Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.07.2012., 14:36   #1
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
(riješeno) Komp ne prepoznaje HDD

dakle, mjenjao sam prastari komp na poslu. imam 3 stara hdd, jedan od 80gb i 2 identična od 8gb.

uglavnom, ovaj jedan od manjih hdd mi je jako važan i kad ga stavim kao slave disk, vidim ga i u biosu i u device manageru na windowsima. ali nikako da ga dobijem na my computers. onaj drugi manji hard koji je isti kao i ovaj, radi uredno i vidim ga u windowsima.
svašta sam probao. sva 3 harda su radila na prijašnjem kompu samo me taj zeza, a potreban mi je jer su mi gore važni programi.

prije mi je taj hard radio na svom kabelu i bio je secundary master. sad na ovoj ploći imam samo jedan ide izlaz i moram ga staviti kao slave, ali mislim da bi to trebalo raditi.
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2012., 20:16   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Jesi prebacio jumper na " slave" ? Probao " cable select" ?
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2012., 20:30   #3
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
jesam
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2012., 22:41   #4
nitrooxid
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Ako sam dobro razumio ti imaš sva tri spojena,ali ti jedan nije dobio slovo pogona
pošto ga vidiš u Biosu i device menadgeru,ali ne u windows exploreru.

A da probaš taj jedan manji isključit pa na njegovo mjesto uključiti taj problematični
pa na restart da vidiš dali će ga onda naći.

Možda jedan drugome stvaraju kakav conflict,mada ne bi trebali!
nitrooxid je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2012., 01:52   #5
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor nitrooxid Pregled postova
Ako sam dobro razumio ti imaš sva tri spojena,ali ti jedan nije dobio slovo pogona
Ti nisi dobro razumio. Čitaj sa razumijevanjem.

Gore je napisao da ima samo 1 IDE priključak na matičnoj. Gdje si se susreo sa IDE kabelom koji ima konektore za 3 IDE uređaja?

@ Vladjan: Prvo pregledaj da ti nije koji pin na IDE priključku propao, savijen ili fali. Ako je sve na svom mjestu, probaj staviti samo taj HDD koji te kolje, pa digni neku live distru i vidi da li tako možeš vidjeti disk i išta na njemu. Ili ga pregledaj Hiren's boot CD-om. Probaj na jedan i drugi konektor na kabelu.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.

Zadnje izmijenjeno od: [GOW]Nec. 18.07.2012. u 02:00.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2012., 10:42   #6
nitrooxid
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
He he,opet ja grlom u jagode ko što kaže Nikky.Ispričajem se Gow i Vladjan.

Mislio sam da je spojio taj treći dodatno na IDE kod cd/dvd-a.
nitrooxid je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2012., 10:45   #7
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
dakle, stavio sam ga solo, pokrenuo hirens boot. kad mi je taj hard na master, hiren se nece pokrenut. zanimljivo.
kad je hard na slave, hiren se diže. pokrenuo sam mini xp u hiren-u i tamo mi se vidi. sad sam stavio da mi scenira bad sectore na hardu, ali mislim da mi to nece riješit problem.
probat cu intalirat windows 7 na taj komp, mozda ce ga onda vidjet. ako ne, mislim ga vratit na komp na kojem je radio, pa eventualno clonirat disk.

ako netko ima kakvih prijedloga, slobodno, jer nisam nikad klonirao disk! programi i to?
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2012., 11:55   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Kad je hard na slave i kad radi, tko je master?

Umjesto da ideš stavljati nove winse, zašto ne pokušaš s nekim live Linuxom? Osim toga, imaš na Hiren's i programa za kloniranje diskova pa možeš problematični hard isklonirati na drugi za kojeg znaš da je 100% ispravan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2012., 12:09   #9
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kad je hard na slave i kad radi, tko je master?

Umjesto da ideš stavljati nove winse, zašto ne pokušaš s nekim live Linuxom? Osim toga, imaš na Hiren's i programa za kloniranje diskova pa možeš problematični hard isklonirati na drugi za kojeg znaš da je 100% ispravan.
nema mastera, mislim da hirensu nije ni bitno dali ima ili nema harda. on se boota s cd-a. no meni hirens nije htio se bootat dok mi je taj hard bio na master. nebitno

u firmi sam i nemam linuxe pri sebi, a s njima imam i malo iskustva. sve mi govori da je hard sasvim ok, samo se nece vidjet u xp-u. za cas se instaliraju w7, tak da nema frke. ako slučajno radi, ostavljam sedmicu. ak ne, onda znam da je nesto s hardom u banani i cloniram disk.

edit: u win7 radi. ostajem pri tome za sad. ako budem trebao pomoć javim se. hvala za sad.

Zadnje izmijenjeno od: vladjan1901. 18.07.2012. u 12:26.
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na