.


http://i152.photobucket.com/albums/s...5/DSC03968.jpg
__________________
he,he

Zadnje izmijenjeno od: zlatko. 05.10.2013. u 11:00.
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 11:29   #2290
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004</